118 verkrijgbaar zijngeven gelegenheid tot het ter zijde leggen van kleinere bedragen. Bechtstreeksche terugbetaling geschiedt tot een bedrag van /"25.eenmaal in de zeven dagen; hoogere bedrngen moeten vooraf worden aangevraagd en worden na enkele dagen uitbetaald. Terugbetaling kan per telegraaf ge schieden. De rente bedraagt 2.64 °/0 of 11 cent van elke 100 gulden in een halve maand en gaat in den lston en 16den van elke maand. Boven 800 gld. wordt geene verdere rente uitgekeerd. Het spaarbankboekje wordt kosteloos verstrekt bij do eerste inlage en behoeft niet vernieuwd of verwisseld te worden wanneer de inlegger zich op eene andere plaats vestigt. Yoor brieven aan het adres van den directeur der rijks postspaarbank te Amsterdam is geen port verschuldigd. Inleggers die tijdelijk of voorgoed naar België ver huizen, kunnen hunne ingelegde gelden op de Belgische Spaarkas doen overschrijven of daar terugbetaling op hun boekje bekomen. Buitenlandsch verkeer. Het port der gefrankeerde brieven naar alle landen en koloniën, tot de „Algemeene Postverecniging" behoorende, bedraagt 12 ys cent per 15 gram; dat der briefkaarten 5 cent, der drukwerken en monsters 2ys cent per 50 gram, met een minimum van 5 cent voor de monsters. Alleen China, Oranje-Vrijstaat en enkele minder bekende streken traden tot de „Algemeene Postverecniging" nog niet toe. Het port der brieven naar de Ncderlandsche koloniën en bezittingen per zeepost bedraagt tien centdat der drukwerken twee cent per 50 gram.

Schiedams Jaarboek | 1896 | | pagina 122