10 Johan Maurits Houtman Jan Uyterweer Nicolaas van Willem van Dijk Jacob Plaas Ary Groen Gerrit Backer Pieter van den Boon Frans Spreuwenburgh Pieter Verhoeven Klaas Verdoes Jan van Duyn Ary Montfoort Jacob Tas Hendrik Krijn van der Most j Jan Rodij Pieter van der Meer Hendrik van der Schalk Leendert van Daalhuijsen Hendrik Groeneweegen Gabriël Reijt Daniël Gagesteijn Jan Heereman Pieter Krayevanger Bastiaan Ruijteveld Elias van Biemen Rijk Harteveld A rent van den Tempel P Cornells Prince Op dit adres werd naar de meening der meeste bur gers niet spoedig genoeg een besluit genomen waarom zij den Un October 1748, in het »Hof van Holland", vergaderden om te bespreken welke maatregelen nu geno men moesten worden. Zij benoemden een commissie uit hun midden van vier personen, bestaande uit de heeren Cornelis KnappertFrans Bredero Abraham van der Hoeven en Jan Burgwal, waaraan werd opgedragen om zoo spoedig mogelijk het definitief besluit van de vroedschap pen aan de vergadering mede te deelen. Op Maandag den 14n October d.a.v. vergaderden de vroedschappen. Afwezig waren de Heeren Hodenpijl Pieter den Beer en Pielat. Alvorens tot de behandeling van het request over te gaan, werd besloten, Z. H. den stadhouder te raadplegen, wat aan een commissie, bestaande uit de Heeren Corn. Voogd, Vice-president Burgemeester, Mr. Johan van der Heim, Heer van Goudswaart, Hendrik Bosschaart oud- Burgemeester, Willem van Walwijk, president Schepen, en den Pensionaris Bosschaartwerd opgedragen.

Schiedams Jaarboek | 1889 | | pagina 128