Zelfs struisveren war en aanwezig haktin Deze week Dixieland in Vier Molens Fruitcocktail bij het ijs. ft096.48 Nostalgie en Marjol Flore Fout parkeren? Prentf Radikalen buiten FBlik fruitcocktail 3390 liter roomijs 2 pakken 5r70 4.19 Ancler soort uitwisselmg Studio 5000 in Instuif AUTOHUUR - TEL. 010 - 349082 Goochel- machien ALLE TYPEN Razende jive KANTTEKEiN I \G m Ademloos Proosje Echtiets voor meneer Jamin. Op is op. A Begin 1977 met f 19,77 voordeel. Geen subsidie voor „kritiese filmers" HAARPROBLEMEN BIOSCAL NEMEN WOENSDAG 19 JANUARI 1977 le JAARGANG NO. 16 ROTTERDAM - ,,Dat lukt 'm nooit. Hij krijgt 't niet vol."- niopperden kenners van Schiedams uitgaansleven. Aan ieder was het duidelijk: Kees Sitton had te hoog gegrepen met het vijfenveertigja- rig jubileum van zijn dansschool. De Doelen is te groot voor zoiets Zaterdagavond om negen uur al dromden haast vijfentwintighonderd gasten in de grote hallen van De Doelen. Honderdvijftig mensen ont- vingen een uiinodiging. De rest had grif vijftien gulden betaald om bjnnen te komen. Veertien dagen geleden al moest Kees Sitton aan aan de belangstellenden nee-verkopen. Er was geen toegangsbewijs meer over. „We hebben nog een extra zaal vrij kunnen maken. Daar staat nu de diskoshow van Jimmy West," zei Kees. door Han van der Horst r Cees Sitton: „niet te gelo- ven..." Voorverkoop Rotterdamse zesdaagse loopt goed. Honkbaldemonstratie in Vlaardingen. Peter en Janna in de huwe- lijksboot. Alleen Samen 3e week euro-autoservice 's-Gravelandseweg 408 - Schiedam Inl. by BIOSCAL (Nederland) RITA chiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EURQTYP, ROTTERDAMSEDIJK. 238. Sitton-feest: haast 2500 man en allemaal dansen Beneden Ln de grote zaal speelde Jose Marcello met zijn eenentwintigmans orkest. Jose wist niet wat hij zag. „Het is uniek in Europa om op een feest- avond zo'n orkest als het mijne te hebben," zei hij tegen Kees Sitton en later kreeg het publiek dat van hem ook te horen. Het bleef de hele avond druk rond het orkest van Jose. De bandleider begreep, dat dit met recht een dansersfeest was en in zijn reper- toirkeuze gaf hij de leerlingen en oud- leerlingen volop de kans zich uit te leven. Ondanks alle ruimtegebrek, want alleen tijdens de razend moeilijke pasadoble verliet een groot aantal paartjes de dansvloer. strijden zien, proberen we nieuwe passen zelf te doen." Overigens dansen Gerard en Joke op Sitton haast nooit met elkeer. Ze zijn er allebei van overtuigd, dat je dansen van grote klasse nooit met je levens- partner moet doen. Gerard: ,,Je moet niet met je verloofde dansen. Als je met een vreemde danst, gaat het altijd beter. Dan krijg je het negen van de tien keer in orde, als er een fout wordt gemaakt. Kijk; als ik wat fout doe, wordt Joke nijdig. Omdat ze mijn Om half een nog stortten Gerard Scheffers en zijn verlwafde Joke van Eijk zich in een razende jive, waarbij de heer zich niet ontzag al danspassen makende de dame rond te zwaaien, hetgeen een modeme ontwikkeling is in deze dans. Beiden bchoren tot Sittons beste leer lingen: Joke is een nieuwelinge in het wedstrijddansen, Gerard zit nu een klasse onder. Ze dansen allebei al vijf jaar. Gerard: Dansen is leuk en gezel- lig". Joke: ,,we doen het voor de erva- ring en om nieuwe figuren te leren". Gerard weer: ,,we gaan graag naar wed- strijden en als we dan gezellige wed- schoemeparatie klaar terwijl u wachl SLEUTELS SLIJPEN: GRAVEREN: Copieren Metier* Naamplaten Scharen Rotterdamsedijk 443 Centrum-Schiedam Het is dan eindelijk ook formeel uitgesproken: de PPR moet in de