Citroen LN: mini-break Auto van het jaar Rover 3500 Nieuwe Renaults Opel Manta Berlinetta E Skoda- primeur Lancia Gamma: Pininfarina BSE Vijf Lada's personenauto rai Alfasud Sprint: gezins- coupe m Relant presenteert haar echte' auto's VW Derby: Polo-achtig Toyota Cressida Mitsubishi brengt Sigma en Lancer Twee Datsun- noviteiten G^EIiti 10 tm 20 FEBRUARI mmrn Betrouwbaar 0^ I. DATSUN ^wvvvwwwwvwwwwwwwwwwwwwvwwvwww^^ AMSTERDAM r.ai ,WVvWVVWVVVVWWVWV'jWjW.VVWVV'A^^ de overige dagen van 10 tot 17 en van 19 tot 22 uur. De toegangsprijs be- draagt f 6,—. Over twee weken, op donderdag 10 februari aanstaande, wordt in de RAI in Amsterdam de Personenauto RAI 1977 geopend: de tweejaarlijkse expo- sitie van personenwagens, onderdelen en toebehoren, waaraan dit jaar 117 exposanten zullen deelnemen. De grootste stands worden ingenomen door de belangrijkste automerken, maar oois bij de kleinere stands vait heel wat te zien. De Dersonenauto RAI wordt gehouden in alle hallen van het RAI gebouw. De totale oppervlakte is ongeveer 50.000 vierkante meter. Er is op deze 1977-aflevering van de Personenauto-RAI nogal wat nieuws te zien. Allereerst zijn er maar liefst vijf wereldprimeurs van evenzovele merken waarvan er overigens drie uit Japan ko- men. De Datsun 160/180 B bijvoor- beeld, die eind december in Japan werd gei'ntroduceero, maar die daar- buiten nog niet geexposeerd of ve"-- kocht werd. Datzelfde qeldt ook voor de Mazda 323, die enkele dagen gele- den in Japan voor het eerst aan het pu- bliek getoond werd. Helemaal nieuw is ook de Toyota Cressida. De RAI heeft ook de wereldprimeur van de Vauxhall Cavalier 1300. Tenslotte is er dan nog de Volkswagen Derby, die eveneens op de RAI zijn introduk- tie zal beleven. Daarnaast is er nog een aantal auto's die voor het eerst in Nederland zullen worden getoond. De Alfasud Sprint bijvoorbeeld en de AMC Pacer Station- wagon. Dan is er natuurlijk de Rover 3500, de Auto van het Jaar en op de Citroen-stand zal de Citroen LN te be- kijken zijn. Van het merk Daihatsu (heeft niets met een verkoudheid te maken!) zullen de Charmant, de Minibus en de Estate worden getoond en noviteit op de Datsun-stand vormen de 160J en de 260Z twoseater. Een automatische versie van de Ferrari 400 zal niet iedereen kunnen betalen, maar op de RAI is-ie er in ieder geval wel: voor het eerst in ons land. Dat zelfde geldt voor de Honda Accord, hoewel die een stuk lager in prijs ligt. Lada toont zijn 1600-model, Lancia zijn Gamma. Lotus-liefhebbers zullen de desbetreffende stand niet willen missen om de nieuwe Eclat 521 en Esprit M 70 te kunnen zien. Mitsubishi heeft ook twee noviteiten voor ons land: de Galant Sigma en de Lancer 1400 combi. Maar we zijn er nog niet, want ook Opel heeft een RAI-primeur: de Manta Berlinetta 1C0CF. Bewonderende blikken zal verder de Panther Lima J 72 oogsten, terwijl Reliant, de fabrikant die zich tijdenlang uitsluitend met driewielige autootjes bezighield, voor nieuws zorgt met de expositie van zijn Scimitar GTE en de Kitten. Renault toont maar liefst drie nieuwe wagens: de R 14, de R 5 Alpine en de Alpine A310 V6 en Skoda tenslotte heeft de introduktie van de 105 en de 120 voor de RAI ge- reserveerd. De expositie duurt tot en m^tzondag 20 februari en is op zaterdag—en zon- dag geopend van 10 tot 17 uur en op Tijdens de tentoonstelling zullen van en naar