Grote show met Mini en Maxi m i/l Gemeente spoelt door PSP geeft bundel karikaturen uit Vangrail in Zoldertheater hak Deze week Fraude met computer: 33 mille Win Moeders mooiste hartewens^ AMIN STEMHUK Vandalisme Rektifikatie Cruise van Lentefeest Stoplichten in Groenoord Rommelmarkt voor Harpe Davids AUTOHUUR-TEL. 010- 349082 Ogen ALLE TYPEN KAMTKKEMNC; Muziek 250gr bonbons met75ctvoordeef lieuwe WOENSDAG 20 APRIL 1977 le JAARGANG NO. 29 SCHIEDAM— Volgende week donderdag -28 april- staan in het Passagetheater de makers van het programma Show Time op de planken. Het zijn merendeels jonge mensen, die niettemin blijk geven van een groot vakmanschap op dit moeilijke terrein. AHeen de namen Mini Maxi en Robert Paul garanderen dat. aen9eIsPort r— kaartje UNIEKE VERKQPING VAN DOUANE GOEDEREN °Plite voor 1.49 vanille •js 9es A3 POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. ea het Maassluis Nieuwsblad Gratis kaarten bij Stichting Lentefeest *De ploeg van Show Time: binnenkort in Passage. Treln-toegangsbiljetten bl) vele stations. Het onderwijs is tijdens de raads- vergadering maaridagavond wel aan zijn trekken gekomen. Niet minder dan tweeentwintig voor- stellen werden gedaan om aan de- ze of gene onderwijszaak steun te geven. Helaas waren daar ook een paar bij die het herstel van gedane schade betroffen. Om de een of andere reden mogen scholen zich in de vernielzuchtige belangstelling van veel vandalen verheugen. Dat is geen Schiedams verschijnsel: dat merk je door het hele land. Er gaan bijvoorbeeld weinig dagen voorbij waarop van de Rotterdamse gemeentelijke pedagogische akademie geen ruit wordt ingegooid. Drie weken gele- den vond men een nieuw vermaak. Men klom door de WC-raampjes naar binnen, verwijderde de bril- len van de toiletpot en stak die op het schoolplein in brand. Zulke dingen komen in Schiedam ook voor en er is weinig aan te doen. De raadsleden kunnen slechts zuchtend de zoveelste onvoorziene begrotingspost goed- keuren, omdat er weer eens een school-interieur was vernield. De daders liggen vrijwel altijd op het kerkhof en de politie weet nau- welijks de vandalen te achterha- len. Men heeft w6l de indruk dat ze nogal jong zijn, kinderen vaak. Schoolhoofd Jeene, een ouwe rot in het vak, heeft daarom een voor- stel gedaan om die vernielingen tegen te gaan. Hij wil de sloopgra- ge jeugd als het ware afleiden door elk schoolplein van een hoeveel- heid speeltuig te voorzien. Muur- tjes bijvoorbeeld, waartegen het goed ballen-trappen is, zodat de ruiten wellicht worden ontzien. Maar wethouder Herman Post- hoorn, die over dat soort dingen gaat, ziet weinig in Jeene's plan. Die vernielzucht komt voort uit de mentaliteit van de vandalen, zo veronderstelt hij, en daar helDen geen muurtjes tegen. Een slag in de lucht van Post- hoorn, maar ook schoolhoofd Jeene kan niet bewijzen dat zijn systeem werkt. De beste oplossing lijkf dan ook een experiment. Men zou bij een of twee scholen Jeene's plan eens kunnen uitvoe- ren en zien wat er van komt. Wordt het niets, dan houden goed opgevoede kinderen er in ieder ge- val leuke speelplekken aan over. H.v.d.H. In ons vorige nummer schreven wij, hoe jonge katjes van een dag door het asyl in de gasklok pijn- loos werden gedood. Het gebeurt echter sinds geruime tijd anders. Men laat de dieren middels een watje chjoroform inademen. Zij slapen dan pijnloos in. Binnenkort komen we op het kattenprobleem uitgebreid terug. REDAKTIE SCHIEDAM— Ook de gemeentelijke drinkwaterleiding is aan de jaarlijkse schoonmaak toe. De mannen van het pompstation gaan wat doen aan het roest dat zich in de buizen heeft ge- vormd. Dat