Velden- probleem HDVS wacht op terugkee van Piet van de Burgh Verlies voor dammers Zwaluwen op weg naar middenmoot Excelsior 'vernieuwd' naar RYVH r Amro-prof tennis doet weer Rotterdam aan Trouw bij ons en wij zullen uw bruidsjonker zijn. WESFMNblfl WESIMNDIfl I A Laser- teamzeilen NOVOTEL SCHIEDAM MASSIEF EIKEN MEUBELEN Zaalvoetbal in sporthal KIP-WEEKEND KIP-TOURIST KIP-DE LUXE Westlandse caravan centrale b.v. Novotel ACHILLES Druk ,qc^ (3>iopers Niet somber weet je wel! K3 "WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 De voetbalkompetitie is vijf speeldagen oud. Er tekenen zich in de regio Vlaardingen/Schie- dam al bepaalde ontwikkelingen af. Met belangstelling wordt er uitgekeken naar de prestaties van de hoogst spelende amateurteams in deze omgeving, bet Schiedam- se Hernies DVS, dat in de kom- petitie in de hoofdklasse uit- konit, Zwaluwen, dat als debu tant in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal speelt en het Maassluise Excelsior, dat in de- zelfde klasse uitkomt. Hoe zijn de ploegen de eerste belangrijke wedstrijden doorgekomen? Sportredakteur Peter Spek is bij de betreffende trainers gaan informeren en hun bevindingen vindt u op deze pagina (o; Walenbunghof17 teL (010)656400 v\VC zoals dit Maidenform model corsetterie: 42-515 VL A A R DING EN De Vlaardingse korfbalvereniging Oranje Nassau zit met een groot probleem. Het is de af- gelopen weken al diverse walen voor- gekomen, dat het eerste team ait moest wijken naar het veld van de Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna om de kompetitiewedstrijd te spelen. Het enige hoofdveld aan de Claudius Civilislaan was door het vele gebruik niet meer beschikbaar. Mag dit bovenstaande duidelijk een handicap zijn, het toont wel aan dat de Vlaardingse' korfbalvereniging in laatste jaren sterk gegroeid is. "Dat mag inderdaad gesteld worden:" Drie jaar geleden hebben wij de koers ge- wijzigd en ons gericht op de jeugd en het resultaat is niet uitgebleven." Dat veldenprobleem moet maar voor tij- dijdelijk aard zijn: "We wachten tot de akkomodatie in de Broekpolder ge- reed komt. Dan zullen we de plaats van de hockeyvereniging Pollux in gaan nenien aan de Marathonweg" Oranje Nassau had ook overigens de kans om in de Broekpolder te gaan spelen "Maar dat zagen wij niet zo zitten, omdat de vereniging erg aan de West en Zuidwijk gebonden is", aldus Romers. Oranje Nassau heeft zich in de laatste jaren ontwikkeld tot een van de grootste verenigingen uit deze omgeving. We moeten eigenlijk op dit moment een ledenstop instel- len, maar de ervaring die we hebben uit het verleden heeft ons geleerd dat zo'n ledenstop de ontwikkeling van de vereniging sterk kan tegenhouden.We zullen proberen om met de jeugd op woensdagmiddag te gaan spelen, om zo de zaterdag wat te ontlasten", zegt Romers. De zaken zijn drie jaar geleden goed aangepakt: Als zaterdagvereniging zat men met het probleem, dat men niet voldoende begeleiders had voor de jeugd. Met speciale cursussen vanuit de vereniging, maar ook vanuit de bond is er een goed kader gevormd Het resultaat is dsarom niet uitgeble ven. Met het aantrekken van twee trainers, voor de senioren en voor de junioren, hoopt Oranje Nassau ook op presta- tie niveau vooruitgang te boeken. Met een talentvolle jeugd en de in het voor- uitzicht gestelde nieuwe akkomodatie heeft het korfbal zeker toekomst in Vlaardingen. PETER SPEK. SCHIEDAM ..Teleurstellend", noemt trainer Pim Visser van het Schiedamse Hermes DVS het resultaat na vijf wedstrijden van zijn ploeg: „We hebben toch een