Schiedamse raad maar zijn eigen weg gaan. De socialisten zegden de same-nwerkingsovereenkomst met het ene radikale raadslid, Hans van der Wilk op. Beide partijen heb ben nu dus de handen vrij. Dit besluit van de PvdA heeft een einde gemaakt aan het storm- achtige huwelijk van de socialisten en de radikalen in Schiedam. On- verwacht komt de beslissing niet. Sinds van der Wilk als wethouder aftrad, nu een paar maanden gele den, leefden ze eigenlijk al ge- scheiden van tafel en bed. Veel rode raadsleden hadden een uitge sproken politieke hekel aan Hans van der Wilk gekregen en die be- taalde hen met gelijke munt te- rug. Loopt van der Wilk nu over naar de gelederen der oppositie? Dat zit er niet in. Met zijn Jinkse" programkollege biedt Schiedam hem geen enkele uitwijkmoge- lijkheid. Hij zou dan een bondge- nootschap moeten sluiten met CDA en VVD, zoals bekend aarts- vijanden van de radikalen. Boven- dien steunden de liberalen vaak voorstellen van B W, waar Hans van der Wilk als wethouder de grootste moeite mee had. Het is natuurlijk nooit leuk om door je vroegere bondgenoten aan de dijk te worden gezet, maar voor van der Wilk wordt het poli tieke leven waarschijnlijk makke- lijk. In de dagen van de samen- werkingsovereenkomst moest hij immers veel van zijn denkbeelden en ideeen inslikken. Zijn kollega- wethouders maanden hem natuur lijk om een lijn te trekken - de PvdA houdt niet van naar buiten tredende eigenzinnigheid - en dat spel herhaalde zich tijdens de ver- gaderingen, waarin de PvdA-frak tie haar voorstellingen in de ge- meenteraad voorbereidde. In het kader van de samenwerkingsover- eenkomst had Hans van der Wilk daar zitting in. In tegenstelling tot veel andere afdelingen van de PvdA houdt de Schiedamse nog besloten fraktie- vergaderingen. Wat daar behan- deld is, wordt dus geheim gehou- den, maar van' der Wilk zal er me- nige zweetdruppel hebben ge- stort. Zijn partij geldt immers als de grote bewaker van het verkie- zingsprogramma. Zo kwam van der Wilk tussen twee vuren te- recht: temidden van de socialis- tische raadsleden moest hij het program hooghouden en daarna kon hij zijn kompromissen gaan verdedigen op de kritische leden- vergadering van zijn eigen partij. Dan is de toestand nu toch be ter. Van der Wilk is nergens meer aan gebonden. Ongetwijfeld zal de PvdA-fraktie van geval tot ge- val zijn steun vragen en het PPR- raadslid kan dan oordelen naar het program en het geweten hem ingeven. Ondertussen is bovendien weer een poot onder het programkol lege weggeslagen. Het is een be kend feit, dat veel socialisten hun liefde voor zulke koalitie heftig betreuren. Ze wiilen weer terug naar de afspiegelingskolleges, waarin de grote partijen de wet- houderszetels naar gelang de om- vang van hun frakties verdelen. Dat zal ook in Schiedam wel ge- beuren na de volgende raadsver- kiezingen. Eerder lijkt onwaar- schijnlijk. VVD en CDA nemen nooit met minder genoegen dan met een wethouder per partij. Het zal de socialisten weinig moeite kosten om de kommu- nistische wethouder Eef Colle op te offeren. Zij tonen echter weinig neiging om een partij- genoot uit B W weg te jagen. Enige mogelijkheid: ruil de CPN voor een VVD-er in. Dat levert het kollege een komfortabele meerderheid op, die zelfs door samenwerking van CDA, CPN en PPR niet kan worden geschokt. Maar de VVD zou wel gek zijn om nu ruzie te zoeken met het CDA. Beide partijen denken over te veel dingen gelijk. De PvdA bezorgt van der Wilk wel een plaats in de kommissie ruimtelijke ordening, een grote ambitie van het radikale raads lid. Het