de parkeerterreinen in de om geving pendelbussen rijden die de be- zoekers gratis vervoeren. Op deze pagina volop informatie over dit tweejaarlijkse gebeuren, dat dit jaar waarschijnlijk wel weer meer bezoe- kers dan vorig jaar zal trekkeri. Nieuwe Datsun 160-180 B: functioneel met stijl Het dashboard van de sedan-modellen ^WVWWWWWWWAAAiWWtfWWWVWVWVWWVWWWV .Citroen toont op haar stand onder v andere de nieuwe Citroen LN, die voor het eerst in ons land te zien zal zijn. De LN is een typisch autootje: een mini-break die zeker practisch en eco- nomisch genoemd mag worden. Hij kost net geen f 10.000,- en heeft voor zijn prijs heel wat te bieden: een derde deur, een wegklapbare achterbank (en dus heel wat nuttige bagageruimte!) en ondanks de relatief lichte motor (602 cc) toch heel aardige prestaties. Toegegeven: snelheidsduivels zullen er niet zoveel in zien, maar daar is de De Japanse fabrikant van het merk Datsun heeft de wereldpremiere van haar nieuwe modellen, de 160B en 180B, gereserveerd voor de Personen auto RAI, waar deze automobielen voor het eerst buiten het land van her- komst tentoon worden gesteld. Fraaie auto's, met een moderne vormgeving, die zeker de Nederlandse markt zullen aanspreken. De nieuwe modellen kunnen worden geplaatst in de betere middenklasse. Ze hebben de bezitter erg veel te bieden en zijn, zoals dat bij Japanse auto's ge- bruikelijk is, zeer compleet en comfor- tabel uitgevoerd. De wagens zijn lever- baar als sedan (met 1600- of 1800- rnotor en bij de 1800 naar keuze met of zonder automaat), als hardtop SSS (automaat) of als 180B stationcar. De sedan- en hardtopmodellen meten 4,26 meter in de lengte, zijn 1,63 meter breed en bieden een zeer behoorlijke' binnenruimte, waarin vier volwassenen probleemloos kunnen worden ver- voerd. Dat was ook het uitgangspunt van de ontwerpers: een ruime auto met een maximum aan comfort, zon der dat de buitenafmetingen erg veel groter zouden worden. De wagens hebben een overzichtelijk dashboard, waarin in de sedan recht A wagen dan ook helemaal niet voor ge- maakt. De maximum snelheid bedraagt 120 km/uur, waarbij het benzinever- bruik zal varieren van 1:13 tot 1:17. Niet gek dus. De wagen is standaard -'voorzien van o.a. achtcrruitverwar- ming en mistachterlicht. De totale lengte van de LN is 3,38 m., terwijl de breedte 1,52 m. be draagt. Het eigen gewicht is icts meer dan 700 kilo. Een praktisch autootje, dat de keuze uit het reeds bestaande reeks van klei- nc auto's nog vergroot. De Citroen LN een aantal zaken, die het autorijden tot een groot genoegen maken. Bij voorbeeld de installatie die er voor zorgt, dat de rijhoogte wordt aange- past aan de verschillende belastingen. Er zijn elektrische, centraal te be-, dienen deursloten en ramen; voorin zal zijn weg in ons land wel vinden. Letterlijk trouwens ook, maar dan moet er wel een bestuurder in zitten. Een ereplaats op de stand van British Leyland neemt uiteraard de Rover 3500 in. de wagen die is verkozen tot Auto-van-het-Jaar 1976. Geen wagen die iedereen zich zal kunnen permit- teren. maar wel een paradepaard dat er zijn mag. Het ontwerpen en ont- wikkelen van dit modern gestyleer- de model heeft de Rover-fabriek zo'n 100 miljoen Pond gekost: voor de pro- duktie werd zelfs een nieuwe, zeer mo derne fabriek gebouwd in Solihull. Opvallend aan de wagen is de fraai in- gebouwde