21 hagen bewaard is gebleven het is getiteld «Leven van heldinnen eerste gedeelte en behandelt de strijdende en regeerende heldinnen o. a. Deborah Elisabeth van Engeland, TamyrisIsabella van CastiliëZenobia, Semiramis enz. Het tweede gedeelte waarvan niet meer bekend is, bevatte, volgens hare opgave de trouwe en kuische hel dinnen het derde de verstandige en geleerde. Het schijnt dat zij het geheele werk in klad gereed gehad heeft. Het gedeelte dat bewaard bleef is volgens den uitgever van dit boek voldoende om te doen zien van hoe grooten omvang hare kennis van levende en doode talen en van geschiedenis wasen dit alles is nog meer te bewon deren als men denkt dat zij twintig jaren in eene ellendige gevangenis had doorgebrachtwel geschikt om haar alle frischheid van geest te doen verliezen. Nog steeds borduurde zij veel vooral voor de koning in, en schreef gedurig gedichtendie zij gedeeltelijk mededeelt. In Februari IG85 stierf hare vijandin Sophie Amelie, weduwe van Frederik den Derde. Natuurlijk sprak ieder er nu van dat Leonora spoedig vrij zoude worden. Toen hare hoop hierop in April nog niet verwezenlijkt was, besloot zij een verzoekschrift aan den koning in te dienen. Zij had een mooi portret in koperdruk van haren vader, Christiaan den Vierde dat zij gekleurd had en waarom zij een lijst had laten maken, die zij zelve verguldde achter op het portret schreef zij ongeveer het volgende «Zoon van mijn zoon, mijn naamgenoot, Gelijk aan mij in macht en moed, Betoon u waarlijk braaf en groot En wees der arme vrouwe goed". Dit portret is nog te zien op het slot Mosenberg te Kopenhagen, in de kamer die aan den tijd van Christiaan den Vierde gewijd is. Waarschijnlijk heeft de wensch van zijne echtgenoote

Schiedams Jaarboek | 1890 | | pagina 141