21 Leendert van den Bergh, Abraham Rijtbergen en Martinus Kneppelhout; te zamen vier en twintig leden, die allen den eed in handen van den Heer van Wassenaar aflegden. Tot burgemeesters werden benoemd: Klaas de Hoijer, Cornelis Voogd en Nicolaas Elias. Daarna las de Secretaris Pielat van uit een opgeschoven raam van 't stadhuis de resolutie voor, welke Zijne Hoog heid den Stadhouder op de voornoemde requesten had ge nomen. Daar zij te groot is, om in haar geheel mede te deelen, geef ik hier de voornaamste punten weer. Resolutie op het request der Schutterij. Dat de twee Compagniën burgers, bestaande uit 24 Rotten, buiten bezwaar van stadsmiddelen worden ver deeld over 4 Compagniën. Dat bij vacature van een kapiteins- of luitenants plaats de krijgsraad een voordracht zal doen, waaruit zij gekozen worden. Over de andere punten moest de vroedschap zelf be slissen. Resolutie op het request van Burgers en Burgeressen. Dat de keuren en plakaten, tegen het verstoren der Zondagsrust en het vloeken beter gehandhaafd moeten worden. Dat de officieren der Burgerwacht hoofdzakelijk geko zen moeten worden uit ingezetenen die het burgerrecht van Schiedam verkregen hebben, en dat het ambt van Haven- en Ballast-meester zal gegeven worden aan be kwame burgers, die niet in de regeering zijn. Dat de stadsprevilegiën, die dienstig of nuttig voor de burgers zijn, in druk zullen verschijnen. Dat de buitenhaven en de binnenwateren, zooals de Schie en de Vest, op een behoorlijke diepte, ten gerieve der Scheepvaart, zullen gehouden worden,

Schiedams Jaarboek | 1889 | | pagina 139