Mevrouw L. Stnit: Minder geaksepteerd... Schiedams Nieuwsblad JESUS-ROCK VAN GROTE KLASSE Bejaardencentrum wil einde openbaar vervoer-isolement HOLLE PINKEL Stad in debat Schiedams Politienieuws Kursus over werkloosheid De avonturen van Boze padvinders Enthousiast Predikbeurten Medische diensten Onvolwaardig Branden Ongevallen-kroniek Waterschade door Marten Toonder Zonder muziek WOENSDAG 5 JANUARI 1977 1-515 VLAARDINGEN Alleenstaanden hebben vaak hiet grote proble- men te kampen. Men is, door wat voor oorzaak dan ook: een schei- ding of door het overlijden van de partner, in een situatie geraakt waarin men alleen verder moet. Dat levert vaak de nodige bijkomen- de moeilijkheden op. Je moet beslissingen zelf gaan nemen: je staat overal alleen voor. Het grootste probleem wordt na verloop van tijd in veel gevallen echter een gebrek aan goed kontakt met andere men- sen. Gewoon.een goede nienselijke relatie. die iedereen toch erg hard nodig heeft. De behoefte om zornaar eens met iemand over alle mo- gelijke zaken te praten. die is bij vele alleenstaanden erg groot". Bah11 Priewerf bah! Dnddnk <een bedrehde ionkvrouwte Djjs! Pbets het wapenschild tet is het nge wat we nog doen kumen voor het voorgeslacht Hoor het hoongelach van het domme geoeupel Schande overdekt mjjn adellijk hoofd !Adi-ath,wa. een toestand j 0,dankuwel ben als doodvoor het monster lerneer' KOEMRUK ri 1acht,Heer Grgaf1 ia...roemnit door Frank Bosch Inlorma tie o\er het Schiedamse muziekt>ebeuren i- r* Eindelijk dan toch een groep jongeren die zich het lot der bejaarden aantrekt Zij willen ons avondvullende amuse- mentprogramma's aanbieden. Dat vind ik een geweldig mooie aanbieding. Tenminste een groep jonge mensen - bij informatie hoorde ik, dat het jonge- lui van 14-16 jaar waren - die het op kan brengen om die oude mensen uit hun kamertje te halen en maakt, dat ze tenminste ook eens een gezellig avond- te hebben. Hulde, hulde. De stamleider Sjaak Zwaan geeft alvast een goede raad: hij raadt ons aan inspraak te krij- gen in het programma-aanbod, dan zou het voor ons ook beter zijn. Het is wel lammer, dat het ei van Columbus zo lang geleden is uitgevonden, want een huiscommissie die met het bestuur overlegt, hebben wij hier in Huize Spaland al tien jaar! Ik vind het wel jammer, dat hij het bijltje er bij neer wil gooien, want wie weet van hoeveel goede programma's van de Burgemeester van Haaren (pad vinders) groep we daardoor verstoken blijven. Een paar weken geleden had- den we hier een zangvereniging uit Vlaardingen, het „Annchen van den Bos koor", met musici en al zo'n 56 man en vrouw sterk, maar dat is geen reden dat ook pril jong talent geen kans zou krijgen! Integendeel, ik ga zelfs verder, ik nodig de heer Sjaak Zwaan uit met mij te komen praten op mijn kamer, op no. 424. Hij meldt zich even bij de receptie, want in deze rare tijd weten we graag wie we binnen onze muren hebben. Hij moet zich dan niet verwonderen als hij diverse maandbladen van ons huis te lezen krijgt, waarin per maand - in het sei- zoen - wel twee of drie en soms nog meer uitvoeringen genoteerd staan, /.oals toneel - zang - lezingen - dia- avonden en levensgrote bioskoopavon- den en nog meer. Ik ben overtuigd dat hij best kennis wil maken met hetgeen er in zo'n bejaar- dentehuis te doen is. Als leider van een stam wil hij best zijn volgelingen - of moet ik ze anders noemen - wat nutti- ge kennis bijbrengen. Als hij die moed kan