aantal wedstrijden niet slecht gespeeld, maar het ontbreekt nog aan doelpun- ten". De winst van HDVS is maar een punt in dit nieuwe seizoen en dat geeft geen riante plaats op de ranglijst aan. Pim Visser, die met een jonge ploeg aan de kompetitie is begonnen zegt verder: „We krjjgen zeker de kans om doelpunten te maken, maar de afma- ker ontbreekt duidelijk bij ons en als er dan in de verdediging op een onge- lukkige manier wordt gespeeld er er dan doelpunten tegenvallen is het zelf- vertrouwen een beetje weg. Als het in de eerste vier wedstrijden van deze kompetitie niet lukt, dan is het moei- lijk om de motivatie bij de spelers nog terug te brengen", aldus Pim Visser, die overigens alles in het werk heeft ge steld om die motivatie terug te krijgen bij zijn spelers. „Het ontbreken van Piet van de Burgh in de verdediging heeft zeker zijn weerslag gehad op de ploeg". De be- trouwbare kracht in de Schiedamse ploeg heeft met een blessure moeten afhaken. ..Maar", zegt trainer Pim Vis ser: ,.De kans is groot, dat hij er aan- staande zondag weer bij is en dan gaan we proberen de achterstand zo snel mogelijk in te halen". Duidelijke taal van Pim Visser, die Piet van de Burgh deze week al weer op de training zag verschijnen en alle hoop is daarom gevestigd op aanstaande zon dag of het zal lukken het sluitstuk van de Schiedamse ploeg in het team op te nemen. even op adem te komen en misschien is deze rust wel nodig om weer fit aan de start te komen aanstaande zondag". HDVS staat daarom voor een moeilijke periode, het moet in de komende wed strijden gewoon een aantal punten pakken om niet definitief tot een degradatiekandidaat uit te groeien in deze hoofdklasse. De eerste tegenstander is UVG en daar zegt Pim Visser over: „Als Piet van de Burgh in de ploeg staat moet dat toch onze eerst voile winst worden". Met belangstelling en met spanning wordt er daarom naar deze wedstrijd uigeke- ken, war voor HDVS een nieuwe start van deze kompetitie moet betekenen. nu reeds de nieuwe 1977 modellen Middelbroekseweg 15 Honselersdijk 01740-24733 SCHIEDAM - Ondanks vier winstpar- tijden, van Ben Bastiaanse, Tiny Mous, Tom Tilman en Floor Pauw, moest het tweede team van Damclub Schiedam met 9-11 de eer aan het Rotterdamse Charlois-2 laten. Slechts Cees den Boer wist nog tot een puntendeling te ko men; de rest werd tot overgave ge- dwongen. Hoewel men in eerste instan ce al vreesde voor een verschrikkelijk pak slaag, vocht men alsnog knap te rug en boog een 6-0 achterstand om in een 8-6 voorsprong; die later helaas eer moest worden prijsgegeven. Het eerste tiental was vrij, inhaalronde, en speelt 15 oktober thuis tegen konkur- rent Rijnsburg. UITSLAGEN Schiedam-2-Charlois-2 9-11 Ron Heusdens-G. de Zeeuw 0-2 Ben Bastiaanse-A. de Boer 2-0 Tiny Mous-J.Heyboer 2-0 Cees den Boer-J. v.d. Bergh 1-1 Wim de Rond-H. de Waard 0-2 Louis Vrijland-J.Snijder 0-2 Anton Risseeuw-B.Stuik 0-2 Tom Tilman-W.Bogaard 2-0 Jan Breman-K.Smit 0-2 Floor Pauw-P. v.d. Hooft 2-0 Pim Visser zegt ook: „Onze problemen liggen vooral op het middenveld. De toevoer van aanspeelbare ballen voor de aanval is onvoldoende en ook verde- digend schiet dit deel van de ploeg te- kort". Met enkele wissels heeft de Schiedamse oefenmeester al gepro- auto -truck vnerhutir achter centr station) Pim Visser ziet de wedstrijd van aan staande zondag tegen UVG als een nieuwe start in dit seizoen. beerd die euvel op te heffen, maar is daar nog steeds niet in geslaagd. „Het probleem is, dat ik geen speci- fieke middenvelders in mijn selektie kan vinden en daarom blijft