Fortuna en VSV m WESIMNblfl FC Vlaardingen en SVV vrezen nog geen sanering Geen betaald voetbal voor Rinke Baaima 75jaar de juiste lijn Aanvallend voetbal blijkt sukses voor Excelsior20 hH Trouw bij ons en wij zullen uw bruidsjonker zijn. o b o o o o p o o o o o d o d o o q o q o o o d o o d o 0 0 MASSIEF EIKEN MEUBELEN NOVOTEL SCHIEDAM 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Q 0 0 0 0 0 0 Voorlapig nog geen paniek: KIP-WEEKEND KIP-TOURIST KIP-DE LUXE Westlandse caravan centrale b.v. (^c>ooors C0RSETTERIE SPECIALISTEN ACHILLES w Q W interprogramma van SVV-jeugd DC Schiedam vecht voor laatste kans Kriteria Handhaven Maarten Elsing-voorzitteT van svv PrimaDonna, Corsetter ie Mode voor devolslanke elegante vrouw Ook als corselet leverbaar Kleur beige. Prijs 1116. natuurlijk bij f 1 Novotel weet je wel! JZ (3>PP®rs Spuistraat 36 - Den Haag Ketelstraat 1 -Arnheni Voorstraat 349-Dordrecht Lijnbaan 49-Rotterdam Markt 18-19-Gouda Walenburghof17 teL(010)656400 2 7 8 9 Wwi-^joau z, \ji\ i\joL.i\ i y t o 44-515 LAARD1NGEN I Jet is al eerder geschreven: de Vlaardingse atletiek Vereniging Fortuna zit dringend op een nieuwe akkommodatie te wachten. In de afgelopen maanden leken de plannen die op papier stonden om in- derdaad te komen tot een nieuwe kan- tine en kleedlokalen definitief te war den. De Vlaardingse vereniging had ge- hoopt, dat nog voor de Winter met de bouw kon worden begonnen, omdat nieuwe bouw op het terrein aan de Zuidbuurtseweg ook inhoudt, dat er het een en ander aan de atletiekbaan gedaan moet worden. Ook dat laatste leek voor het nieuwe seizoen te reali- seren. Ook wist Fortuna, dat de nieuwe akkommodatie voor wedstrijden zou gebruiken. Op een onlangs gehouden bijeenkomst tussen VSV, de gemeente "Vlaardingen en Fortuna, bleek, dat Fortuna de akkommodatie daadwerke- pjk moet delen met de VSV: „Dat was •yoor ons wel een verrassingaldus Fortuna-voorzitter Jack van der Meer. Wat bleek namelijk op deze bijeen komst: dat de kosten, die eerst be- groot waren op ruim twee rod, nu met aanleg van wegen en parkeerplaats op ruim 4 ton komen. Dit heeft tot ge- volg, dat twee verenigingen op dit sportterrein onderdak moeten krijgen am in aanmerking tekomen voor een subsidie", aldus Jack van der Meer. Fortuna wil natuurlijk geen probleem "maken om met een andere vereniging dit nieuwe komplex te gaan bewonen, omdat de samenwerking op dit mo ment goed verloopt, maar toch roept deze gang van zaken bij Fortuna enke- le vragen op. „Bij de indeling van het igebouw is geen rekening gehouden met het feit dat er twee verenigingen ge- bruik van gaan maken. Wij mochten onze verlangens kenbaar maken op een •voorlopige schets, maar die moeten nu worden herzien", zegt Jack van der Meer. Ook dat zal tot tevredenheid gaan, in overleg met de VSV. Het is echter de vraag, aldus Fortuna, of een atletiekvereniging en een scheidsrech- tersvereniging wel een juiste kombina- tie vormen. De atletiek, een sterk in- dividueel ingestelde sport, is moeilijk met een andere sport te kombineren. Ook de samenstelling van de vereni gingen is totaal verschillend. Toch is het overleg met de VSV, om tot een juiste aanpak te komen van de nieuwe situatie, bevredigend verlopen. Men wil Cjkaar zeo weinig mogelijk in de wielen fijden en een strikt indelingsysteem tianteren. Ook over onderhoud, inrich- lich en gebruik van de nieuwe akkom modatie is men het wel eens geworden. Voor Fortuna is het van levensbelang, dat die nieuwe akkommodatie er nu zo snel mogelijk komt. PETER SPEK VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010- 34300R Bob van Slooten voorzitter van FC Vlaardingen SCHIEDAM - Het