Evangelist Westerv Bij Seth op visite Balletschool Giselle geeft voorstellingen Levende legende laat diepe indruk achter Schiedams Nieuwsblad Proot Ploat ki het kwt HOLLE PINKEL f i\ Stad In debat ft Nat Gonella in Passage De avonturen van Schiedams Politienieuws o f|P Hervormden Kethel Kajuitbar Jeugdklubs Feyenoord Barrikades The Keyhole Jazzmen in de riverside club Ongevallenkroniek Inbraakkroniek Predikbeurten door Marten Toonder 11-513 komt-ielPPnk erom,Tanue,hard\ l^chreeuwenen metje knuppel zwaaienl en vooral HARPEklappen uil<jeien)!/ zijn er... een praehtige plek voor linderlaagVfaorultjcoqe etruikenenhoujeetiP! V\Oti\OL>A(j iOiViAAKi W/7 De hervormden uit Groenoord en Woudhoek zouden volgens Han van der Horst voor hun zondagse kerk- gang alien naarae Dorpskerk moeten. Een gebrek aan informatie moet hieraan ten grondslag liggen, omdat de Groenoorders al' zeker 9 jaar van de St. Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan gebruik ntogen ma- ken. Onze zondagse diensten beginnen om half 10. Voor verder informatie is onze predikant, ds. P. Magre, telefo- nisch bereikbaar onder nummer 70.65.17 of persoonlijk aan zijn huis- adres: Zwaluwlaan 50. SCHIEDAM, D. NELS Veel kritiek en koinmentaar in de Kajuitbar, Hoogstraat 170. Enige we- ken terug werd namelijk in uw krant vermeld, dat de kajuitbar overgegaan is in andere handen. Dit isgeheel on- juist. Ik beheer de Kajuitbar al vanaf 1958. Ben gedurende 8 maanden we- gens brand gesloten geweest. Het ge- hele geval is in uw blad onjuist opge- nomen. Gaarne zou ik dus een rekti- fikatie zien, groots opgezet, inkiu- sief foto. HOOGACHTEND EN VRIENDE- LIJKE GROETEN VAN CEES v. DORP, KAJUITBAR Cees en Ans gaan door en denken niet aan stoppen. 'Je doet alles voor je Opdrachtgever GORZEN - Mijnheer Westerveld presenteert koffie en koekjes op een zilveren schaal Wij proberen," zegt hij, „te verkondigen het evangelie, de blijde boodschap, dat Christus voor ons heeft geleefd, geleden en gestorven is, maar wat meer is, ook weer is opgestaan." Zijn wij terecht bij de zoveelste sekte die in Schiedam zijn netten uitgooit? Integendeel, de heer Westerveld is zijn leven lang al aktief in de Gereformeerde Kerk, een van de twee grote protestants- christelijke groeperingen in Nederland. De gereformeerden doen nog steeds aan evangelisatie binnen het eigen land. Daartoe bestaan komrnissies in alle gemeenten en de heer Wester veld, in het dagelijks leven kantoor- bediende op een expeditiebedrjjf, vult een groot deel van zijn vrije tijd met die evangelisatie. Geen won der, eigenlijk wilde hij dominee wor- den. „Ik ben helemaal in de Gerefor meerde sfeer opgevoed. Vroeger waren er veel meer verplichtingen dan nu. We gingen op zondag twee keer naar de kerk: in een auto rijden mocht niet. Ik heb toen een soort crisis doorgemaakt. Dat toch wel. Op je veertiende, vijftiende jaar begin je zo'n beetje onder moeders vleugels uit te raken en het is tijd van de be- lijdenis, die probeerde ik zo lang mo- gelijk uit te stellen, want het is nogal wat. Bij de belijdenis bevestig je alles, wat de getuige in jouw naam heeft beloofd tijdens de doop. Nu had ik een ideaal: ik wilde graag dominee worden, maar daar had ik de kapaciteiten niet voor. Daar word je opstandig van. Als er dan een God is, vraag je je af, waarom help! Hij dan niet. Maar zo gaat het natuur- lijic niet. Dat is God voor je