vijfde deur, die toegang biedt tot een zeer royalc bagageruimte. Door het wegklappen van de achter bank kan een complete kombi-wagen verkregen worden. Veel aandacht is besteed aan het inte- rieur van de wagen: er is een uitgebreid instrumentarium dat in een zeer fraaie vormgeving is ondergebracht. Comfort vindt men zowel voor- als achterin in ruime mate. Ach, de wagen kost dan ook niet voor niets een dikke 35 mille. De wagen wordt pas begin 1978 in Ne- defland verwacht. De Rover 3500 valt btjzonder op door ligt een 8 cilindermotor in V-opstel- ling die zeer soepel. geruisloos en be- trouwbaar genoemd mag worden en verder is de wagen uitgerust met elek- tronische ontsteking. Aardig is ook de dashboard verlichting: die geschiedt door middel van een centraal gepiaat- ste lamp, waarvan het licht naar di verse punten wordt getransporteerd door middel van glasfiberstrips. Aar- digheidje, zullen we maar zeggen.... Representatief is de wagen zeker: het zou voor menig ander model in die (prijs)-klasse wel eens een geduchte concurrent kunnen worden. Een groot gedeelte van de Renault- stand op de personenauto-RAl wordt in beslag genomen door Renault 14. die haar Nederlanfse primeur zal bele ven. De prijs van de wagen is op dit moment nog niet bekend: die zal vlak voor de RAI worden genoemd. De Renault 14 is in twee uitvoeringen leverbaar. De wagen completeert het aanbod van Renault in de middenklas se. waarin de populaire 12 een belang- riike plaats inneemt. Mn kan met de 14 nu ook eenvijf-deurs Renault in deze klasse kiezen; een auto die met een totale lengte van 4 meter ruim plaats biedt aan vijf inzittenden plus behoorlijk wat vracht. of wat minder passagiers en erg veel bagage. De goede prestaties van de wagen komen tot uitdrukking in de fopsnel- heid van 143 km/uur. De wagen is daarnaast zeer spaarzaam met brand- stof: bij een konstante snelheid van 90 km/uur loopt de wagen 1 op 15,6. De wagen wordt voortgedreven door een 1218 cc grote motor die 57 DIN pk bij 6000 toeren levert. Op de General Motors stand is een nieuwe Opel Mania te zien: de Berlinetta E. Het is een luxueuze en komfortabele auto, die evenals de Manta GT/E is voor- zien van een 1900 cc motor met Bosch L-pl-Jetronic benzine-inspuiting die 105 DIN pk levert en goed is voor een topsnelheid ran 1S5 kmfuur. Deze nieuwe Manta zie't er aanzienlijk minder opvallend uit dan de GT/E en is uiterlijk slechts herkenbaar aan de extra voorspoilet en de letter op het kofferdekscl. 4 VWWWVWVWVVIAWWWVVlWWWftMMMftWtfWWVIW De Ridderkerkse Monda-importeur bezct eveneens een stand op de RAI en is ook in de gelegenheid, een nieuw model te tonen. Het is de Accond; een auto die zeer fraai en kompleet genoemd mag worden. De ver- wachtingen zijn dan ook hoog gespanncn wat dit nieuwe model betreft. Een droomauto. Die kreet zullen waarschijnlijk velen slaken bij het aan- schouwen van de splinternieuwe Lancia Gamma, die op de RAI voor het eerst in ons land te zien zal zijn. Hij is dan ook niet voor niets ont- worpen door niemand minder dan de wereldberoemde autobedenker Pinin farina. De Gamma is er in twee uitvoeringen: de sedan (Berlina geheten) en de cou- p6. De wagen is gei'ntroduceerd ter ge- legeheid van het 70-jarig bestaan van de Lanciafabrieken in Turijn en is vernoemd naar zijn illustere voorgan- ger uit 1910. Lijken doetrie er overi gens