11 Schoenen naaderen, tot Vrijheids-Batterijen ter beveiliging Prepareeren. Vijanden Wat hoord de onvervalschte Nederlan der Dat woord geeft hem een aanblik van vreugd- gevoel. Hij dankt met diepe stilte den God der Vaderen, die Lankmoedig en Verdraagzaam in alle zijne Raads besluiten doch Streng in zijne uitvoering is voor een zigtbaare Verlossing. Wat verneemt de geschaakte Bur ger, met alle die uitkomst verwachten Een Bode 1 Een met schrik bevangen Held, door de vlucht Utrecht ontkomen, zonder aan geweer of wapenen te denken. Die groote Voorvechter der gewaande Vrijheid nog kort te vorennaar zijn meening zo gedugtis als in eenen Adem naar het Schiedamsche Wondertoneel gevlogen met dezen Uitgil.... Utrecht is Over!.... Utrecht is Over!.... 't't'tis met ons gedaan! Ja waarlijk het is zo!.... de geschaakte Man (om iets van hunne Gruweldaaden aftetrekken) word door hun losgelaaten, 't overige van hun Plan word gestaakt, en de Heldestoetpakt en zakt alles bijeen en vliedt met verlaating van zijn Zetelnaar derzelver ontruste wooningen. Knaagingen op Knaagingen beginnen hunne ontroerde Harten te doorwroeten, 's Lands Redders naaderen in- tusschen, en nemen 't een voor, en 't andere na, in bezit Dan staan wij een weinig stilHier ontdekt zich aireede uit de Herbergen en Vergaaderingen, der meenigte, die hunne krachten tot verderlvan Stad en Vaderland hebben afgesloofd, al schaaterend een Eenstemmig geluid Waarom dit weder te berde gebracht 6 Schiedammers 1 Schiedammers die in de volhouding Uwer booze denk beelden en uitwerksels, alle uwe Heerlijkheid in uw zelfs vermeenen te bezitten is er bij U lieden geen aanden ken, aan eene rechtvaardige Godheid, die alle booze listen

Schiedams Jaarboek | 1891 | | pagina 135