Achteraf toch „niet gelukkig Deze week haklin Oud-strijders Graf in Maritzafraai maar lang... Weer drankdiefstal bij Coebergh mSkm stemhQk mm Bingo in Karsseboom Ditmaal was het wel raak... Ons vervoer Koncert van muziekschool AUTOHUUR - TEL. 010 - 349082 Bert Cattel hoofdredakteur Ontroerend 2ELFVERHUIZING m Meteen meekomen ..Niet evenredig KAMTEKEMNG Hard werken mm Niet sekuur Heel wat litertjes WOENSDAG 23 MAART 1977 le JAARGANG NO. 25 NIEUWLAND Donderdagavond keken vvat late reizigers bij Sta tion Nieuwland bun ogen uit. Daar voerde de politie een arrestant weg met getrokken pistool. Zijn maat werd bij het bushuisje ruw gefouilleerd. TV-opname? Nee. de Schiedamse politie bracht twee plakkers op. K. POSTADRES: POSTBUS 195. SCHIEDAM AGENTSCHAP EUROTYP. ROTTERDAMSEDIJK 238 In combinatie met de Nieuwe Ylaardingse Cuurant en het Maassluis Nieuwsblad 5 9 Politie arresteert plakkers met getrokken dienstpistool •Wensdroom van Gerard in ver- vulling •Amnesty Hoek van Holland ex- poseert *MSV doet stapje terug. •Goed bezette Westland mara thon. De plaats waar het gebeuren zich afspeelde, nabij station Nieuwland. Rond kwart over elven zagen twee agenten vanuit hun auto, hoe Hans den Houtink en Han van der Linden, twee bekende PSP-ers, met lijm en affiches bezig waren bij de zandbak van Station Nieuwland. Ze stormden op de plakkers af, die ijlings het haze- pad kozen; elk een andere kant op. Han van der Linden vluchtte langs de spoorbaan richting Johan de Wittsin- gel. ,,lk hoorde ineens roepen: sta stil!" vertelde hij zondagmiddag. ..Ik keek om; staat ine daar tien meter achter me een agent met zijn kanon te zwaaien. Alles rnoest ik van hem laten vallen, beval hij, want ik had affiches bij me. Geen overwachte be- weging, jochie, schrceuwt de agent, want ik schiet je dwars door je don der" De agent gebaarde van der Linden, zo vertelt deze nog steeds, terug te lo- pen naar het station. Zelf volgde hij op vijf meter afstand, het schietijzer in de vuist. Inmiddels was Hans den Houtink door de andere agent uit de bosjes ge- haald, waarin hij een veilig heenko- men dacht te vinden. Ook hij werd met een revolver gekonfronteerd. Kans om de schoen te zoeken die den Houtink had verloren, gaf de agent niet. Meteen meekomen was het be vel en daarop volgde fouillering. Een extra patrouillewagen werd op- geroepen, zodat men -voor de veilig- heid- de arrestanten in aparte auto's naar de Lange Nieuwstraat kon voe- ren. Volgens Hans den Houtink ging dat in zulk een razende vaart, dat hij de chauffeur doodsbang verzocht zijn snelheid toch wat te matigen. Op het bureau was alles gauw afge- daan. Van der Linden en Den Hou tink beloofden de boete te betalen en konden daarop gaan. Maar Han van der Linden moest nog een vraag be- antwoorden: ,,Wat vindt u van de Baader-Meinhofgroep?" Een bon- netje voor zijn inbeslaggenomen lijm en affiches kreeg hij niet en zijn tas evenmin. ,,Naar buiten, want ik maak me boos", dreigde de agent nog steeds, volgens Han van der Linden. „Je kunt wel zien, wat voor een klas- sejustitie we hier hebben", konklu- deren beide. ,,Menten en Bernard gaan vrijuit, maar eenvoudige plak kers worden zwaar gestraft. Twee on- gewapende pacifisten bedreigd door gewapende agenten!" Overigens is de Schiedamse politie niet erg gelukkig met het gebeurde. Men vindt op de Lange Nieuwstraat, dat .Jiet optreden van de agenten niet evenredig was aan de gepleegde overtreding". Daarentegen zo meldt de politie, stonden de pistolen niet op scherp. SCHIEDAM - Volgende week dins- dagavond organiseert de Stichting Lentefeest een grote bingo-avond voor donateurs en vrienden in het ei- gen Ontmoetingscentrum De Karsse boom op de Broersvest. Natuurlijk zjjn er