80 Sportvereenigingen. Gymnastiek- en Schermvereeniging Olympia. (Opgericht 8 April 1869.) Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 15 November 1877. 3 Eereleden, 12 Werkende leden, 22 Kunstlievende leden. G. van der Most, President. I J. Zijlstra, Penn. W. H. Hissink, Secretaris. G. van der Most, Waarn. Directeur. Scherm- en Gymnastiekvereniging Palcestra. (Opgericht 22 November 1879.) Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 15 November 1881. Aantal Werkende leden 15, Eereleden 5, Kunstlievende leden 20. Albert Meijer, Pres. I C. de Lange, 2e Seer. I Chr. Krijger, Directeur. Jan Bakker, le Secr. A.M.P.v.Deventer,Penn. Consul van den Alg. Ned. Wielrijdersbond. Lamb. Melchers. Schiedamsche Wielrijdersvereeniging De Postduif. (Opgericht 27 Juli 1894.) K. Rovers, Voorzitter. ICaptain. J. P. Smits, Secretaris-Penn. Schiedamsche Wielrijdersvereeniging Swift. Lamb. Melchers, Captain. Jac. Roelants. A. Gouka, Pres. Jac. Beukers, Secr. D. Visser Jr., Penn. Schiedamsche Cricket- en Footballcluh Hermes. (Opgericht 8 April 1884.) Aantal Werkende leden 47, Buitengewone leden 17, Eereleden 3. C- de Lange, Penningmeester. J. M. Roelants, Hoofd-Captain. H. J. J. van Buijsen, President. N. J. A. Roldanus, le Secretaris. J. P. van Buijsen, 2e Secretaris. Kegelclub Schiedam. S. A. Maas, Voorzitter. I D. Visser, Secr.-Penningmeester. P. C. v. d. Pant Jr., Baan-Comm. Kegelclub Anti-Poedel. (Opgericht 2 September 1889.) 12 Werkende leden, 4 Buitengewone leden. Eerelid: Jan Jonker Roelants.* A. de Koe, President. J. M. Roelants, Vice-President. F. J. van der Sman, Secretaris. C. de Lange Jr., Penningmeester. G. Vermaes, Commissaris. Herm. Beukers, id. Kegelclub Musis Sacrum. (Opgericht 1 April 1896.) 12 werkende leden. L. A. C. Ingenhoes, Voorzitter. N. Tak, Secretaris. L. Krullaars, Penningmeester. A. Vellekoop, Commissaris. D. Krommenhoek, Kolfvereeniging Schiedam. Lid van den Nationalen Kolfbond. M. J. Vincent, Pres. G. M. Meijer, Secr. jPenn.

Schiedams Jaarboek | 1898 | | pagina 82