Bobobobobobom in Arcade: hak Deze week De Kajuitbar kreeg nieuwe eigenaars TAXICENTRALE Raadsleden boos op Gorzenaar Van Herp **5 Invaliden krijgen parkeer - plekjes AUTOHUUR-TEL. 010- 349082 ttnittgh opbinnenhuis Einde van het programkollege f Mevrouw, wanneer begint iiw voorjaar? Wacht tot woensdag 2 maart, dan heropent Modehuis Madeleine. madeleine Volopvrolijk Pasen bij Jamin. ALLE TYPEN Autootjes kijken Geen expositie m* KANTTEKEMNG Imm Tweede expositie Schiedamse ateliers WOENSDAG 23 FEBRUARI 1977 le JAARGANG NO. 2\ SCHIEDAM - IJzig koud was het zaterdagmiddag op Station Nieuwland. De wind kende geen genade met de toestromende menigte, die op het „Hoekse" perron de komst van prins Carnaval verbeidde. Ondertussen was de jaarlijkse karnavalsoptocht al vanaf het Baehplein onderweg, richting Nieuwe Damlaan. Tergend lang- zaam kropen de vele wagens door de straten met voorop het schip op wielen, dat een uitzinnig wuivende Raad van Elf herbergde plus de nodiae dansmariekes. it I - I I lis Een pagina vol autonieuws met als test Matra Simca Bagheera S. Hans en Tineke waren opper- machtig. Afscheid van VZC-er Verweij. ll VLAAHDIIMGSE TELEFOOIS! Umt= b A Bij l-literpakroomijs Jscf? 'n cierdopje lOO* - POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM AGENTSCHAP: EUROTYP. ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Schiedam leert't wel dat karnaval-vieren Boerenkapellen zorgden voor vrolijke muziek en temidden van de dwazen bevond zich warempel de gerefor- meerd ogende wethouder van finan- cien, Reinier Scheeres. Hij droeg een soort koningsmanteltje en had de korte lokken getooid met een trouw- hoed. Het deinritme van de Raad van Elf had hij gauw te pakken en dat was wel nodig ook want bij hem berustte de eervolle taak om prins carnaval, Geraldo 11, bij burgemeester Lems te introduceren. Om tien over twee stonden deze hoogwaardigheidsbekleders keurig opgesteld aan het station. De drum- band Oud-Mathenesse stapte in formatie. De muziek werd aangehe- ven en daar raasde de sprinter het station bfhnen. De uitstappende pas- sagiers reageerden verbaasd op dit welkom, want Geraldo 11 was er niet bij. Die betrad een kwartier later pas het perron uit de volgende trein en werd plechtig naar het Carnavalsschip gebracht. Daar nam hij plaats in het kraaiennest, bovenop een metershoge mast. Hetleek intussen wel, of de wind scherpe naalden met zich meevoerde. schoenreparatie klaar terwijl u wacht SLEUTELS SLIJPEN: GRAVEREN: Copieren Messen Naamplaten Scharen Rotterdamsedijk 443 Centrum-Schiedam Geraldo doorstond het Hollands klimaat manmoedig. Minzaam wuivend naar het verbaasd publiek liet hij zich op deze hoge positie door de stad voeren in de richting van het Stadhuis. Op het bordes bood burgemeester Lems hem de sleutels van de stad aan, waarmee Schiedam symbolisch in handen van de zotten werd gege- ven. Tot dinsdagavond laat zouden de Rietzeilers de dienst uitmaken in de stad.... Een duizendkoppige menigte luisterde verbaasd naar de toespraak van Geraldo en de fanfares van de boerenkapel. Een ding was duidelijk zaterdagmiddag. Het volkslied van -Schiedam karnavalsstad werd gele- verd door Andre van Duijn: men hield niet op bobobobobom te spelen. Schiedam is een beginnende karna valsstad, maar het boekt vooruitgang. De optocht was niet alleen groter dan verleden jaar, maar ook van betere De welgevormde benen van het perron tegen de kou. Wat lang verwacht werd, is ein- delijk gebeurd. De PvdA enPPR staan in Schiedam weer op eigen benen. Verleden week heeft de ledenvergadering van de radika- len de zogenaamde samenwer- kingsovereenkomst opgezegd. De PvdA-leden moeten dat op hun maandelijkse bijeenkomst in Irene nog doen, maar zij zullen die taak met graagte vervullen; veel aktieve socialisten hebben de laatste tijd een uitgesproken hekel aan de PPR. Daarmee is een sinds lang be- staande toestand nu ook formeel geregeld. Die samenwerkings- overeenkomst hield in, dat PvdA en PPR in de Schiedamse ge- meenteraad zo