Wellicht Schiedams komite van Wereldnatuurfonds Ballonnen voor jong Schiedam Black Record Shop open Ons agentschap Schiedams Nieuwsblad Schiedams Nieuwsblad geeft duizenden gratis loten weg Midden Delfland Welkom aan Holle Pinkel KIP-WEEKEND KIP-TOURIST KIP-DE LUXE Westlandse caravan centrale b.v. Marten Toonder Ranger Wennen WOFNSDAG 6 OKTOBER 1976 41-515 Inform a tie mer liet Schiedamse muziekgebeuren door Frank Bosch Bouwstenen I I I I I I I I I I I I I I I I I fl I fl I I I I I I I I I I I I I nu reeds de nieuwe 1977 modellen Molle.k'jke^1 Wekrjgerur t:ut-tut..wat een bezoek.'Een bliktems^i deFti'g heerschap' fun karretje,zegM Het Ivjktweleen j k. edelman1 OP ZEKEEE DAG KOMt EEN K0ET5 HFT 603PAD NAARDIERENDOEPOPC'JDtN SCHIEDAM Meer dan honderd prijzen zijn er te verdienen in de grote en grootse gratis loterij, die het Schiedamse Nieuwsblad op touvv heeft gezet voor de jongste bevolkingsgroep in Schiedam. Ve- le kinderen zullen volgende week donderdag, als de prijs-uitreiking van deze loterij plaatsvindt, geluk- kig gemaakt kunnen worden met een schitterende puzzel,een fraai schilderij, kindertasjes, elektrische jojo's kinderstofzuigers en nog veel meer. De hoofdprijzen zijn de echte klapstukken: er is voor de gelukkige kinderen die die lo ten in handen hebben, een meisjes- en een jongenshorloge van het merk Seiko beschikbaar. De Schiedamse Nieuwsblad-loten kosten helemaal niets. Ze zijn, voor diegenen die er snel bij zijn, bij diverse winkeliers in de ge- meente te verkrijgen en ook zul len ze aanstaande zaterdag 9 okto- ber, op diverse plaatsen in Schie dam aan voorbijwandelende kin deren worden uitgedeeld. Schiedamse kinderen: opletten dus op die zaterdag! De mensen van het Schiedamse Nieuwsblad /ullen duidelijk herkenbaar zijn... A1 vanaf morgen donderdag 7 ok- tober zijn - zo lang de voorraad strekt - op de volgende adressen van plaatselijke winkeliers al gratis loten te verkrijgen: Fa. F. Bijtel. Groenelaan 83 in Schiedam-Zuid, Fa.C.J. van Reij, Groenelaan 35 in Schiedam-Zuid, Bonneterie Zuid, Groenelaan 97 Schiedam-Zuid, Tapijtboutique Schiedam, Rotter- damsedijk 240, Schiedam, Dandy Shop, Hoogstraat 52, Schiedam- Centrum, De Ooievaar Hoog straat 138-144 Schiedam De Mol-Jansen Lange Kerkstraat 66, Schiedam-Centrum, Codi Drankenservice, Hoogstraat 12 en Dr. Wibautplein 1 Schiedam en Maagdenberg, Mgr. Nolenslaan- 512, Schiedam. Nog even voor de zekerheid: ieder kind krijgt uiteraard maar een lot! In onze kranl van volgende week woensdag zal de uitslag van deze loterij worden bekendgemaakt. Wie valt er in Afwachten maar! de prijzen...? SCHIEDAM Erg gczcllig was het, toen medewerkers van het Schiedams Nieuwsblad afgelopen zaterdag, als aankondiging van de eerste verschijning van dit blad, een razendsnelle ballonnen-aktie hidden op diverse plaatsen in de stad. Vele voorbijwandelende kinderen konden met een in Schiedamse kleuren gecl en zwartj uitgevoerde SN-ballon worden verblijd. Een grappig gezicht, al die kinderen met al die luchtige dingen! De reakties van het pu- bliek waren dan ook ze'er plezierig. En wie toevallig niet zo 'n ballonnetje heeft kunnen bemachtigen: het Schiedams Nieuwsblad heeft nog meer leuke zaken op haar aktie-programma staan! Sint Liduinahuis nu helemaal vernieuwd SCHIEDAM Met een druk op een witte knop opende zaterdagochtend mevrouw