gaat niet aan om par tijen uit een kommissie te houden zo vindt de socialistische fraktie- voorzitter Joop de Jong en dat is nu eens een echt demakratische uitspraak. Het is te hopen, dat er in die kommissie en ook in de raad dan ook naar van der Wilk ge- luisterd wordt. De man zegt vaak zeer behartenswaardige dingen. Nu het mislukte huwelijk ontbon- den is, moeten de ruzies van wel- eer worden vergeten. Zowel PPR als PvdA dienen elkaars uitspra- ken te waarderen op hun argu- menten. lets afwijzen, omdat van der Wilk het zegt en niet iemand anders - of omdat de Jong het zegt en niet iemand anders - is onvol- wassen. De linkse partijen in de raad zijn de komende twee jaren zuivere diskussies en redelijke argumen- teren toegewenst. Vooral onder- ling. H.v.d.H. verloofde is, laat ze dat gauwer merken. Met een vreemde heb je dat niet zo." Gerard danst dan ook tot ieders tevredenheid met zijn vaste part ner Wilma van Elzakkers en Joke met Jan van de Berg. Voor mensen als zij wordt dansen eerst een hobby en daar na topsport. Op een grandioze avond als deze mochten danskampioenen natuurlijk niet ontbreken. Tien minuten lang wervelden Marcel en Ratna de Rijk, dertienvoudig titelhouders Latijns A- merikaans over de vloer, terwijl het publiek ademloos toekeek. Kees Sitton gaf droogkomisch kommentaar. ,,En dan nu de roemba. Ik zeg altijd, 'tis heel erg simpel, je legt je partner eens een paar keer opvde grond, je tilt 'r is op." Dat deden Marcel en Ratna. En hoe. De bewondering van het publiek steeg ten top, toen Sitton onthulde, dat Marcel een voet in het verband had. De feestavond bood nog veel meer attrakties. Tegen middernacht ver- scheen de populaire Nico Haak op het podium, weldra gevolgd door de be- faamde Imca Marina. Ook de Rowdies traden op. Zomaar twee gewone Sittonmen- sen, Ronald de Ronde en Lydia Kappert. „Ik ben eigenlijk voor hem gegaan, omdat hij niet kan dansen," zegt de blonde Lydia, die voor het feest een lange zwarte jurk met lovertjes draagt en een zilveren band met eveneens zwarte SCHIEDAM - Zondagmiddag is het letterlijk dixieland geblazen in cen trum De Vier Molens. In de zaal treedt dan de Swinging Family op, achter wie zich de familie De Laat verschuilt. Bovendien stelt Jannie v.d.Nagel haar keramiek ten toon. Bij voldoende be- langstelling komt er ook een ruilbeurs. In het blad van de Vier Molens, de Molenpers staat een fout. De redaktie kondigt de karnavalsavond aan voor woensdag 18 februari. Dat moet zijn: vrijdag. Waarvan akte. steen aan de blote linkerarm. „En hij heeft talent. Ronald: „het werpt vruchten af. We hebben nu al de foytrot gele&rd, de tange, de jive, de Engelse Wals en de bump. Overigens, als ik een stuntel was, dan kreeg ik gratis bijles." Natuurlijk mochten Schiedamse arties- ten niet ontbreken. Tegen tienen marcheerde het komplete Showorkest O.B.K. de zaal binnen met Proosje op de Grote trom geschilderd. Voorop de majorettes met hun papaplu's. Ze showden en paradeerden het hele gebouw door. O.B.K. blijkt zich te1 spiegelen aan de Braziliaanse harmo- nieen, die varidaag de dag zeker de besten ter wereld zijn. Het showorkest en wat draagt OBK die naam MET RECHT - bood nog een aardig staaltje menging van kulturen. Terwijl de muziek een samba inzette, holden de majorettes op het toneel, nu gekleed in weinig verhullende hoelarokjes. De zaal applaudiseerde niet alleen voor het dansen .Wat nog het meest opviel, was de ele gante kleding van de vrouwen op het feest. Zelf struisveren ontbraken niet en bijna ieder meisje had haar meest elegante avondjurk uit de kast