Jonge schakers m WESMNDIfl WE5IMNDM Veel trainen noodzakelijk om goed kunstrijdster te worden MVV gaat 50-jarig jubileum vieren MASSIEF EIKEN MEUBELEN HVO- Vlaardingen TESTO gymt in Holy-Noord Zwemfestijn Prestaties Henna en Connie steeds beter Peter Vrij: Programma is rond f CENTRALEVERWARMING LUCHTVERHITTERS VOOR BEDRIJFSRUIMTEN Schaaksimultaan van Shell en HVO Uw krant heeft 98 kaarten voor WK-schaatsen! Schaakwedstrijd Larsen-Portisch ACHILLES Gratis kaarten van S.V.V. RSI Toch tevreden Geen Laatste Handen vol WOENSDAG 9vFEBRUARI 1977 Mercuriusstraat 41, tel. 342163, VLAARDINGEN Wa ten burg hot 17 achter teL (010)656400 station/ VLAARDINGEN - Voor het Maassluisse Excelsior ziet de toekomst er somber uit. Na hct verlies van afgelopen zaterdag tegen Zwart Wit 28, 0-2, staat de ploeg van trainer Leen Admiraal stevig op de laatste plaats. Excelsior heeft nu negen punten uit 16 wedstrijden door de overwinning van Zwart Wit '28 is de ploeg van de twee degradatieplaatsen vertrokken en heeft die voorlaatste plaats overgegeven aan Kozakken Boys, dat met 3-0 van SHO verloor. Kozakken Boys bezit nu een punt meer dan Excelsior, maar heeft nog een wedstrijd tegoed. Voor Excelsior, dat ook in het volgende seizocn onder leiding van Leen Admiraal zal staan, moet er in de resterende tien wedstrijden veel ver- anderen om inderdaad die degradatie te ontlopcn, Zaterdag is de ploeg uit Maassluis echter vrij. Tijdens de zeker niet gemakkelijke wedstrijd die Zwaltt- wen moest spelen tegen Huizen, bracht de ploeg van trainer Erans de Kruis het er nog redelijk aj. Huizen moest zeker met een overwinning op Zwalu- wen, de aansluiting met de kopgroep herstellen, met deze puntendeling, 1-1, kwam de Vlaardingse ploeg echter goed weg. Omdat Noordwijk de wed strijd tegen GSVD zag afgelast, klom Zwaluwen naar een tweede plaats. Zaterdag komt in Vlaardinge R VV1I op bezoek en dat moet voor Zwaluwen niet zo'n probleem zijn. Werd het voetbalprogramma van het afgelopen weekeinde weer geplaagd door een uantal afgelastingen; de situatie wordt nu in de diverse afdelingen wel erg on- overzichtelijk. Voor het komende weekeinde gaat de kompetitieleiding proberen dc zaken wat recht te trek- ken. Op het programma staat de belangrijke ontmoeting tussen de twee Vlaardingse ploegen HVO en Vlaar dingen; een derby in de degradatie- sfeer. HVO kwam afgelopen zaterdag wel in het veld; tegen DUNO werd gelijk gespeeld (l-l), maar Vlaardingen zag de wedstrijd tegen DSO afgekeurd. Trainer Harry Bouquet van HVO heeft zich ingezet om dezc belangrijke wedstrijd uigesteld te krijgen om de scheve verhoudingen wat recht te trek- ken in deze klasse. Voorlopig is van een uitstel nog gecn sprake. In de zondagkompetitie was (let knap hoe het Schiedamse Hermes DVS de laatste plaats af gaf door met 2-1, te winnen van Rood Wit Amsterdam. Ilierdoor kwamen beide ploegen op een gedeelde voorlaatste plaats, met 11 punten uit 16 wedstrijden. Toch moet Hermes DVS oppassen, omdat zowel de laatste plaats als de voorlaatste plaats degradatie inhoud naar de eerste klasse. Toch kan deze overwin ning een goede uitwerking hebben. Door met 2-0 van WR W te winnen blijft het Vlaardingse For tuna in de ra ce voor de tweede plaats die recht heeft op promotiewedstrijden. De Vlaardingse ploeg kan voor een ver- rassing zorgen door aanstaande