aantrekkelijke prijzen en de opbrengst komt ten goede aan het werk, dat Lentefeest nu alweer een aantal jaren voor de gehandicapten doet. De zaal gaat open om zeven uur. schoen re par at* klaar terwijl u wacht SLEUTELS SLIJPEN: GRAVEREN: Copieren Me*sen Naamplaten Scharen Rotterdamsedijk 443 Centrum-Schiedam SCHIEDAM— In onze stad wonen nog oud-strijder en dragers van het mobilisatiekruis die geen lid zijn van de bond voor deze mensen. Dat blijkt uit een artikeltje in Penflits, het Schiedamse maand- blad van de oud-strijders. „Op- merker" schrijft, dat er op de vol gende kontaktavond hopelijk wat nieuwkomers verschijnen. even- tueel met echtgenote. De volgende avond wordt op 5 april gehouden in gebouw „De Kreek", Lange Haven Schiedam. De Nederlandse Bond van Oud- Strijders en Dragers van het Mobi lisatiekruis heeft niets te maken met het Oud-Strijderslegioen, een politieke organisatie van konser- vatieve snit. De Nederlandse Bond neemt op staatkundig gebied geen enkel standpunt in. Voorzitter is G. Rosman, tel. 263784, een man die voor echte Schiedammers geen introduktie behoeft. Traditioneel benoemen de plaatse- lijke afdelingen van de Bond de burgemeester van hun gemeente tot ere-voorzitter. In Schiedam is dat dus Arie Lems. Blijkens Penflits houdt de Bond voor Oud-strijders en dragers van het mobilisatiekruis zich niet alleen bezig met die kontaktavon- den. Het blad bavat de tussen- tijdse standen van het sjoelen voor dames, het klaverjassen voor heren en het pijlwerpen. Tenslotte bevat Penflits een aantal herinneringen uit de tijd dat sol- daten nog echte sjako's droegen en de lichte mitrailleur door hon- den werd voortgesleept. SCHIEDAM „Uit de weg". Zich maar moeilijk in balans houdend met die zware bas, probeert een orkest- lid het Passagetheater uit te hollen. Achter hem aan de fluitisten en het koperwerk. Iedereen wil weg, naar huis, zo gauw mogelijk. Het is vrij- dagavond kwart over twaalf en de operette Grafin Mariza is net afgelo- pen. Het lijkt wel 1924, het jaar dat Emmerich Kalman, de beveling van het Weense publiek, zijn nieuwste stuk in premiere bet gaan. Na de voorstelling achter mekaar wegwe- zen: het gezelschap moet morgen in Innsbruck zijn, in Linz misschien en het orkest holt vast naar de trein, ter wijl de speelsters als de bliksem pro- OOK de Schiedammers krijgen in de komende maanden volop gele- genheid zich uit te spreken over het verkeer en vervoerplan dat de regering vorige week heeft gepre- senteerd. In dit plan, officieel ge- noemd het „structuurschema ver keer en vervoer", geeft de regering haar mening over wat er met de rijkswegen en het openbaar ver voer in de komende twintig jaar zal moeten gebeuren. Het is geen definitief stuk; eerst krijgen alle Nederlanders de mogelijkheid hun mening te uiten en pas daarna in 1978— zal het definitieve stuk worden opgesteld en aan de Tweede Kamer worden overlegd, Ook voor Schiedam staan er inte- ressante zaken in. Onder meer blijkt dat de regering toch de be- twiste weg Schiedam/Vlaardingen via Midden-Delfland naar Den Haag wil laten aanleggen. En ver- der wordt gesproken over een aan te leggen railverbinding tussen Schiedam Centrum via Schiedam Noord naar Vlaardingen Holy. Over nieuwe oeververbindingen onder de Nieuwe Maas en Nieuwe Waterweg is het schema rijkelijk vaag. Wel I icht zouden we daarover ook een aantal opmerkingen (in het kader van de inspraak) kunnen maken. Verder wordt in het stuk veel ge sproken over „selectief autoge- bruik" (met name in de binnen- steden) en de bevorderhig van het openbaar vervoer. Nogmaals: laten we van de nu ge- boden mogelijkheid tot inspraak gebruik maken. Wie nu niets doet staat bij eventuele klachten straks aanzienlijk minder