nauw samenwerk- ten, dat ene PPR-vertegenwoor- diger Hans van der Wilk gewoon meedeed aan het fraktieberaad. Veel socialistische kollega's von- den ook, dat hij zich moest houden aan de fraktiediscipline, maar daartoe was Van der Wilk - zelfs in zijn wethouderstijd - vaak niet te verleiden. Hij stemde nogal eens tegen de raad en het hele kollege in. Nadat Van der Wilk het kollege verlaten had, was de stemming grondig bedorven. Op het frak tieberaad verscheen hij niet lan- ger, zodat met de opzeaging van de samenwerkingsovereenkomst in de praktijk niets veranderd. Het heeft alleen zo lang geduurd, omdat geen van beide partijen als eerste het huwelijk wilde ver- breken. De PPR heeft nu de knoop doorgehakt. Deze maand nog gaat Schiedams enige niet-PvdA-wethouder, de kommunist Eef Colle, de raad voor een paar weken verlaten. Hij wordt met een maagzweer in het ziekenhuis opgenomen. ledereen weet, dat Eef Colle zwaar gebukt gaat onder zijn wethouderstaak. Hij is de jong- ste niet meer en moet toch helse dagen van zestien uur maken om het werk af te krijgen - zoals elke wethouder trouwens -. Dat sloopt zijn gestel. Bovendien is zijn beleid al jaren lang onder- hevig aan zware kritiek. Deze maand heeft de PvdA de aanval op Eef Colle ingezet. Twee bestuursleden leverden bij- tende artikelen aan de redaktie van het plaatselijke partijblad ,,Voorwaarts" en die nam ze gretig op. Teneur: „Colle faalt en we moeten maar eens breken met de CPN. Dat breken zal wel zo'n vaart niet lopen, behalve alsdedokter Colle voorschrijft het eens wat kalmer aan te gaan doen. Maar toch is er weer een forse stap ge- daan naat het oude vertrouwde afspiegelingskollege, waarin Schiedams twee andere politieke reuzen, het CDA en de WD, zijn opgenomen. De PvdA heeft genoeg van kleine, lastige koali- tiepartners. De socialistische wethouders hebben de laatste jaren meer plezier gehad van de WD dan van de kritische PPR. De CPN volgt het beleid van Eef Colle - en van al zijn kollega-wet- houders - natuurlijk blindelings. Dat doen kommunisten altijd, als ze zelf bij het bestuur betrok- ken zijn, maar Colle bleef toch een vreemdere eend in de bijt dan al die lieden aan de rechter- zijde van de raadszaal. H.v.d.H. kwaliteit. Steeds meer deelnemers beseffen, dat hun inzending iets zots moet zijn. Met name deed dat Bik, wiens zeldzame loodgieter in een kooi terecht bekroond werd. Op hu- moristische wijze maakte hij zo re- klame voor de eigen zaak. Teveel Schiedamse ondernemers me- nen nog, dat het voldoende is met een versierde auto aan de optocht mee te doen, zoals dat vroeger kon met wijlen de lichtstoet. „Maar ja, verander dat is van de ene dag op de andere", merkte een lid van de Raad van Elf op. „Dat gaat niet. Maar het wordt in ieder geval steeds beter". De Rietzeilers doen daarvoor zelf hun best, door voor zotte inzendingen slechts een inschrijfgeld van honderd gulden te rekenen. Wie naar hun in- zicht onvoldoende karnavalesk is, be- taalt het dubbele. Dat geld is hard nodig, want Gemeentewerken eist voor afzettingen en dergelijke twee mille. Dit bedrag willen de Rietzei lers niet zelf opbrengen, want hun doel is nog steeds winst maken ten behoeve van Schiedams gehandikap- ten. Schiedam is nog niet zover, dat een groot zalenkomplex als Arcade de karnavalsvierders avond aan avond nauwelijks kan bevatten, maar de Rietzeilers hebben in de vijf jaar van hun bestaan het karnaval tot een ge- zonde, levensvatbare plant gemaakt. Nu moet die nog uitgroeien tot een boom, maar dat kan haast niet mis- lukken. HAN VAN DER HOKEH.. HORST (sorry - hik). SCHIEDAM - Van vrijdagavond 25 februari tot 21 maart wordt de twee de tentoonstelling gehouden van Schiedamse Ateliers. Dit keer zijn aan de beurt: Amy Gale, dans; Rita Hennen, schilderijen; Gerard van Soest, fotografie en Albert Verkade met objckten, schilderijen en teke- ningen. Het dansprogramma van Amy Gale en Bianca van Dillen zal op zondag 6 maart om 14.00 uur te zien zijn. Tijdens de tentoonstelling van Schie