zondag te winnen van koploper Delft. Het programma voor zaterdag ziet er als volgt uit: Zwaluwen-RVVHPPSC- ASWH; H VO - V laard ingenSVPTT- lloekse Bovs: Die Haghe-Maasdijk; ARC-MVV. TSB-Phoenix; VVGZ-Sun light: DVO-SC Botlek, RSM-VVK, DOS-CION; V VIIR - VDL Zondag: Schiedam -TOGB; Delfia-Eor- tuna; Delft-Hollandiaan, Martinit-Over- maas; Hoek van Holland-Concordia; NRC-VDL. RKWIK-Merweboys: Vier- polders-SFC; Sagu Boys-FCN '66, MSV-Fc Rotterdam, EC Vlaardingen- Veendam, SVV - Vitesse. PETER SPEK Bij de schaakvereniging Schiedam" zijn weer schaakdiploma's behaald. Na afloop van de examens kon de heer R.J Laroy, de jeugdleider van Schie dam", negen diploma's uitreiken. Van de jongelui behoorde een gedeelte tot SCHIEDAM Deze week zullen aan alle basisscholen in Schiedam gratis toegangs-bewijzen worden aangeboden voor de schooljeugd en de leraren voor de wedstrijd van a.s. zondag, S.V.V. Vitesse. VLAARDINGEN Aan de Utrecht- laan Holy-Noord is een scholencom- plex gesticht waarin tevens een gym- nastiekzaal is opgenomen. In deze nieuwe zaal zal door de C.G.V. TESTO met ingang van 8 februari 1977 elke dinsdagavond van: 19-20 uur gymnastiek worden gegeven aan meisjes van 12-15 jaar; 8-9 uur dames- conditie. Van 18 tot 19 uur kunnen dames aan hun konditie werken. Ieder- een is van harte welkom. VLAARDINGEN - De leerlingen van de Savornin Lohmanschool in Vlaar dingen doen vrijdag 16 februari mee aan een zwemfestijn, dat in het Kolpa- bad wordt gehouden. Naast normaal zwemmen zijn er nog talrijke spelvor- men in het water, die garant staan voor veel (vochtig) plezier. Dit zwemfeest wordt dit jaar voor de tweede maal gehouden. Vorig jaar werd het een groot sukses: vele leer lingen deden toen enthousiast mee. VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010-343006 de schaakvereniging ..Schiedam", de overigen kwamen van de Prins Alexan- derpolder MAVO, waar Harmanny iedere donderdagavond les geeft aan 39 tot 40 schakers en schaaksters. Voor het eerste diploma, het pionnen- diploma, wordt verlangd dat men kan noteren en eenvoudige opgaven, als mat in 66n zet, kan oplossen. Hiervoor slaagden: Bob Hemmers, Peter de Nijs, Wouter de Poter, Johnny de Vries en Jacob van Loenen. Het tweede diploma, het torendiplo- ma, omvat al meer ingewikkelde com- binaties. Hiervoor slaagden Miranda Emans, de enige schaakster die sukses had, en Kees de Groot. Het derde diploma, het koningsdiplo- ma, is echt voor de doorzetters. Er moeten b.v. zo'n tien openingen be- kend zijn: heel wat senioren-schakers komen niet zo ver niet. Ook de ge- vraagde kombinaties zijn moeilijk. De ervaring is dan ook dat vooral voor dit diploma heel wat jongelui zakken. Dat wat ook dit keer het geval: slechts twee van de zes slaagden:,Rudy van de Linden en Willem-Jan van Oostende. Wie belangstelling heeft voor schaak- lessen en later diploma's wil halen kan hiervoor iedere maandagavond om zeven uur terecht in het clubgebouw op de werf Wilton-Fijenoord. In- lichtingen bij R.J. Laroy, tel. 74.16.55 *De ..examens"in voile gang. VLAARDINGEN - Volgen de week zaterdag staan in deze regio twee belang rijke indoor-atletiekwedstrij den op het programma. De Vlaardingse atletiekvereni- ging FORTUNA organi- seert in de Vlaardingse sporthal de al weer traditio- nele indoorwedstrijden met als inzet de klubkampioen- schappen. Zowel