8 wat in haar vermogen was om, door ingrijpende maat regelen, verbetering aan te brengen. Een adres, waarvan de inhoud in hoofdzaak hieronder volgt, werd in de vergadering van 19 Augustus 1748 aan burgemeester en vroedschappen gepresenteerd met verzoek spoedig een besluit te nemen. "Verzoek van de gezamenlijke burgers en Schutterij, dat de bestaande twee compagniën burgers ieder vier en twintig rotten elk rot tellende vijf en twintig man, zou worden verdeeld in vier compagniën en dat bij iedere compagnie werd aangesteld 1 kapitein, 1 luitenant, 1 vaandrig en 3 sergeanten. Dat niemand voor een dergelijke betrekking verkiesbaar was,als hij niet minstens 10 of 12 jaar burger dezer stad is. Dat, om de voornoemde compagniën voltallig te maken en vooral om onder de burgers meer gelijkheid te bren gen, de zoons of schoonzoons der regenten niet meer vrij zouden zijn om de wacht te betrekken. Dat, door den krijgsraad dezer stad, ten overstaan van UEd. Groot Achtbaren, alle jaren een behoorlijke wapen schouwing zal worden gehouden en dat aan de burgers, die door armoede niet in staat zijn een geweer te koo- pen, dit door UEd. Groot Achtb. zal verstrekt worden. Dat, het UEdGrootAchtb. zal mogen behagen te zorgen, dat het corps de garde in wat beteren toestand komt en dat Gijopdat de schutters met meer lust gedurende de wintermaanden de wacht zullen betrekken de jaar- lijksche hoeveelheid turf, die zij ontvangen, aanmerkelijk zult uitbreiden. Dit adres was onderteekend door de navolgende per sonen Cornelis Kooper Frans Bredero. Anth. van den Bergh W. Hoeven Frans van Harmeien Hendrik van der Schalk Jan Burgwal Jan van den Broek

Schiedams Jaarboek | 1889 | | pagina 126