Ronde van Vlaardingen nu voor 5t eerst in centrum Havenloop voor Steef Kijne Hoe hogerde rente, hoe moeilijker u aan uw spaargeld kunt komen. Fenzij... 5 \X Obligatierente-rekening: Bank Mees Hope nv Vlaardingen Heracles Radio Molenaar sponsort De Coureur OVER/LUIZER v J Rekord aantal deelnemers prestatieloop CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Martinit is zaalkampioen Voetbal voor ziekenomroep GASVERWARMING Elders JT Jl Sponsor Mercuriusstraat 41, tel. 342163,VLAARDINGEN 'Natuurlijk.op sommige spaarre- keningen kunt u een imponerende rente krijgen. Maar het betekent wel dat u uw spaargeld voor lange tijd kwijt bent. Mees Hope heeft een A-mJ rekening die u gelukkig heel wat meer vrijheid laal. En waarop u toch' een forse rente ontvangt: de Obligatierente-rekening. Voordeel I: Ruime vrije opname. Elke maand kunt u tot een bedrag van f l .000,- vrij opnemen. Overigens geldt een opzegtermijn van 3 maanden. Onbeperkte vrije opname voor aanschaf van effekten en onroerend goed. Voordeel 2: Toch een hoge rente. Het unieke van de Obligatierente-rekening. dat de rente gekoppeld is aan het rendement van 3 langlopende staats- leningen. Niet de bank bepaalt de rente, maar deze volgt maandelijks de kapitaalmarkt. In de praktijk ligtde rente altijd hogerdan bij lajiger lopende spaarrekeningen. Voor mei bedraagt de rente 5'/Wo. Ook als u (nog) geen client bent van* Mees Hope kunt u een Obligatierente- rekening openen. U kunt er zelfs per giro geld op laten storten. Wilt u meer weten? Vraag de speciale folder bij uw kantoor in de buurt. hogere rente en toch kontant geld. BMH Prestatieloop 1 19 10 )3 21 tt )s 6 25 )s 26 - 2? )I0 18 29 )K 36 )B 31 ),H 32 )B 33 3H 11 35 )b 36 VVOEinl>ivt\vj ivim iy i I 1S-S12 VLAARDINGEN - Waar is de EC Vlaardingen in dit seizoen nog toe in staat? Deze vraag kan gesteld worden na de verrassende overwinning op Groningen (0-1). De ploeg van trainer Theo Laseroms rnaakt nu nog een re- delijke kans orn in aanmerking te ko- men voor de vierde en laatste perio- detitel, die recht gee ft op deelname aan de na-kompetitie. Met zal voor de eerste divisieclub ove- rigens geen gemakkelijke opgave wor den. Belangrijkste concurrent is For- tuna SC. dat in deze vierde periods een gelijk aantal puntert bezit als FC Vlaardingen, inaar een wedstrijd min der heeft gespeeld. FC Vlaardingen mag daarom geen fout meer maken, ook niet tegen het laaggeplaatste Heracles, dat zondag op bezoek komt aan de Marathon- weg. Verder vooruitkijkend staat het duel tegen MVV, over veertien dagen cen- traal en dat kan.beslissend zijn voor deze vierde periode. Verrassend was ook de overwinning van het Schiedamse Hermes D VS in de semi-derby tegen het Rotterdamse Xerxes. De Schiedammers wonnen met 2-1 en stegen hierdoor weer boven de fatale degradatiestreep in deze hoofdklasse. Hermes DVS is met nog twee wedstrijden te spelen nog lang niet veilig: omdat de twee mede-degradatiekandidaten zondag niet in het veld kwamen is de situatie een beetje vertekend. Toch is deze winst van Hermes D VS goed voor de motivatie, omdat de ploeg zelfal niet meer geloofde in een mogelijk behoud van het hoofdklasseschap. De enige wedstrijd, die op Koningin- nedag stond vastgesteld in de zater- dagkompetitie, de beslissingswed- strijd