pupillen als junioren en senioren komen in de zaal en kunnen deelnemen aan de loopnummers, 40, 200, 400 en 1500 meter. Als enig technisch nummer staat op het programma het hoogspringen. Als klapstuk van de avond staat weer een estafette van 8 x 100 meter op het pro gramma. De wedstrijden be- ginnen zaterdagavond om 7 uur en zullen rond elf uur afgelopen zijn. Het tweede indoorgebeuren staat in NAALDWIJK op het programma, waar de at- letiekvereniging Olympus '70 voor de organisatie zorgt. Aan deze wedstrijden die een regionaal karakter hebben kunnen atleten uit deze omgeving deelne men. Het programma om vat meerkampen voor meis jes- en jongens-pupillen en verder voor junioren meisjes en -jongens en senioren dames en -heren. De wed strijden worden gehouden in de veilinghal Westland-Zuid in's Gravezande. We blijven even bij de atle- tiek: de atletiekvereni- ging Maassluis doet een OP ROEP aan de jeugd van Maassluis om zich voor at- letiek te gaan interesseren. A.V. Maassluis heeft het plan om in 1977 deel te gaan nemen aan de landelij- ke jeugdkompetitie en om daar een ploeg voor samen te stellen heeft de vereniging behoefte aan jongens van 15 tot 18 jaar. De kompeti- tie bestaat uit de onder - delen 100 meter, 400 meter, 800 meter en 1500 meter en de technische nummers: hoogspringen, verspringen en hinkstapspringen en ver der het speerwerpen, dis- kuswerpen en kogelsto- ten. Op 1 mei, 28 augustus en 18 September worden de wedstrijden gehouden. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Rob van Tiel, Burgemeester Ripping- straat 29 te Maassluis, tel. 01899-18684 of bij Theo Bijl, Burgemeester Lot- systraat 70 ook te Maas sluis, tel. 01899-11525. De voetbalvereniging FORTUNA is erg kontent met de verlichtingm die gemeentewerken heeft aangebracht bij de hoofdingang. Kortgele- den had de heer Tits, kommissaris van materi- alen met een aantal medewerkers een nieuwe lichtinstallatie aange bracht op het trainings- veld en dat heeft gemeente werken waarschijnlijk gein- spireerd om vanaf de hoofd ingang tot aan de brug naar de Viandenstraat lantaarn palen aan te brengen, zodat het veld van Fortuna ook in de avonduren goed te vinden is. De voetbalvereniging HOL- LANDIAAN is zeerteleur- gesteld over de verkoop van de speciale kalenders, die rond de jaarwisseling in om- loop zijn gebracht. Voor- zitter Jan van de Vaart kon- stateert in het klubblad, dat slechts 200 van de 500 kalenders zijn verkocht en dat dat de vereniging geen winst heeft opgeleverd: „Deze aktie had het doel om de klubkas een financi er injektie te geven voor het uitvoeren van onze plan- nen". De Hollandiaan kon best wat extra's gebruiken omdat op dit moment gemeentewerken, plantsoe- nendienst en Hollandiaan bezig zijn om de toegang tot het komplex in het park Nieuwlant te verbeteren. Het geheel zal eind februari gereed zijn, een wens die al sinds 1974 bij Hollandiaan leefde. Daarom was ook deze kalanderaktie bedoeld, waaraan een aantal prijzen vast zaten voor diegene die de meeste kalenders verkocht. In de strijd om het Schie damse Damkampioenschap zijn rake klappen u'rtge- deeld. In de hoofdklasse eindigde slechts eetrpar- tij onbeslist.de B groep kende helemaal geen remi ses, terwijl in de C-groep vijf winstpartijen te note ren waren. Grootste verras- singen in deze eerste ronde