10 burgers het best ten onder te brengenMedeburgers die alle Toomeloosheden met een diep stilzwijgen moesten aanzien, hoe zeer zij zich voor hunnen dierbaaren Vorst geuit, en hunne Hand tot hersteld geleend hadden. Het eene geschater was zo min als het andere vrug- teloos. De eerlijke Burger moest voor 't geweld der Ater lingen zwigten, zijn noesten Arbeid, voor den dolk ver wisselen, en die zulks niet verkoos, ten duurste tot nadeel van Vrouw en Kroost betaalen, hunne Handteekeningen doen Removeeren. en 't toomelooze dier laaten voord- rennen. Escorte op Escortevan gewapend pluim gedierten wierden dagelijks naar Utrecht en Gornichem afgezonden, en Geld tot dat einde ontbrak er niet. De Stads Poorten moesten, als de voornaamste Bol werken van geweld worden gesloten, en met Vrijheids helden bezet, door de uitgelezene Honderd-agt-en-twin- tigers vervangenen met de zwarte knegtenalle die in 't heilloos doel niet stemden, en de Poorten naderden wierden door glinsterend gelaaden Bajonet-geweer, ten trotsch der Plichtbetragtende, terug gedreven. Het Vliegende Leger trekt met de Doodsverw op hunne Helden aangezigten de Stad door, en ieder Vrijheidsheld heeft de eer hun te begeleiden. Rechtgeaarde Burgers rnogten in hunne Wooningen ten minsten den een bij den ander niet gerustelijk verkeeren. Heraus was het woord der Burgerschaakerswij weten een beter plaats voor U. Nu gingen de Sabels uiteen Escorte (was het woord) zal hem in den laaten Avond na dat het Huis met een brandende lamp op en needer was doorzogt naar een beter plaats transporteerennaar onze Sociëteit is zijn Voorland, daar zullen wij hem, met een gedeelte anderen, die onze taak in 't holle van den Nacht zullen volmaaken, tegens onze Vijanden, die aireede met Looden

Schiedams Jaarboek | 1891 | | pagina 134