karretje spannen. Het is net als met de ouders en een kind. Zo'n kind vraagt wat, en soms krijgt het dat wel en soms ook niet. Toen kwam er iemand langs en die zei: „Zeg er is een plaatsje vrij op de Zondagsschool." Ik ging er heen en ik werd daar zo ontzettend door ge- grepen. Het is overweldigend om het evangelie door te mogen geven. En het was toch ergens de vervulling van de wens die je vroeger had. Nu zie je toch wel, dat de Heer een koers voor je uitgezet heeft, je doet dat piet voor jezelf, maar in opdracht van de Opdrachtgever." De zondagsschool is inmiddels opge- heven. De Gereformeerde kerk zag dus vooral in zomertijd het bezoek teruglopen en stichtte dus de jeugdklubs, die door de week gehou- den worden - en dat met groot sukses. En Westerveld ging zich wat meer bezig houden met het evangelisatie- werk onder volwassenen. Resultaat daarvan is onder meer een opwek- kende advertentie die van tijd tot tijd in de plaatselijke pers verschijnt. Wes terveld legt uit: ,,We willen iets doen om het evangelie een beetje naar de mensen te brengen. De mensen pra- ten altijd wel over het geloof en dat willen wij wat makkelijker maken. Nu had drie jaar geleden ons lande- lijk centrum in Leusden een adver- tentieaktie en dan konden de mensen naar Leusden schrijven. Op een gege- ven moment dachten we: kunnen wij niet zo iets organiseren voor de eigen stad? Wij stellen ons voor, dat belangstellenden veel makkelij ker in kontakt treden met mensen in eigen stad dan in Leusden." Zieltjes winnen dus. Ook dat blijkt niet de bedoeling van het Schiedamse evangelisatieteam. Veel mensen die niet of nauwelijks meer in de kerk komen, houden via het team toch nog wat kontakt met het geloof. Zij laten zich bijvoorbeeld de Elisabeths- bode bezorgen, een godsdienstig getint weekblad, dat door mensen van het team wordt rondgebracht. „Hier in Zuid," vertelt Westerveld trots, ,,zitten een drie a vierhonderd lezers. Eens in de maand gaan we met een busje langs voor een vrije gift. En dat gaat goed. Het is alleen onze bedoeling om mensen met het evan gelie in aanraking te brengen. Het interesseert ons minder naar welke kerk ze toegaan. Een Christen is van zijn aardse vrij- heid ontroofd. Dit mag niet en dat mag niet. Maar daardoor wordt je vrij van zonde, want nu kunnen wij aan Hem om vergeving vragen en dat is de werkelijke vrijheid. Doordat je met Christus in zee haat. Dan staat daar de levensgrote vraag: heeft God dan wel macht: Ja, die boodschap willen we brengen, niet met de vuist omhoog, maar met de armen vol liefde uitgespreid. VLAARDINGEN - Zaterdag 26 maart speelt Seth Gaaikema in de Stadsgehoorzaal met zijn nieuwe pro- gramma ,,Grepen uit het leven van familie Willekeur". Dit is het eerste echte one-man-show- programma van Seth Gaaikema. Hij wil, zoals hij zelf beschrijft, niet zo- maar op de planken staan als een man die alleen zijn kunsten vertoond, maar wil met de mensen in de zaal een fijne avond maken, een soort familiefeestje dus. Aanvang 20.15 uur. Schiedam heeft zondagmiddag zijn deel gehad van de rellen die sinds eni ge tijd menige voetbalwedstrijd bege- leiden. Een twintigtal Feyenoordsup- porters sprong van het perron tussen de rails en bekogelde van daar uit de wachtenden met stenen. Spoorweg- politie verdreef de sportliefhebbers naar de hal van het station, waar zij zich meester maakten van een brand- spuit. Hiermee