sterk. Informa- ties kan men krijgen bij de afde- ling voorlichting van het ministe- rie van verkeer enlwaterstaat, Ples- manweg 1, Den Haag. E.J.M. beren met de recette inkopen tc doen. Want de waarde van de kroon zakt met de dag. In de stad behangen de mensen er hun huis mee. Maar het was geen 1924. Het was ge- woon verleden week vrijdag en het Rotterdams operettegezelschap had zich een beetje verkeken op de lengte van Grafin Mariza. „Waarom het zo lang duurde? Moet je mij niet vragen, vraag dat maar aan Kalman", steunt dirigent Dick Borst in de kleedkamer en een uitgeputte hoofdrolspeler Frits van Houten klaagt: „Het leek wel, of ik een centenaarslast in mijn donder had". Toch werd het publiek in de zaal niet ongeduldig, al begonnen zo rond half twaalf mensen zenuwachtig op het horloge te kijken. ,,We komen toch nog wel thuis", las men op veel bezorgde gezichten en die vraag was alleszins gewettigd. Het Rotterdams Operettegezelschap vindt zijn fans voornamelijk op de linker maasoever en die waren in groten getale naar Schiedam gereisd. Gelukkig rijdt er in de weekends een nachtbus. Van Grafin Mariza kun je wat maken. 't Is eigenlijk een operette vol heim- wee naar de voorbije tijd. De kom- ponist, Emmerich Kalman, was een bezeten vakman die het na de gouden eeuw van de operette aktief werd. Toen Grafin Mariza in premiere ging was de oude adel van Midden-Euro- pa -' het stuk speelt in Roemenie - in al zijn fundamenten geschokt. Het oude Oostenrijks-Hongaarse Rijk, waar graven en gravinnen de toon aangaven, was verbrijzeld in een draaikolk van oorlog, revolutie en hongersnood. Emmerich Kalman wilde zijn publiek nog een keer ntee- voeren naar de oude tijd, nog geen tien jaar terug, toen je nog minzame graven had en vooral gehoorzaam landvolk. Het verhaaltje doet er niet zo toe. Gravin Mariza wordt verbefd op haar rentmeester. Dat is beneden haar stand en bovendien maken allerlei misverstanden de zaak wat moeilij- ker. Uiteindelijk blijkt de rentmees ter bij nader inzien een steenrijke graaf. Emmerich Kalman stoffeerde dit motief met een aantal uitstekende SCHIEDAM Volgende week woensdag geeft het Harmonie Orkest van de Schiedamse Muziekschool een concert in het Dienstencentrum de 4 Molens. Er staan werken op het programma van Jef Fenders, Henk van Lijnschoten, Ted Huugens, John Lennon en Paul McCartney e.a. Wie denkt geconfronteerd te worden met een hele avond van die zware muziek, heeft het dus behoorlijk mis, want op het programma 'staat ook het thema van de Onedinlijn. Wat een onz.in overigens om te schrij- ven over zware en lichte muziek. Wij kennen in deze wereld alleen maar goede en slechte muziek. De harmo nie van de muziekschool speelt goede muziek. Aanvang acht uur. liedjes en de nodige massascenes. Hij had talent genoeg om een ijzeren re- pertoirestuk te leveren en dat is het dan ook geworden. Het Rotterdams Operettegezelschap slaagde er vrijdagavond in de aandacht van het publiek een kleine vier uur gevangen te houden en dat is een kompliment waard natuurlijk zonder af te dingen op de verdiensten van de komponist. Annie Kruitbosch wist inderdaad een vrolijk gravinnetje neer te zetten en kraanmachinist Frits van Houten speelde met talent de rentmeester/graaf, de held van het stuk, de man zonder slechte eigen- schappen. En ondanks die centenaarslast aan zijn donder heeft hij mooi gezongen. Ook de bijrollen - allemaal komische types - kwamen goed uit de verf. De weinige toeschouwers uit Vlaar dingen en Schiedam zagen een aantal oude bekenden op het toneel. Martin en Els Weber, het kampioensdans- paar, brachten net als in Carrousel en Crijgh de Claere balletsolo's en tussen de dansers werd de Vlaardingse bal- letlerares Anneke van Geldern