gebeurt natuurlijk niet met bezems. Men verhoogt gewoon de snelheid van het water in de buizen, waardoor de roestdeeltjes loskomen. Langs de wegen worden de hoofd- kranen opengezet, zodat er plots in de stad veel en veel meer water wordt verbruikt. Daardoor kan die snelheid toenemen. Vervelend allemaal voor de huis- vrouw, die nu misschien een tijdje weinig water uit de kraan krijgt. Maar het is beter dan roestwater. Schade voor de gezondheid levert het niet op, maar je kunt er wel mooi een was mee verknoeien. En dat roodbruine water zou van de zomer onherroepelijk uit de kraan komen, als de gemeente nu niet aan het schoonmaken sloeg. Tijdens het warme seizoen wordt er immers veel meer water gebruikt en ook dan neemt de stroomsnelheid in de buizen toe. Mini Maxi, volgens de burgerlijke stand Karel de Rooy en Peter de Jong, begonnen hun karriere bij de betreurde Tom Manders. Daarnaast stapten zij voor twee seizoenen over naar de Snip Snap revue. Talenten- jagers van de televisie ontdekten het komische dup en ze zijn dan ook regelmatig op de buiste zien. Robert Paul is veel Schiedammers bekend van Willem Duys' popu late vuist. Een tijdje terug mocht hij daar zijn dolle konference „De Strandjutter" voor het voetlicht brengen. Maar Robert Paul is niet uitsluitend komiek. Hij kan voortref- felijk imiteren, dansen, zingen, wat tijdens de opvoeringen van „Show- Time" afdoende zal worden bewe- zen. Show Time is iets heel bijzonders aan de hand. Rietje Konings van stichting Lentefeest heeft zich erop gestort. „Ik heb een belletje aan Pillard van de Schiedamse Gemeenschap gege- ven", vertelt ze in de gezellige socie- teit op de Broersvest, „en maar meteen vierhonderd kaarten gekocht. Die kaarten delen we gratis uit en dan het liefst aan bejaarden met wat lichamelijke problemen. Voor vervoer wordt gezorgd. Dat doen we zelf met onze bus en er is kontakt opgenomen met het comit6 auto- en boottochtjes. Dat zijn mensen die anderen met vervoersproblemen helpen. Zij doen voor een derde aan de kosten mee". Naast deze drie rasartiesten wordt het programma gedragen door mensen als Eileen Egas, Gemma van Eck, Bettiena Drukker en Freddy Kanton. Het kwartet Koos Mark zorgt voor de muziek. Er worden twee voorstellingen gehouden, edn 's middags en een 's avonds, die respektievelijk om kwart over twee en kwart over acht beginnen. Toegangsprijzen f. 15.-, f.12.50. f.10.-. 65 plus en Kultureel Jongerenpaspoort: f.7.50, f.6.50 en f.S. Maar met de nniddagvoorstelling van Wie naar Show Time wil, kan het best een kaartje sturen naar Lente feest, Broersvest 101. Ze kunnen dan vanaf 25 april worden afgehaald. En lukt dat niet, dan is er altijd een irtouw aan te passen", zegt Rietje. Een vervelend bericht heeft Riet- tje wel. Het Passagetheater is niet berekend op rolstoelgebruikers. Voor hen is dus onmogelijk om Show Time te bezoeken. Jammer, maar overmacht is overmacht. Rietje belooft met de hand op het hart dat er volgend seizoen amusement komt speciaal voor rolstoelgebruikers en bedlegerigen SCHIEDAM- Het twintigjarig judi- leum van de PSP is ook aan Schiedam niet ongemerkt voorbijgegaan. De SCHTEDAM- „Niet hard wel lief" Zo noemt tekstschrijver Cees Rutgers het programma dat hij voor zijn eigen cabaret, Vangrail schreef. De groep, zo beweert hij, zoekt ,Jiaar engage ment niet in een derde wereld, noch in een- zij het dan demissionaire- Tweede Kamer, maar in de eerste plaats dicht bij u, bij ons thuis". In hoeverre dat klopt zal vrijdag en zaterdag in het Zoldertheater schoenreparatw klaar terwijl u wwcht SLEUTELS SLIJPEN: GRAVEREN: Copieren Vlejsen Naamplaten Seharen Rotterdamsedijk 443 