38 mijn hart en mijn vermogen, wilt gij mijne vrouw worden Er ontstond eene kleine, pijnlijke pauze, terwijl de wagens steeds, dof ratelend, voortrolden en het rosse schijnsel der fakkels van buiten in de coupé viel. John Milders had Lissie in het Engelsch aangesproken. De meesten dor aanwezigenwaaronder vele Engelschen, moesten zijne woorden hebben verstaanwant allen waren opgestaan van hunne plaatsen, om met sprake- looze verwondering te staren naar den zonderlingen vreemdelingen naar de jongedame, wie zijne toespraak gold. Men hield den adem in, afwachtende de dingen, die komen zouden. Het tooneel evenwel had een even plotselinge en zonderlinge ontknooping als begin. Do jongedame rees snel overeindsloeg hare armen om den heer, die voor haar stond, en fluisterde hem met bevende stem in 't oor: sik wil u duizend, neen, tienduizendmaal wil ik u Eensklaps weergalmde het schellegerekte signaal van de stoomfluithet daglicht drong in den wagen door, en het tooneel van daareven was vergeten. Alle reizigers drongen naar de portieren, om het ver laten van den tunnel te zien. De trein hield stil, en voor de mede-passagiers den tijd hadden om om te zien naar de handelende personen van het wonderlijke dramahadden dezen snel den wagen verlaten. Er was enkel nog voor een oogenblik een tipje van den blauwen sluier der jongedame te zien, die reeds aan den arm van den zonderlingen heer het bordes bestegen had van de Alberga di San Gotardo. Op het oogenblik, dat de trein zich weer in beweging zette, verliet het jonge paar het hotel. Lissie wilde eerst eens wandelen. Zij liep arm in arm met John vooruit, terwijl papa Castor, den schijn aannemende, alsof hij ijverig naar steentjes zocht, hen volgde.

Schiedams Jaarboek | 1884 | | pagina 150