om degradatie tussen Vlaardin gen en Spirit, werd door een sterfge- val bij Spirit uitgesteld tot a.s. za- terdag als beide ploegen elkaar ont- moeten in Capelle. Excelsior'20 blijft op de goede weg. Zondag werd hekkesluiter ODI met 6-0 verslagen. Omdat ook Den Hoorn geen fout maakte blijft het in deze vierde klasse ongemeen spannend en kan de beslissing tot de laatste com- oetitiedag worden uitgesteld. Somber ziet het er voor SVDPW uit. De Schiedamse ploeg zakte naar.een laatste plaats door een 2-0 verlies tegen LMO. Belangrijk i,s daarom het treffen van a.s. zondag als de ploeg naar PFC moet; ook nog niet veilig voor degradatie. In de afdeling verregende het pro- gramma afgelopen zondag volledig. Kampioenskandidaat MSV zag de wedstrijd tegen Radio afgelast. Be langrijk voor de titel is wel de ont- moeting van zondag, als de Maas- sluise ploeg naar Metro moet. Door niet te spelen behoudt FCN de kans mogelijk nog een beslissingswedstrijd uit deze kompetitie te halen, omdat koploper Animo verloor. Beide ploe gen kunnen nu nog gelijk komen. Het voetbalprogramma voor a.s. zaterdag en zondag ziet er als volgt uit: Zaterdag: Spakenburg-Z\ alu- wen; Excelsior Maassluis-DOVO, Nieuw Lekkerland-PPSC, lloekse Boys-SVOW, Die Haghe-MVV, Sun- light-NBSVV, Capelle-TSB. Zondag: FC Vlaardingen-Heracles, SVV-Wil- lem II, Hermes D VS-R VC, Excelsior- •20-Fu 11 Speed, PFC- VDP W, OH V V- Schiedamse Boys, MetrO-MSV. PETER SPEK MEUBELEN \J WONINGTEXTIEL vlaardingen dr. wiardi beckmansingel 3 en 5" telefoon 010 - 34 23 82 V VLAARDINGEN - Zaterdagmiddag om twaalf uur zal het eerste startschot vallen tijdens de wielerronde van Vlaardingen. Het jaarlijkse sportgebeuren, is wederom georganiseerd door de Vlaardingse rennersklub De Coureur. „De voorbereidingen zijn dit jaar niet over rozen gegaan", zegt voorzitter Loerts, als we informeren naar de stand van zaken. „Door rekonstructie-werkzaam- heden aan het parkoers rond het Kolpabad was het niet mogelijk om daar de ronde te houden. We waren daarom genoodzaakt naar het al eerder gebruikte parkoers aan de Marathonw^g uit te wijken." De rennersklub De Coureur met de officiele sponsor Radio Molenaar. Dit parkoers is voor de toeschouwers wel aantrekkelijk, omdat het de ren- ners lang kan volgen, maar voor de renners zelf is het vaak een te zware ronde, omdat de heuvels en de wind op de Maassluisedijk altijd vele uit- vallers eisen. De Coureur had al eerder uitgekeken naar een parkoers in het centrum van Vlaardingen. Vorig jaar had men wel zin in een wielerronde rond de oude haven, hetzelfde parkoers dat de atle- ten afleggen tijdens de Havenloop. Dat stuitte toch op veel bezwaren, vooral verkeerstechnisch. De Coureur stelde zich daarom al in op het trajekt op de Marathonweg en de aankondigingen, die al lang van te voren gemaakt moeten worden, werden hierop afgesteld. „Enkele weken geleden maakte het tuindersbedrijf Verkade bezwaar tegen de afsluiting van de Maassluise dijk, omdat hij daardoor mogelijk op die zaterdag minder omzet zou krij- gen", vertelt Loerts. ,,De Coureur zat toen dus weer met een groot probleem. Het protest van Verkade bracht ons ertoe uit te zien naar een nieuw parkoers en in samenwerking met de Vlaardingse Raad voor Sport en Rekreatie werd die gevonden in een