9 worden tegen betaling van 10 cent. Aanteekening van brieven met aange geven waarde 21/a oent Per 100, met een minimum van I2V2 cent, be halve bet gewone port, maximum bedrag ƒ12000. Sluiting: minstens 2 in lak afgedrukte zegels. Yoor gewone aangeteekende brieven is geene ver zegeling noodig. Op de Postkantoren en bijna alle hulpkantoren bestaat er gelegenheid gelden te beleggen in de llUkspostspaarbank. Inlagen van minder dan 25 cents zijn niet toegelaten; boven dat bedrag is het wensclielijk, dat de inlagen in veelvouden van 25 cent geschieden. De inlagen kunnen ook geschieden door middel van spaarbankzegels, te hechten op een formulier, door de postadministratie kosteloos verstrekt, tot een bedrag van 1.mits niet meer dan één formulier tegelijk wordt aangeboden. Rente 2.64 pCt. 's jaars of 11 cents van 100 in de halve maand. Yan inlagen boven ƒ1200 wordt geen rente uitgekeerd. Van inlagen op boekjes van eene vereeniging, stichting of fonds van maatschappelij k of godsdienstig belang of van onderling hulpbetoon niet boven 2400. De directie der rijkspostspaarbank belast zich ook ten behoeve der in leggers met het aankoopen van inschrijvingep op het Grootboek der 2,5 en 3 °/0 "Werkelijke Schuld, tot een bedrag van minstens 100 of een veelvoud daarvan. De daarop vallende rente wordt desverkiezende als te goed op het. boekje bijgeschreven. Tot hoogstens f 25 of, zoo de rechthebbende ten kantore bekend is, tot f 100, mits niet het gelieele tegoed van het boekje uitmakende, geschie den de terugbetalingen rechtstreeksboven dat bedrag wordt order van betaling van den Directeur te Amsterdam vereischt. Op plaatsen waar nevens een post-, bij- of hulpkantoor, tevens een Rijks telegraafkantoor (waartoe ook die met telephoondienst behooren) gevestigd is, is de gelegenheid geopend om de overbrenging van aanvragen om terug betaling op spaarbankboekjes (mits niet het geheele tegoed), alsmede van de orders tot terugbetaling, welke dientengevolge door den Directeur der Rijkspostspaarbank worden afgegeven, door middel van de telegraaf te be spoedigen. Behalve het gewone tarief van de Rijkstelegraaf voor de aanvraag, is bovendien nog verschuldigd bij wijze van vooruitbetaald antwoord voor 26 woorden (RP. 26) tot een bedrag van 49 cent voor de kosten van over brenging van de order van betaling. "Wordt overbrenging op den voet van een dringend telegram verlangd, dan is het dubbele van den prijs verschuldigd. De postadministratie belast zich met de verzending van pakketten, het gewicht van 5 KG. niet te boven gaande: tot 1 KG. 15 cent; boven 1 tot en met 3 KG. 20 cent; »^„„„5„25„ Inhoud niet meer dan 25 dM3. Afmeting, langste zijde, hoogstens 1 Meter. Tegen betaling van een halve cent zijn 2 adreskaarten verkrijgbaar. Recht van aangegeven waarde 10 cents per ƒ100. Maximum bedrag der aangegeven waarde 500. Expresse bestelling dezelfde bepalingen enz. als voor brieven. Ontvangbewijzen worden afgegeven tegen betaling van 5 cents. Yoor pakketten met aangegeven waarde, welke evenals aangeteekende brieven moeten verzegeld zijn, worden kosteloos bewijzen van ontvang af gegeven. Levende dieren, uitgezonderd behoorlijk ingepakte levende visch en schelp- slieren enz., kunnen niet verzonden worden. Evenmin worden voorwerpen

Schiedams Jaarboek | 1898 | | pagina 11