25 gehaald en weggevoerd, terwijl de Franschen met platboomde vaartuigen op het jacht afkwamen, dat verder spolieerden en in brand staken, terwijl zij Van Heel door schuit en zeilen schoten. Van Heel, in 1663 eigenaar van de plaat geworden, bedijkte die in 1664 en liet er een huis op bouwen, dat hij „Engeland" noemde. Het geval met het statenjacht is naderhand uitgebracht door een schipper, die ook voor den lande voer en, toevallig op het huis Engeland komende, tegen Pieter Bastiaanz. den Oude (de overgrootvader van moederszijde van den relatant) zeide Hij zet „Engeland" op dat huis. 't Was beter dat hij er „Callo" op zette, vanwaar hij den buit ge haald heeft, daar hij dat huis van getimmerd heeft. Pieter Bastiaansz. den Oude was bode van Engeland en werd na zijn overlijden in die qualiteit opgevolgd door Jacob Pietersz. den Oude, die van zijn 22ste tot zijn 92ste jaar dien post heeft bediend. De eerste heer van Engeland had twee zoons en drie dochters. Een van zijn zoons, Anthony genaamd, wilde, toen in 1681 de polder inbrak, naar de doorbraak gaan zien, spoelde van den dijk en verdronk. Een van zijn dochters, Anna geheeten, huwde met Cor- nelis Boon en bracht de heerlijkheid mee ten huwelijk, waarom haren echtgenoot zich noemde „Boon van Engeland". Ondanks do heerlijke naam verkocht de tweede heer van Engeland de heerlijkheid in 1735 aan de stad Schiedam. Dat de gemeente die heerlijkheid weder heeft verkocht wist de relatant niet, maar dat weten wij.

Schiedams Jaarboek | 1895 | | pagina 159