113 Het port der ongefrankeerdc brieven is vijf cent booger dan dat der gefrankeerde brieven. Ontoereikend gefrankeerde brieven worden belast met een port gelijk aan ongefran- kecrde, verminderd met dc waarde der aangehechte zegels. Boven het gewicht van 2000 grammen worden geene pakketten tegen het tarief der briefporten ter verzending met de brievenpost toegelaten. Briefkaarten kosten 3 cent; met betaald antwoordbe staande uit 2 briefkaarten aaneen, 6 cent. De adreszijde is uitsluitend voor adres bestemd en mag geene particuliere mededeelingen bevatten. Het is geoorloofd eigen briefkaart-formulieren te bezigen, mits deze, wat afmetingen en stevigheid van het papier en de opschriften betreft, overeenstemmen met de van Rijkswege uitgegeven formulieren. Briefomslagen in 2 soorten, voorzien van den postzegel- stempel van 5 cent en van 1272 cent, zijn verkrijgbaar tegen betaling van 10V2 en 25 '/2 cent de 2 stuks. Zij kunnen zoowel voor de frankeering van binnenlandsche brieven als voor die naar de koloniën en het buitenland worden gebezigd, doch bij ontoereikendheid van het- port door den postzegelstempcl vertegenwoordigd, moet het ontbrekende door frankeerzegels worden aangevuld. Postbladen tegen betaling van 5 cent per stuk. Postzegels, briefkaarten en andere post formulieren zijn verkrijgbaar bij daartoe aangewezen depothouders, tegen denzelfden prijs als aan het postkantoor. Boek-, Steen-, Plaatdrukwerk en Photographiecn kunnen verzonden worden tot ten hoogste 3000 grammen of 3 kilogram, en wel 8

Schiedams Jaarboek | 1896 | | pagina 117