15 stegen de voorn. Persoonen te Qualificeerenzo als Hij «daartoe Gequaliliceerd word bij deezen. «(Lager stond) «Accordeerd met liet voorsz. Besoigne Boek. «(Was geteekend) »S. O. Knappert." Na deze aanmaning waren er velen, die zich haastten de verschuldigde boete te betalen, terwijl echter een groot gedeelte bij hun weigering bleven en geduldig de gevolgen hunner nalatigheid afwachtten. Den 24n April d.a.v. gaven Burgemeesters lastdat met de inning der verschuldigde gelden, of bij weigering van betaling daarvanmet beslaglegging op goederen een aanvang gemaakt kon worden. Tot dat doel had zich de volgende stoet geformeerd. Voorop gingen oenige schuttersonder bevel van een officier, daarna een bode met twee bedienden van den krijgsraad begeleid door den onderschout en eenige gerechtsdienaars. Achter deze reed een boerenwagen met twee paarden bespannen gevolgd door een hand wagen terwijl de stoet besloten werd door eenige schutters. Den bode was opgedragen allen tot betaling aan te manen, en voor het geval, dat daaraan niet vol daan werd, de noodige goederen in beslag te nemen. Hetgeen er op dezen tocht voorviel, laat ik den schrij ver vertellen en haal daartoe eenige bladzijden aan. De eerste Executie geschiede bij een Lakenkooper, staande zijn Edele, met mijnheer zijn Zoon, die Executie onder 't rooken van een Pijp tabak op deszelfs stoep alreeds aftewagten. Deze was No. 1. Cornelis Brons, voor 20 Guldens exempt de kosten reeds gemaakt, of nog te maaken, aldaar wierd gegeven 3 Rakken. 17 Ellen Grein. 1 Duivenhok. 11 l/a dito wit Calemink.

Schiedams Jaarboek | 1891 | | pagina 139