gehaald. Schiedams' vrouwen blijken een zeer behoorlijke garderobe te hebben. Zeven weken lang een andere supervoordelige dubbelaanbieding bij Jamin. Niet duur wel heerlijk. Aanbieding geldt van 20tyro 26-1 SCHIEDAM Vrijdagavond en zater- dag treedt Marjol Flore op in het Zol- dertheater. De avond staat deels in het teken van de glitter der jaren dertig: Marjol heeft een groot aantal befaam- de filmsongs op haar repertoire geno- men. Voor de kenners twee titels: „As time goes by" en ..making whoopee". Daarnaast brengt zij een hele reeks Franse, Duitse, Engelse en Nederlandse chansons, enkele zelfs op eigen tekst. Begeleider is de pianist Mario Eduardo. Voor de kinderen komt zaterdagmid- dag om half drie het Haags marionet- tentheater onder leiding van Jos Mens. De poppen voeren het stuk ,,De geheimzinnige diamant" op, waarin een zekere Bartje Bolleboos samen met een fakir de edelsteen opspoort. Het wordt spannend, raadselachtig, maar niet eng. Toegang f.2,50. SCHIEDAM De „kritieke filmers" een marxistisch ingestelde groep cineasten uit Breda, wiilen subsidie voor de avonden die zij in Schiedam geven. Waarschinlijk kunnen zij naar dat geld fluiten, want het SG- bestuur adviseert de gemeente NIETS te geven. Tegenwoordig, zo redeneert men bij de SG, zit het plaatselijk welzijnwerk toch al op zwart zaad. De gemeente moet er dan ook niet zo maar toe over- gaan de schamele subsidiepot voor landelijke organisaties open te stellen. Dat-Schiedam het Gewestelijk Orkest voor Zuid Holland een beetje helpt, vinden ze op het Proveniershuis al een ,,uiterste grens". Toch worden de „kritiese filmers" niet helemaal het bos ingestuurd. Als zij iets op touw wiilen zetten samen met een niet-gesubsidieerde instelling be- staat altijd de mogelijkheid, dat de SG zelf voor een keertje over de brug komt. Maar meestal werken de „kritieke filmers" met gesubsidieerde insteliingen. In feite krijgen zij dan toch geld van de gemeente. Vanavond spreekf de SG—stichtings- raad zich over dit voorstel uit. SCHIEDAM De jeugduitwisseling. al jaren een vast onderdeel van het Schie damse gebeuren, gaat weilicht van karakter veranderen. De SG wil de zaak heel anders opzetten. Dit gebeurt in navolging van het Franse Vienne en het Joegoslavische Velenje. Deze steden geven de uitwis- seling sinds verleden jaar een sociaal- cultureel tintje. Al jaren wordt er in de partnersteden gediskussieerd over wat men het nuttig effekt van de jeugduitwisseling noemt en die gesprekken hebben geleid tot de andere opzet. De SG stelt voor de uitwisseling- nieuwe-stijl in het kader van de Europese eenwording te laten verlo- pen. Toevallig heeft de gemeente een subsidie aangevraagd bij de Raad van Europa en daarvan wil nu ook de SG profiteren. Vanavond beslist de stichtingsraad van de SG over dit voorstel. SCHIEDAM - Donderdag 20januari is er een museumconcert in het Stedelijk museum. Er worden o.a. liederen van Mozart en Schumann gespeeld. A'an- vang 20,15 uur. SCHIEDAM - Komende zondag is het weer disko-avond in De Instuif. Zaal Arcade geeft dan gastvrijheid aan Studio 5000, een Schiedamse diskotheek die zich een steeds grotere populariteit opbouwt. Studio 5000 is de schepping van d.j. Cor Janse. Zo langzamerhand heeft hij een indrukwekkende apparatuur en een enorme platenvoorraad bij elkaar. Hij voelt de sfeer en het publiek erg goed aan en brengt zijn eigen enthou- siasme ook telkens weer op het dans- publiek over. De flitsende op de muziek afgestemde lichtshow zorgt voor de verdere entourage. SCHIEDAM - Tot 21 februari is er een tentoonstelling van Ger