47 den stadhouder het verzoek om eenige commissarissen af te vaardigen, die uit zijnen naam een nieuw stedelijk bestuur zouden benoemen. Aan den pensionaris Karei Bosschaart werd opgedragen dit verzoek den stadhouder over te brengen. Den 23n November ontvingen Burgemeesters een brief van Z. II., waarin werd medegedeeld dat tot afgevaardig den benoemd waren Frederik Hendrik Baron van Wasse naar heer van de beide Katwijken beschreven in de Ridderschap van Holland en West Friesland heemraad van Rijnland en gevolmachtigde op het congres te Aken, en Mr. Willem Pauw Raad in den Hoogen Raad van Holland, waarbij tevens werd gemeld, dat het bezoek van de Heeren Commissarissen was bepaald op Maandag 25 November, en dat zij des morgens ten 40 ure uit Den Haag zouden vertrekken. Reeds lang voordat de dag bepaald was waarop de Heeren Commissarissen zouden arriveeren, waren er maat regelen genomen om HEd. waardiglijk te kunnen ontvangen. Aan de Burgemeesters Cornelis Voogd en Nicolaas Ehas werd opgedragen zich naar den Doele te begeven en daar te gaan zien of alles tot ontvangst der Hooge gasten gereed was. Een goede kok werd uit Den Haag ontboden. Aan de heeren Nicolaas Elias, Mr. Jacob Mis pelblom Beijer heer van Zuid-Scharwoude, en Mr. Jan van der Ileim, heer van Goudswaard, werd verzocht hun koetsen af te staan, om daarmede de Heeren in te halen. Den heer Jan van der Heimraad en vroedschap van Schiedam, werd opgedragen voor goeden wijn te zorgen aan den stads-architect Arij van BoI'Es last gegeven twee schildhuizen te doen vervaardigen eri in den Doele, op het voorplein, te doen plaatsen, en het koetshuis tot wachthuis te doen inrichten. Met de kapiteins der burgerwacht, Wil lem van Walwijk en Mr. Jacob Mispelblom Beijer, heer van Zuid-Scharwoude, beiden raad in de vroedschap, werd overeengekomen, dat men, op den dag der komst van

Schiedams Jaarboek | 1889 | | pagina 135