Lems de deur van het nu he lemaal vernieuwde Sint Liduina huis, onderdeei van het katholieke bejaar- denoord Huize Frankeland. Burge- Blauwe Brug meester Lems die buiten in de kou wachtte, kon binnentreden. In de ontvangsthal van Huize Franke land konden alle overige aanwezigen op de monitor volgen, hoe de burge- meester samen met de andere geno- digden werd binnengelaten. Van buiten is er aan het Liduinahuis niets veranderd, maar van binnen des te meer. Het oude degelijke bouwwerk is aangepast aan de eisen van 1976. Oranjebruine tapijten dempen de voet- stappen en bruine houten deuren zwaaien geluidloos open. In de gangen geurt het naar eten. Ter gelegenheid van de opening werd de bewoners een feestmaal aangeboden, dat bestond uit tomaten-groentesoep, kip met patat en doperwtjes. Zij kregen ijs en drui- ven toe. SCHIEDAM Als het aan de heer Drent, ambtenaar bij de gemeente. ligt, krijgt Schiedam binnenkort een eigen komite van het Wereldnatuur fonds. Maar zover is het nog lang niet. De heer Drent, al jaren lid van het Rotterdamse komite, moet in Schiedam nog veel pionierswerk doen. Het ligt in de bedoeling, dat hij film- vertoningen gaat organiseren over de bedreigde natuur in samenwerking met de heer Driessen, voorzitter van het Rotterdamse Wereldnatuurfonds, een man die al jaren lezingen houdt over het streven van zijn organisatie. Voor scholen en verenigingen kan op aanvraag zo'n voorstelling worden ge- organiseerd. De officiele beslissing over dit plan is nog niet genomen. Volgende week krijgt de heer Drent van het Rotter damse komite officieel te horen, of SCHIEDAM Vrijdagavond staat het Stedeiijk Museum in het teken van de plannen met Midden Delfland, het pol- dergebied tussen Schiedam, Maasland en Delft. Er zal dan vanaf acht uur worden gediskussieerd over de toe- komst van deze landelijke zone. Van- daag is in het museum een tentoon- stelling geopend over de plannen die de provincie met Midden Delfsland heeft. hij met zijn voorstellingen kan be- ginnen. Prins Bernhard, tot voor kort inter- nationaal beschermheer van het fonds, heeft de heer Drent nooit ont- moet. Drent: „Die hele zaak rond de prins is behoorlijk opgeblazen. Ik zeg altijd: „Wanneer je in zo'n situatie zit maar je draagt een organisatie toch een goed hart toe, doe dan toch iets, als je dat kunt. Maar ik hou me het liefst buiten zulke affaires. Lid van het Wereldnatuurfonds, legt de heer Drent uit, wordt men door minstens vijftien gulden per jaar te betalen. Voor jongeren tot achttien jaar bestaat de mogelijkheid om toe te treden tot de World Wildlife Rangers. Elke ranger krijgt voor f 11per schooljaar het blad Tam tam, plus het losbladige ranger- handboek. Bovendien krijgen de le- den van het Wereldnatuurfonds maandelijks het verenigingsorgaan Pandanieuws, dat de laatste nieuwtjes over de bedreigde natuur brengt. De heer Drent hoopt in Schiedam „meer vastigheid" voor zijn organi-. satie te krijgen. „Want", zegt hij, ,je kunt bijvoorbeeld wel een tijger adopteren, of zo, maar dat is niet ge- noeg. Je kunt zo'n beest niet in een dierentuin zetten. Je moet niet alleen het dier redden, maar ook zijn leef- gebied. Dat laatste is zelfs het belang- rijkste. Als ze ons mensen plotseling in de woestijn neerzetten, dan ma- ken we ook niks klaar" Drent vertrouwt op het succes van het wereldnatuurfonds