20 eens. Ofschoon mevrouw niet veel haar woning verliet, scheen zij op het gelicele dorp haar agenten te hebben, die haar steeds op de hoogte hielden van het doen en laten der armen. En dat was volstrekt niet overbodig. Menige gift werd verkeerd besteed, menig goed woord in den wind geslagen. „Zijt gij vandaag nogal prettig gestemd, na de ver moeienissen van dezen morgen, Ma „Dat gaat vrij wel, Marie. De aanhouder wint, zegt het spreekwoord, en dat heb ik alweer mogen ondervinden." „Komaan! dat geeft mij moed ook met een verzoek voor den dag te komen. Ik zou gaarne de volgende week naar Engeland gaan voor een week of twee. Wat dunkt u daarvan „Naar Engeland Kindwat een gedachte is dat nu Daar gaat niemand heen, en dan zoo vroeg in 'tjaar!" „Och, Ma, ik won niet uitgaan om gezien te worden, maar om zelf veel te zien. Laat ik nu eens genoegen hebben van wat ik in mijn schooljaren geleerd heb." „En wat zegt Pa wel van dat plannetje?" „Och vrouw, ik zou het nooit bedacht hebben. Maar, als Marie er lust in heeft, heb ik er niet zooveel togen. Om het geld behoeven wij het gelukkig niet te laten en zij heeft zoo veel gedaan om anderen pleizier te doen. dat zij nu wel eens iets voor haar eigen genoegen mag doen." „Nu zegt gij het niet goed, PaToen ik de armen op zocht, had ik zelf ook genoegen, en het oppassen van onzen besten jongen deed mij ook veel pleizier." „Dat weet ik wel, Marie, en dat was ons ook zeer aan genaam. Maar nu is het toch uw plan niet, anderen ge noegen te doen." „Neen, dat is waar, Pa. Zijt gij en Ma nu maar niet boos, als ik mijn plannetje ten uitvoer breng, dan ga ik welgemoed op reis. en hoop ik met een schat geleerdheid terug te komen." „Doe dat maar niet, Marie! Als gij zoo geleerd zijt. heb ik misschien niets meer aan mijn dochter. Uw ma is niet zoo geleerd, dat weet gij wel". „Dus ik mag? Gelukkig! Nog dezen middag begin ik met pakken. Ma wil zeker wel een handje helpen." Twee dagen later vertrok Marie naar Rotterdam, om van

Schiedams Jaarboek | 1893 | | pagina 152