hield de 23-jarige F.B.H. treinreizigers en NS-perso- neel nat, tot de gemeentepolitie verscheen die met de wapenstok de hal ontruimde. F.B.H. werd buiten gearresteerd. Vrijdagavond en zaterdagochtend is het onrustig geweest op het van 't Hoffplein in oost. Opgeschoten jongens manipuleerden met verkeers- borden en wierpen kleine barricades op. Er werden zelfs vlonders in brand gestoken. De politie hield de zaak in de gaten, maar trad niet krachtig op. De weer- spannigen waren te jong voor een charge met de wapenstok. De politie hield zich zelfs kalm, toen ze met stenen werd gegooid. Tegen kwart voor tien in de avond HOEK VAN HOLLAND - Op 25 en 26 maart geeft balletschool „Giselle" drie balletvoorstellingen in De Hoek- stee. Tien jaar lang werden de voor stellingen gehouden in „De Burg" te 's-Gravenzande, maar deze keer is er dankzij het Wijkgebouw De Hoek- nf>t> SCHIEDAM - Nat Gonella trippelt over het toneel, de trompet losjes in de hand. Nu en dan geeft hij non chalant wat stoten, meestal swingt hij met zijn oude benen wat in het rond, geeft de solo's aan, volgt de maat van de muziek: net of hij de leiding heeft in plaats van drummer Ted Easton, die Nat Gonella onlangs uit de vergetelheid heeft gehaaid om mee te komen spelen met zijn orkest. londerdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opge- noroen) verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi- i.atie. Hoogstraat 122 in Vlaar- dinger. Telefoon: 010-34.67.11 Agentschap: Eurotyp, Rotterdam- sedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195,Schiedam. Hoofdredakteur: E.J. Mathies. Redakteur. Paul Houkes, tel. prive 01804-19405. Sportmedewerker: Peter Spek, tel. 010-35.26.15. Medewerker: Han van rier Horst tel. 010- 26.46.73. Klachten bezorging kan men uit- sluitend doorgeven via het num mer 010-13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Indien men donder- dagochtend belt wordt de krant nabezorod. De bladen van Rijnmond West Combinatie verschijnen in combi natie met de woensdag-uitgave van De Havenioods. Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone ad- vertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. De vierhonderd bezoekers reageren enthousiast. Ze juichen, klappen, fluiten, slaken bewonderende uit- roepen, vooral als blijkt dat tromet- tist Nat Gonella zijn gebarsten zang- syem a la Louis Armstrong dus, nog niet is kwijtgeraakt. Hier staat dus een levende legende op het toneel. Het was een enorm goed idee om Ted Easton met de beroemde trompettist Nat Gonella naar Schiedam te halen. De stad kent een groot aantal dixie- landliefhebbers en in heel wat huizen worden Nats krakende 78-toeren- platen als een kostbare schat be- waard. Want Nat Gonella, dat is een man uit de jaren dertig, toen je met lijn 8 naar de Binnenweg sukkelde om daar in de danstenten de Nederlandse jazzformaties te horen. En toen je de radio afstemde op de BBC, want had die zijn studio's niet in Lon- den, dat Mekka van de grote swing- orkesten? In de harde jaren van de crisis had het publiek behoefte aan afleiding, aan afleiding in grote stijl, die het grauwe leven van alledag ver- doofde. Het was dan ook de grote tijd van enorme showorkesten, die een breed scale van amusement SCHIEDAM De riverside club rooit het wel. Na wat slecht bezochte avonden in het begin, traden op 29 januari honderd man de zaal binnen. Dat was maar goed