Lataster in het Stedelijk museum van Schie dam. VERKOOP USA AUTOMOBIELEN SCHIEDAM - De Schiedamse politie treedt sinds enkele dagen zeer streng op tegen foutparkeerders in het centrum. Met name op de Lange Haven gebeurt het regelmatig. dat er foutparkeerders worden aangetroffen. Geparkeerdc auto's te gen de huizen aan: ze leveren niet alleen overlast op, maar ookgevaar, want als er brand uitbreekt wordt het voor de brandweer moeilijk om er bij te komen. Niet doen dus! ywwwwwvwwwwwwiwwwwwvwvvwwwwwwwwwwvs CORNELIS SPEELMANSTRAAT IB VLAARDINGEN B0VA VvV.VW//AVAVV/«VAVAW/AV/AVWAV.WVWVVWWWVVWV Een Fins wetenschappelijk team van de Universiteit te Helsinki is er na ruim 10 jaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stellen dat uitstekende resul- taten geeft bij sterke haaruitval en roos, dunnend en slap haar etc. Het middel dat onder de naam BIOSCAL wordt uitge- bracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kappers. Het bestaat uit een elixer, welke by voor- keur in combinatie met de BIOSCAL speciaal Shampoo dient te worden ge- bruikt om optimale resultaten te kun nen verwachten. Voor deskundigen is er wetenschappelijke literatuur beschik- baar. Tel. 070-60 8182 - PostbnsU40 - Den Hug Mensen, wat ben ik blij dat ik mi leef en niet in de tijd van de tobbe. Want dat kan er dan erg leuk uitzien op een plaatje, maar geef mij toch maar m 'n vertrouwde wasautomaat. Druk op de knop: klaar. Natuurlijk wel na verloop van tijd, maar ik blijf't toch iedere keer weer net een goocheltruc vinden. Soms denk ik wel eens: stel dat hij er nu mee ophoudt, want dat is natuur lijk best mogelijk. Staat er op dat mo ment niet veel vuile was, dan volgt er een schouderophalendOch, dan doen we het toch met de hand; konden ze vroeger ook, dus waarom niet? Maar owee als er dan nog een paar vuile manden staan en dat is meestal zo, want soms heb ik het idee dat er geen stukje goed meer in de kast kan liggen, Kijk, en dan krijg ik toch een licht paniekerig gevoel over me. Hoewel er natuurlijk altijd nog wassercttes zijn. Maarsal dat heen en weer gesleep zie ik met mijn ladingen vuile was nou ook niet zo erg zitten. Enige jaren terug, toen de kinderen allebei nog onder de twee jaar waren, was ik nog zo opti- mistisch dat ik dacht, dat met de luiers die bergeh vuil goed wel zouden ver- dwijnen. Maar wat is er minder waar! Ja, het aantal verschoningen per dag is natuurlijk teruggelopen, maar nu zijn er grotere broekjes, truitjes, hem- den enzovoort, in plaats van die kleine orulletjes. En hoewel er geen natge- piaste lakcntjes meer zijnde grotere lappen van nu zijn toch ook niet alles. Met die heerlijke zomer ging dat best. Hop, van de lijn op 't bed. Maar er komt nu weer regen, dus vlaggen we maar in 't trap gat. Met naar boven gaan alleen een beetje lastig, want dan is 't net kruipdoor-sluipdoor. De kin deren zijn er al achter' dat 't een ideale plaats is om je te verstoppen. En nu maar zoeken, want kijkt u tussen de lakens? Ja, misschicn nu, maar niet de eerste keer. Kinderen de grootste pret natuurlijk, want wat is er leuker al je moeder een beetje te pes ten? Het is me alleen een raadsel, waarom ze altijd op die ideeen komen als je toch at aan de late kant bent en ze naar school moeten. Maar we dwalen af: het ging over dat hocus-pocus machientje. Want ik stop er werkelijk van alles in. Bij alle nieuwe aankopen kijk ik heel wantrouwend naar de rei- nigingsetiketten, want ik wil er wel mee kunnen gooclielen. En nu ga ik kijken of er weer een true klaar is.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1