19 het stadhuis. Allen droegen op de horst een gouden pen ning hangende aan een oranjelint. Toer. de secretaris Doom van den Doele op het stad huis was teruggekeerd om te komen melden dat hij de Heeren Commissarissen verwelkomd had begaven zich de Gedeputeerden uit de vroedschap in twee koetsen naar den Doele. In de eerste koets waren gezeten de drie regeerende burgemeesters en Mr. Jan van der Heim, heer van Gouds waard, en in de tweede Hendrik Bosschaart met den pen sionaris Karei Bosschaart. Zij reden door de Boterstraat de Schiebrug over en stapten voor het groote huis in den Doele uitwaar zij begroet werden door de burger wacht en hunne officieren. Zij lieten zich aandienen bij HunEdelMog. door een stadsbode, en een statenbode ver zocht hen, in de groote zaal te willen komenwaar zij den secretaris Pielat de hiervoor gemelde requesten aan boden, met de aanmerkingen er bij, die Burgemeesters en Vroedschappen gemaakt hadden. Hierop vertrokken de heeren Gedeputeerden uit de vroedschap weer in de zelfde orde en langs denzelfden weg als zij gekomen waren. De heeren Gecommitteerden ontvingen daarna nog een deputatie uit de Burgerij, uit den krijgsraad, en van de Burgers van het Hoofd. Den volgenden middag om drie uur zijn de Heeren Commissarissen weder naar Den Haag vertrokken, nadat zij de vroedschap hadden doen aanzeggen, dat zij Donder dag zouden terugkomen om de resolutie, die zijne Hoog heid de Stadhouder over de aangeboden requesten geno men had, mede te deelen en tevens in zijnen naam een nieuwe vroedschap te benoemen. Woensdag den 27n November kwam de Bode Byland, die naar Den Haag was afgezonden, melden, dat de komst der Heeren Gecommitteerden niet op Donderdag 28, maar op Vrijdag 29 November zou plaats hebben. Op den bepaalden dag arriveerden de Heeren gecom mitteerden om elf uur in den Doele, waar de Secretaris

Schiedams Jaarboek | 1889 | | pagina 137