Centrum-Schiedam aan de Nieuwstraat blijken want daar treedt Vangrail op. De voorstelling begint zoals gewoonlijk om negen uur. De landelijke kritiek heeft het pro gramma van kabaret Vangrail nogal enthousiast ontvangen. ..Stijlvol", „muzikaa! zeer sterk", „origineel" „uitstekende liedjes en een voor- treffelijke pianist", schreven de grote bladen. Zaterdagmiddag om half drie begint de laatste voorstelling van een poppentheater voor dit seizoen. De kinderen kunnen dan genieten van het Poppentheater Otto v.d. Mieden met „Appelpan, meneertje dan". Appelpan is een mannetje dat zich- zelf weggeeft, als hij merkt dat het met hem ufloopt. Hij doet dat door middel van een levensgrote lcgpuzzel. Er komt verder orgelspel aan te pas, een hoop zang, een ppffs-boek dat goede raad geeft, want daarin staat alles over zijn leven. Otto van der Mieden speelt zelf Appelpan, terwijl er nog een kleine meneer Appelpan aan te pas komt, een pop die precies op Otto lijkt. Kortom: een sprookjesachtige voor stelling. Toegang: f.2.50. Op zaterdag 23 april 1977 14.30 uur, zal in gebouw Harmonie gelegen te Vlaardingen aan de Schiedamseweg 51 door Koyk's Landelijke Verkopingen publiek worden verkocht een interessante partij. plaatselijke afdeling heeft een boekje met karikaturen uitgegeven. Natuur lijk behelzen ze allemaal de anti- kapitalistische strijd en inderdaad geeft het in fotostencil uitgevoerde werkje een aardig beeld van wat teke- naars deze eeuw zoal tegen de be- staande orde op papier hebben gezet., Het boekje bevat platen van groot- heden als Albert Hahn, Jordaan enz. die vaak nog verrassen origineel aandoen. Ook recente tekeningen van Schie dammers ontbreken niet. Verschei- dene plaatselijke PSP-ers kunnen goed met de Oost-Indische inkt om- gaan en daarvan profileert het PSP- maandblad hier ter stede natuurlijk terdege. De PSP hoopt, dat het boekje wat kan helpen bij de propa ganda in de komende verkiezings- tijd. De pacifisten zijn van plan ermee te kolporteren vanuit de marktkraam die ze soms op de Hoogstraat hebben staan. Het boekje kost f. 1.50. Het is bovendien ver- krijgbaar bij Yvonne Hontele, Warande 75. Overigens is de PSP van plan om de komende tijd zeer aktief te plakken SCHIEDAM— Gistermorgen om negen uur precies voeren de twee salonboten die zo vaak op de Nieuwe Haven bij de Oranjebrug liggen, statig weg. Passagiers: ouden van dagen en gehandikapten, die zich via stichting Lentefeest verzekerd hebben van een paar prima dagen uit. Het programma ziet er uitstekend uit: de gasten varen vier dagen lang rond op Hollands mooiste binnenwateren en de beide schepen zullen onder andere Alkmaar en Amsterdam aandoen. Lentefeest heeft er voor gezorgd dat aan boord niets mis kan gaan. Gekwalificeerd personeel helpt de vakantiegangers en steeds is er een arts aanwezlg. De familie hoeft zich dus nergens zorgen over te maken. *Cor Vriend wint de marathon *Bij Wilhelmina schiet met er lustig op los *De hitrubriek. SCHIEDAM Een komputerpro- grammeur van de glasfabriek is erin geslaagd zijn bedrijf voor ruim f.33.000,- op te lichten. Hij deed dat door niet verdiend salaris op zijn eigen bankrekening te laten overma- ken. Op de glasfabrieken werken veel buitenlandse werknemers, die vaak met onbetaald verlof'naar hun vader- land gaan. De programmeur zorgde ervoor, dat de computer dit niet opmerkte maar gewoon doorging met het betalen van salaris, maar nu op de bankrekening van de frauduleuze programmeur. Zo werden de arbei- ders niet benadeeld -die hadden immers onbetaald verlof- maar het bedrijf wel. Bovendien tekende de programmeur soms zijn eigen bankrekeningsnum- mer aan op