het maar steeds proberen, waar de tegenstander dan wel gebruik van maakt". Toch wil Pim Visser niet direkt een beschuldi- gende vingerop steken naar een speler of spelers. Zeker niet, de ploeg heeft hard gewerkt in de afgelopen weken om een positief resultaat te bereiken, met wat pech zijn zij daar niet inge- slaagd". De voetballoze zondag gebruikte Pim Visser niet om zijn selektie aan een nieuwe test te onderwerpen: „Ik heb ze een paar dagen vrij afgegeven om VLAARDINGEN - Debutant Zwalu wen heeft geen slechte start doorge- maakt in de eerste klasse. De Vlaar dingse ploeg, die vorig seizoen in het jubileumjaar kampioen werd en pro- moveerde naar de eerste klasse heeft uit vijf wedstijden vier punten weten te behalen. „En dat is mij niet tegenge- vallen", aldus trainer Frans de Kruis. ..Het hadden er echter zeker een aantal meer kunnen zijn omdat de gelijke spe len tegen o.a. NSW en Excelsior Maassluis in ons voordeel beslist had den moeten worden". Frans de Kruis heeft duidelijk ver- trouwen gekregen in een goede afloop van dit seizoen na het reffen van vorige week. „De ploeg speelde toen bijzon- der goed tegen RCL en bewees een middenmootpositie in deze eerste klasse waardig te zijn". Optimistische taal van Frans de Kruis die zich altijd toch wel erg op de vlakte houdt met uitspraken en voorspellingen over zijn ploeg. De prestatie van de Vlaardingse ploeg wint nog meer aan glans als we weten, dat de ploeg aan de start van dit seizoen doelman Aad Boers moest missen door een kuitbeenblessure: ,,Zijn vervanger Ab Nijgh doe het uit stekend in het doel", zegt Frans de Kruis. De jeugdige doelman moest aan het begin van dit seizoen ineens de opengevallen plaats innemen en dat dan gelijk al in de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal. Dat debuut is uitstekend uitgevallen voor Ab Nijgh. Frans de Kruis heeft wel een groot verschil kunnen merken in het spel in de eerste en tweede klasse: „Het spel gaat in de eerste klasse duidelijk snel- ler en ook is er meer inzet". Daar heeft Zwaluwen in de eerste instantie wel wat moeite mee gehad vooral in de ontmoeting tegen Noordwijk waar de Vlaardingse ploeg een 3-0 verlies moest toestaan. De overige wedstrijden ein- digde in een gelijkspel: „We spelen in dit nieuwe seizoen gewoon wat be- houdender dan vorig seizoen, dat is na- tuurlijk vanzelfsprekend, toen moesten we het spel maken; nu laten we dat vooral in uitwedstrijden de tegenstan der doen om via uitvallen op succes te loeren". Frans de Kruis heeft de vrije zaterdag benut om de tegenstander van aan staande zaterdag Zwart Wit '28 te ob- serveren: „Ondanks het verlies tegen DOVO van Zwart Wit'28 moeten we toch oppassen met deze tegenstander; het heeft een geroutineerde ploeg die ineens kan toeslaan". MAASSLUIS Trainer Leen Admiraal heeft het mes in zijn ploeg gezet. Ex celsior heeft duidelijk teleurgesteld in de afgelopen weken. Met drie punten uit vijf wedstrijden neemt de Maasslui se ploeg een bescheiden plaats in op de ranglijst en dat is voor de nieuwe trai ner Leen Admiraal toch wel onplezie- ng- In de thuiswedstrijd tegen Huizen kreeg Excelsior een flink pak slaag. Met 4-0 ging de Maassluise ploeg de boot in Daarom dat ik het elftal vol- ledig heb omgegooid voor aanstaande. zaterdag", aldus Leen Admiraal, die voor het falen van zijn ploeg niet di rekt een verklaring kan geven. „Zoals er gespeeld werd tegen Huizen, was ge woon een dieptepunt in mijn trainers- carriere, zonder overleg en ook zonder overtuiging liet de ploeg zich omver spelen". Duidelijke taal van Leen Ad