niet op. De wagen heeft een mo derne, aerodynamisch uitgekiende vormgeving ,die aan de hoogste eisen doet en kan daardoor oogen op een zeer lage luchtweerstano ate, in sanienwerking met de andere specifi- caties, voor knappe prestaties zorgt. De wagen heeft onafhankelijke wielop- hanging, voorwielaandrijving en een korte 2,5 liter boxermotor, die een plaatsje heeft gevonden v6or devooras. De wagen meet 4,58 meter in de lengte, terwijl de breedte 1,73 meter bedraagt. De hoogte is door de importeur niet opgegeven, maar het staat vast dat een klein garagedeurtje al voldoende is. De motor1 heeft een inhoud van 2484 cc en levert een vermogen van 140 DIN pk bij 6000 toeren. Er is een vijf- versnellingsbak aan boord en de ontsteking is getransistoriseerd. Stuur- bekrachtiging is standaard. Het sedan- model loopt maximaal 195 km/uur: de coupe zal nog wel iets sneller kun nen. Een prijs is door de importeur niet opgegeven, maar je hebt er weinig fantasie voor nodig om te weten dat die ,,pittig" zal wezen. AA5WAVAVAVAVAVAW Niet minder dan vijf nieuwe Lada's zullen op de RAI in de stand van Gre- mi-autoimport te zien zijn: de 1200 Luxe, die dezelfde carrosserie heeft als de 4 300 Luxe, maar die is uitgerust met de 1200 motor; de 1300 S, die ui terlijk hetzelde is als de 1500 S; de 1500 Staiioncar, die uiterlijk hetzelfde is als zijn kleinere 1 200-zusje en de to- taal nieuwe 1 600 GL, voorzien van een modern gestyleerde carrosserie op ba sis van de 1500 S. Dit model heeft luxe stoffering en moqliette vloerta- pijt. hoofdsteunen op de beide voor- stoelen, rolgolders, verwarmde achter- ruit en elektrische ruitensproeier. De wagen is uitgerust met een vierci- lindermotor met een vermogen van 86 pk. Tenslotte is er dan nog de 1500 GL. die uiterlijk hetzelfde is als de 1600 C.L, maar met een iets minder krachtiger motor is uitgerust. De 1600 GL gaat overigens ruim f.14.500.- kosten. voor de bestuurder dri& klokken zijn geplaatst die de belangrijkste informa tie geven. De bedieningsorganen zitten alle onder handbereik, waarbij de handels voor bijvoorbeeld licht en ruitewissers zijn geplaatst waar ze horen: aan de stuurkolom. De accessoirehandel zal aan de bezitter van zo'n wagen niet veel kunnen ver- dienen. Sigarettenaansteker, interval- schakelaar op de ruitewissers, elek- trisch uurwerk, radio, getint glas, ge- laagde voorruit, een in de hoogte ver- stelbare bestuurdersstoel, hoofdsteu nen, stof/vinyl bekleding. rolgordels: het is allemaal aanwezig. Ook bagage ruimte is er in overvloed, waarbij het stationwagon-model natuurlijk nog extra mogelijkheden biedt door de grote achterdeur en de wegklapbare achterbank. Het Tsjechische merk Skoda introdu- ceert op de RAI twee nieuwe model len, die nog niet eerder in ons land te zien waren. Het zijn de SI05 en SI20, die in vier uitvoeringen zullen aanslui- ten bij de bestaande serie. De eenvoudigste uitvoering van de S105 gaat bijna negenduizend gulden kosten, terwijl de duurste SI20 LS, uitgevoerd met een opgevoerde versie van de 1200 cc motor, goed voor 58 pk, ruim 10.500 gulden moet opbren- gen. Het binnenwerk is door de nieuwe sty- lering groter geworden, terwijl de wa gen er aan de buitenkant groter uit- ziet. Grotere ramen geven een beter uitzicht naar alle kanten. Kompleet mag het autootje voor zijn prijs zekeg genoemd worden. In 1976 werden er ruim 