76 Letterkundig-Geschiedkundig Gezelschap Cicero- (Opgericht 12 November 1885.) Eere-Yoorzitter: Dr. "W. G. van der "Weerd. Eereleden: Dr. C. J. Yinkesteyn; J. L. Liezenberg; \S'Odé. H. de Vries, Praeses. I K. Poortman, Quaestor. P. L. L. Post, Ab-Actis en Bibl. Tooneelvereeniging Thalia. (Opgericht 1877.) P. J. van Hees, Pres. J. J. Schafthuizen, Secr. A. Prins, Penn. Schiedamsche Tooneelvereeniging Talma. (Opgericht 1 October 1887.) 14 werkende leden en 3 Eereleden. H. de Raaij, Pres. I P. Zuidgeest, Penningm. J. Drenkelforth, Secr. J. Eikmans, Comm. van Orde. Tooneelvereeniging Het TooneeV. Onderaf deeling van Adelphismus. A. P. Geelhoed, Pres. A. de Bruijn, Secr.-Penn. Vereeniging tot Bevordering van Beeldende Kunsten, gevestigd te Amsterdam. Correspondent: E. M. Beukers. Nederlandsche Stenograf'en-Vereeniging „Stolze-Wéry" Correspondent voor Schiedam en Omstreken: C. J. Blommendal. Vereniging tot Vereenvoudiging der Schrijftaal. Correspondent: A. Smit Jz. W erkliedenvereenigingen. Algemeen Neder landsch Werkliedenverbond. Af deeling Schiedam. G. "W. Snel, Pres. I C. Rijkse, Secr. I A. "Wensvoort, Comm. A.Broekhuijzen,Vice-Pr. J J. van der Gaag, Penn. Nederl. Werkliedenverbond Patrimonium. Afdeeling Schiedam. W. van der Most Phz., Ie Voorz. B. J. van der Most, le Penningm. P. C. van Leeuwen, 2e Yoorz. I W. Vrijland, 2e Penningm. J. van der Most Wz., le Secr. I Wvan der Most Jz., Invallend A. Timmermans, 2e Secr. lid. Bestuur van het Ondersteuningsfonds. J. Lohstroh, Pres. L. Klein, Secr. W. Vrijland, Penn. Nederlandsche R.-K. Volksbond. Afdeeling Schiedam Onder Patronaat van St. "Willibrordus. Goedgekeurd bij Kon. besluit van 3 Februari 1894. Hoofdbestuur: C. J. "Willeman, Voorzitter. J. J. van Hees, Vice-Voorz. J. H. Blom, le Secr. J. T. Melchers, 2e Penn. A. A. Marrevee, le Comm. C. Gunnewegh, 2e Comm. P. H. Kenselaar, 3e Comm. J. M. Voorhuizen, 2e Secr. H. J. Töns, le Penn. Geestelijk Adviseur: Kapelaan A. G. van den Berg. C. J. Willeman, Lid van het Centraal Bestuur.

Schiedams Jaarboek | 1898 | | pagina 78