hhiedamse SVV is dezer dagen gekomen met het winter- programma voor de pupillen onder het motto: „Uw jongen van de straat". Dat laatste zal zeker gebeuren als we het programma overzien dat op 27 no- vember zal beginnen met een bingo- ochtend en dan natuurlijk op 4 de- cember een St.Nicolaasfeest. Verder staat er op het programma van de ko- mende maanden: strandvoetbal, veld- lopen. een straat-letterpuzzel, een kerst-voetbaltoernooi met een brood- maaltijd, een bezichtiging van het Feyenoord-stadion, filmvoorstellingen en een spelregeltest. Op 5 februari volgend jaar zullen al deze aktiviteiten besloten worden met een grote bingo. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Ook met enige verbazing hebben de twee be- taalde verenigingen FC Vlaardingen en SW het vorige week uitgelekte rapport van de door de minister van CRM ingestelde kommissie Christiaanse, om het be- taalde voetbal in Nederland drastisch te saneren, aangehoord. In deze aanbeve- ling van de kommissie staat, dat, wil het betaalde voetbal in Nederland rekenen op een subsidie, zeker 15 clubs moeten afvloeien. Eigenlijk komt het erop neer dat de ge- hele eerste divisie zal moeten verdwij- nen en de ere-divisie zal bestaan uit niet meer dan 22 clubs. Een konklusie die in de Nederlandse voetbalwereld erg hard is aangekomen. Het rapport, dat nog niet was besproken met de voetbalorganisaties, heeft wel het een en ander losgemaakt. In Vlaardingen en Schiedam is de paniek zeker niet groot. FC Vlaardingen en SVV bekij- ken de zaken erg nuchter en wachten de ontwikkeling overigens wel met be- langstelling af. Het is vooral in dit Rijnmondgebied, waar zes betaalde clubs spelen, al eerder gehoord dat een sanering tot de mogelijkheden moet gaan behoren. Bob van Slooten, voorzitter van FC Vlaardingen, zegt daarover: „In dit ge- bied met ruim 1 miljoen mensen mag je toch wel zes betaalde clubs hebben SCHIEDAM— Nog is de promotie voor het eerste team van Damclub Schie dam niet verkeken. In de zesde ronde nu reeds de nieuwe 1977 modellen Middelbroekseweg 15 Honselersdijk 01740-24733 van de ZHDB—competitie werd ge- speeld tegen Gorinchem. Na ruim drie uur spelen was de stand nog steeds 0-0 en de spanning viel te snijden. Sensatie aan het bord van Wim Vrij- land zorgde ervoor, dat de gespannen sfeer er niet vriendelijker op werd. De tegenstander van Wim sloeg per abuis met een schijf van Wim een schijf van zichzelf en was toen stomverbaasd dat' hij niet terug mocht zetten: Hoewel het reglement Wim duidelijk in het gelijk stelde, weigerde de Gorin- chemmer verder te spelen, waarna de partij dus ten onrechte werd afgebro- ken. Later op de avond werden ook de par- tijen van Ger Tegelaar (winst) en Peter Lansbergen (verlies) afgebroken, bij de stand 8-6 voor Gorinchem. Vermoede- lijke eindstand 10-10. Op vrijdag 29 oktober speelt Schiedam thuis tegen koploper De Lier, waarbij winst voor Schiedam noodzakelijk is. Het tweede team van Damclub Schie dam speelde thuis tegen het Rotter- damse Nauwdjawan. De wedstrijd werd afgebroken bij de stand 9-7 voor Schiedam. Wanneer Ben Bastiaanse en Jan Key remies spelen wordt de eind stand vermoedelijk 11-9 voor Schie dam. VLAARDINGEN Rinke Baaima, de rechterspits van de Vlaardingse voet- balvereniging HVO, is geselekteerd voor de amateur-interland tegen Luxemburg, die vandaag in Luxem burg wordt gespeeld. De snelle Vlaar- dinger, die vorig jaar de aandacht op zich vestigde door vrij regelmatig te scoren en daardoor werd opgenomen in het keurteam van bondscoach de Vroet, ziet deze uitnodiging niet direkt als een sollicitatie naar een plaats in een betaalde voetbal. Zeker niet, het voetballen