her- kend. Niet zo verwonderlijk allemaal, want Maria Judels van de Vlaardingse balletschool had de choreografie ver- zorgd en Vlaardinger Dick Borst, componist van Carrousel, Crijgh de Claere en Even Goede Maatjes, diri- geert al jaren bij het Rotterdamse Operettegezelschap. De vermoeienissen van al die mede- "werkers zijn niet tevergeefs geweest. Het publiek had - zoals gezegd - een fijne avond. Aanstaande vrijdag wordt Grafin Mariza nogmaals in het Passage theater opgevoerd. Aanvang acht uur. Prijzen der kaartjes f. 10,- en f. 8,-. HAN VAN DER HORST. OOST - Een paar schaduwen op het dak van Coebergh aan de van Cou- wenhovenstraat. Er klinkt zacht ge- morrel aan een staalplaten deur, maar dat geeft niet, want zo ladt het is donderdagnacht - komt daar nie- mand meer en Coebergh ligt in een verlaten fabriekswijk. In de verte glinsteren de galerijlichten van de grensflat, maar ook daar is achter haast geen enkel raam het schijnsel van een lamp te zien. De zaak lijkt op rolletjes te lopen. Niemand stoort de inbrekers. Maar in de staalplaten deur is geen bewe- ging te krijgen. Op de tast kruipen ze verder naar een dakraam van draad- glas. Met eerFklap wordt het raam ingeslagen. Even verscheurt glasge- rinkel de stilte, maar ook dat levert geen gevaar op. Vanaf het dak heb je een goed uitzicht over de buurt en nergens verschijnen de lichtkegels van koplampen. Voorzichtig kruipen de inbrekers naar binnen. Ze komen ergens boven- in de opslagruimte terecht. Een trap is er niet, maar wel een spatel met een brandslang. Die wordt fluks neer- gelaten en hand over hand klimmen de inbrekers naar beneden, hun inmiddels aangestoken zaklantaarns in de mond. Nu is het bijna de beurt aan de ploeg buiten, die daar met een gestolen Fiat-bestel wachtDe grote toegangsdeur laat zich aan de binnenzijde met gemak openen. Een van de inbrekers zwaait met zijn arm naar buiten. De motor van de Fiat start, hij trekt op -koplampen uit en rijdt zachtjes, zachtjes de hal bin nen Dan is het hard werken geblazen. De poort wordt weer gesloten en nu iaadt iedereen de wagen vol met alle dozen die ze maar vinden. Bessen- en citroenjenever, whisky: alles. In het geheel worden 82 dozen verstouwd. Dan gaat de deur weer open en de Fiat vertrekt, nog steeds met de kop- ->\v - ~V *iDe Coebergh-distelleerderij, die voor de derde niaal dit keer met sukses werd bezocht door liet Duistere Gilde. Ook deze week weer behoorlijk wat aankondigingen voor onze rubriek, waarin aandacht wordt besteed aan politieke bijeenkomsten, gericht op de komende verkiezingen. Met weet het: wees welkom op het adres Rijn- mond West Combinatie, Postbus 306 in Vlaardingen. Uw bijdragen moeten 's maandags binnen zijn. Morgen, donderdag 24 maart houdt de regio Rijnmond van D'66 een ver- kiezingsbijeenkomst in restaurant En- gels, Stationsplein Rotterdam. Men begint om 20 uur. Spreker is staatsse- kretaris van financier) Aart de Goe de. Zeer binnenkort zal in Schiedam een aldeling van D'66 worden opge richt, mogelijk in samenwerking met Vlaardingen en Maassluis. Eveneens morgen, 24 maart, is in longerencentrum De Toverbal in Maassluis de eerste van een reeks po litieke avonden. Men start met de WD: het aankomend 2e kamerlid De Korte zal aanwezig zijn. Onder- werpen: abortus, drugbeleid, werk- loosheid en jeugdbeleid. PSP Vlaardingen heeft eem tweede Raamkrant uitgebracht, die is beves- tigd op het raam van het PSP-pandje in de Vlaardingse Schoolstraat. Onderwerp: de principes van Wilton- Feijenoord. Begin mei zal dr. L. van Klinken, wetenschappelijk medewerker van de RU in Leiden, op een bijeenkomst van de kiesvereniging van de Refor- matische Politieke Federatie spreken over ..Waarom RPF". Tijd en plaats