11 Briefkaarten met antwoord betaald, zijn toegelaten binnen bet gebied der geheele postvereeniging. De verzending der correspondentie naar onze Overzeesche Bezittingen geschiedt öf per mail öf per stoomschip. Per mail is het port gelijk aan dat der landen onder b, per stoomschip langs den rechtstreekschen zeeweg over Amsterdam of Botterdam: Voor brieven 10 cent per 15 gram, ongefrankeerd 20 cent. Briefkaarten 51/1 cent. Papieren en bescheiden 10 cent tot 250 gram, voorts 2 cents voor elke 50 gram meer. Gedrukte stukken 2 cent per 50 gram, monsters 5 cent tot 100 gram, 6 cents tot 150 gram en voorts 2 cents voor elke 50 gram meer. Maximum gewicht 5 kilogram. Brieven aan militairen beneden den rang van officier, mits enkel port, 5 cent. Postpakketten bij verzending over Amsterdam of Rotterdam rechtstreeks met de stoomschepen der Maatschappij „Nederland" naar Ned. Oost-Indië naar alle plaatsen voor den pakketpostdienst opengesteld: 1 Kg. 0.85, tot 3 Kg. f 1.20, tot 5 Kg. f 1.75, elk pak begeleid van 1 buitenlandsche kaart en 2 declaratiün. "Voor de overige plaatsen in Ned.-Indië komen de kosten van vervoer van een der genoemde plaatsen naar de plaats van bestemming voor rekening van den geadresseerde. Bij verzending over Genua en verder met de stoomschepen der Maat schappij „Nederland" voor elk pakket tot 5 Kg. /"3.12i/2, over Marseille en verder met de stoomschepen der Rotterdamsche Lloyd f 2.87V2- Naar Ned. West-Indië, rechtstreeks: Guyana, de kantoren Paramaribo en Nieuw Nickerie tot 1 KG. f 0.85, 1 tot 3 KG. f 1.20 en 3 tot 5 KG. ƒ1.75; over Frankrijk 2.37'/2 per 5 KG. Nederlandsche Antillen, de kantoren "Willemstad, Pliilipsburg en Oranje stad tot 1 KG. ƒ0.85, 1 tot 3 KG. f 1.20, 3 tot 5 KG. f 1.75, over Duitsch- land f 2.12'/2, over Frankrijk f 2.37V2 Pel' 5 KG. Yoor de overige plaatsen in Nederl. West-Indië komen de kosten van vervoer van een der naastbij gelegen plaatsen, die voor den pakketdienst zijn opengesteld, naar de plaats van bestemming, voor rekening van den geadresseerde. Kwitantiën kunnen geïncasseerd worden in het verkeer met België, Duitsch- land, Egypte, Frankrijk met Algerië, Italië, Luxemburg, Ned. Oost-Indië, Noorwegen, Oostenrijk-Hongarije, Tunis, Zweden en Zwitserland. Het daar voor verschuldigd recht bedraagt 5 cent van iedere kwitantie, de eventueel verschuldigde zegelkosten en een recht gelijk aan dat van een postwissel van gelijk bedrag. De kwitantiën mogen niet hooger zijn dan 1000 francs. Het overmaken van gelden door middel van postwissel geschiedt in de landen, in de tabel hierachter genoemd. Telegrafische postwissels worden tot een bedrag van hoogstens 500 francs aangenomen in het verkeer met België, Bulgarije, Denemarken (met uit zondering van IJsland en de Faroër), Duitschland, Frankrijk met Algiers, Italië, Noorwegen, Roumaniü, San Salvador, Servië, Zweden en Zwitser land, alsmede met enkele kantoren in Egypte, Luxemburg, Oostenrijk- Hongarije, Portugal en Tunis. Behalve het voor de gewone postwissels ver schuldigde recht betaalt de afzender tevens de kosten van het telegrafisch bericht. Yerzending van pakketten is toegelaten in het verkeer met de landen en plaatsen in de postgids aangegeven. Verzegeling van pakketten naar het buitenland is verplicht. Omtrent het port, het aantal douane-verklaringen en verdere bijzonder-

Schiedams Jaarboek | 1898 | | pagina 13