miraal, die in een oefenwedstrijd in het afgelopen weekeinde zijn nieuwe ploeg al heeft uitgetest: ,,Dat is overi gens uitstekend gegaan, ik heb in de eerste helft al veel meer gezien, dan vorige week tegen Huizen, maar we zijn er nog niet", aldus Leen Admiraal, die zich een beter debuut had voorge- steld bij de Maassluise vereniging. l*Frans de Kruis, die Zwaluwen een goed debuut liet maken in de eerste klasse. Zaterdagmiddag aan de Zwaluwenlaan kan het daarom wel een spannende wedstrijd worden, waarbij de Vlaar dingse ploeg de gelegenheid krijgt de middenmoot positie wat te verstevi- gen. Toch wil de Maassluise oefenmeester niet alleen negatieve praat laten horen over zijn ploeg: „De konditie is uit stekend, steeds weten wij de tegen- standers in het laatste kwartier sterk onder druk te zetten, maar als er dan een achterstand op het bord staat wordt er te gehaast en te onzuiver ge speeld om echt sukses te boeken". Leen Admiraal heeft ook ontdekt, dat Excelsior erg snel onder de indruk van de tegenstander komt: .Vooral tegen Huizen liet de ploeg dit erg merken, het durfde in het begin niet het initia- tief te nemen en een geroutineerde ploeg als Huizen weet daar wel direkt profijt van te trekken, het zelfver- trouwen ontbreekt gewoon bij een groot deel van de spelers". De Maassluise trainer heeft veel met zijn selektie gesproken de afgelopen weken om toch vooral dat zelfvertrou- wen in de ploeg terug te krijgen. „Dat gaat natuurlijk niet ineens", aldus Leen Admiraal. Excelsior gaat aan staande zaterdag met vier nieuwe spe lers en zes wisselingen in zijn ploeg aan de wedstrijd tegen RVVH beginnen. Leen Admiraal wil er zeker geen ge- heim van maken welke spelers de nieuwe start gaan meemaken. „We hebben het duidelijk met de selektie besproken en proberen gewoon met met 5 speciaalzaken in Arnhem, Dordrecht, Gouda, Den Haag en Rotterdam reeds 75 jaar de juiste lijn FreelingBH model 2822 in de maten A 32-36, B-C-D- 32-40 j Rotterdam, Lijnbaan 49 Corsetterie van Yperen: Gouda, Markt 18-19 De Tsjech Jan Kodes, de amerikanen Bob Lutz en Vitas Gerulaitis en Tom Okker zullen in de eerste week van november de strijd aanbinden in het kader van het AMRO Proftennis Cir cuit, dat blijkens de sucessen van '74 en '75 toptennis op basis van een at- tractieve formule brengt: wedstrijden die in plaatsen verspreid over ons land worden gespeeld. Vorig jaar wa- ren vijf van de zes sporthallen uitver- kocht. De voornaamste veranderingen in ver- gelijking met het circuit van vorig jaar zijn het verhoogde prijzengeld en een wijziging in de rij van steden, waar het toptennis te zien zal zijn. Het prijzengeld - vorig jaar een ton - is opgetrokken naar f. 125.000.-. Voor de winnaar is'f. 60.000 - gere- serveerd; de nummers twee, drie en vier ontvangen respectievelijk f. 30.000.-, f. 20.000.- en f. 15.000.-. Den Haag, waar het publiek getuige het slecht bezette ijsstadion De Uit- hof nauwelijks interesse voor het top tennis toonde, heeft plaats moeten maken voor Ahoy' Rotterdam, waar het circuit ook het eerste jaar is ge- weest. De residentie was de enige plaats waar de sporthal niet was uit- verkocht Het circuit komt nu in de volgende steden: 2 nov. 19.30 uur Rodahal Kerkrade; 3 nov. 19.30 uur Kenne- mershal Haarlem; 4 nov. 19.30 uur Martinihal Groningen; 5 nov. 19.30 uur Ahoy' Rotterdam; 6 nov. 14.00 uur (finale) Rijnhal Arnehm. Gronin gen (1974) en Utrecht (1975) waren de vorige finalesteden. De bezetting is minder sterk dan vo rig jaar, toen Nastase ten koste van Borg de hoofdprijs in Utrecht behaal- de. Winnaar in 1974 was Tony Roche Het blijkt echter steeds moeilijker de absolute wereldtop te contracteren. Oorzaak: de enorme financiele eisen van deze super-topspelers. Lutz, Gerulaitis, Kodes en Okker, behoren niet tot die supertop, hun spel is wel van wereldniveau. Het ontbreken van een uitgesproken favoriet zal de span ning ten goede komen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en via de AMRO-kantoren. De en- treeprijs bedraagt f. 17.50, terwijl AMRO-clienten via de kantoren van de bank kaarten a f. 15.