opbrengen is dat flinker dan on- bewezen beweringen neer te schrijven. lemand, die ijskoud zegt dat de men- sen in bejaardentehuizen geen amuse ment krijgen, alleen omdat ze nu juist hem niet nodig hebben! Hii weet er niets van, want eerst beschuldigt hij en dan stuurt hij zijn padvindertjes er op uit, de grote leider gaat niet zelf. Kom je? Het is een onderljoud tussen U en mij alleen. J. Vink, Vereniging Alleenstaanden biedt menselijk kontakt Mevrouw L. Smit, voorzitter van de enige maanden geleden in Vlaardingen opgerichte Vereniging van Alleenstaan den, weet heel goed waar ze het over heeft. Ook zij is in de situatie geraakt, waarin ze alleen moet opkomen voor haar belangen en die van haar gezin. De problemen, zoals ze die zelf schetst, kent ze uit eigen ondervin- ding. „ik heb het er ook heel erg moei- lijk mee gehad. Op een bepaald mo ment zat ik op zaterdagavond alleen thuis te piekeren en toen dacht ik in- eens: zoals ik moeten er op dit mo ment honderden mensen zitten, die al- lemaal met dezelfde problemen te kampen hebben. Dat is toch eigenlijk te gek: daar moet toch iets voor ge- daan kunnen worden?" Die gedachte is inmiddels werkelijk- heid geworden. Op initiatief van me vrouw Smit, die ogenblikkelijk steun vond bij enkele andere alleenstaanden. werd de vereniging geboren. door Paul Houkes De jonge vereniging zocht meteen kon takt met alle mogelijke instellingen in Vlaardingen, die op de een of andere wijze bij het alleenstaanden-probleem betrokken zouden kunnen worden. Dit resulteerde in een zeer enthousiaste re- aktie van het Ontmoetingscentrum West, dat de plannen van mevrouw Smit en haar medestanders helemaal zag zitten. En zo kwam de zaak van de grond: een vereniging in opbouw, die al een vijftal bijeenkomsten in het Ont moetingscentrum achter de rug heeft die zeker geslaagd kunnen worden ge- noemd. De Vereniging van Alleenstaanden wil Bejaardentehuis Spaland, j beslist geen dansklubje of een soort wafepweg kihetkort SCHIEDAM 4-molcns, Nieuwe Damlaan: secretariaat Molensingel 131. Schiedam. NEDERLANDSF PROTESTANTENBOND Westvest 90. zondag 10.30 uur ds. B. van Blanken. HERVORMDE GEMEENTE: Grote Kerk 10.30 uur ds. M.C. Baart gezinsdienst. 17.00 uur ds. J.J. Poort van Oisterwijk: Opstandingskerk 10 uur ds. S' Tijmstra kindemevendienst; Bethelkapel 9.15 uur ds. B. Prakke van Rotterdam; Aula Pinas- (onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opge- nomen) verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar dingen. Telefoon; 010-34.67.11 Agentschap: Eurotyp, Rotterdam sedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schiedam. Hoofdredakteur: E.J. Mathies. Redakteur: Paul Houkes, tel. prive 01804-19405. Sportmedewerker: Peter Spek, tel. 010-35.37.84. Medewerker: Han van der Horst. tel. 010- 26-46.73. Klachten over bezorging kunnen uitsluitend worden dcorgegeven via tel. 010 34.67.11 De bladen van Rijnmond West Combinatie verschijnen in combi natie met de woensdag-uitgave van De Havenloods. Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone ad- vertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. plein 10 uur dhr. J. van Lambalgen van Vlaardingen; HERVORMDF GEMEENTE KETHEL: St. Martinuskerk 9.30 uur ds. P. Magre dorpskcrk 10 uur dhr. W.D.J, v.d. Kaadcn van Rockanjc. 