damse Ateliers 2 zal in de entreezaal van het museum een keuze uit het werk dat door de gemeente Schiedam van Schiedamse kunstenaars is aange- kocht, tentoongesteld worden. Maar we leren het wel. De grote bal- avond in de Vier Molens was een da- verend sukses en in het hoofdkwar- tier van de prins, Cafe Restaurant de Amstelbron lijkt het wel Brabant. Het personeel liep in fantastische kre- aties rond en door de luidsprekers schalde karnavalsmuziek. Des avonds verzamelden zich daar de Rietzeilers met hun aanhangers, die zich bezig- hielden met zotteklap en de zoge naamde kiss-kiss. Hieronder verstaat men een soort polonaise die uitdraait op een mensenkluwen. Is men zover, dan wordt de tegenover de danser staande partner gekust. Regelmatig treden prins Carnaval en zijn Raad van Elf het hoofdkwartier binnen, maar in de praktijk blijken ze eerder naar huis te gaan dan was ge- pland. De vermoeienissen van hun hoge taak zijn te verschrikkelijk.... Prins Geraldo II met staf - helpt een ad/udant naar buiten. Wethouder Scheeres - baard en hoge hoed - ziet mild glimlachend toe. SCHIEDAM Verleden week vrijdag zwaaiden Cees en Ans van Dorp voor het eerst de skepter in de Kajuitbar op de Hoogstraat. Stamgasten, fami- lie, vrienden en omwonenden be- zochten de gezellige receptie, waar mee dat feit werd gevierd. Het cafe was opgeluisterd met versie- ringen en achter lagen de talloze bloemstukken, waarmee het echtpaar van Dorp was verblijd. Cees komt uit een beroemde Vlaar dingse kasteleinsfamilie. De Van Dorps dreven het vermaarde cafe de Zaagmolm, ooit de kieinste tap van Nederland, waar de stamgasten zich rond de ene grote tafel verzamelden en de bar plaats bood aan een man of drie. Andere verwanten van Van Dorp dreven ooit de bekende cafes het Lichtschip en De Molen. Cees van Dorp is niet van plan de sfeer in de Kajuitbar te veranderen. De zaak wordt op de oude voet voortgezet en dat betekent: ieder is welkom. „Mijn jongste gast is zestien jaar, de oudste in de. negentig", zegt hij trots. De Kajuitbar, die voortaan door Cees en Ans van Dorp gedreven wordt. Van Oldenbarneveldtplaats 408, (bij de Lijnbaan), Rotterdam, SCHIEDAM - De raadsleden De Ko- ning (CDA) en Van Loenen (PvdA) zijn een beetje nijdig over een opmer- king van Gorzenaar Van Herp, in ons vorige nummer. De heer Van Herp, die veel last heeft van overvolle containers voor de deur, zei daarin dat hij op vergaderingen daarover nooit raadsleden had ge-zien. De Ko- ning en Van Loenen waren op de vo rige voorlichtingsbijeenkomst. Arie van Loenen: "En Colle heeft ons nog wel voorgesteld als het'vuilnisbak- kenras', want wij zitten allebei in de VROM-kommissie. Bovendien is Colle als wethouder ook raadslid". Er waren zeventien man op de vergade- ring, dus de raad was beter vertegen- woordigd dan de buurt. Wat niet wil zeggen dat de beide raadsleden geen begrip hebben voor Van Herps pro- blemen mm 0^ Grote Paaswedstrijd. Maak een schilderij van de paashaas. Haal gauw een gratis wedstrijdkaart en win een mooie prijs 1 Niet duur-wel heerlijk WAVAVwVWVWW^WAWZAVAVAVAWWVWWWWWWVWVWWVW^ CORNELIS SPEELMANSTRAAT 1B - VLAARDINGEN BOVA SCHIEDAM - B. en W. hebben voor invaliden in de hele stad een aantal parkeerplaatsen aangewezen. Die plekjes bevinden zich in het centrum, bij openbare gebouwen of winkel- centra. Gemeentewerken geeft ze aan met verkeersboiden. Hat zijn vierkante blauwe platen met daarin de rode cirkel en schuine streep van het ge- wone bord „verboden te parkeren". Daaronder staat in witte letters „par- keerplaats invalide." Er komt een parkeervak voor het hoofdpostkantoor, bij Lentefeest op de Broersvest, voor de sociale dienst en op de Appelmarkt. Verder heeft de gemeente parkeerplaatsen gere- serveerd op de Nolenslaan, de Groe- nelaan en de Brede Marktsteeg. Staat er een parkeermeter bij, dan moet er gewoon worden betaald. Wie zijn wagen op een parkeerplaats voor invaliden neerzet, dient tegen de voorruit een speciale kaart te be- vestigen. Om aan zo'n kaart