12 Vest en de Schie, op een behoorlijke diepte zouden ge houden worden, ten gerieve der scheepvaart. Dat de verschillende gilden het recht zouden behouden om uit hun midden hoofdlieden en dekens te kiezen, en dat de gilde- brie ven zouden herzien en verbeterd worden. -Om eenige commissarissen uit de vroedschap te benoemen ter confron tatie der taxatie door de commissie van de regeering branders en burgerij. Dat het salaris van weesmees ters voor het lezen der testamenten zou gebracht worden op zes schellingen en dat behoeftigen en arme lieden van het betalen daarvan verschoond zouden wezen. Dat het gasthuis zou worden, opengesteld en ruimer als voorheen ingericht worden tot huisvesting en verple ging van inwoners en vreemdelingen. Dat het lan- taarngeld evenals voorheen zou gesteld worden op drie stuivers of dat het aantal lantaarns aanmerkelijk zou worden uitgebreid. Dat er voortaan bekwame personen tot schoolmeesters zouden worden aangesteld, en dat er bij hunne benoeming, meer dan vroeger, op hunne kun digheden gelet zou worden. Dat er een goed ingericht schoolreglement mocht worden ingevoerd. Dat er door het uitbreiden der stad en het steeds toenemen van het aantal fabrieken groote behoefte bestaat aan brandspuiten en dat daarom het getal met één zou worden vermeerdert. Dit request was onderteekend door de volgende bur gers en burgeressen Cornelis de Koek Pieter van der Boon Albert Brouwer Nicolaas van Heukelom Louwerens Visser Hendrik Maas Hermanus Bolleman Cornelis Burgerhout Pieter Honingh Martinus Kneppelhout Cornelis Spieringshoek Gerrit Koopman Jacobus Vervoort Simon Abraham van der Hoeven Jan van den Broek Jacob Lagarde Jan van der Schalk Mathijs Karrebos Adriaan Soek

Schiedams Jaarboek | 1889 | | pagina 130