14.30 uur ds. S. Gerbrandy afschcid, 19.00 uur geen dienst; 't schepp- huis 10 uur jongerendienst dhr. J.K. de JOI1AN MAASBACH WERELDZENDING: Havcnkcrk, Evangclie Centrum, Lange Haven 70, vrijdag 7 januari 20 uur dhr. G. van Nieuwenhuizen uit Den Haag; za- terdag 8 januari 20 uur jeugddienst voor alle mensen v.a. 14 jaar. De Kerk is de gehele week van maandag t/m zaterdag van 11-16 uur te bezichtigen. EVANGELISCH-LUTHF RSE GEMEENTE: Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat, le zondag na Epifanias. 10 uur ds. A. Stein- hart. zondagslied 157, hcrvatting van de kindcrkcrk en jeugdkcrkdiensten op de gcbruikelijke wijze. PINKSTI RGEMEENTE MORGENSTOND: 's zondagsmorgens om 10 uur dicnstcn- ccntrum. E.H.B.O. WEI KtlNDDIPNSTEN: normaal van vrijdagavond 22.30 uur tot maandag- ochtend 7.30 uur wcekeind 8/9 januari Noletstichting, Stadhouderslaan 98, tele foon 260080. STICHTING GEZINSVFRZORGING: telefoon 269240. HUMAN1TAS: telefoon 707044 STICHTING KRAAMCJNTRUM MAAS- STEDFN INT1RKRUIS: Westcrkade t/o nr. 24. GROENOORD KITHEL KRAAMCEN- TRUM MAASSTIDFN INTpRKRUIS: De Ark, elkc donderdag van de maand van 14-14.30 uur. AKTIE MOEDI'RS VOOR MOFDERS: tel. 70.26.46. BUREAU VOOR R1CHTSHULP, tel. 26.43.56. TFLfFONISCHf HULPDIFNST WATER- WFG NOORD telefoon 73161 dag en nacht bereikbaar, voor hen die in geestc- lijkc en of sociale nood verkeren. De provinciale Stuurgroep Jeugdwerk- loosheid Zuid-Holland organiseert op 4 en 5 februari 1977 kursusdagen over jeugd werkloosheid op de volkshoge- school Olaertsduyn te Rokanje. De kursus is alleen bedoeld voor mensen die werken of binnenkort willen gaan werken met (jeugdige) werklozen. veredeld huwelijksbureau zijn. De heer J. Brobbel, sekretaris: „Er is natuurlijk geen enkcl bezwaar tegen, als er op onze bijeenkomsten in een gezellige sfeer een dansje wordt gemaakt, maar dat is niet de opzet van de vereniging en dat zal het ook nooit worden. We willen binnen de vereniging proberen. elkaar te steunen in alle mogelijke za ken: menselijk kontakt opbouwen tus sen de leden onderling. Als daar eens een diepere relatie uit voortkomt dan is dat natuurlijk leuk, maar we vervul- len als vereniging geen huwelijksbu- reau-funktie. Er zijn al genoeg alleen staanden die daar erg slechte ervarin- gen mee hebben". Eigenlijk is de vereniging nog niet hele maal officieel opgericht. Er is een voorlopig, nog niet gekozen bestuur en ook nuttige dingen als notulen zijn nog 'niet gemaakt. Het is wel de bedoeling om dit binnenkort te gaan realiseren, maar men wil de zaak eerst even wat stabiliseren en een vaste kern van (aan- staand) leden opbouwen. Plannen voor de toekomst heeft de vereniging genoeg. Sekretaris Brobbel: „Er zijn enorm veel dingen, die alleen staanden onderling kunnen doen. Denk bijvoorbeeld aan het organiseren van busreizen en vakanties aan het be- zoeken van filmvoorstellingen en thea ters: dingen die een alleenstaande vaak niet meer doet, eenvoudig omdat hij of zij geen zin heeft om dergelijke dingen alleen te doen. We willen ook daad- werkelijk opkomen voor de belangen van de leden: optreden in de gemeen- teraad, strijden voor een goede huisves- ting voor alleenstaanden. Er ligt voor een vereniging als deze zonder meer een grote taak weggelegd". Waar de vereniging waarschijnlijk he- laas weinig aan zal kunnen verande- ren is de merkwaardige, soms zelfs on- plezierige houding die alleenstaanden vaak bij mensen, die niet in hun situa tie verkeren, ondervinden. Volgens mevrouw Smit. en de heer Brobbel is Het Ontmoetingscentrum West, waar de vereniging haar bijeenkomsten houdt. De aktiviteiten