30 Er lag en geloofswoord van moed op meneer Zuur's lippen, maar de aankef ontschoot hem. Dientengevolge kleef hij met open mond staan. „Nou aflijn", hervatte de meid tot haar kameraad „Hier kom je niet klaor. Daarom niet getreurd, niewaor meneer Dag meneerEn elkaar do deur uitduwend, allebei scha terlachend, stootten zij op 'n oude juffrouw, die juist van plan was aan het handje te trekken en erg boos koek, maar 'n vriendeiijk gezicht zette, toen ze meneer Ezechiël zag. Zij wrong zich op een handige manier langs dc meiden naar binnen. „Wel goeiemorgen, mijnheerIk kom oris over mijn dochter sprekenUé vraagt 'n kindermeisje, heb ik ge zien." Vertrouwelijk„Ué heb toch immers geen van die twee genomen?" Meneer Zuur schudde het hoofd. ,,Nee niewaar, dat dacht ik ook al. Niet veel bizonders meneer. Van buiten ies, van binnen nies. Nou wou 'k u 's zeggen, ik ben weduwe en mijn man is dood, en al m'n kinderen zijn bezorgd op éen na. Nou dacht ik zoo kin dermeid, ja, wat zei je d'r 0111 te beginnen al anders van maken. En och gut, goed voor kinderen dat ze is, dat zou je motten ondervinden." Zij sprak op '11 zangerigen toon, nu hoog dan laag, en maakte levendige gesticulaties. „Nou dacht ik zoo: 'n kattekezeermeester, da's toch altijd meer as niemendal, want ik ken uwé wel, maar ik wist warendig niet dat u getrouwd was. Kleine kindertjes zeker nog, niet meneer „Juffrouw," riep meneer Zuur in een staat van volsla gen verbijstering: „ik ik weet niet waarmee ik dit ver diend heb ik heb altoos in eer en deugd geleefd „O jawel, dat dacht ik al half, kleintjes nog. Je zoudt het niet beter kunnen treffen. Kinderwagen meneer, of dragen Meneer Ezechiël schudde heftig het hoofd. „O precies, kinderwagen, dat dacht ik ook al. Tegen dragen zou ik als moeder zijnde wel wat bezwaar hebben, weet u Zegt u iets Ik ben wat doovig, weet u Plotseling blies meneer Ezechicd zijn wangen op. „Ik heb geen kindermeid noodig, mensclischreeuwde hij. „Maak dat je wegkomt, daar komen mijn leerlingen al!" Twee kleine meisjes kwamen in deemoedige houding

Schiedams Jaarboek | 1893 | | pagina 162