110 Het port der ongefrankeerde brieven is vijf cent hooger dan dat der gefrankeerde brieven. Ontoereikend gefrankeerde brieven worden belast niet een port gelijk aan ongefran keerde, verminderd niet de waarde der aangehechte zegels. Boven het gewicht van 2000 grammen worden geene pakketten tegen hot tarief der briefporten ter verzending met de brievenpost toegelaten. Briefkaarten kosten 3 cent; met betaald antwoord, be staande uit 2 briefkaarten aaneen, G cent. De adreszijde is uitsluitend voor adres bestemd en mag geene particuliere mededeelingen bevatten. Het is geoorloofd eigen briefkaart-formulieren te bezigen, mits deze, wat afmetingen en stevigheid van het papier en de opschriften betreft, overeenstemmen met de van Rijkswege uitgegeven formulieren. Briefomslagen in 2 soorten, voorzien van don postzegel stempel van 5 cent en van 12)4 cent, zijn verkrijgbaar tegen betaling van 10)4 en 25)4 cent de 2 stuks. Zij kunnen zoowel voor de frankeering van binnenlandsche brieven als voor die naar de koloniën en het buitenland worden gebezigd, doch bij ontoereikendheid van het port door den postzegelstempel vertegenwoordigd, moet het ontbrekende door frankeerzegels worden aangevuld. Postbladcn tegen betaling van 5 cent per stuk. Postzegels, briefkaarten en andere post formulieren zijn verkrijgbaar bij daartoe aangewezen depothouders, tegen denzelfden prijs als aan het postkantoor. Boek-, Steen-, Plaatdrukwerk en Photographieën kunnen verzonden worden tot ten hoogste 3000 grammen of 3 kilogram, en wel:

Schiedams Jaarboek | 1895 | | pagina 114