op zaterdag moet mijn hobby blijven", zegt Rinke Baaima zelf. Voetballen op zondag is voor de HVO- speler op religieuze gronden taboe, ook niet als er aanbiedingen komen van grote clubs. „Mijn besluit staat vast, ik wil mijn brood niet gaan ver- dienen in het voetballen", zegt Rinke Baaima resoluut. Toch is de Vlaardin- ger met plezier ingegaan op de uitno diging om deel te nemen aan de cen trale training van de Nederlandse ama teurs: „Het was wel een verrassing voor mij, dat ik daarvoor werd uitge- nodigd. Daar doe je natuurlijk wel erg veel ervaring op". Als voorbereiding op de interland die vandaag plaatsvindt, speelde de Neder landse amateur vorige week een vriend- schappelijke wedstrijd tegen FC Utrecht. „Die verloren wij wel met 2-1, maar ons enige doelpunt scoorde ik wel". De 21-jarige talentvolle Rinke Baaima ziet deze uitnodiging als een afwisse- ling voor zijn trainingen bij HVO. „Elke week komen wij nu op het sportcentrum van de KNVB in Zeist bijeen voor een training of een oefen- wedstrijd". Baaima, die al vanaf zijn 9e jaar bij HVO zit, wil zijn studie aan de HTS niet door het voetballen in de war laten brengen. „Voetballen is voor mij een plezierige sportbeoefening, zonder aspiraties om de top te berei- ken". Bij HVO is Rinke Baaima pas vorig seizoen definitief doorgebroken. De ploeg van trainer Harry Bouquet draai- de toen ook goed mee in de derde klasse van het zaterdag-voetbal. „Wc hebben een erg jong team, dat eigen lijk wat routine te kort komt om echt een gooi te doen naar het kampioen- schap", zegt Rinke Baaima, die het zelf moet hebben om vanuit de coun ter met lange ballen voor doelpunten te zorgen. De resultaten in dit seizoen zijn van HVO, nog al wisselend en bereikte met het doelpuntloos gelijkspel tegen Spirit afgelopen zaterdag de middenmoot: „De ploeg zit nog duidelijk in een groeiproces", zegt Rinke Baaima. „Toch zullen wij in het tweede gedeel- te van deze kompetitie nog voor ver- rassingen kunnen zorgen". die een grote rekreatieve funktie heb ben." De Vlaardingse voorzitter ziet daarom nog niet dat de aanbevelingen van de kommissie Christiaanse zonder slag of stoot worden aangenomen: „Ik zet erg grote vraagtekens achter een aantal punten." Bob van Slooten wil daar wel het vol- gende over zeggen: ..Welke clubs moe ten gaan verdwijnen en wat voor krite ria worden daarbij aangehouden, clubs die wel of niet door de gemeente wor den gesubsidieerd en wat gaat er gebeuren met de stichtingen?" Vragen die voor Bob van Slooten nog geheel open staan. Het is ook al be- kend dat de eerste divisie clubs binnen- kort bij elkaar komen om diverse pro- blemen rond deze clubs te bespreken: „Daarbij zal dit rapport natuurlijk dui delijk ter sprake komen en zal er af- getast gaan worden hoe de meningen liggen", zegt Bob van Slooten. De FC Vlaardingen voorzitter ziet de toe- komst voor zijn club en het betaalde voetbal in Vlaardingen zeker niet somber in: „FC Vlaardingen kan, als het 2500 tot 3000 toeschouwers be- reikt per wedstrijd, financieel de zaak gezond houden, waarom dan een sanering?" Bob van Slooten zegt ver der nog: „Wat gaat er gebeuren met de spelers en trainers die zonder werk komen te zitten, is daarin voorzien? Verder vind ik het erg onhandigom dit rapport op deze manier in de open- baarheid te brengen, omdat dat juist- onrust bij die spelers en trainers te- weeg brengt en niet te vergeten bij de mogelijke sponsors." Bob van Slooten wil daarom nog geen paniek veroor- zaken „Er zijn in het verleden meer plannen geweest die niet zijn doorge- gaan, dus we wachten de ontwikkelin- gen maar rustig af." Eenzelfde sfeer bij het Schiedamse SVV, waar