13 Vriendschap van vroeger weder de overhand bij hem had en hij het bezit van zijn aanstaanden schoonzoon op den rechten prijs wist te stellen. Zoo werd dan eindelijk de dag van het huwelijk bepaald. De bruiloft werd gevierd op de nieuwe hoeve, die de Jomharts zich kort te voren hadden gekocht en die mer kelijk verder van onze woning gelegen was. Een groot aantal vrienden was genoodigd om de blijde gebeurtenis te helpen vieren. Het was in het midden van Januari. De meren waren met ijs bedekt. Het geheele omliggende land was wit van sneeuw en zag er doodsch en een zaam uit. Haar binnenshuis bij Jomhart was alles vroolijk- heid en pret. Christiaan was gekomen, het huwelijk was voltrokken en de avond zou in vermaak worden doorge bracht. Ik zal maar geen melding maken van al de geluk- wenschen die geuit, van al de liedjes die gezongen, evenmin als van de dansen die uitgevoerd werden. Dat het gelukkige paartje zich lang niet verveelde, behoef ik u niet te zeggen. Aan alle lofliederen echter komt een einde, en zoo ging het ook hier. Het dansen was tot laat in den nacht voortgezet. Eindelijk was het uur van afscheidnemen daar; de paarden werden ingespannen, en Christiaan en zijn gelukkig vrouwtje namen plaats in de slede. Dat zij goed ingepakt waren ter beveiliging tegen de doordringende koude, spreekt vanzelf. Christiaan nam de teugels in de hand, de paarden sprongen voorwaarts, de zilveren bellen rinkelden en daar gingen zij. O, wat eene overheerlijke sledevaart was dat! Het scheen dat de paarden vleugels hadden, zoo snel ging het over de hard gevroren sneeuw. De maan scheen helder en hulde de toppen der bergen in haar zilverachtig licht, terwijl het noorderlicht zijne schitterende stralen als van hemel tot aarde liet schieten met eene kracht en een luister, alsof het met den bliksem wilde wedijveren.

Schiedams Jaarboek | 1892 | | pagina 137