zijn overigens op geheel Vlaardingen gericht en dus niet uitslui tend op de Westwijk. het helemaal met haar eens, wordt de alleenstaande vaak als onvolwaardig beschouwd „Er mankeert iets aan iemand. die al leen is. Hij of zij is niet kompleet. Het is nou eenmaal normaal dat je als een paar door het leven gaat en als dat om wat voor reden dan ook niet gebeurt, dan wordt er meteen heel andersnaar je gekeken. Hetisecht duidelijk te merken: ik word als mens minder geaksepteerd dan vroeger het geval was. Een gekke zaak: ik ben nog helemaal dezelfde: ik ben ten opzichte van voorheen niet -veranderd". Er bestaat bij alleenstaanden wel, zo heeft de vereniging in de nog'maar korte periode van haar bestaan ge- merkt, een enorme drempelvrees ten opzichte van aktiviteiten als bijvoor beeld deze vereniging, Men moet ech ter wel wat weerstand overwinnen voor men er toe komt in het Ontmoe tingscentrum te gaan. „Dat komthoofd- zakelijk, zo verondersteilen we, omdat men in het verleden minder plezierige ervaringen heeft opgedaan. Dit soort organisaties wordt kritisch bekeken. Na afloop van de bijeenkomsten zijn die weerstanden in de meeste gevallen ge- lukkig weg: we hebben erg fijne reak- ties gekregen", aldus de sekretaris. En mevrouw Smit voegt daar nog aan toe: „Ik werd op een van de laatste bijeen komsten aangesproken door iemand die zei: Ik heb eindelijk weer eens echt met iemand kunnen praten. En wat nog belangrijker is: ik heb kunnen pra ten met mensen, die me echt begrij- pen. „Nou, zo'n uitspraak doet je toch wel wat". De Vereniging van Alleenstaanden heeft iedere veertien dagen een derge lijke bijeenkomst in het Ontmoetings centrum. Juist vanavond, woensdag 5 januari, is er een en de eerstvolgende wordt dus over twee weken gehouden. Wie voor hij tijdens zo'n avond het Ontmoetingscentrum binnenstapt toch nog wat meer wil weten, kan altijd kontakt opnemen met voorzitter Smit. Haar telefoonnummer is 35.40.98. „Weet u dat ik zelf al een heleboel van dat kontakt met andere alleenstaanden heb geleerd?" zegt mevrcruw Smits ten- slotte. „Ik heb gemerkt dat er talrijke gevallen zijn met veel grotere proble men dan in mijn eigen geval. Ik ben dan ook vreselijk blij dat we er des- tijds aan begonnen zijn. En ik heb zelfs al eens gedacht: hoe heb ik ooit zo sterk met mezelf bezig kunnen zijn: ik verkeer zelf nog in een gelukkige positie, als ik met sommige anderen ga vergelijken VLAARDINGEN - De direktie van de Stadsgehoorzaal heeft een kontrakt afgesloten met de groep Andrae Crouch and the Disciples. Uit de naam VLAARDINGEN - „Het is, sociaal ge- zien, niet langer verantwoord onze te- huisgemeenschap nog langer een ver- voersmogelijkheid naar en van ons cen trum te onthouden. Aan het isolement van ons tehuis met betrekking tot het openbaar vervoer moet een einde ko men". Dit staat, in grote lijnen. in een brief die bestuur en bewoners van het Vlaardingse bejaardencentrum „Uit- zicht" aan de Churchillsingel hebben gezonden aan de gemeenteraad. Het college van burgemeester en wethou- ders stelt de raad in haar vergadering van vanavond voor, de desbetreffende brief in handen van enkele kommis- sies te stellen. In het bejaardencentrum wonen 113 mensen: 62 bewoners van bejaarden- woningen en 45t personeelsleden. Slechts 2 van de bejaarde bewoners en een klein percentage van het perso- neel beschikt over eigen vervoer, zo- dat bijna iedereen op openbaar ver voer is aangewezen. De