-kunnen ko- pen. dit veranderde pakken". team wat punten te Maakt Excelsior moeilijke tijden door: Leen Admiraal ziet de toekomst nog niet zo somber: ,,Juist door die wisse lingen in de ploeg probeer ik ook de afgevallen spelers zo ver te motiveren, dat zij weer gaan proberen in het eer ste team terug te komen. Dat ontbrak er gewoon een beetje aan, men was te zeker van een plaats in het eerste team". Excelsior begint zaterdag met wisselingen voor Aad Hees, Peter van de Zande en Ben Weltevreede en ver der enkele onderlinge wisselingen in de ploeg. Admiraal heeft de afgelopen vijf wedstrijden eens rustig de revu laten passeren en kwam toch wel tot de ont- dekking waar het vooral aan heeft ge- mankeerd bij Excelsior: „Verdedigend klopte het niet helemaal en dat bracht onrust in de ploeg, het middenveld moest te veel bijspringen en kon daar om de aanval niet voldoende bedienen met aanspeelbare ballen". Daarom ook dat Erik Scheffers opge- schoven is naar de aanval: „Hij kwam op dat middenveld onvoldoende tot zijn recht". Peter van de Zande is zijn plaats kwijtgeraakt aan Leen de Mun- nik en Hans Plaatser is in de verdedi ging terecht gekomen. RVVH moet Leen Admiraal, die over de prestaties van zijn ploeg niet tevreden is en met wisselingen de motivatie hoopt terug te krijgen. het eerste slachtoffer worden van een hernieuwd Excelsior. Een receptie of diner. Een apgritief of koud buffet. In Novotel viert u uw bruiloft op uw eigen wijze. Onze keukenbrigade en bediening doen de rest. Zij laten u alleen nog maar de uitnodigingen versturen. Bel ons even om een kijkje te nemen. HARGALAAN 2 SCHIEDAM TEL. 010-713322 TELEX 22582 VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010-343006 VLAARDINGEN Zaterdagavond organiseert de Sporthal Westwijk een groot zaalvoetbaltoernooi. Met zes teams wordt er aan dit toernooi deelgenomen verdeeld over twee poules. De deelnemende teams zijn zaterdagavond voetbalteam Bot, O.T.V., Moritz, V.S.V., Molendijk en het zaalvoetbalteam van de Sport hal. De wedstrijden beginnen om half acht en om kwart voor elf start de finalewedstrijd. Deze wedstrijden staan onder leiding van KNVB-scheidsrech- ters en de organisatie heeft beslag kun nen leggen op de heren Bot, Van Ham en Brons, die het geheel in de Vlaar dingse Sporthal aan de Floris de Vijf- delaan gaan Ieiden. Op 23 en 24 oktober organiseert de Rotterdamsche Zeilvereniging in sa- menwerking met de Laser Organisatie Nederland op de Kralingse Plas het Europese kampioenschap Laser-team- zeilen. De Laser is een kleine ednmansbbot waarvan er in Nederland en ver daarbui- ten in enkele jaren tijds tienduizenden zijn verkocht. Het aantrekkelijke van deze wedstrijd- klasse bij uitstek schuilt in het feit dat alle schepen volkomen identiek zjjn; alle polyster-rompen zijn gegoten uit dezelfde mal, terwijl de gelijkwaardig- heid van de zeilen gegarandeerd wordt door voortdurende computercontrole. Het gevolg van dit alles is dat alle deel- nemers aan wedstrijden in principe ge lijke kansen hebben en dat de prijs van