worden nog bekendgemaakt. De RKPN houdt op 3 mei in zaal Irene in Schiedam een openbare ver- gadering. Klaas Beuker zal het spreek- gestoelte bemannen. De start van de kampagne van de PPR in Vlaardingen start op 28 maart. Wim Riedijk spraakt dan in De Lijndraaier. Men begint om 20 uur. Hij zal onder andere spreken over kernenergie, bewapeningswedloop en menselijke maat. 30 maart is de eerste avond in de serie politieke cafe's, georganiseerd door een werkgroep van het CJV Plaats van handeling: Triangel in Vlaardingen Men begint om 20 uur, spreker is de heer Fibbe, voorzitter van de Rijnmondraad. Iampen uit. Pas aan het eind van de straat geeft de chauffeur gas, ont- steekt de lichten en vertrekt richting Maastunnel, want de tocht gaat naar het Zuiden, naar de Betuwe achter Gorkum Feiten? Een mogelijke rekonstruktie van de diefstal, die donderdagnacht bij Coubergh plaatsvond, De uitgerol- de brandslang hing er nog, de drank waarde f.14.500,was verdwe- nen. En vrijdag kwam een autohandelaar vertellen, dat bij hem een Fiat-bestel was verdwenen. Die wagen werd dezelfde dag in een weiland te Brakel precies: in de Betuwe terugge- vonden. Hoe komt de politie erbij om deze te kombineren, de diefstal van een massa drank en van een bestelwagen? In Schiedam is de laatste tijd een bende drankdieven aktief die gebruik maakt van gestolen vrachtwagens. En hoofddoel lijkt tot nog toe het gerenommeerde bedrijf Coebergh, sinds enige tijd onderdeel van het Heinekenconcern. Een aantal weken geleden trof de politie op de Buitenhavenweg een auto vol drank aan, die bij nader inzien bleek te zijn gestolen. Weer wat later kwam het personeel van Coebergh voor een grote verrassing te staan. In de opslaghal van hun bedrijf troffen zij juist!een gesto len auto vol drank aan. Het ziet er dan ook niet naar uit, dat de Schiedamse drankbende uit rou- tiniers bestaat. Twee maal al is het om onbekende redenen misgegaan en erg sekuur werken ze ook niet. Men neemt niet de moeite elders in het land een geschikt model uit te zoeken. Men koopt evenmin bij bij de penoze een stel valse nummer- borden. Misschien is die investering ook niet de moeite waard. Tenslotte kan men in een vrachtwagen slechts voor enkele tienduizenden guldens laden en een konvooi zou inderdaad helemaal opvallen. Een heler betaalt natuurlijk nooit de voile prijs. De Nederlandse wetgever beschouwt zo'n heler terecht als erger dan de steler Hij loopt dus een behoorlijk risico. De inkoopprijs moet voor hem dat risico waard ziin. Het produktschap voor het gedistel- leerd heeft ondertussen geen idee over de hoeveelheid illegale drank gestolen of zonder vergunning gemaakt die in Nederland aan de man wordt gebarcht. Het vermoedt wel, dat er heel wat onwettige li tertjes door de vaderlandse kelen gaan, getuige de grote kapaciteit van de opgerolde „zwarte" stokerijen. En - zo voegt men eraan toe - het produkt is vaak van uitstekende kwa- liteit. De Schiedamse speurders zijn inmid dels op jacht gegaan naar de drank dieven. Alles bij elkaar hebben zij toch een groot risico genomen, want de kans dat zij gepakt worden is niet denkbeeldig. Wanneer men de mislukte pogingen meetelt en de dagen van voorberei- ding, dan hebben de dieven met hun aktie weinig verdiend. Laten we zeggen, dat de heler een behoorlijke prijs betaalt en dat de dieven klein getal met zijn drieen waren. Dan schiet er per man een paar duizend gulden over voor meer dan een maand werk. En wie weet, wanneer ze weer een geschikt doelwit voor hun inbraken vinden. Dan kun je net zo goed de rechte weg bewandelen. Krijg je nog ziekengeld en WW ook. Telefoonnummer Gewestelijk Ar- beidsbureau: 705300. WiWWiWAWWAft^WWWAWWiVWVWWWWVWWWWWVWVW CORNELIS SPEELMANSTRAAT