10 zij hem buiten zijn weten een verzoek aan den koning had laten brengen waarover de koningin vooral zeer boos was. Hoeveel levenslust zij nog altijd had en hoe kinderlijk zij kon genieten, bewijst een verhaal dat zij doet. hoe zij met hehulp der vrouw haar ledekant naar den muur schoof, het op den zijkant zette en er eerst een bedde- tafel toen een stoel op plaatste om zoodoende door het hooge venster eenige koordedansers te zien die op het slotplein hunne kunsten vertoonden. »lk wistschrijft zij »dat zulke kunstenaars ge woonlijk eerst aan 't einde hunner voorstelling de mooiste kunsten vertoonen daarom liet ik de vrouw er eerst opklimmen. Toen ik er opstond kon ik den koning en de koningin vlak in het gezicht zien en het verwonderde mij dat zij mij niet bemerkten de kunsten waren zeer mooi, ik zag o. a. een man met een mand aan ieder been, waarin twee jongetjes van 4 a 5 jaar zaten. Later schoof ik het ledekant nog eens naar den muur om de menschen in en uit de slotkerk te zien gaan." Zij had r.u eene vrij goede oppasster, die haar een spinnewiel bezorgde van den torenwachter in ruil voor den wijn, dien zij 's middags kreeg. Men gaf haar een h dven kroes wijn bij iederen maaltijd. Door deze vrouw liet Leonora ook telkens van haar eten, dat zeer rijkelijk wasaan de andere gevangenendie boven en naast haar zaten brengen. Een van deze was tot het laatst toe een trouwe vriend van haren man geweest. De reden van zijne gevangenneming was eene correspondentie tus- schen hem en Ulfeldt en zijne oudste dochter. Deze brie ven waren door de regeering der Spaansche Nederlanden, aan wie ze in handen vielen, aan den Deenschen gezant bij het Fransche hof uitgeleverd. Te Hamburg werd de gevangene, dr. Otto Sperling, gearresteerd het was een oude man hij stierf na een achttienjarig verblijf in de gevangenis, 80 jaren oud nog vóór de vrijlating van Leonora Christine.

Schiedams Jaarboek | 1890 | | pagina 136