dichtstbijzijnde bushalte is echter 15 a 20 minutenlo- pen verderop. Voor oudere, soms slecht ter been zijnde mensen natuur lijk een onoverkomenlijke afstand. Het bestuur van het bejaardencentrum is overigens al sinds voor de opening van het complex, bijna drie jaar gele den, bezig te proberen aandacht voor dit probleem te krijgen. Het leek er op dat de oplossing van de openbaar ver- voer-problemen in aantocht was, toen gesproken werd over een dusdanige wijziging van de route van RET-buslijn 52, dat de bus niet over de Frederik Hendriklaan, maar via de toekomstige Europaboulevard zou worden geleid. Het bleek valse hoop te zijn. „De meerdere malen aangevoerde re den dat de zelfgekozen plaats van het tehuis hieraan mede schuidig is, kan niet gelden aangezien drie door het be stuur destijds aangevraagde plaatsen binnen de bestaande bebouwingen om allerlei redenen niet konden worden gehonoreerd", aldus de opstellers van de brief. „Reeds meerdere malen is er ook al op gewezen, dat de zogenaamde taxidienst geen oplossing is voor de be- hoeften van onze bewoners. Hiervan werd dan ook slechts zeer spaarzaam gebruik gemaakt". Indien het met mogelijk zou zijn, op korte termijn een voorziening te tref- fen ziet het bestuur zich genoodzaakt aldus nog steeds de brief aan de ge meenteraad, een regeling te treffen waarbij de bewoners de gemaakte kosten vergoed kunnen krijgen. Deze kosten zouden door de gemeenschap, via de plaatselijke overheid, moeten worden betaald. „Bij overleg met de directie van het bejaardencentrum Drieen Huysen is ons medegedeeld dat de in dit schrij ven genoemde bezwaren ook in de zelfde mate indeze gemeenschap le ven", aldus bestuur en bewoners van ..Uitzicht". De kortgeleden totstandgekomen doortrekking van een van de buslijnen in Vlaardingen-Holy (een doortrekking die plaatsvond na het verzenden van de brief aan de gemeenteraad) biedt nau- welijks oplossing voor de openbaar ver- voer-problemen. Misschien is de Een bushalte op redelijke afstand: de wensdroom van de bejaarde bewoners van „Uitzicht". dichtstbijzijnde bushalte enkele minu- ten lopen dichterbijgekomen, maar toch nog steeds niet op redelijke af stand voor de bewoners van „Uit- zicht", aldus een woordvoerder van het bejaardencentrum. blijkt al dat wij hier te maken hebben met een gospelgroep. Andrae Crouch heeft in dit genre evenwel een bij- zonder grote klasse bereikt. Zijn groep slaagt erin de enorme Amerikaanse Carnegiehal vol te krijgen en die enorme concertzaal was ooit het domein ven Benny Goodman en de weinig christelijke blueszangeres Billy Holliday. Andrae Crouch komt uit een zwarte dominees in San Fernando, Valley California. Via het kerkewerk kwam hij in kontakt met hard drugsverslaaf- den. Zijn middel tegen de heroine- spuit: muziek. Hij gaf ex-verslaafden een nieuw levensdoel door ze op te nemen in een gospelgroep. Die groep kreeg heel wat contracten in de buurt en dat was het begin van het grote sukxes. In Dallas trad Andrae Crouch en de Disciples op voor honderdtachtigduizend jongeren. Hij heeft met zijn groep nu meer dan veer- tig landen bezocht. Heel wat gerenommeerde artisten hebben komposities van Andrae Crouch op hun repertoire gezet. Hij vindt dat helemaal niet erg, integen deel. „Volgens mij is dat juist gewel dig, misschien wel het geweldigste. Ik hoor songs die uit mijn eigen gees- telijke ervaringswereld komen en die worden gezongen door andere grote en voortreffelijke