ponskonseptformulieren van de salarisadministratie. Met deze formulieren worden compu terpons- kaarten gemaakt. Weliswaar werden om bedrog te voor- komen op een andere afdeling pre cies dezelfde konceptformulieren ingevuld, maar onze programmeur hielp zelf mee, als die vergeleken werden met zijn produkt. Zo viel deze kontrolomogelijkheid weg. De zaak werd tenslotte ontdekt door een employe van de Algemene Bank Nederland. Hij stelde vast, dat bankrekeningsnummers en namen van de gastarbeiders die zo braaf hun salaris doorbetaald kregen, soms niet klopten. Een nader onderzoek bracht alles aan het licht. GROENOORD- Nu de laan van Bol'Es bijna geheel is vernieuwd, wordt het tijd om verkeerslichten aan te brengen. Vanmiddag werden ze geinstalleerd op het kruispunt met de Eduard van Beinumlaan. Bij de Peter van Anrooylaan komen voetgangers- lichten. De verkeerslichten tussen rijksweg 20 en het begin van de Laan van Bol'Es zijn aan vernieuwing toe. Voor de automobilist betekent dat: veertien dagen geen rood licht op de Churchill weg. Een reden temeer om voor- zichtig te zijn. En nog een leuke wedstrijd op de koop toe. Vraag naar - "♦jkj^jt^.dewedstrijdkaart XrVV Deze aanbiedingen gelden van 21 t/m 27 april Niet duurwel hecrlijk. >.F SSsS;* ■B>M: GORZEN— Zaterdagmorgen wordt het Rozenburgerplein herschapen in een grote rommelmarkt. Tussen de oude spullen staan leden van de Harmonie Harpe Davids, want zij hebben het gebeuren op touw gezet. Enige tijd terug bleek dat de majo rettes allemaal uit hurt uniform waren gegroeid, zodat vervanging was geboden. Daarmee zijn een paar duizend gulden gemoeid en Harpe Davids hoopt die op de rommel markt te verdienen. Wellicht kunt u iets aardigs vinden op deze rommelmarkt. Misschien hebt u zelf nog wel het een en ander waarmee Harpe Davids zijn voor- deel kan doen. Kleine meubelen bij voorbeeld, allerlei gebruiksvoorwer- pen, kleuterkleding, boeken, oude jaargangen. U kunt ze langsbrengen Kosmetika gestolen Op de Villastraat is een vrachtwa- gen opengebroken, waaruit vervol- gens voor f.950,- aan kosmetika is gestolen, De aangerichte schade bedraagt f.125,-. bij Korpershoek, Beierlandsestraat 57. Ze worden natuurlijk bij u opge- haald, indien u daar de voorkeur aan geeft. Even met dezelfde Korpers hoek bellen. CORNELIS SPEELMANSTHAAT IB VLAARDINGEN BOVA Tot aan de verkiezingen is iedereen, die zijn politieke nieuws kwijt wil in onze rubriek Stemhok, van har- te welkom. Het adres: Rijnmond West Combinatie, Postbus 306 in Vlaardingen. Uw bijdragen moe- ten 's maandags binnen zijn. 26 april komt Max van der Stoel voor de PvdA naar Vlaardingen. Hij spreekt in zaal Harmonia. Men begint om 20 uur.- Begin mei zal dr. L. van Klinken, wetenschappelijk medewerker van de RU in Leiden, op een bijeen- komst van de kiesvereniging van de Reformatische Politieke Fede rate spreken over „Waarom RPF". Tijd en plaats worden nog bekend- gemaakt. De RKPN houdt op 3 mei in zaal Irene in Schiedam een open- bare vergadering. Klaas Beuker zal het spreekgestoelte bemannen. Dinsdag 3 mei is Susan Bisschof- van Heemskerk van D'66 als gaste in CJV's Politiek Cafe aanwezig. Ook dit wordt gehouden in De Triangel in Vlaardinaen De PSP afdeling Schiedam houdt vrijdag 13 mei in zaal Irene in Schiedam een verkiezingsavond. De spreker is nog niet bekend, wel zal tevens de film Mit uns nicht mehr (over multi-nationals) wor den vertoond. Op 9 mei is mevrouw Erica Ver- kerk-Terpstra voor de WD in De Ark in Maassluis. Men begint om 20.15 uur. Op 23 mei is Pol de Beer (WD) in De Hoogkamer van het NIVON in Vlaardingen. Aanvang 20 uur. Maandag 16 mei houden de Maassluisse VVD-vrouwen een bij- eenkomst op het adres Merellaan 117. 