ook, want in de stad fluisterde men, dat op die 29e januari Schiedams Dixieland Socie- teit in een leeg Tivoli een sniadelijke dood zou sterven. Nu blijft de club bestaan. Het is net een plantje, dat ineens door begint te groeien. Zaterdagavond treden The Keyhole Jazzmen op in zaal Tivoli. Deze for- matie heeft voor het Schiedamse pu bliek zijn sporen al verdiend en het ziet er dan ook naar uit, dat het weer behoorlijk vol wordt in zaal Tivoli. Bestuurslid Jan Roeling heeft al heel wat reserveringen moeten boeken. Tivoli is gevestigd op de Nieuwe Ha ven 237 en de entree is vier gulden. De muziek begint al om half tien. brachten. In 1931 al maakte Nat Go nella opnamen met het orkest van de fameuze Billy Cotton. En Billy Cotton schrok niet terug voor re- freinen op het randje, waama hij een rnagnifieke Saint Louis Blues liet inzetten. Zanger: ook toen al Nat Gonella. En hij had het niet verleerd, zo bleek in het Passagetheater. Vaak zijn oud geworden artiesten een schaduw van zichzelf, trillende wrakken door de wreedheid van geldjagers op het toneel gesleept. Maar Nat Gonella kon zich nog helemaal handhaven. En dat komt door 's-mans grote per- soonlijkheid. Net als vroeger steelt hij de show. Niet vreemd aan dat laatste is de rauwe humor, die Billy Cotton en entertainers van dat slag hem heb- ben bijgebracht. Nat Gonella kruidde zijn optreden met een hoop krank- zinnige uitspraken. Die man is briljant. Han van der Horst. ARIOLA-ABC ABCL 5211-Tompall Glaser-Tompall His Outlaw Band. Tom pall Glaser is er in geslaagd zijn ;erste LP op het ABC-label een uweeltje te laten zijn. Vanuit ver- chillende ihuzikale stromingen haalt lij zijn inspiratie om dit verpakt in •.ountry elementen te leiden naar trachtige arrangementen en uit- itekend instrumentaal werk. Zijn :erste LP (op het Polydor-label) itond nog voornamelijk in het teken /an de geweldig zangtalenten van Tompall. De tweede die sinds kort bij Ariola verscheen geeft een betere ver- ieling in vocaal en instrumentaal op- zicht. Tompall. behoort tot de zg. categorie van .Outlaws" hetgeen wil zeggen dat hij doet waar hij zin in heeft en zich niet laat leiden door basis principes. Dit is o.a. te beluiste- ren in de uitvoeringen van „You can have her" waarin de funkelernenten een rol spelen; ..Release me" blues- invloeden of het uistekende nummer ,,I just want to hear the music", waarmee de LP wordt afgesloten, waarin op zeer bekwame wijze de in- strumentalisten nog even een staaltje van hun kunnen weggeven. Daarnaast horen we bekende geluiden in een tweetal medley's, gezongen door Tompall, die ons herinneringen op- roept aan de legendarische Tompall- brothers. Al met al een uitstekend verzorgde LP die de toest der kritiek volledig kan doorstaan en openingen biedt voor komende produkties. Hoek van Holland- Op dinsdag 22 maart zal door mevrouw Prins van het Rode Kruis een voorlichtingsmiddag gehouden worden over E.H.B.O. in de zaal van het Dienstencentrum in de Hoekstee. De toegang is gratis en de aanvang is 14.00 uur. C.B.S. 81566-Johnny Cash-The last gunfighter. ballad. Johnny Cash behoort samen met Buck Owens tot een der meest be kende persoonlijkheden uit het country-gebied. Er zijn van hem dan ook al aardig wat LP's over de toon- bank gegaan, Zo zal dit ook het geval wel zijn met deze LP die alle ingre- dienten bevat van het recept waarmee Johnny Cash zo'n sukses