waren wel, dat Piet Basti- aanse en Wim Vrijland door Nico Knoops en Leo Lykle- ma op verlies werden gezet. De twee mogelijke kansheb bers voor de titel, Piet Bas- tiaanse en Wim Vrijland, komen in de tweede ronde tegen elkaar uit. Spanning dus volop. In de strijd om het Vlaar dings Damkampioenschap is de spanning te snijden. Na de vierde ronde staat in de hoofdklasse Gerrit van Mastrigt op de eerste plaats met 5 punten, maar moet deze plaats delen met Leen Torn. Dan volgt Nie- stadt met 4 punten en volgen Heuvelman, Van der Kerkhoff, Van Splunter, Tamboer en Van Veelen met 3 punten. VLAARDINGEN Twee nog jonge sportmenscn hebben een spannende tijd achter de rug. Connie Blom en Herma van der Horst, twee kunstrijdsters op de schaats, deden een aantal weken geleden mee aan de nationale kampioenschap- pen in Den Haag. Connie, de Vlaardingse kwam op een voorlaatste veertiende plaats uit en Maassluisse Herma viel net naast de ere-prijzen en werd vierde. Voor Herma van der Horst was die vierde plaats in eerste instantie wel egn teleurstel- ling omdat ze na de korte kiir en de verplichte figuren een tweede plaats bezette. Dan valt die uiteindelijke vierde plaats toch wel een beetje tegen. Herma van der Horst, pas twaalf jaar, is over die eerste teleurstelling nu wel heen. ,,Ik ben nu weerk druk bezig met het schoolwerk, want die kam- pioenschappen en die voorbereiding hebben veel tijd gekost". Herma had zich wel goed op die kampioenschap- pen voorbereid: ,,Ik ben drie maanden in Amerika geweest om daar onder lei ding van de bekende trainer Caroll Fassi te trainen. Daar heb ik wel veel geleerd en een erg plezierige tijd heb meegemaakt". Voor Herma van der Horst was deze voorbereiding echter niet voldoende om een medaille mee naar huis te nemen en mogelijk uitge- zonden te worden naar Internationale wedstrijden of kampioenschappen. De vader van Herma van der Horst ?.egt daar nog het volgende over: „We wa ren wel teleurgesteld in eerste instan tie. omdat we verwacht hadden dat Herma wel bij de eerste drie zou kun nen eindigen. In vergelijking met het vorige jaar is Hernia erg vooruit gegaan en dat stemde ons toch tevreden". Waaron kon de Maassluisse die toch wel verrassende tweede plaats niet vasthouden? ,,Dat vormde ook de basis voor die aanvankelijke teleurstelling, omdat Herma haast een vlekkeloze kiir reed, maar de beoordeling van de jury was anders. De jury was op die avond erg gevoelig voor het rijden, waarbij de rijdsters veel ijs gebruikte. Herma had veel sprongen, vaak erg moeilijk; zelfs sprang zij als enige een dubbele axel, maar dat was voor de jury niet voldoende om de kiir van Herma op een zelfde manier te be- oordelen als de andee". Herma van der Horst was in Den Haag de jongste deel- nemer. „Een erg zwaar toernoOi, alleen de laatste dag al: toen stond Herma om Half negen 's-morgens als op het ijs; de kiir reed zij om elf uur's avonds, De Vlaardingse Connie Blom was met heel andere gedachten naar Den Haag gegaan: „Ik wilde geen laatste worden en dat is gelukt, met die uiteindelijke veertiende plaats". MAASLAND In mei gaat de Maas- landse voetbalvereniging MVV haar 50-jarig bestaan vieren. Een jubileum. dat op een grootse wijze wordt lier- dacht en waar alle afdelingen, pupillen, junioren en senioren aan zullen deel nemen. Voorzitter van de propaganda- kommissie. Peter