18 aantal wolven aldus door hem gedood aan het ongeloofelijke grensde. Maar, vraagt gij wellicht, wat was zijn doel met een dergelijke wolvenslachting De dorst naar wraak dreef hem aanhij moest de schim van zijn ongelukkige vrouw bevredigen. Niet lang toch na dien ijselijken nacht verbond hij zich door een duren eed geen enkelen wolf te sparen, dien hij kon opsporen. En op vreeselijke wijze heeft hij zijn eed gestand gedaan. Gedurende de zes jaren die hij nog na den dood zijner vrouw leefde, heeft hij wel een paar honderd wolven gedood, naar ik geloof. Op zekeren dag echter ging hij vroeg in den morgen bij een strenge koude op zijn gewone bezigheid uit doch hij kwam niet meer terug. Ik vreesde wat er gebeu rd was. Na gedurende moer dan eene week het woud doorkruist te hebben om mijn verloren zoon te zoeken, vond ik de overblijfselen van het koppel pistolen en den hartsvanger, welke mijn zoon gewoon was bij zich te dragen. Anders was er niets te vinden. Ongetwijfeld had hij zijn leven verloren in zijn rampzalig bedrijf. De wolven waren hem in groot aantal overvallen; zij waren hem te maelitig en hij werd hun prooi. Aldus was het bejammerenswaardig uiteinde van den waanzinnige!" Hoe innig ik met den ouden man begaan was, behoef ik wel niet te zeggen. Ik trachtte hem zooveel mogelijk te troosten, maar tevergeefs. De engel des doods had hem reeds zijn zegel op het voorhoofd gedrukt, en niet lang daarna hoorde ik dat bij den laatsten adem had uitgeblazen en was heengegaan om in eene gelukkiger wereld de zijnen weder te vinden. (Vrij bewerkt naar het Engelsch uit het dagboek van een reiziger.)

Schiedams Jaarboek | 1892 | | pagina 142