in Schiedam. De stand die hij verleden week op de Welzijnsmarkt inrichtte, leverde negenhonderd gulden aan giften op. Wie het Wereldnatuurfonds wil steu- nen, kan bij Drent om inlichtingen vragen per tel. 707426. SCHIEDAM - Op het adres Broers- veld 5 in Schiedam is deze week het piepklcine winkeltje, waarin vroeger de Free Record Shop gevestigd was, weer voor het publiek open gegaan. Wederom zijn er in deze pijpenla (want zo kunnen we het met een op- pervlakte van 2 bij 9 meter wel noe- men) platen te koop, maar dan onder de aanduiding Black Record Shop". In deze platenwinkel vindt men een zeer interessante kollektie (als men er van houdt) reggae-, salsa-, soul-, funk- en latino-muziek, die in vele gevallen nergens anders in de buurt te krijgen is. Het bedrijf importeert vele van haar platen zelf, omdat ze in ons land nauwelijks via de groothandel te ver krijgen zijn. We zijn erg benieuwd hoe het verloopt, maar we verwach- ten er erg veel van", aldus onze woordvoerder. „In ieder geval heeft het een heel apart, kleurrijk sfeertje". naar de sloop SCHIEDAM Dit is het kantoor van Eurotyp uitzendbureau aan de Rotterdam- sedijk 238. Dit kantoor speelt een belangrijke rol voor het Schiedams Nieuwsblad: Eurotyp is namelijk ons agentschap, waar men alle advertenties voor dit blad kan opgeven. Ook redaktionele berichten kan men op dit kantoor inleveren. Nog even ter geruststelling, omdat de Rotterdamsedijk nogal lang is: het Eurotyp -kantoor is op slechts enkele minuten afstand van het centrum van Schiedam gevestigd Pop Podium uiterlijk, meer in z'n mars had. Chiel presenteert o.a. Astrid Nijgh frank en Mitella, Marby, natuur- lijk met z'n gouden trompet die 5 hij vanzelfsprekend voor dit op- treden extra oppoetst; en niet te fl vergeten de Zangeres Zonder fl Naam. Allemaal begeleid door het Losse Groeven Show-orkest. De duurste plaats kost f 15,-. Dan fl volgen f 12,50 en f 10,-. Belang- g stcllenden met een Cultureel Jongeren 1'a.spoort en 65-plussers betalen f 10,50, f 8,75 en f 7,-. fl Kaarten zijn te verkrijgen aan de fl kassa van het theater vanaf 11.00 uur. Telefonisch te reserveren on v.v.oiiiovii It ILJCMCICII Ull- der nummer 26.95.63. (onderdeei van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opge- nomen) verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 22 in Vlaar- dingen Telefoon: 010-34.67.11 Agentschap: Eurotyp, Rotterdam sedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schiedam. Hoofdredakteur: E.J. Mathies. Redakteur: Paul Houkes, tel. prive 01804-19405. Klachten over bezorging kunnen worden doorgeven via tel. 010- 34.67.11. De bladen van Rijnmond West Combinatie verschijnen in combi natie met de woensdag-uitgave van De Havenloods. Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone ad vertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. „Tut tut,wat eendeftigheerschap! Het lijkt wel een edelman". Dat zijn de eerste woorden die Holle Pinkel in het Schiedams Nieuws blad spreekt. Holle is een handig konijn, dat ergens in een groot bos woont. Hij tuiniert een beetje voor zijn brood, maar steeds weer wordt hij gestoord door allerlei komische en gevaarlijke mededie- ren die het leven in zijn bos tot een groot avontuur maken. Dat avontuur kunnen de lezers van het Schiedams Nieuwsblad iedere week op pagina drie van hun krant