2000 Skoda's in ons land ver- kocht: dit cijfer zou met de introduc- tie van deze nieuwe modellen wel eens kunnen stijgen. Zeer eksclusief en zeker niet voor iedereen bedoeld is de Panther J72: een klassieke wa gen met het machtige uiterlijk, dat een echte automobiel vroeger placht te hebben. Een twoseater tr.et open kap en afhankelijk van de portemonnee van de aspirant eigenaar tc krijgen in een 4235 cc-uitvoering (met een 6 cilinder lijnmotor) of als 5,3 liter (met een V 12 onder de lange kap). De exakte technische gegevens en de prijs zullen pas enkele dagen voor de opening van de RAl-tentoonstelling bekend worden gemaakt. avav»wavaaw«vavav Op stand 101 toont Alfa Romeo als noviteit haar Alfasud-Sprint, de spor- tieve coupe-versie van de bekende Alfasud. De Alfasud-Sprint is een sportieve auto, die toch bedoeld is als gezinsauto, hoewel je dan uiteraard toch enige concessies moet doen. De wagen is compact gebouwd, heeft een ^.flitsende" lijn met een laag zwaarte- punt en biedt bestuurder en passagiers een ruim comfort. Een lage, enigszins wigvormige motorkap, gestroomlijnde zijkanten, een rechte achterkant, gecompleteerd met aerodynamische spoilers: dat is het uiterlijk van de jongste telg aan de Alfa Romeo-tak. De wagen is voorzien van een 1286 cc grote motor, die een vermogen levert van zo'n 76 DIN pk. De maximale snelheid ligt rond de 165 kilometer per uur, terwijl voor acceleratie een waarde wordt genoteerd van 34,6 se- konden voor de kilometer vanuit stil- stand. Door de uitgekiende vormge ving, een gunstig koppel en een vijf- bak komt de wagen toch aan gunstige bezinecijfers: de fabrikant doet de opgaven van 7,2 liter per 100 kilome ter (bij een constante snelheid van 100 km/uur). De wagen ziet er verzorgd uit en is goed afgewerkt. Bagageruimte is zowel binnenin als in de kofferruimte in zeer redelijke mate aanwezig. Nog wat cij- fertjes: de wagen meet 4.02 bij l,<jl meter, heeft een rijklaar gewicht van 890 kilo en wielbasis van 2,45 meter. De krachtbron, is als boxer gecon- strueerd. De nieuwe Datsun 1 SOB SSS hardtop ten voeten uit. WVWXJVM/WtWWWVUVWWAAfVVV5JVVVVVVVWVVVVVVVVrt* Ook in Nederland zal, meteen na de RAI, de Reliant Scimitar GTE te koop zijn: de echte" auto die op de markt is gebracht door de Engelse fabrikant, die zich tijdenlang alleen bezighield met het maken van driewiel-auto's, waarvoor een A-rijbewijs voldoende is. Deze Scimitar heeft in Engeland al erg veel sukses en terecht, want het is een wagen die er zijn mag. De wagen biedt een groot komfort en een voor een GT-model ongekende ruimte. Het is een volwaardige vierpersoons auto, vervaardigd van polyester materiaal en wordt geleverd met een automaat of een vierbak met overdrive op de 3 en 4. De wagen wordt aangedreven door de beroemde 3 liter Ford V6-motor, die zorgt voor een top van bijna 200 km/uur. Het gemiddelde brandstofver- bruik schommelt tussen de 1:8 en 1:10. De wagen kost in Nederland dertig mille. RELIANT WWWWWWWWVWVWVWftWVWVWVWWWWWWWWWMWWWWWWMi Vauxhall Cavalier vult gat tussen Viva en VX De belangrijkste ruimte op de General Motors-stand zal zonder twijfel wor den ingenomen door de Vauxhall Cavalier, de spinternieuwe middenklas- ser die het gat tussen de Viva en de VX-serie zal gaan dichten. De Cavalier, die in vijf uitvoeringen op de markt zal komen (als L 2- en 4xleurs, als GL 2- en 