31 heel verkeerd, dat geef ik toemaar ik heb er ook genoeg voor geboet Daarom moet gij het mij ook vergeven, Alascha, dat ik je niet onmiddellijk hebt tegengesproken Maar, mama Elsa was zeer bleek geworden en bleef tante Carla spra keloos aanstaren. Was het hare innige liefde voor den jongen man, die haar het doel dezer list deed vermoeden? Maar het is niet waar, mama wezenlijk nietriep graaf Alexander uit. Hoe komt gij er hij, moederlief, om ons dat sprookje op de mouw te spelden? Hij was opgerezen en had vol kinderlijke liefde het hoofd zijner moeder tusschen zijn beide handen genomen. Ja, 't is toch waar, ik heb het gedaan, verzette zij zich, zeer voldaan over de uitwerking van haar list. Elsa, kind, gij kunt het hem nu gerust vergeven Wat zijn we alle drie toch dwaas geweest Geen woord meer, mama, riep Alexander uit, nu schertsend zijn hand op haar mond leggende. AVat betee- kent da% nu toch? Wat een dwaas idee! AA7at het moet beteekenen, mijn jongen?Begrijpt gij het dan niet, Alascha Uw koningin is in gevaar Bij die woorden was zijn moeder opgestaan en zoo snel zij vermocht de kamer uitgetrippeld. „Schaak aan de koninginPas op uw koninginriep zij hem ondeugend toe, terwijl zij de deur achter zich sloot. In de aangrenzende kamer zonk zij échter op een stool neder, het gloeiende gelaat in beide handen verbergend. Met een angstig kloppend hart luisterde zij naar wat in de eetzaal zou gebeuren. Het eerste oogenblik bleef het tweetal verlegen en zwijgend tegenover elkander staan. Ditmaal ontweken zij echter elkanders blik niet. Eindelijk begon Alexander Elsa, gij gelooft toch immers geen woord van wat mama heeft gezegd Hoe komt tante er bijonbegrijpelijkstamelde Elsa. Ik geloof dat wij haar een groot genoegen zouden doen, wanneer we net deden alsofalsof we ge loofden dat

Schiedams Jaarboek | 1896 | | pagina 169