te komen, moet men zich door de GGD laten keuren. Behalve natuurlijk als de betrokkene al zo'n invalidenpar- keerplaats voor de eigen deur heeft. Hij krijgt automatisch een kaart toe- gezonden. Invaliden die geen parkeerproblemen voor de deur hebben, kunnen zonder meer een kaart aanvragen bij Open- bare Werken op hef Stadskantoor. De kaart wordt uitsluitend yerstrekt aan invaliden die zelf bestuurder zijn. Veel invaliden hebben al een „plek" voor de deur. bij belangrijke punten in de stad zullen binnenkort ..openbare" invalidenparkeerplaatsen komen. j| Vermoeiend. Uiterst vermoeiend. Zo kun je een dagje rondslenteren op de RAI, de personenautotentoonstelling in Amsterdam, rustig noemen. Hon- derden, duizenden mensen vergapen zich aan die mooie, praktische, een- voudige, luxe en -stuk voor stuk- glimmende auto's. Ik heb me er ook maar 's aan gewaagd: het is toch iets dat je minstens eenmaal in je leven moet meemaken, nietwaar? Nou, ik moet zeggen: het is me niet meege- vallen. Zeker niet, omdat Rob en Tineke, die voor deze gelegenheid mee waren gegaan, op zoek bleken te zijn naar een Waardig Opvolger, voor de kever. Nee, een auto uitzoeken op zo'n expositie, waar er zo'n vijflionderd staan, is een haast omnogelijke zaak. Wat veel leuker is is letten op de re- akties van al die mensen om je heen. „Wat een droompje...." zei een alter- liefste dame, toen ze net uit een sportmodel stapte en daarbij ge- voelig het hoofd stootte. Een uit de kluiten gewassen kerel, die uit- geput plaats had genomen op de achterbumper, meende echter: „Rotmerk. Nooit kopen. Stug en om de haverklap mankementen". Daar stond overigens niets over in de bronchure. Mijn vrienden had- den het ook niet gemakkelijk. Toch zagen ze waar ze voor geko- men waren: een voertuig uit het land van de rijzende zon, dat hele- maal aan hun wensen en eisen vol- deed. Ze informeerden voorzichtig naar de bijzonderheden bij een vriendelijke dealer, die duidelijk de vermoeienissen van een paar da gen RAI in de benen had. Mooie auto, mevrouw, meneer. U ziet het: ziet er gaaf uit, mooi afgewerkt en rijdt bijzonder fijn. En een ruimte, mensen, een ruimte..." Tineke informeerde praktisch naar de kleuren, waarin de auto leverbaar was. De dealer kwam aansjouwen met een groot boek, waar ze allemaal instonden. Hij sloeg de desbetreffen- de bladzijde open en sprak bedacht- zaam, terwijl hij een ondefinieerbare tint aanwees: ,,Dat is fraai. Die kleur doet het erg goed bij de bekleding". Toen kwam er een andere verkoper aanwandelen, die zoals het plaatje op zijn revers aangaf, afkomstig was van een konkurrerend bedrijf. Hij keek voorzichtig over de schouder van onze eerste informant, snoof en sprak waardig: ..Poepkleur". De eerste verkoper keek verstoord op. „Joh, bemoei je niet met mijn klanten", zei hij snibbig. ,,Deze men- sen wonen in mijn gebied; onze werk- plaats is veel dichter bij". Onze ser vice is aanzienlijk beter", zei de twee de minzaam. Rob voelde dat het Grote Moment gekomen was. ..Wat is de levertijd?" vroeg hij. ..Drie maanden", sprak Verkoper Een. ..Direkt!" brulde de tweede ogenblikkelijk. De eerste keek hem verbaas aan. „Heb jij voor- ra.ad van die dingen? Onmogelijk", zo stelde hij vast. We keken geamuseerd van de een naar de ander. De strijd tussen de bei de konkurrenten was eigenlijk wel grappig. ,,lk kom bij jullie allebij een proefrit maken", zei Rob vrolijk. „En dan zie ik nog wel waar ik 'm koop Toen we even later de stand afliepen en.nog even omkeken zagen we de beide strijders-om-den-brode samen naar de informatiebalie wandelen. Ze grinnikten en trokken een flesje bier open. De konkurrentie blijkt toch niet zo vel gevoerd te worden als je zou denken. VOORBIJGANGER SCHIEDAM De fototentoonstel- ling van de SG die zondagmiddag in De Vier Molens zou plaatsvinden, is niet doorgegaan. Slechts vier Schie- dammers vonden het thema aardig genoeg om mee te doen. Ook de prij- zen werden niet uitgereikt.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1