Vrij, presenteerde vorige week het jubileum programma. De aktieve voorzitter van de propa- gundakomniissie en vorig seizoen ook verzorger van het eerste elftal van MVV, kan voor dit jubileum een be- drag uitrekken van ruim 20 duizend gulden. ,,Dat geld is door onze vier leden tellende kommissie in het af gelopen jaar bijeen gebracht met akties zoals verlotingen, rad van avontuur en bazars", zegt Peter Vrij. In de ntaand mei zullen de meeste aktiviteiten plaatsvinden. Op 14 mei wordt het jubileumprogramma ge- opend met een pupillen toernooi waaraan 15 pupillen-elftallen deel nemen, maar ook zullen de leiders en scheidsrechters, die meestal deze groep begeleiden. niet vergeten wor den. Op 16 mei is er voor deze groep een grate feestavond in de kantine. „Rond die tijd zal er ook een jubi- leumboekje verschijnen, waar de 50 jaar MVV worden beschreven. We hebben hiervoor oud leden en oud trainers opgezocht", zegt Peter Vrij. Op 21 mei volgt er een junioren- toernooi: ,,Niet het- gebruikelijke voetbaltoemooi, maar een tweekamp tussen een nog nader bekend te maken vereniging uit de omgeving en MVV. Een zelfde tweekamp is crop 28 mei voor de senioren, waarbij voor de aan- vang van de wedstrijd van het eerste damcsvoetbalteam een wedstrijd speelt." Bij een jubileum hoort natuurlijk ook een receptie: die wordt gehouden op 4 juni in de kantine. Zo ongeveer gaat MVV het 50 jarig be staan vieren. Een programma waaraan Peter Vrij nog tot mei zijn handen aan vol heeft. Dat dit jubileum zeker zal slagen, heeft Peter Vrij al eerder aangetoond, door voor de nieuwbouw van de akkomodatie met diverse akties ruim een ton bij elkaar te brengen. Jammer was het dat Peter Vrij vorig jaar min of meer als verzorger aan de kant werd gezet. ,,Over die tijd wil ik hct niet meer hebben. Bij mijn nieuwe vereniging 's Granvenzande heb ik het als verzorger uitstekend naar mijn zin." Peter Vrij blijft ondanks die bnver- kwikkelijke zaak van het vorig seizoen met MVV verbonden: ,Jlk vind het nog steeds jammer, dat het zo is gelo- pen, maar het seizoen loopt weer ten einde, dus wie weet met wat voor voorstellen MVV kan komen voor het nieuwe seizoen." Peter vil echter ook 's Gravenzande niet na een seizoen de rug toe keren: ..Het zal dan wel een moeilijke keuze worden, welk team ik in het nieuwe seizoen zal verzorgen." Voorlopig blijft alle aandacht nog gevestigd op het jubileum; „Dat moet een mijl- paal worden in de geschiedenis van MVV." GRIFFIJN VLAARDINGEN In het sportpark De Vijfsluizen in Vlaardingen wordt volgende wee-k vrijdag, 18 februari, een schaak simultaanseance gehouden door de ontspanningsvereniging van de Shell in samenwerking met schaakver eniging HVO. Simultaangevers zijn Hans Bohm en Rob Hartoch. Ook schakers die van een van beide verenigingen geen iid zijn kunnen meedoen. Men kan zich opgeven bij R. Reijenga, Coornhert- straat 86, Vlaardingen. tel. 010-34.88.01 of J. van Elburg, Prof. Mekelstraat 60, Vlaardingen, tel. 010- 34.13.65. De deelnaine is kosteloos. Men begint op de 18e februari om 19.30 uur. Spoedig na de officiele be- kendmaking, afgelopen zon dag, dat Heerenveen de orga nisatie van het wereldkam- pioenschap hardrijden op de schaats voor heren zou gaan overnemen van Davos, regende het telefoontjes van mensen die informeerden waar de kaarten voor dit