4-deurs en als GL Coupe) is een auto, die met de aerodynamische sta- tistieken in de hand is ontworpen. De wagen meet bijna vier en een halve meter, heeft een lange gordellijn en daardoor een groot glasoppervlak. On danks de redelijk compacte buitenma- ten is er voor de inzittenden volop ruimte gecreeerd. Ook achterin is het nog /eer behoorlijk toeven. De wagen is zeker luxueus afgewerkt: het meubi- lair is voorzien van plezierige stoffen bekleding, terwijl de wagen -uiteraard, zouden we haast zeggen- voorzien is van wagenbreed tapijt. Het dashboard is overzichtelijk. de bedieningsorganen zijn logisch ronde de bestuurder ge- groepeerd. De Cavalier'-modcllen worden voortbe- wogen door de beproefde 1256 cc gro te 4 cilinder, die bij 5600 toeren bijna 59 DIN pk levert. Deze motor is af- komstig uit de Chavette en de Viva, waar hij zijn bctrouwbaarhcid inmid- dels wel heeft bewezen. De aandrijving loopt via een 4-versnellingsbak (volle- dig gesynchroniseerd) op de achterwie- len. Bij de ontwikkeling van het nieuwe model heeft de veiligheid grote aan dacht gekregen; De wagen heeft een uitstekende wegligging. bekrachtigde gescheiden rcmcircuits met schijvcn voor en trommels achter en een rem- krachtverdeler. De benzinetank is bo- ven de achteras geplaatst en uiteraard zijn er ingebouwde kreukelzones, die per computer berekend zijn. Het cou pe-model is bovendien voorzien van een rolbeugel in het dak. De prijs van de nieuwe Cavalier-model- len heeft de importeur nog niet be- kendgemaakt. Wel staat vast dat de wa gen al in maart op de Nederlandse we- gen te zien zal zijn. *Dc Vauxhall Chevalier GL: strakgeliind en aerodynamisch van vormgeving. Een ereplaats is ojr de RAI ook mge- ruimd voor de Reliant Kitten, een kleine vierwielige auto met een zeer komplete uitrusting en een behoorlijk comfort. Een zuinige auto ook: in een open competitie tijdens de Total Economy Drive in mei 1976 bleef de Kitten zijn concurrenten (VW Polo., Fiat 127) ruim voor met een gemid delde van 1:17,8. De Kitten kost rond de f.13.000,-. VVWWVWWWVVVVUVWVVW Ook het eksklusievc merk Lotus toont en kele noviteiten op haar RAI-stand: de Lotus Eclat 521 en tic Esprit M 70. Auto's voor de echte liefhebber, zullen we maar zeggen. Ook Volkswagen toont op haar stand op de Personenauto RAI een geheel nieuwe auto: de VW Derby. Op het moment dat deze pagina werd samengestcld ontbra- ken helaas nog de gegevens van deze auto, zodat we die nog niet kunnen geven. Wel wordt gefluisterd dat deze Derby een enigszins uitgebouwde Polo zou zijn. Op de uiteriijke en innerlijke bijzonderheden zullen we dus nog even moeten wachten. Een totaal nieuwe Toyota zal op de RAI te zien zijn: de Toyota Cressida. Het is een verrassende auto, maar we kunnen er nog geen informatie over geven. De impor teur heeft namelijk om een em bargo tot volgende week zaterdag verzocht: iets waar we ons uiter- aaard graag aan houden. Maar als U op de RAI bent moet L' zeker niet ver/uimen lang de Toyota te gaan! De Galant-serie van het Japanse merk Mitsubishi is niet meer. Het model is met ingang van deze maand ,,uit de vaart genomen", om plaats te maken voor een totaal nieuwe auto: De Ga- lant-Sigma. Ruimer, verfijnder en met een modernere lijn: dat is de typering die de importeur graag aan het nieuwe wagentje wil geven. Mitsubishi betreedt met de introduktie van deze