10 Het wapen van deze familie is een goud veld, beladen met een rooden gewelfden rechterschuinbalk, soms echter ook wel recht afgebeeld. (1) Mr. Diederik van der Burch van Spieringshoek, (2) (geboren 3 Januari 1758, over leden 30 Januari 1825) schepen en burgemeester te 's Gravenhage, die bij diploma van 8 Juli 1816 tot den adelstand werd verheven, voerde den schuinbalk gewelfd, en in een hartscbild van zilver een zwarte roos, zijnde dit het wapen van de Heerlijkheid Spieringshoek. Hij was gehuwd met Helena van der Dossen uit hun huwelijk is o. a, een dochter geboren, jonkvrouw Aelbreohta Maria, die 1 Januari 1874 te Arnhem is overleden. Met haar dood stierf ook haar geslacht uit. Mijn Overgrootvader, de Heer Martinus van Pelt, die gedurende eenige jaren des zomers Spieringshoek betrokken heeft, was de laatste van der Buich, burgemeester van Dordrecht, in 1621 door de Ridderschap en Edelen van Holland, verstrekt. «Wij ondergeschreven uyt de Ridderschappen en Edelen van Holland en West-Vriesland, verklaren mits desen, dat wij goede kennisse hebben, dat het Geslagte van der Burg in desen is een Edel Geslagte, en dat wij niet anders konnen oordelen, of volgens het voorsz. bewijs, ons bij Frangois van der Burg Jans soon vertoond, deselve is gesproten uyt en van den selven Geslagte. Actum onder onse gewoonlijke signature desen 14 Janu ary 1621." (Get.) Wolphert de Brederode. Jan van Wassenaar en Duvenvoorde. A. de Zweten. A. van Schagen. N. van Boukhorst. A. van Raaphorst. 1) Zoo is o. a. in mijn bezit een bord van oud Delftsch aardewerk, waarop dit wapen is afgebeeld, den schuinbalk recht vertoonende. Onder het wapen staat: »P. V. D. Burgh. 1500." 2) Zijn wapenstempel bevindt zich in het Gemeente-Museum van 's Gravenhage.

Schiedams Jaarboek | 1885 | | pagina 122