evenement verkrijgbaar zijn. Een duidelijk bewijs dat de Friese organlsa- toren zich geen zorgen hoeven te maken over de 12.000 kaar ten die inmiddels in verkoop zijn gebracht. De verwachting is dat alle toe- schouwersplaatsen rond de Heerenveense kunstijsbaan het komende weekeinde bezet zul len zijn. Wij vinden het daar om erg prettig precies 98 le- zers van ons blad met een kaart te kunnen verrassen. Om 10.30 uur zaterdag- en zondagmorgen vertrekken van af de parkeerplaats achter het Groothandelsgebouw, bij het Centraal Station in Rotter dam, twee bussen naar Hee renveen. Zij brengen u 'sa- vonds weer keurig in de Maas- stad terug. De kaarten kosten f 75,— per stuk. U krijgt daarvoor vervoer en een staanplaats voor beide dagen. De kaarten staan overi- gens niet op naam, dus zijn on- derling verwisselbaar. De verkoop van de 98 kaarten hebben wij over onze drie kan- toren verdeeld: 58 verkrijgbaar op ons hoofdkantoor, Prins Hendrikkade 14, Rotterdam; 20 op ons bijkantoor in Krim- pen a.d. IJssel, Weteringsingel 2; en 20 in Vlaardingen, Hooq- straat 122. Bij betaling krijgen de kopers een ontvangstbewijs. Tegen overhandiging hiervan wordt hun zaterdagmorgen, bij de bus, de kaarten uitgereikt. Connie 15, jaar, staat geheel anders te- genover het kunstrijden dan Herma van der Horst. „Om bij die eerste drie te eindigen moet je de gehele dag in- tensief bezig zijn met kunstrijden en dat vind ik wel te ver gaan". Dit wil zeker niet zeggen dat Connie Blom zich niet op dit toernooi had voorbe reid: „Vanaf augustus ben ik al inten- si,ef bezig met trainen, zo'n 15 uur per week". Connie Blom wil duidelijk het plezier van het kunstrijden blijven behouden: ,,Dit is natuurlijk niets vergeleken bij de zusjes Verlaan, die nu toch wel de Nederlandse top vertegenwoordigen n vele uren meer op het ijs staan per week". De Vlaardingse is eigenlijk een beetje toevallig met het kunstrijden in aanraking gekomen: ,,Vijf jaar geleden werd ik via een vriendinnetje gei'nteres- seerd in het kunstrijden. Zij kon een aantal leuke figuren op het ijs neerzet- ten". Dat was voor Connie Blom het begin van een plezierige tijd: ,,Eerst bij de Vlaardingse IJsclub, waar regelma- tig naar Den Bosch werd gereden om op de kunstijsbaan te trainen". Met de komst van de Uithof in Den Haag veranderde er veel-: „De trainings- mogelijkheden kwamen toen eindelijk binnen bereik en om zoveel mogelijk daarvan te profiteren ben ik lid gewor- den van de Haagse Ijsclub". De presta ties van Connie Blom zijn daarna met sprongen vooruit gegaan: „Vorig jaar mocht ik voor het eerst aan een groot toernooi deelnemen; dat waren toen de Nederlandse junioren kampioen schappen en dat was toch wel een hele belevenis'. Dit jaar maakte de Vlaar dingse de stap naar het echte kunstrij den. -Connie Blom voelt zich het meest aan- getrokken tot de figuren: „Het instu- deren van deze figuren vergt veel tijd, maar dat heb ik er graag voor over, ik doe het liever dan het instuderen van de vrije kiir. Toch is die vrije kiir erg belangrijk: de figuren vormen maar 30 pet. van het uiteindelijke eindcijfer. Met haar veertiende plaats was Connie Blom niet zo ontevreden: „In het nieuwe seizoen hoop ik een paar plaatsjes te stijgen". Voorlopig is alle aandacht gericht op school: „Door die kampioenschappen heb ik wel wat uurtjes moeten missen". PETER