heeft weten te boeken. De LP bevat vier eigen composities van Johnny en bewerking van o.a. Tom T.Hall's „Give it away" en You're so close to me" van Mac Davis. In zes num- mers verschijnt ook de Carter familie ten tonele. De songs lopen sterk uit- een in genre. Zo vindt men het reli- gieuse ,,Far Side Banks of Jordan" en het humoristische „City JaiJ". Ook de train-song wordt niet vergeten „Riding on the Cotton Belt". Daar naast samen met broer Tommy Cash ..Silver haired daddy of mine". Muzikaal komen de Tennessee Three ef sterk vanaf hetgeen bij mij gevoe- lens van vreugde opriep omdat ik het optreden in Rotterdam nu niet zo sterk vond. stee de gelegenheid dit evenement in Hoek van Holland te laten plaats- vinden. Jarenlang werd slechts een voorstelling gegeven, vorig jaar twee en gezien de toenemende belangstel- ling dit jaar zelfs drie om alle belang stellenden een plaats te kunnen bieden. De eerste voorstellingsavond op 25 maart is uitsluitend bestemd voor be langstellenden uit 's-Gravenzande. De tweede en derde voorstellling op zaterdagmiddag en zaterdagavond 26 maart, worden gehouden voor het Hoekse publiek. Er zullen ongeveer 300 kostuums gedragen worden in dertig balletten. Het programma is zeer gevarieerd en daardoor aantrekkelijk voor iedereen. Voor de pauze o.a. Weense Wals, kleuterballet, Can-Can, Menuet, kin- derballetten, exotische dans en beat- balletten. Na de pauze zal het ballet „De Vier Jaargetijden" van Antonio Vivaldi ongetwijfeld een van de hoog- tepunten van de avond zijn. Evenals in de voorafgaande jaren is er ook dit jaar weer de belangstelling van het, Koninklijk Conservatorium uit Den Haag en het Conservatorium voor Dans te Rotterdam. In de aankom^thal zal er een exposi- tie zijn van schilderijen en tekeningen van Wietje Dijkstra. Zij volgde de dagopleiding aan de Academie van Beeldende Kunsten te Rotterdam. Het tentoongestelde werk omivat hoofdzakelijk portretten. Vrijdaga vond 25 maart aavang 20.15 uur - zaal open 19.00 uur. Zaterdagmiddag 26 maart aavang 14.15 uur - zaal open 13.00 uur. Zaterdagavond 26 maart aanvang 20.15 uur - zaal open 19.00 uur. Kaarten a f 4,50 verkrijg- baar aan de zaal. was het weer rustig. De relmakers moesten kennelijk naar bed. Dezelfde taferelen herhaalden zich zaterdagochtend, maar ook toen stel- de de politie zich niet te weer. Zes agenten in burger bleven in de buurt, totdat de onrust langzaamaan verliep. Om half twee haalden wagens van gemeentewerken het bouwmateriaal voor de barrikades weg. Wat de achtergrond van de onrust was, is niet duidelijk. Vrijdagmiddag om kwart over 'feen stak de zesjarige Bianca onverhoeds op het Bachplein over. De 37-jarige A.J.K. kon haar met zijn bestelwa- gen niet meer ontwijken. Het meis- je is met een lichte hersenschudding en een paar kleine hoofdwonden naar het gemeenteziekenhuis ge- bracht. Aanvankelijk ging het lekker. De in- breker wist ongezien het bovenlicht te vernielen van de Chinees op de Parkweg en binnen stond de geldkist al klaar. Hij zette die buit op een goed plekje neer om later mee te nemen, en daalde af naar de kelder. Daar volgde de konfrontatie: twee personeelsleden van het restaurant keken onze inbreker wat verbaasd aan. Het spel leek uit. Toen kreeg hij een geniale ingeving. „Er zitten volgens mij jongens in de zaak", zei hij doodkalm. „Ik ben maar even polshoogte komen nemen. Nee, de politie hoeft u