6 wie weet niet, hoe zij het is, die meer dan de stoffelijke hoedanigheid der voor tong en maag berekende dingen, waar het de vraag naar lekker en duur geldt, het laatste woord behoudt? Geef iemand een redelijke sigaar, maar zet er een ge zicht bij of het iets heel bijzonders is. Straks zult gij hem met een zekeren geestdriftigcn aandrang hooren vragen, waar gij die soort vandaan hebt. Noem een vocht Johannes- berger of Lafitte, of laat uw wijnkooper zich iets ontvallen van 70er gewas en van een „klein overgebleven partijtje"; aanstonds gaan gehemelten tegast aan een bouquet, dat anders licht onopgemerkt was gebleven. Wat een geel kleurtje jonge klare plotseling oud en oneindig zachter maaktEn zóó ookschrijf op een spikkelaas varken van eenigen omvang „10,000 kilo", en men waagt er zijn laatste kwartje aan, om het zoo mogelijk in triomf naar huis te kunnen laten dragen, en onder een gewaarwording of men kans zag er met zijn familie den heelen winter mee door te komen. Naar dit laatste trouwens was de speculatie van den uitvinder van het spikkelaasvarkcn henengericht. Hij liet zijn wonderdieren verloten, voor 25 ets. het lot. En ter wijl het deelnemers stroomde, (kleinen die hun spaar penningen offerden, en weeke ouders of ooms en tantes» die hun lievelingen gelukkig wenschten te maken), sneed het kunstenaarsmes ook nog aan dezen kant, dat de hoofd prijs geregeld op het nummer van een besten klant viel. De president van ons Nut trad jaren achtereen als over winnaar uit het strijdperk. Tot dit punt genaderd, rijst bij enkelen uwer mogelijk de waan, alsof zij op het spoor waren van de oorzaak der veete, die ik tegen een der verdienstelijkste leden van ons departement koester. Zij vergissen zich dan evenwel. Ik heb mij zwijgend neergelegd, en wensch het te blijven

Schiedams Jaarboek | 1895 | | pagina 140