103 Couranten voor Belgie tot 25 gr. 1 cent en verder 2i/s cent per 100 gr. POSTPAKKETTENDIENST. Bij den postpakkettendienst, ter verzending van goederen, stoffen en voorwerpen, het gewicht van 5 kilogram niet te boven gaande, wier inhoud niet meer dan 25 kubieke deci meters bedraagt en die langs een hunner vlakken geen grooter afmeting dan 80 centimeters hebben, is onverschillig den af stand binnenslands, bij vooruitbetaling een port verschuldigd van 15 cents voor een pakket tot een wicht van 1 kilogr. 2boven 1 tot 3 kilogram. 25 v 3 5 Bij verzending naar een ander adres is dit port opnieuw veischuldigd. Verzekering van de waarde tot een bedrag van ƒ500 is toegelaten, tegen vooruitbetaling, onverminderd het port van een evenredig recht van 10 cents voor elke 1C0 of gedeelte van 100. Bespoedigde bestelling geschiedt tegen vooruitbetaling van een recht van 15 cents, wanneer de localiteit, waar de ge adresseerde woont, tot den gewonen kring der bestelling van een postkantoor behoort. Is dit niet het geval, dan is voor eiken afstand van 2.5 kilometer, waarover de bestelling geschiedt of voor elk gedeelte daarvan, 25 ets. verschuldigd, behoudens betaling van de veergelden of dergelijke buiten gewone onkosten, die op de bestelling vallen mochten. In de pakketten mogen geen gesloten brieven verzonden worden. De insluiting van open schriftelijke mededeelingen de pakketten betreffende is echter toegestaan. Samenvoeging van pakketten aan verschillende adressen is niet geoorloofd. Elk pakket moet zijn vooizien van een daarop gedrukt

Schiedams Jaarboek | 1890 | | pagina 107