niet te bellen. Dat heb ik net boven al gedaan". Die leugen was zijn redding. De dankbare kel- ners boden hem nog een glas cola aan ook. Onze inbreker ontkwam zonder kleerscheuren maar de geld kist, die liet hij toch staan. Een drukke nacht had de 19-jarige P.C. van H. bewaker bij scheepswerf De Hoop, dit weekend. Tegen twaal- ven zag hij, hoe twee jongens benzine stonden over te hevelen uit wagens van de zaak. Onvervaard ging hij bei- beide brandstofdieven te lijf, die fi lings het hazenpad kozen. Van H. kreeg er een te pakken, die hij keu- rig aan de politie uitleverde. Later zag Van H. weer twee man be zig, ditmaal op een boot. Hij stormde op ze af, maar mnu met minder succes. De twee sprongen in een wa- gen en toen Van H. een stopteken maakte, bleven ze vol gas doorrij- den, recht op hem af. Met een snoek- sprong kon hij zich nog net redden. Maar de diefstal was voorkomen. De ontenode bezoekers konden hun buit accu's en vleugelmoeren niet meenemen. Bij De Hoop mogen ze deze onver- schrokken beware wel in ere hou den! Bij het Algemeen Koopcentrum op de Dam is zaterdagnacht rond drie uur ingebroken. Men smeet een steen door de ruit en verdween met een tuner-versterker, waarde f 1300.-. De steen richtte voor drieduizend gulden schade aan. In de avond of nacht van 13 maart zijn uit een huis op de Aalberslaan veertig albums met postzegels ge- stolen. Ze zijn ongeveer negendui- zend gulden waard. Waarschijnlijk verschafte men zich toegang met een valse sleutel. watepweg SCHIEDAM EVANGELISCH-LUTHERSI GEMEEN- TE: Lange Nieuwstraut, 10 uur ds. A. Stcinhart, zondagslied 34. PINKSTERGl MEENTI MORGEN- STOND: Dienstencentrum de 4 Molens, zondag 10 uur, voorganger J.M. Krijnberg. NEDERLANDSE PROTESTANTEN- BOND: Westvest 90, zondag 10.30 uur dr. J. Springer van Leiden. HERVORMDI GEMEENTE: Grote Kerk 10.30 uur ds. S. Tijinstra, 17.00 uur ds. G.H. van Kooten van Delft; Opstandings- kerk 10 uur ds. H.W. Hemnies Oegstgeesl kindernevendiensl; Bothelkapel 9.15 liur ds. D.J. Spaling D/.n.; Aula Pinasplein 10 uur eerw. heer W.D.J, v.d. Kaaden van Roekanje. HERVORMDE GEMEENTI KETHEL: St. Martinuskerk 9.30 uur eerw. heer J. Hoogendam, Dorpskerk 10 uur eerw. heer W.E. llcijbocr van Poortugaal; Dorps kerk 10 uur ds. P. Magre". SCHII DAM: STICHTING GEZ1NSVERZORGING: tel. 369240. I .H.B.O. Weekenddiensten van vrijdag 22.30 tot maandag 7.30 uur weekend 13 t/m 21/3 Noleistiehting, Stadhoo- derslaan 98, tel. 260080. HUMANITAS: tel. 707044. STICHTING KRAAMCI NTRUM MAAS- STI-DI.N INTERKRUIS: Westerkade t.o. nr. 24. GROINOORD KETHEL KRAAM CENTRUM MAASSTEDEN INTER KRUIS De Ark. elke donderdag van de maand van 14-14.30 uur. AKTII MOEDERS VOOR MOI.DERS: tel. 702646. BURI AU VOOR RI CHTSE1ULP: spreek- uren: ntaandag, dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur, lei. 264356. TI.LI EONISCHI HULPDII NST WATERWEG NOORD: tel. 731161. Dag en nacht bereikbaar, voor hen die in geesielijke en/of soeiale no'od verkeren. STICHTING MAATSCHAI'PI LIJK WERK: tel. 731033-731485. RECHTSWINKEL SCHIEDAM: De Kreek, Lange Haven 92, spreekuur donderdags 18-21 uur, telefoondienst dinsdag 14-16 uur, Nieuwstr. 