32 boven de rails, doch blijft eindelijk voorgoed staan, een schrede van het bewustelooze kind af. De deuren der waggons vliegen open en geschreeuw en heen en wéér loopen volgt. »Wat is er gebeurd »Een overval »Een ongeluk 7" Ook de prins heeft den wagen verlaten en gaat den machinemeester tegemoet, die met het kind op den arm aankomt en de reden van het stilhouden van den trein mededeelt. De prins neemt het papier uit de handen van het kind, dat zijn hoofd tegen den schouder van den beambte ge legd had en van uitputting is ingeslapen. «Houd op bij wachthuis N". 84. Geef het kind aan mijn kamerdienaar. En gij, waarde dokter, breng uw reisapotheek in orde, welke gij zoo aanstonds zult noodig hebben. Voorwaarts!" De prins klimt weêr in den wagen. Het dubbele gillen der locomotief beveelt«remmen los!" en de trein spoedt zich voort in de duisternis. Met een diepen zucht ontwaakt Mildner uit zijn flauwte, onder hulpvaardige handen. Hij wekt zich op en ziet met een enkelen blik zijn huisje, den daarvoor stilhoudenden extra trein, allerlei uniformen en livereien en zijn kind, naar hetwelk hij bevend zijne handen uitstrekt. «Het slaapt", voegt hem een lakei tot geruststelling toe. Geluk en een zalig, dankbaar gevoel overweldigen den trouwen man; tranen vullen zijn oogen De lijfarts komt uit het wachthuisje en deelt den prins mede: «de vrouw lijdt aan bloedarmoede in hevigen graad en is ten gevolge van zwakte in een diepe bewusteloosheid gestort. Bij zorgvuldige verpleging kan zij genezen." «Laat haar in een der ledige waggons brengen, voor zichtig, zachtkensZoo gaat het goed 1 Op het vol gende station willen wij haar in duurzame verpleging over geven. En nu, mijn vriend, vertel mij eens, wat is er voorgevallen", zoo wendt zich de prins tot Mildner.

Schiedams Jaarboek | 1889 | | pagina 150