voorzitter Maarten Elsing VLAARDINGEN - Gisteravond hfeeft het nieuwe bestuur van de Vlaardingse honkbalcklub Holy zich gepresenteerd. Na een aantal moeilijke jaren heeft de Vlaarding se vereniging zich duidelijk op de toekomst gericht. Ook is het be stuur erin geslaagd een sponsor te vinden. De Honkbalclub zal finan cieel worden bijgestaan door Ver- hoeckx snacks, die een driejarig kontrakt is aangegaan met de Vlaardingse vereniging. Ook zal de naam Verhoeckx in de naam worden ingepast. VLAARDINGEN/MAASSLUIS/ SCHIEDAM Om ons zo goed mogelijk op de hoogte te houden van de aktiviteiten in de verenigin gen, graag een verzoek aan alle sportverenigingen in Vlaardingen en Maassluis en Schiedam om de klubbladen en verdere mededelin- gen naar onze krant te sturen. Veel verenigingen doen dat al, maar wij missen nog een groot aantal klubbladen. zegt: „Ik ben voorstander om de be- staande situatie te handhaven, omdat de huidige eerste divisie als onderbouw van de eredivisie gezien kan worden en als de plannen voorgesteld in dat rapport waarheid moeten worden, valt er een belangrijk deel van het betaalde voetbal weg." SVV, dat ook zonder enige subsidie het financieel aardig kan bolwerken, ziet zich daarom nog niet verdwijnen of in een andere vereniging opgaan: „Het komt er eigenlijk op neer dat de sterke verenigingen van dit moment na die sanering alleen nog maar sterker worden", aldus Maarten Elsing, die overigens ook problemen ziet komen met de amateurverenigingen: „Ik heb begrepen dat er achter die 22 betaalde clubs een afdeling „onhankelijke" komt, dit zal zeker niet geaccepteerd worden door de amateurverenigingen die toch volledig zonder subsidie moe ten draaien." Maarten Elsing wil daarom eerst de de- finitieve plannen afwachten: ,,Erg on- verstandig om op deze manier de plan nen al openbaar te maken, er staat nog geen letter op papier en de betreffende verenigingen zijn nog niet gehoord." Daarom ook bij SW geen paniek. CP-147610 auto -tnickverhuur Een receptie of diner. Een ap6ritief of koud buffet. In Novotel viert u uw bruiloft op uw eigen wijze. Onze keukenbrigade en bediening doen de rest. Zij laten u all§6n nog maar de uitnodigingen versture®. Bel ons even om een kijkje te nemen. HARGALAAN 2 SCHIEDAM TEL. 010-713322 TELEX 22582 novotel I Rinke Baaima, de Vlaardingse voetballer, die vandaag uitkomt in de amateur interland tegen Luxemburg, wil het voetballen als hobby en plezierige ontspan- njng blijven zien. Trainer Aad Bierhuizen van het Schiedamse Excelsior'20: .Aanvallend voetbal is bij ons erg belangrijk". SCHIEDAM - Het Schiedamse Excel sior'20 maakt een sterk voetbalseizoen door. Onder leiding van trainer Aad Bierhuizen neemt de ploeg een plaats in in het bovenste gedeelte van de ranglijst. Excelsior'20 moest vorige week wel het eerste verlies tegen CDS (1-0) inkasseren. „Een wat ongelukkig verlies, omdat wij de gehele wedstrijd sterker waren, maar een uitval van CDS in het laatste kwartier van de wedstrijd werd ons fataal", aldus Aad Bierhuizen. Twee seizoenen geleden degradeerde Excelsior'20 uit de derde klasse van het zondagvoetbal, maar de ploeg kwam vorig seizoen al sterk terag: „Toen bereikte we een derde plaats. Hoe we het dit jaar gaan doen, de kompetitiewedstrijden die we nu achter de rug hebben mogen wel tot tevredenheid stemmen". Aad Bierhuizen zegt daarom voor- zichting: „We zullen goed mee kunnen draaien in dit seizoen en we moeten af wachten wat de vorm straks zal zijn in het tweede gedeelte van de kompetitie, die dan doorslaggevend zal zijn voor een eventuele promotie". Bierhuizen, die nu aan zijn vierde seizoen bezig is bij Excelsior'20, vindt natuurlijk