30 Brug- en Sluiswachters aan de Sluis bij de Beurs en de Brug aan de Korte Haven. N. de "Wit. A. C. van Spijk. Brugwachters aan de Appelmarktbrug. H. Ebbelinghaus, ook wel gen. Wirxel. J. Lourens. Sluis- en Brugwachters aan de Buitensluis. M. van den Bos. J. de Boo. Brugwachters aan de Oranjebrug en de Brug aan de Branderssleeg L. van "Woerkom. "W. van der Spek. Brugwachters aan de Brug aan de Gerrit- Verboonstraat. A. Kooijman. J. H. Rosman. Sluis- en Brugwachters aan de Varkenssluis en de Brug aan de Wester haven Willemsbrug N. van den Bos. D. Bouman. Spuiwacliter aan het nieuwe Kanaal naar de Maas: H. van "Wieringen. Schipper van de Overhaalpont aan de Buitenhaven: C. A. Osterholt. DREGGEN tot redding van drenkelingen zijn geplaatst: 1. aan het havenkantoor op den straatweg naar Oversohie; 2. bij "Wed. F. ter Hofstede, tapster, Overschiesche straat 106; 3. bij den brugwachter der Spoelingbrug 4. bij de brugwachters der Ooievaarsbrug; 5. bij C. A. Tettelaar, tapper, Schie; 6. bij den portier van de stoombranderij aan den Noordvestsingel; 7. bij Wed. Offerman, smederij, Noordvest 77 8. bij A. N. Arkesteijn, melkboer, Noordmolenstraat 68, hoek Zijlstraat; 9. bij de brugwachters der Sluisbrug; 10. bij de brugwachters der Appelmarktbrug; 11. bij H. Voorwaldt, winkelier, Lange Haven 84, hoek Appelmarkt; 12. in de tapperij van J. J. van Krugten, Lange Haven 62; 13. bij de brugwachters der brug voor de Gerrit-Verboonstraat; 14. aan de Stadstimmerwerf, aan de Korte Haven; 15. bij den Directeur der gemeentewerken; 16. aan de mouterij van den heer G. P. Scheffers, Westvest 62, hoek Bran- derssteeg 17. bij de brugwachters der Oranjebrug; 18. aan de mouterij van den heer J. H. van Gent, Nieuwe Haven 75; 19. aan de mouterij van den heer J. Tak, Westerkade 12; 20. aan de mouterij van den heer L. J. J. Jansen, Willemskade 25; 21. bij den brugwachter der brug voor de Hoofdstraat; 22. aan de mouterij van de firma J. J. Nolet Co., Buitenhaven 116; 23. aan de Politiewacht aan de Hoofdstraat; 24. aan het Havenkantoor, Hoofdstraat 15; 25. bij den sluiswachter aan den Frankenlandschen dijk; 26. in het wachthuisje op de kade aan de rivier de Maas. Naambordjes duiden de perceelen aan waar de dreggen zijn.

Schiedams Jaarboek | 1898 | | pagina 32