volgen. Humor en spanning in plaatjes. Stripkenners zien het al aan de bijzonder verzorgde tekenstijl: dit verhaal is een produkt van de Toonderstudio's in Nederhorst den Berg, een puur Nederlandse onderneming in tekenfilms en stripverhalen die over de hele wereld terecht beroemd is. Inspi rator van deze droomfabriek is Marten Toonder, schepper van Tom Poes. De tekenaars van Marten Toonder verrichten hun arbeid op Kasteel Nederhorst. Misschien dat hun verhalen juist daarom zo'n verruk- kelijke sprookjesachtige sfeerken- nen. Let maar op, uw kinderen grijpen volgende week meteen naar pagina drie van het Schie dams Nieuwsblad. En u waar- schijnlijk ook. Want menselijke hebbelijkheden, gemoedelijk van kritiek voorzien, daariri zijn het meesters bij Toonder Studio's! In zijn openingstoespraak prees burge- meester Lems het partikuliere beiaar- denwerk. ,,ln een goede samenleving met eigentijdse vormen waarin we lachen om de betutteling en het pater- nalisme van vroeger jaren, moeten we niet vergeten, dat die de -bouwstenen zijn geweest voor het werk van nu". „Het is aan het doorzettingsvermogen en de energie van enkelen te danken, dat we dit paviljoen kunnen toevoegen aan het uitstekend geregeld bejaarden- werk in Schiedam." Eigenlijk was het dubbel feest in Huize Frankeland. Za terdag was het honderdzesentwintig jaar geleden, dat erjkele vooraanstaan- de Schiedammers het initiatief namen tot stichting van een katholiek bejaar- dentehuis. Resultaat van hun ijver was het bekende Sint Liduinagesticht. Dat negentiende eeuwse bouwwerk met zijn holle zalen moest een paar jaar terug plaats maken voor het hyper- moderne huize Frankeland, waar elke bewoner zijn eigen kamertje heeft. Nu is ook het Sint Liduinahuis hele maal gemoderniseerd. En dat is nodig. In onze welvaartsmaatschappij worden de mensen steeds ouder en moet er dus meer yandacht worden besteed aan bejaardenverzorging. „Hoe beter het gaat met de bejaarden- zorg. Des te meer bejaarden zijn er om te verzorgen", zei burgemeester Lems terecht. En zonder Huize Frankeland zou in Schiedam een goede bejaarden- zorg onmogelijk zijn. Regelmatig zal op deze plaats in ra het Schiedams Nieuwsblad aan- 5 dacht worden besteed aan het Schiedamse pop- en lichte mu- 8 ziek-gebeuren. Het is de bedoe- fl ling voorlopig maandelijks, fl maar wellicht nog's in een grote- re frekwentie een zo volledig mogelijke opgave te doen van alles wat er in de diverse Schiedamse 8 theaters en diskotheken te gebeu- fl ren staat voor wat betreft levende g of ingeblikte muziek. Poppodium wordt verzorgd door Frank Bosch, een jonge Schiedammer die zich in dit „wereldje" helemaal thuis voelt. Frank zal ook aandacht be- fl steden aan Schiedamse popgroe- pen en musici, die om wat voor re- den dan ook in de belangstelling staan. I De verwacfite hitkansen van de fl single Louie Louie" - (C.N.R. 141.334) van de Schiedamse/Rot- J terdamse formatie Zodiac, bleven I toch uit. Een nummer dat wat fl kwaliteit betreft zeker niet onder doet voor groepen als B.Z.N., Classics, Gerrari en Air Bubble, die de laatste weken aardig wat fl bijverdienen door een plaats in de fl diverse hitlijsten. En toch.... Louie Louie"het kon zekcr onder de kategorie „Bump" ge- I plaatst worden. Een lekker in het fl gehoor liggend kommercieel stukje muziek, dat volgens insiders J toch