75 Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afdeeling Schiedam. J. J. G. Xolet, Pres. YV. A. Beukers, Yice-Pr. P. C. v. d. Pant Jr., Seer. Dr. J. v. Leeuwen, Bibl. M. L. Honnerlage Grete, Penningmeester. A. Vernède- S. A. Maas. Mr. H. M. G. Poortman. Commissie, uit gezegd Bestuur, voor de Muziekschool. (Opgericht 23 Januari 1874.) YV. A. Beukers, Pres. S. A. Vernède, Secr. Dr.J. v. Leeuwen, Penn.-Bibl. Onderwijzers der Muzieksohool. Zangklassen: Georg Rijken en A. Limbach. Pianoklassen: Georg Rijken en L. Schnitzler. Vioolklassen: YV. F. Beunderman. Concierge: L. Bokhorst. Commissie voor de Zangvereeniging „Euterpe". (Opgericht in 1852.) "W. A. Beukers, Pres. P. C. v. d. Pant Jr., Secr. YV. A. Beukers A.Jz., Bibl. Directeur: L. F. Brandts Buijs. Symphonie- en Harmonie-Muziekvereeniging. G. Visser Bz., Voorz. Jhr. Tj. Humalda v. Eysinga, Secr. E. Beukers, Penn. Directeur: B. A. Verhallen. Schiedams Mannenkoor Orpheus. (Opgericht 1866, sedert 1867 lid van het Red. Zangersverbond.) Eere-Directeur: C. C. A. de Vliegli. P. C. van der Pant Jr., Penningm. L. Krullaars, Bibl. J. A. van AVeegen, Banierdr. M. L. Honnerlage Grete, Pres. J. van Rhijn Gz., Ie Secr. B. H. P. Timmerhaus, 2e Secr. Directeur: Georg Rijken. Christelijke Zangvereeniging Eltheto. J. v. d. Most Wz.,Pres. P. Verschoor, Secr. \Y. Bijl, Penningm. Directeur: J. Schellevis. Christelijke Zangvereeniging Hosanna. (Opgericht 18 Januari 1888.) W. v. d. Laan, Pres. F. B. Amoureus, Secr. P. Stolk, Vice-Pres. j G. S. Montfoort, Penningm. Directeur: J. S. Bosman. Fanfare- Vereeniging „Excelsior" C. van der Geer, President. A. Ozephius, Secretaris. Abr. Jordaans, Directeur. Afd. Mannen zang. C. van der Geer, President. A. Ozephius, Secretaris. Abr. Jordaans, Directeur. Leesgezelschap Tot Nut en Vermaakopgericht 1803. C. S. Loncq, Voorzitter. I D. Visser, Penningmeester. A. Bakker, Secretaris. Leesgezelschap Genoegen en Nut. (Opgericht in 1874.) J. van Rliijn Gz., Voorz. j J. Rijsterborgh, Penn. J. Maltha, Secr. I L. Krullaars, Bibl. A. H. E. Tijl, Alg. Secundus.

Schiedams Jaarboek | 1898 | | pagina 77