115 Dag- en weekbladen, met of zonder bijvoegsels, worden beneden 40 gram met )4, van 40 tot met 150 gram met 1 cent gefrankeerdvoor elke 50 gram daarboven cent meer. Monsters of Stalen van Koopwaren worden gefrankeerd met 2}4 cent voor elke 75 gram of gedeelte daarvan. Zij mogen geene handelswaarde bezitten en moeten gratis wor den verstrekt. Bij onvoldoende frankeering worden zij op dezelfde wijze met port belast als de gedrukte stukken. Zij mogen niet zwaarder zijn dan 350 gram, terwijl de afme tingen zijn vastgesteld op 30 cM in lengte, 20 in breedte en 10 in hoogte, of indien zij in een rol zijn bijeengevoegd, 30 cM in lengte en 15 cM in doorsnede. Mededeelingen worden niet toegelaten, dan alleen op het adres of wel boven bij het monsterden naam des afzenders, handels merken, nummers en prijzen. Aanteekenen. Behalve het gewone port is voor aanteeke- ning van brieven, briefkaarten, drukwerken en monsters een recht van 10 cent verschuldigd. Gaat zoodanig stuk verloren, dan wordt den afzender, ook in geval van over macht, 25.vergoed. Bij verzending van brieven of pak ketten, met gereed geld of kostbaarheden, is dc aanteeke- ning verplichtend. Verzegeling van aangeteekende brieven zonder aangifte der ingesloten geldswaarde is niet verplichtend. Voor brieven met aangegeven geldswaarde wordt, behalve het gewone port, 2 K cent voor elke f 100.of gedeelte daarvan betaald. Minimum recht \2)4 cent; maximum waarde /"6000.Bij verlies vergoeding van de volle waarde, ook in geval van overmacht. Verzegeling is hier verplichtend, terwijl de frankeerzegels op eenigen afstand van elkander moeten geplaatst zije. Postwissels. Bij verzendingen van geld door postwissels

Schiedams Jaarboek | 1896 | | pagina 119