wagen de Europese midden- klasser, waar dit merk voorheen geen echte vertegenwoordiger had. Ook deze wagen heeft een aerodyna misch uitgekiende vormgeving met een spoiler aan de voorzijde. Ten opzichte van de vorige Galant-modellen is de wagen 10 cm. Iangeren3 1/2 cm. lager geworden. Wat niet veranderde is de komplete uitrusting, waarin bij het worpen dashboard met een gebogen groepering van de instrumenten en de vloerpook staat nu wat dichter bij de bestuurders. Ook uiterlijk is er het een en ander veranderddoor een andere grille is een totaal nieuw frond ge creeerd, terwijl ook de achterzijde wij- zigingen heeft ondergaan, ten behoefte van een grotere hoofdruimte voor de achterpassagiers. De nieuwe Sigma varieert in prijs van f. 14.854,- tot f. 18.281,- terwijl de nieuwe Lancer in de goedkoopste uit voering f. 10.933,- moet opleveren en in de duurste f. 14.689,-. A standaardmodel onder andere horen een voorruit van gelaagd glas, elec- trisch verwarmde achterruit, rol gordels, een verstelbaar stuurvWel en een bestuurdersstoel waarvan ook de hellingshoek van de zitting kan wor den aangepast. Er wordt, afhankelijk van de uitvoering (waarvan er in totaal 4 zijn) een 4-of 5-bak gemonteerd. De Sigma wordt voortbewogen door de rustige ,,80"-motor met een inhoud van naar keuze 1600 of 2000 cc. Op-de RAl-Mitsubishistand is ook de vernieuwde Lancer te zien, die vooral in het interieur nogal wat wijzigingen heeft ondergaan. Er is een nieuw ont- Naast de RAI wereldprimeur, die het Japanse merk Datsun met haar 160/1 SOB biedt, zijn er op de Datsun- stand nog twee noviteiten: de 160 J, die op de RAI voor't eerst in Neder land getoond zal worden en de 260Z twoseater, die in Amsterdam zijn Luzopese introduktie ondergaat.. Uiterlijk is er aan die 160J overigens niet zoveel nieuws te zien. Het is namelijk de 140 J sedan, voorzien van de 1,6 liter motor, di^ voorheen uit sluitend in de 160 J SSS werd ge bouwd. De motor heeft een cilinderin- houd van 1595 kubieke centimeter, wat het vermogen op 72 DIN-pk bii 5400 omwentelingen brengt. Het kop pel wordt door de importeur opgege ven als 12,3 kgm bij 3500 toeren. De maximum snelheid wonlt opgegeven als 160 km/uur. Interessanter is de 260Z in iwee/its- uitvoering; de opvolger van de 240/.; de wagen die van origind alleen lever baar was met twee zitplaatsen. In 1975 werd er echter een variant op uitge- bracht, die een langere wielbasis had en dus plaats kon bieden aan twee achterpassagiers: een zogenaamde ,,2 plus 2". Sinds de introduktie van de 240 zijn er reeds meer dan 470.000 exemplaren van verkocht: Datsun verwacht dat de verkoopcijfers van de nieuwe 260 tweezitter ook zeer hoog zullen worden. De 260Z is een Grand Tunsmo van het zuiverste water Niet alleen wat uiter lijk betreft maar ook qua prestaties is deze auto een raszuivere sportwagen. Hij is uitgerust met een 6 cilindei lijnmotor met een inhoud van 2565 cc goed voor een topsnelheid van bijna 200 kilometer per uur. Een uitgekiend sportief dashboard (zeg maar cockpit) kuipstoelen zoals iedereen in zijn autc zou willen hebben; een maximum aar komfort en alle andere markante trek jes die een wagen tot een sportautc maken: ze zijn er allemaal. Overigens voor U meteen naar de dealer snelt: de - prijs moet U toch wel ergens in dg 30 mille zoeken. w

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5