TELGPHOIIË. 17 Telegrammen door middel van telegramzegels gefrankeerd, voorzien van het opschrift „Telegram", mogen met of zonder omslag in de postbussen ■worden geworpen. Is ter plaatse waar het telegram in de bus geworpen wordt, geen tele graafkantoor gevestigd, zoodat het door tusschenkomst van de post naar het naastbijgelegen telegraafkantoor moet worden verzonden, dan is daar voor briefport verschuldigd. De postzegels, ter voldoening van dat port, moeten, wanneer het telegram zonder omslag is, op eenigen afstand van de telegramzegels aangehecht worden. Het is verboden om het briefport door middel van telegramzegels te voldoen. De overmaking per post van telegrammen aan de telegraafkantoren kan ook geschieden door middel van briefkaarten. Op de voorzijde wordt het adres geschreven van het telegraafkantoor waar het telegram moet worden overgeseind, de achterzijde is dan bestemd voor het telegram zelf en voor de aanhechting der telegramzegels. Yan den intercommunalen telephoondienst kan worden gebruik ge maakt door: a. Ieder, die zich daarvoor bij een publieke spreekcel aanmeldt. b. Geabonneerden voor plaatselijke teleplioonnetten. c. Personen, wier perceelen direct met een intercommunaal Rijkstele- phoonbureel zijn verbonden. Tarief. Voor een gesprek van 3 minuten of minder tusschen 11.40's mor gens en 3.40 's middags (Greenwiclitijd) 50 cent; gedurende den overigen tijd van openstelling 25 cent. Voor elke verlenging gedurende drie minuten of minder wordt eveneens 50, respectievelijk 25 cent betaald. Voor een dringend gesprek wordt het dubbele van een gewoon gesprek voldaan. Dij opheffing der verbinding, omdat aan de oproeping geen gehoor is gegeven, wordt de helft van het betaalde teruggegeven. De onder b en c genoemden, die van hunne perceelen uit, intercommu nale verbindingen wenschen te kunnen aanvragen, voldoen boven het ge wone tarief aan het Rijk een vast bedrag van vijf gulden per jaar en storten voor de te voeren gesprekken een som in voorschot. Behoudens bijzondere omstandigheden, wordt slechts één persoon te gelijk tot een publieke spreekcel toegelaten. De volgende plaatsen zijn thans In intercommunaal verkeer verbonden: Amsterdam, Amersfoort, Arnhem, Baarn, Bussum, Dordrecht, 's-Gravenhage, Gro ningen, Haarlem, Hilversum, IJmuiden, Leiden, Maassluis, Nijmegen, Rotterdam, Schiedam, Zaandam en Zandvoort. I

Schiedams Jaarboek | 1898 | | pagina 19