de schepen betrekkelijk laag gehouden kan worden, in elk geval zo laag dat de aanschaf van een Laser voor een zeer grote groep tot de mogelijkheden be- hoort. Aan het kampioenschap zal worden deelgenomen door minstens zestien teams uit verschillende Europese lan- den, die op zaterdag 23 oktober zullen uitmaken wie er overgaan naar de fina le, die op zondag 24 oktober verzeild wordt, evenals de verliezersronde. Met Andere Woorden Voor drie van de goede oplossingen is een boeken bon beschikbaar. Oplossin gen moeten uiterlijk maandag 18 okto ber binnenzijn bij de Rijnmond West-Combinatie, postbus 306 in Vlaardingen. Indien achter de omschrijving van deze kruiswoordpuzzel een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje van het dikom- lijnde middenstuk, genummerd 1 t/m 29. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden "vader of moeder (3)", dan moest worden ingevuld "ouder", waarvan de eerste letter, de O dus te vens zou moeten worden geplaatst in vakje 3 van het dikomlijnde midden stuk. Bij juiste oplossing van de gehele opgave vormen de 29 letters uit het middenstuk, achter elkaar gelezen.een zegswijze. Alleen deze zegswjjze moet als oplossing worden ingezonden. HORIZONTAAL: 1 onbestaanbaar; 8 een der Ver. Staten; 16 zonder sap (15); 17 levervocht (5); 19 anker- plaats; 20 kleur; 21 gravure (23); 22 nat; 23 rasp (10); 25 lering; 27 onb. v. n.woord; 28 mastbalk (12); 29 familie- lid; 30 soort textiel; 32 deel van schip; 34 heil de lezer (afk35 tussen plank- jes vastzetten; 37 opschrijven40 zoon van Abraham en Sara (20); 42 straat- verkoper; 43 verzotheid op een punt; 45 verlaagde toon; 46 richting (24);48 muze v/h minnedicht (13); 50 lofdicht; 51 uitroep; 52 derde zoon van Jakob (25); 53 middag (21);55 telwoord;56 verbeelden; 57 operafiguur; 59 haag; 60 vloeibaar (22); 62 graansoort (19); 65 fabriceren, herstellen; 68 nummer (afk.); 70 ceremonie;71 streven (naar) (17); 72 Chinese munt; 73 gesloten; 75 muziekterm; 78 gelooide huid;80plas (1); 81 manwijf; 83 editie;84 overwin- nen; 86 aanlegplaats; 88 bedragen; 90 Nederl.provincie (afk.); 92 alvorens; 93 plakken; 95 steen; 96 tractatie; 97 lichaamsdeel; 99 moed; 101 roeipen (8); 102 speelgoed; 103 insect; 104 achten (4); 106 visgerei (29); 108 klap; 109 oevergewas; 110 stipt (14); 111 een der Ver. Staten. VERTICAAL: 1 grotere invloed; 2 di- plomatiek stuk; 3 sporeplant; 4 rund; 5 gelijk (9); 6 stuk stof; 7 vluchtig; 9 bijv/oord (26); 10 meisjesnaam (afk.); 11 plaats in Gelderland (7); 12 de oudere (afk.); 13 bedrag; 14 zoagdier; 15 aan de ene kant (11); 18 volgroeid (2); 22 hoorbaar eten (of drinken); 23 godin van liefde en schoonheid; 24 lcihaamsdeel; 26 vermaan; 29 familie- lid; 30 maal; 31 deel van schip; 33 soort papegaai; 35 sluis; 36 nietig; 38 wijze; 39 windstreek (afk.); 41 grote massa; 44 meisjesnaam (afk.); 47 mil. rang; 49 extra-loon; 52 biersoort; 54 verzoeken; 56 verdwenen; 58 grote toeloop (16); 61 loochenenen; 63 cere- monie; 64 achteruit; 65 voorbeeld; 66 parochie; 67 een der Ver. Staten; 69 oude maat (27); 72 meisjesnaam; 74 plaats in N.O.-polder (28); 76 plaats in Betuwe; 77 gevecht; 78 kofferetiket; 79 moment (18); 80 voorzetsel; 82 dochter van Zeus; 85 schrijfgerei; 87 godin v/d vrede (6); 89 dier uit Cen- traal Afrika (3); 91 gade van zeus; 94 familielid; 96 koortsverschijnsel; 98 biljartstok; 100 hoofddeksel; 102 zat; 103 langs, per; 105 windstreek (afk.); 107 bijwoord van graad; 108 soort on- derwijs (afk.); 109 Romeinse rijk(afk.).

Schiedams Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5