SPEK. OOK UW ADRES VOOR GEISERS KOELKASTEN GASEORNUIZEN WASAUTOMATEN KOOKPLATEN CENTRIFUGES BOILERS STOFZUIGERS. - Ci-r! A rjt j KANTOOR EN WERKPLAAT8 ARN. HOOOVLIETSTRAAT 4 SHOWROOM: SCHIEOAMSEWEO HT TELEFOON 0 10 - 34 24 00 VLAARDINGEN Voor het eerst in de schaakgeschiede- nis is Rotterdam het middelpunt van een kandidatenmatch tussen Bent Larsen uit Denemarken en Lajos Portisch uit Hongarije. Op 26 febru ari (zaterdag) beginnen deze groot- meesters de eerste partij in de Doe- len. Op het programma staan minimaal 12 partijen. Er worden drie wedstrijden per week gespeeld, waarbij elke tweede dag een uitspeeldag is. De spetlduur is van 13 tot 18 uur. De wedstrijden- reeks beslaat minimaal een periode van 30 dagen. Deze top-schaakontmoeting vindt plaats in de dakfoyer van de Doelen, waar plaats is voor 200 a 300 perso- nen. De toegangsprijs bedraa|t f 5y per persoon per dag. Passepartouts zijn verkrijgbaar voor f 25,- per per soon. Voor nadere inlichtingen: WV Rotterdam. Ook deze week weer drie prijswinnaars met de goede oplossing van de puzzel van 2 februari 1977. De uitslag werd gevormd door twee voertuigen een brandweerauto en goederenwagen. Deze week gaan de boekenbonnen naar: C. Baster-Snoek, v. Spilbergen- straat 28, Hoek van Holland; E.C. -Kros, v.d. Duyn van Maasdamstraat 8, Schiedam en Zr. Angela Verhaart, Jan Luyckenstraat 2a, Maassluis. Nieuwe oplossingen voor de puzzel van deze week dienen weer per briefkaart te worden ingezonden aan het adres Rijnmond West Combinatie, Postbus 306, Vlaardingen. Ze moeten uiterlijk maandag 14 februari met de eerste post bij ons binnen zijn. Bij juiste oplossing van deze kruis- woordpuzzel leest men in de uitsteken- de randvakjes boven en onder van links naar rechts, links en rechts van boven naar beneden de namen van vier vruehten. Als oplossing moeten al leen deze vier namen worden ingezon den. HORIZONTAAL: 9 gebed; 11 dia- mant; 13 leep; 15 operafiguur; 17 rookgerei; 18 Duitse rivier; 20 grate massa; 23 gereedschap; 24 standaard- maat; 25 Franse meisjesnaam; 26 voor- zetsel; 28 deel van auto; 30 gevangenis; 32 Europeaan; 34 dorp op Ameland: 35 soort drug (afk.); 36 vogel;38 deel van gelaat; 40 visgerei; 41 rijksdienst (afk.); 42 kielwater; 43 vaststellen; 44 gauw; 45 breimateriaal; 46 voorzetsel; 47 voorwaarde; 49 achting; 50 holte; auto - truckverhuur 51 voorzetsel; 53 brandstof; 54 zang- stem; 56 verbeelden; 58 tennisterm; 59 in gebruik stellen; 61 vrouwsper- soon (Frans); 63 keukengerei; 66 graansoort; 68 nauwelijks; 70 vaar- tuig; 72 kletskoek; 73 inkeping, 74 uitstalling; 75 nu en dan. VERTICAAL: 1 hap; 2 vrucht; 3 bloeiwijze; 4 grappig dier; 5 por- tefeuille; 6 soort belasting (afk); 7 stad in W-Duitsland; 8 titel; 10 soort sabel; 12 lengtemaat; 14 on- derwijzen; 16 godsspraak; 19 zelf- zuchtig mens; 21 drinkgerei; 22 trotse houding; 24 ordezuster; 25 noodsein; 27 een der Ver. Staten; 29 bijeen; 31 Canadese provincie; 33 heester; 35 buigzaam; 37 pret; 39 hoofddeksel; 40 ontkenning; 41 voor (voorvoegsel); 46 ellende; 48 bekende woestijn; 51 keuken gerei; 52 belemmering; 55 Franse rivier; 56 vaste regel; 57 drinkgerei; 58 ontelbaar; 60 specerij; 62 sein- alfabet; 64 kreupel; 65 tuimeling; 67 zoogdier; 69 hond; 70 liefko- zing; 71 kweekbak; 72 koeiemaag.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 4