12. J r%S iaffTtl... Met Andere Woorden Ook deze week weer de uitslag van de puzzel van vonge week, het zijn dit keer 8 beroepen en die zijn als volgt: Tekenares, Persagent, Inlegster Predikant. Modinette, Recensent, Keetvrouw en Negotiant. De win- naars zijn: J. Waterreus, Maasdijk 118, Schiedam; G. Scholten, Sonoij- straat 27, Vlaardingen en H. Antes, 3e Archimedesstraat 3a, Schiedam. Deze prijswinnaars krijgen een boe- kenbon van f 10,- toegestuurd. Voor de puzzel van deze week, kun- nen, de oplossingen per briefkaart weer als vanouds worden ingestuurd aan het adres Rijnmond West Combi natie, Postbus 306, Vlaardingen. De oplossingen moeten uiterlijk maan dag 21 maart met de eerste post bij ons binnen ziin. Indien. achter de omschrijving van de ze kruiswoordpuzzel een nummer tussen haakjes staat, moet de eer ste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje van het dikomlijnde middenstuk, ge- nummerd 1 t.m, 59. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden .Jsoraaieiland (10)" dan moest worden ingevuld ,,atol", waarvan de eerste letter, de A dus, tevens zou moeten worden ge plaatst in vakje 10 van het dikomlijn de middenstuk. Bij juiste oplossing van de gehele puzzel vormen de 59 letters uit het middenstuk, achter el- kaar gelezen, een rijmpje. Alleen dit rijmpje moet als oplossing worden ingezonden. HORIZONTAAL: 1 krab; 6 aankoop van gestolen goed (54); 11 inkeping (51); 12 rond voorwerp; 14 traag; 16 flessebodem (48); 18 goedig mens; 20 gebogen; 22 goed (5); 23 onb. v.n. woord (44); 25 klap 2), 27 dicht; 28 cn 33 Ierland (28); 29 alvorens (37); 30 op de manier van (19); 32 rijtoer; 33 zie 28; 34 bijbelboek (41); 35 veredelen; 36 titel (afk.); 38 Mohammedaan (33); 39 gewicht (afk.); 40 Nederl. rivier (26); 42 web; 43wig; 45 bedrag; 46 afdak; 48 een der Ver. Staten (21); 50 stad in Roergebied (2); 51 Azia- tisch schiereiland; 52 en 54 mu- ziekteken; 55 en 57 Grieksd godin (40); 59 toevlucht (7); 62 soort beer; 64 deeg bewerken; 66 grote vogel; 67 deel van hoofd (9); 68 vor- dering (30); 70 achting (45): 71 slot (49); 72 maanfase (afk.) (23); 74 enkelvoudige stof (58); 78 N.V. (Franse afk.); 79 kozakkenhoofdman (1); 81 terug (55); 83 en 89 log; 85 gauw (8): 86 soort z.ijde (24); V 88 klein deeltje (17); 89 zie 83; 90 kloosterhoofd (34); 92 pers- bureau (afk.) (6); 93 akker (42); 94 honingdrank; 95 binnenste; 97 lidwoord; 99 streven (16); 100 ver- doving; 102 buigzaam; 104 plaats in Zeeland (22); 105 plechtig (52): 106 in opdracht van (31); VERTIKAAL 1 vlug; 2 klein ver- trek (53); 3 en 8 voorspoed; 4 en 7 emmer; 5 sporenplant; 6 scherp; 7 zie 4; 8 zie 3; 9 deel van dak (59); 10 graanprodukt (18); 11 tooi; 13 put; 15 fraai;16 bedriegen, oplichten 17 vertelling; 19 geld overmaken (32); 21 meer dan eens; 23 voorzet- sel; 26 koud; 29 boom; 30 pape- gaai; 31 liefkozing (20); 32 mo ment (46); 34 zeer (38); 35 deel van schip (27); 37 sprookjesfiguur (39); 39 kledinggebruik (13); 41 moge- lijkerwijs (11); 42 wedloop; 44 schoorsteenkapje; 45 Spaanse dans; 47 soort godin; 49 gevuld; 54 insekt (4); 45 verklaring (15); 56 Aegir's gemalin (25); 58 vrucht; 60 uiting van verdriet; 61 watering (50); 62 stoot; 63 bedvulling; 65 onb. v.n. woord (43); 66 keten; 69 groente; 70 een zekere; 73 vrouwspersoon (afk.) (36); 75 takje (47); 76 grond (56); 77 vloeibaar (57)'; 80 baan voor balspel (3); 82 tevens (10); 84 kel- ner (14); 87 prooi zoeken; 89 vogel: 91 omroepvereniging (afk.) (35); 94 groente; 96 fatsoenlijk (29); 97 haag; 98 metaal; 99 Russ. ri vier; 101 en 104 legende; 102 en 103 verbond; 104 zie 101.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5