5 mei wordt in De Toverbal in Maassluis een PPR-presentatie ge houden. Hans van de Wilk van de ze partij is aanwezig. 12 mei is Ria Beckers van de PPR in Schiedam. Exacte plaats nog niet bekend. In De Toverbal is 21 april de PvdA aan de beurt. Nog steeds Toverbal Maassluis: 5 mei een PPR-avond. De laatste politieke avond van Tovefbal is op 12 mei: dan wordt de PSP de gelegenheid geboden haar standpunten te verkondigen. *Vanavond woensdag 20 april, houdt CJV Liefde en Vrede haar eerstvolgende politieke cafe in de reeks tot aan de tweede ka- merverkiezingen. Klaas de Vries, 2e kamerlid voor de PvdA met de- fensie als specialisme, zal -de aan- zet tot de diskussie leveren. Plaats van handeling: Triangel, Vlaardin gen. Hij dronk wat somber zijn glas leeg en keek me aan. „Zeg jij nou 's eer- lijk: mankeert er iets aan mijn ogen?" Ik bekeek hem aandachtig en schud- de mijn hoofd. „Hoezo, Hans", vroeg ik voorzichtig, „zie je minder goed de laatste tijd?" Hij wandelde met wat gebogen schouders naar de koelkast en haalde er twee verse pijpjes uit. Terwijl hij weer in zijn fauteuil plaatsnam sprak hij ernstig: „Nee, mijn gezichtsver- mogen is best. Altijd geweest. Geen bril voor deze jongen. Maar toch mis ik iets. Aan mijn ogen". Hij zweeg en pakte de flessenopener. Met een sissend geluidje kwamen de kroonkurken aan het einde van hun nut tig bestaan. „Kijk, het zit me toch wel dwars" zei hij, terwijl hij de glazen vakkun- dig volschonk. „Het is me de laatste tijd sterk opgevallen: vrouwen vallen niet op mij zoals ze zouden moeten doen. Dat merkte ik een week of wat geleden, toen ik samen met mijn vrouw en met mijn pa en moe op be- zoek naar de televisie zat te kijken. Naar een muziekprogramma, vol opera- en operettemelodieen. Nou, prachtig vonden die vrouwen het. Schitterend". Hij nam bedachtzaam een teug en keek me nog steeds bedroefd aan. „Nou, daar is toch niets erg aan...." probeerde ik voorzichtig. .Jtfaar het gfng helemaal niet om die muziek. Het ging om die presentator, die zan- ger met die lage stem: die deed 't 'm. Ze zaten kompleet te zwijmelen. met z'n tweeen. Telkens als-ie in beeld kwam ging er een dubbele zucht door de kamer. ,,Wat een stuk is het tochzei mijn vrouw. En mijn moeder: „Ja, die ogen Hij haalde zijn schouders op. „Ik heb dat hele spul zo eens aangezien en die vent ook 's goed bekeken. Nou, ik kon er niets bijzonders aan ontdek- ken. Gewoon, een vent met een pak an. Maar verder niks bijzonders. En die ogen, daar was ook weinig in- teressants aan te zien. Een paar dagen later, in de tram, hoorde ik weer zo- iets. Twee leuke juffies op de bank voor me, die het blijkbaar over een leraar of zo hadden. En weer: „Die ogenIk ben 's avonds, bij het scheren, meteen eens wat aandachti- ger voor de spiegel gaan staan. Ik vond dat ze er best uitzien zoals dat moet. Alles netjes op z'n plaats en zo. Maar ik heb nog nooit een zwij- melende vrouw gezien, als het over mezelf ging Hij dronk zijn glas in een teug leeg en zette het terug op de salontafel. Toen stond hij op, pakte zijn jas, en liep naar de deur. „Ik zou me er maar niet druk over maken, jongen", zei ik troostend. „Mijn vrouw zwijmelt ook nooit als ik's avonds thuiskom Hij knikte en liep stilletje naar de buitendeur. „Het zal wel zo horen' zei hij toen. Toen-ie weg was heb ik er toch nog even over na zitten denken. En nog wat later, voor de scheerspiegel, kon ik het toch niet laten om even te kij ken. Ik voelde geen behoefte om te zwij melen. Maar ik ben een man, natuur lijk. VOOR BIJG ANGER .1,

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1