hitkansen had. De stem van het enige vrouwelijke lid van de fl groep, Silvia van Asten, bracht daar zeker veel sterkte aan. fl Voordat bovengenoemde single in fl april/mei uitkwam, vertelde Silvia nog: ,,Ik weet het niet hoor. Het J is even wennen, nu zo echt kom- i mercieel gericht." I En zeg dat wel, want op de B- fl kant, ,,Baek Again", zijn Jan Kroon, Henny Kanselaar, Silvia van Asten, Evert v.d. Tuin, Wim I Ras en Fred Sammelius terug in fl het bekende repertoire: at en toe fijne close-harmony en sterke in- strumentale gedeelten. Ook hier fl weet Silvia het stramien van de ll single te bepalen. \ow vim re back in the village fl hack in town as they say fl Seems just a bit restless but hope you will stay You 're back again Solo-gitarist Jan Kroon schrijft de meeste nummers zelf en neemt al tijd zelf de produktie in handen. Dus ook een sterk lichtpunt voor Zodiac. We blijven al met al wachten en hopen op het eindclijke terechte sukses. lets wat heus wel eens ver- wczenliikt zal worden: Denk erom: Het oplettertje van deze week: Morgenpvond (7 oktober) om 20.15 uur. De Losse Groeven- show in het Passage Theater. Pre- scntatie: Chiel Montague, de man die begon ti jdens de horizon talc programmering bij Radio Vero nica. Al gauw bleek dat Chiel, me- de door z'n nette en synipathieke SCHIEDAM Het lot van de blauwe brug is beslist. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening had maar een kwartier nodig om het doodvonnis over de oeververbinding tussen Kethel en Blijdorp te vellen. De Kethelse raadsleden Poot en Lans- ergen, allebei CDA, wilden de Blauwe Brug zo snel mogelijk naar de schroot- hoop verwijzen. ,,Wat we nu doen, dat hadden we tien jaar geleden moeten bespreken", aldus de heer Lansbergen. Hij was van oordeel, dat geen enkel brugonderdeel nog bruikbaar was. De heer Poot sloot zich bij hem aan. Andere raadsleden wilden de brug toch bewaren, maar toen wethouder Zijdeveld meedeelde, dat alle onder- delen van de Blauwe Brug nog steeds in serie worden geleverd, zodat er uit nieuw materiaal een betere oeverver binding kan worden gebouwd, trokken zij hun bezwaren in. Aanvankelijk was de gemeente van plan de Blauwe Brug na demping van de Poldervaart ergens anders een plaatsje te geven. Bij voorbeeld aan de rand van het Beatrixpark dan wel ergens in Woudhoek. Of er nu een na- maak-Blauwe Brug wordt besteld, is echter onduidelijk. Duidelijk is wel, dat weer een stukje oud-Schiedam is verdwenen. De Blauwe Brug was niet mooi en ook niet monumentaal, maar weinig Schiedammers hebben er geen tedere herinneringen, aan de wande- lingen met hun ouders naar Kethel, aan eenzelfde tocht maar dan met de verloofde, aan de rammelkasten van bus veertig die twee of drie keer per uur voorzichtig de brug passeerden. Toen de grote verkeersbrug bij sport - hal Margriet voltooid was, verloor de Blauwe Brug veel van zijn belang. Het werd een derderangsverbindinkje, dat de paar honderd bewoners van Bijdorp in staat stelde snel naar Kethel te ko- men. Nu de Poldervaart wordt ge- dept, is de Blauwe Brug een eind ver- derop gezet om daar te wachten op het oordeel van Schiedamse bestuur- deren. Dat oordeel is nu geveld. De gemeenteraad hoeft het alleen maar te bevestigen. Middelbroekseweg 15 Honselersdijk 01740-24733

Schiedams Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3