20 deur zit Mildner te wachten op het klinken der electrische signalen, welke den afrit des sneltreins van het beneden- station moeten aankondigen. Eensklaps wordt hij verschrikt door een luiden angstkreet uit den tuin. Hij snelt ont hutst heen en het hart breekt hem. Daar ligt met ge broken oogen, in diepe flauwte, de zieke vrouw, en het kind tracht haar met tranen en kussen weder in 't leven te roepen. Mildner beurt de bewustelooze op, brengt haar in het kleine kamertje en beproeft haar met koud water weder tot bewustzijn te brengen. Eindelijk slaat de bewus telooze de oogen weder op. »Franziska 1" roept Mildner uit, de kranke hartelijk kussende. Zij komt allengs meer en meer bij, beproeft te glim lachen, maar het lachje sterft weg op haar gelaat, dat opnieuw met een doodsbleeke kleur overtrokken wordt. Met de krachtelooze rechterhand omvat zij den knaap, de linker legt zij om den hals haars mans en fluistert dezen toe »Frederik, het einde nadert, ik sterfIk heb het reeds sinds weken gevoeld." Snikkend buigt de man zich over de fluisterende heen en drukt haar hoofd tegen zijn borst. De electrische signalen, welke van buiten de woning hem in de ooren klinken, doen hem opschrikken. Met een smartvolle zucht rukt hij zich van het ziekbed los, om daar buiten zijn plicht te vervullen. Als in een droom plaatst hij het optische signaal, overziet de wisselstelling en blijft dan met den wisselhevel in de hand, vol bange verwach ting op zijn post staan. Slechts weinige minuten heeft hij te wachten maar welk een smart, welk een angst in die oogenblikken De sneltrein snort voorbij Mildner ijlt weêr naar zijn vrouw, die alweder in onmacht gevallen is. Slechts aan de zware, afgebroken ademhaling bespeurt men nog leven in de zieke. De ongelukkige man is der vertwijfeling nabij Moet hij zonder eenige poging tot redding zijn geliefde vrouw zien sterven En toch, wat kan hij doen Geneeskundige hulp

Schiedams Jaarboek | 1889 | | pagina 144