de prestaties belangrijk: „Maar de sfeer in de vereniging, vooral in de selektie, die moet goed zijn, de prestaties komen dan vanzelf wel". De Schiedamse oefenmeester heeft zijn team aan het begin van dit seizoen op diverse plaatsen gewijzigd: „We kregen wat versterking en die nieuwe spelers hebben zich uitstekend aangepast, maar vooral mentaal zijn we in dit seizoen sterker geworden". Aad Bier- huiezen heeft met de komst van Clarijs wel een ijzersterke aanval: ,,Inderdaad samen met van der Hoeven, die top- scoorder is, is de aanval erg gevarieerd. Clarijs kan met zijn snelheid de verd' diging van de tegenstander uit elka. trekken en ook voor doelpunten zo gen". Bierhuizen wil overigens a overige spelers niet te kort doen dooi alleen deze twee namen te noemen. Is het verdedigend voetbal in deze tijd erg populair; Excelsior'20 is duide lijk aanvallend ingesteld: „Wij gaan niet snel in de verdediging, dat is mijn stijl van trainen en spelen niet. Met dat verdtdigende voetbal jaag je toch dui delijk de mensen van het voetbalveld". En dat is niet de bedoeling van Aad Bierhuizen: „Ik heb een aanvallend ingestelde ploeg, die als het nodig is wel een voorsprong kan verdedigen". Met deze instelling zou het weleens mogelijk zijn, dat de Schiedamse ploeg terug kan keren naar de derde klasse. OOK UW ADRES VOOR GEISERS KOELKASTEN GASFORNUIZEN WASAUTOMATEN KOOKPLATEN CENTRIFUGES BOILERS STOFZUIGERS. &AW*lO-5ANlT*«« "•j aUA'lUR KANTOOR EN WERKPLAATS ARN. HOOGVUETSTRAAT 4 SHOWROOMSCHIEDAMSEWEQ 74T TELEFOON 0 10* 34 24 00 VLAARDINGEN Met Andere Woorden Voor drie van de goede oplossingen is een boekenbon beschikbaar. Oplossin gen moeten uiterlijk maandagl novem- ber binnenzijn bij de Rijnmond West-Combinatie, postbus 306 in Vlaardingen Op elke genummerde regel van deze anagrampuzzel moeten drie woorden van respectievelijk 5, 4 en 9 letters worden ingevuld. Elk woord van 9 let ters is samengesteld uit de beide voor- afgaande woorden van 5 en 4 letters. Voorbeeld: zou de omschrijving lui- den ..tamelijk - beetje - heimwee", dan moest worden ingevuld „nogal - iets - nostalgie". Bij juiste oplossing van de gehele puzzel leest men in de cirkel- tjes, per drie letters van links naar rechts trapsgewijs de namen van acht vogels. Alleen deze acht vogelnamen moeten als oplossing worden ingezon- den. T: soort optocht - inwendig orgaan neushoorn; 2: krachtig van groei - denkbeeld - slaapzang; 3: koren - zeer - visser; 4: staal van sabel - Russ. geestelijke - onderdeel van auto; 5: grond - gooi - punt van bespreking; 6: vervoermiddel - Peruaanse titel - onderdrukkend; 7: draaien -oud paard - slingerend draaien; 8: dwingen -, vorstentitel - heimelijk waarnemingen doen; 9: elastisch zijn - voetbalterrein - lusteloos; 10: tot poeder maken - plezier - volksvertegenwoordiging; 11 voordat - handvat van mes - partner aan maaltijd; 12: grasveld - puur - standplaats van legerafdeling; 13: taille - deel van varken - riddertoernooi; 14: afnemen (in roem) - soort salaris - trachten te verhinderen; 15: snoet - sappig - opwekkend middel; 16 deel van kagteelmuur - melkklier - tuinhob- by uitleven; 17: geweidragend dier - het zij zo - opgeven (als lid); 18: navigatiemiddel - streven - kwaadspre- ker; 19: hoge zetel - drinkgerei - hoog uurwerk; 20: beneden - klad - graan- akker; 21aanwijzing voor scheepvaart - ontstekingsmiddel - streep met muziek; 22: flauw praatje - stuk 1 3 4 5 6 10 II IX 13 14 IS 16 17 IS 19 20 21 XX 23 29 chocolade - vuilak; 23: verdragen - slimheid - soort sehilderij; 24: plotse- linge gemoedsbeweging - binnenste gulzig veel eten.

Schiedams Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5