musici. Ik kan maar een ding zeggen „Glorie aan God". Andrae Crouch and de Disciples treden maandagavond tien januari in de Vlaardingse stadsgehoorzaal op. Toegang zes gulden. Kaarten zijn te krijgen aan de zaal en bij het VVV in de Visbank op de Westhavenplaats. Schiedam heeft zijn ouwejaar op kalme wijze gevierd. Er werd een mas- sa vuurwerk afgestoken, maar tot knokpartijen is het niet gekomen. Wel moest de brandweer een paar maal op- draven om uit de hand lopende kerst- boomfikkies te blussen. Vlak na twaalven stichtte men bijvoorbeeld op de hoek van Lekstraat en Nieuwe Maasstraat een brand met behulp van de overbodig geworden bomen en een drietal sloopauto's. De nevelstralen van de brandweer maakte snel een einde aan de pret. Om half een werd er uit- gerukt naar de Bakkershaven waar een houten schuur vlam bleek te hebben gevat. Rond tien voor een vlamde een kerst- boomvuur aan de Hagastraat niet meer voldoende op. De oudejaarsvierders braken toen maar een schutting af om aan meer hout te komen. De politie heeft een einde aan die werkzaamhe- den gemaakt. Op zaterdagmorgen bleken de brieven- bus en de postzegelautomaat op het Heyermansplein vernield. De gevonden post is door de PTT verzameld en naar het postkantoor gebracht. Toch kunnen er brieven verloren zijn ge- gaan. Hoofdagent Van Aken vierde bij een kollega oud en nieuw. Uit het raam za- gen ze hoe een flat in brand stond. Ze stormden naar buiten, forceerden een raam en merkten, dat de slaapkamer van de oude mevrouw H.brandde. On- middellijk werd de brandweer gealar- meerd en gingen de politiemannen het vuur te iijf met emmers water. De slaapkamer brandde niettemin geheel uit. Schade aan huis en meubilair f. 10.000,-, maar door het snelle optre den van de beide agenten is wel erger voorkomen. Mevrouw H., helemaal overstuur, is ter kalmering in het ge- meenteziekenhuis opgenomen. Zij heeft wat brandwondjes aan haar be- nen. Hoofdagent Van Aken meldde zich maandag niet op het bureau. Hij had de nodige rook in zijn longen gekregen en voelde zich nog steeds beroerd. Mevrouw H. denkt, dat de brand ontstaan is door het wegspringen van een luciferkop. Om half twee's middags brak op oude- jaarsdag brand uit in een woning op de Kamerlingh Onneslaan. Er was kort- sluiting ontstaan in slecht aangelegde leidingen, waardoor de gordijnen vlam vatten. De schade bedraagt f. 20.000,-. De gladheid heeft nogai wat verkeers- ongelukken veroorzaakt. Op vrijdag- morgen om half acht gleed de 38-jarige A.G. tegen een lichtmast op de hoek van de Van Haarenlaan en de Troel- stralaan. Zijn wagen is een totall loss en self heeft hy een gebroken knie- schijf. Veel ernstiger is de heer Th.C.P. van V. uit Capelle eraan toe. Zijn wagen raakte om kwart voor een, oudejaars- nacht, op de Overschieseweg in een slip. Met razende vaart dreunde het voertuig tegen een pijler van het spoor- wegviaduct. Van V. heeft een kaak- fraktuur, twee gebroken benen en een gebroken rechterschouder. Een kombinatie van drank en de glad heid werd diezelfde nacht de 22jarige H.E. noodlottig. Met drie passagiers was hij op felicitatietocht. In de Penninglaan kwam zijn wagen tegen een boom terecht. Hijzelf en een passa- gier hepen een hersenschudding op. H.E. heeft op het ballonnetje gebla- zen en een bloedproef ondergaan. Op eenendertig december rond twaalf uur schepte een automobilist de vijf- tigjarige mevrouw G.M. die op tie fiets over de B.K.