IB VLAARDINGEN BOM Per 1 april a.s. is de heer B. Cattel (30) benoemd tot hoofdredacteur ■van De Havenloods B.V. Hij volgt in deze functie de heer E.J. Mathies op die per gelijke datum zal gaan optreden als stafredacteur van Wegener's Couranten Concern N.V. - waartoe De Havenloods B.V. behoort en als Haags redacteur van de Pers Unie, een samenwerkingsverband van regio- nale dagbladen. Bert Cattel, woonachtig in Moor- drecht, is sinds juni vorig jaar chef-redacteur van De Havenloods B.V. Eerder was hij werkzaam als eindredacteur van Holland Sil houet, dochteruitgave van De Havenloods. Na het voltooien van zijn middelbare opleiding aan de (toenmalige) Rijks-HBS in Gouda, in welke gemeente hij ook werd geboren, deed Bert Cattel bij diverse dagbladen ervaring op. Sinds 1968 is hij aan De Haven loods B.V. verbonden. In zijn huidige functie houdt hij zich vooral bezig met organisatie, vormgeving en algemene redactie. De Havenloods B.V. is uitgeefster van de bladen De Havenloods, Holland Silhouet, Nieuwe Vlaar dingse Courant, Schiedams Nieuwsblad en Maassluis Nieuws- blad. Directie Wat vindt u er nou van, van die poli- tiek? Of, om het nog wat sterker te zeggen: zou u minister-president wil- len wezen? Ik niet, als ik eerlijk bent. En daar zijn diverse redenen voor. Toegegeven: er zitten aardige kantjes aan het premierschap. Wie die funk- tie eens heeft bekleed, voor hoe kor te periode ook, zit toch de rest van zijn leven gebeiteld. Voldoende be- kendheid om daarna een fraaie baan te krijgen en een behoorlijke invloed En dan, de centen zijn ook niet slecht. Hoewel de ploeg-van-Joop, om de huidige ministers zo even aan te duiden, bij het begin van hun re- geerperiode meteen vrijwillig een salarisverlaging aksepteerden mag toch gesteld worden, dat het een baan betreft die zeker niet slecht betaald wordt. Maar toch: voor mij hoeft het alle maal niet. Macht, invloed en geld: het zijn leuke dingen, maar de ellen- de die je er van hebt. Dat zie je toch maar weer aan de ont- wikkelingen van de laatste dagen. Joop had het moeilijk, en met hem Dries, Harry en al die andere vrien den. En ja hoor: gisteren is de be- slissing dan uiteindelijk toch geval- len. Het is uit met de pret. Van de ene dag op de andere is het aantal werklozen weer iets gestegen. En of ze een uitkering krijgen: dat is nog maar de vraag. En ach: ik zie het simpele, maar oh zo ontroerende gebeuren in Huize Den Uyl van gisteravond voor me, alsof ik er zelf bij was. Diep in de nacht stopt de dienstwagen, vuil en smerig want de chauffeur heeft al da gen geen gelegenheid gehad hem te wassen, voor het tuinpad. De ex- premier stapt uit: het hoofd nog iets dieper gebogen dan de laatste weken al het geval was. Nog voor hij de lipssleutel in het slot kan steken wordt de deur al geopend. Het is Liesbeth, die op dit al zo late uur nog wakker is, wachtend tot haar man het nieuws komt brengen. „Dag jongen", zegt ze bedeesd en kijkt hem onderzoekend aan. „Hoe ging het; is het gelukt?" Joop kijkt wat verlegen naar zijn schoenen. ,,Nee, meid, het is niet ge lukt. Het is over. Ik ben brodeloos". Zwijgend gaat het echtpaar naar de woonkamer. Er is geen reden om nog iets te zeggen. Samen gaan ze op de bank zitten en staren wat naar de vlammetjes van het houtvuur. Ziet u dat gebeuren ook voor u? Ik wel. En alleen die gedachte al ont- neemt mij iedere aspiratie in de rich ting van het Cats huis. Het is te hopen, dat Liesbeth gister avond een fles je never in huis had, bij voorkeur van dat bekende merk. Want daar wordt je weer mens van. En opnieuw mens worden: dat is wel nodig als je net het minister-presi- dentschap bent kwijtgeraakt. VOOR BIJGANGER

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1