22 Dat er voor het ambt van Hoofdlieden bij de Gilden een voordracht zal gedaan worden aan burgemeesters en dat de benoeming van Deeken steeds bij de vroedschap zal blijven berusten. Dat de gildenbrieven zullen wor den herzien en verbeterd. Dat de taxatie van eigen dommen zal geschieden door een commissie, benoemd uit de regeering en de burgers. Dat het salaris der weesmeesters zal gebracht worden op zes schellingen. Dat het inspecteeren der gecommitteerden uit de vroed schap voortaan gratis zal plaats hebben. Dat het gasthuis bij voortduring zal worden opengesteld tot on dersteuning van behoeftige burgers en vreemdelingen. Dat men bij het benoemen van schoolmeesters meer zal letten op hunne kundigheden dan dit vroeger is geschied. Dat een commissie is benoemd tot samenstelling van een nieuw schoolreglement. Voor de andere punten werd de resolutie aan de regee ring der stad overgelaten. De resolutie, genomen op het rekest der bewoners van het Hoold luidt ale volgt »Aangaande het versoek door de burgers, woonende op het Hooft der voorz. stadmede bij request gedaan en laastelijk nopens eenige mindere versoeken renvoyeeren wij alle deselve aan de regeering der voorn, stadrecom- mandeerende en bevoelende deselve daarop zoodanige reflection te nemen als tot meeste nut en welzijn van de stad en derzelver ingezetenen in 't generaal sal worden bevonden te behooren. Gedaan in 's Gravenhage den 28n November 1748. Prince d'O range en Nassau. Ter ordenantie van Zijne Hoogheijt J. de Back. Met uitbundig gejuich en een driewerf hoezee werd de lezing dezer Resolutie door het volk ontvangen. Men was zeer tevreden dat aan hun eischen in hoofdzaak gevolg was gegeven.

Schiedams Jaarboek | 1889 | | pagina 140