-laan reed. Ze ligt met een hersenschudding in het gemeenteziekenhuis. De automobilist die uit de Arij Prinslaan kwam, heeft geen voorrang verleend. De aan het eind van de week ingevallen dooi heeft voor nogal wat waterschade gezorgd. Vrijdagavond om half acht drong de politie binnen bij de Ballon Irene Couture boetiek aan de Hoog straat. Op zolder was de waterleiding gesprongen. De agenten draaiden de hoofdkraan dicht, maar er was al voor een kapitaal schade aangericht. In de Van Beverenstraat, de Newtonstraat en ook het Louis Zimmermannplein maakte de politie dit weekend op der gelijke wijze een eind aan mini- overstrominkjes. Pop Podium Hoe wordt het dit jaar met de populai- re (pop) muziek? Dat blijkt ieder jaar weer een vraag. Toch kan ik een paar belangrijke punten noemen. De multi-groep uit Amerika Chicago wil het ruiger en steviger gaan aanpak- ken. Terwijl we nog nadromen van het prachtige „If you leave me now" zijn zij bezig met songs, die niet zo studio- achtig klinken. Dit jaar zullen we daar zeker iets van horen. Bonnie St. Clair zal nog menig Neder- landstalig hitje scoren. Na „Dr.Bern- hard" en „Ik ben gelukkig zonder jou" zal ze wel weer een aantal leuke platen brengen. Teach Inn zal ook zeker van zich laten horen op een goede kommerciele en nieuwe manier. Componist Versteeg zal daarvoor kunnen zorgen. Misschien krijgt Patricia Paay eindelijk eens een top vjjf hit. Met „Now" stond ze toch maar liefst acht weken geno teerd. 1977 wordt waarschijnlijk span- nend voor haar. Big Mouth en Little Eve kregen geen hit met Daddy, won't you play me". Ik denk dat het afgelopen is met dit tweetal. Dit jaar dus geen ,,yeah-yeah" meer. Verder zijn er nog veel artiesten die dit jaar hits gaan scooren. De volgende groepen, zangers en zangeressen zijn al vast zeker van een succesvol 1977: George Baker Selection, Tavares, Champagne, Liberation of Man, Abba, Smokie, Carol Douglas, The Chaplin- bandi, Sherbet, B.Z.N., Brian Ferry, Boney M., Pussycat, George Harisson, Paul en Linda McCartney, Jimmy James satnen met zijn Vagabonds, Donna Summer, Wild Cherry, Jaln- band, The Shermanbrothers, The Hou se Band, Arjan Brass (songfestival!), Ten CC,Showaddywaddy en Jesse Green. Ik vraag me wel eens af of er mensen zijn die helemaal niet van muziek hou- den? Zou dat echt kunnen? Stel je voor, je komt van je werk op school, en je leest de krant, je eet, laat je hond uit en je zet daarna de televisie aan. Dan komt de koffie met koek en rustig kijkend en af en toe pratend gaat de avond omzonder muziek. De films, en wat al niet, worden ge- bracht zonder muziek, zonder tunes. Het begin van een film wordt vertoond zonder muzikale beelden. Gewoon letters. Nee, dat kan haast niet. Charmante Purdy, symphatieke Gambit en John Steed zitten een mon ster achterna, of het monster hen, en dit gebeurd helemaal zonder opko- mende viool-tonen en enge, zware trompet-trillingen: dan valt zoiets dergelijks toch mooi niet meer onder de noemer van „spannende film". Nee, het is echt zo: muziek spreekt aan. Brengt veel. Is gezellig. Is soms eng. Is onmisbaar en moet erbij zijn, waar dan ook. Daarom moeten we eigenlijk eens vaker stilstaan bij de dove mensen. Hoe verschrikkelijk moet dat meizijn. Laten wij, als we naar muziek lui- steren eens denken aan deze mensen. Zet je favoriete plaat eens op en zorg er een keertje voor dat je niets maar dan ook niets hoort. J

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3