zeer aantrekkelijk trajekt tussen Hoflaan, Schiedamsedijk en Hof- singel. Met deze oplossing zijn wij ook best tevreden". Voor het eerst zal daarom deze ronde van Vlaardingen in het centrufn van de stad worden verreden. Juist in het midden van de ronde liggen de brandweerkazerne en de GGD, maar ook daar is een oplos sing voor gevonden. Tijdelijk worden deze diensten elders in de stad onder- gebracht om bij eventuele gebeurte- nissen direkt uit te kunnen rukken. Loerts, sinds 1974 voorzitter van de Vlaardingse vereniging, heeft het overigens uitstekend naar zijn zin. De Vlaardingse leraar is destijds toevallig met de Coureur in aanraking geko- men. ,,Dat was bij het nationale Merkenkampioenschap, dat tijdens het 700-jarig bestaan van Vlaardingen werden gehouden". heeft de Vlaardingse vereniging zich opnieuw, maar nu officieel met de nieuwe sponsor gepresenteerd. Radio Molenaar, al twee jaar sterk betrok- ken' bij De Coureur, is nu de officiele sponsor van de vereniging. „Wij heb- ben dit nu ook officieel gemaakt bij de KNWU en onze rijders mogen nu met de naam van de sponsor in wedstrijden uitkomen", aldus Loerts. Met deze versterkte verbintenis is De Coureur erg tevreden. ,,De tijd dat Radio Molenaar nu bij ons zit is altijd erg prettig verlopen. Van beide kanten bestond de behoefte om de relaties nog wat steviger te maken". De belangstelling voor de ronde van Vlaardingen is ook dit jaar weer bijzonder groot. Alleen bij de vetera- rten is het nog mogelijk dat renners zich kunnen inschrijven. De ronde voor amateurs, het hoofdgebeuren zaterdagmiddag, is volledig bezet met 100 renners. Ook bij de nieuwelingen en liefhebbers is het rennersveld volgeboekt. Bij de amateurs komen vele bekende renners aan de start. Een greep uit de mogelijke kansheb- bers voor de eerste plaats: Gerrie St.Nicolaas, de winnaar van vorig jaar en Aad Overdevegt. Verder de plaatselijke favoriet Wim Liebrechts, die mogelijk voor een verassing kan zorgen, Sjaak Pieters, Wim van Ste ms, Kees van Bracht, Aad Brons, Airie de Groot, Joop Kettenis en Ron Smit. Bij de veteranen zijn het de Vlaardingers Sjaak Koevermans en Rudie Liebrechts die mogelijk strijd kunnen leveren voor in het veld. Bij de liefhebbers is er ook een plaat- stelijke favoriet: Martin Drop, die af gelopen zondag het klubkampioen- schap won. Verrassingen zijn echter in deze ronde van Vlaardingen niet uitgesloten. PETER SPEK. A De jubilerende Maaslandse voetbalvereniging MVV heeft een prachtig uitgevoerd jubileumboek uitgegeven. In dit 46 pagina's tellend boek wordt de 50-jarige geschiedenis van MVV op een duidelijk manier beschreven. Het openingswoord is van burgemeester J. van den Brink, terwijl naast oude foto's ook oud-voorzitters en oud trainers aan het woord komen. Joop de Baan, Joke Roels en Riet de Baan, die de redaktie vormden van dit boek, kunnen tevreden zijn met dit eipdprodukt. Nog een jubileum. Het Schiedamse UVG gaat in deze maand haar 30-jarig bestaan vieren. Dit zou de vereniging graag vergezeld zien gaan van een foto- dokumentaire, die later in deze maand in de kantine tentoongesteld zal worden. Een oproep van UVG om foto-materiaal om deze dokumentaire samen te stellen. Het gaat hiet vooral om foto's uit de begin jaren van UVG. Voorzitter Ad van Wijk van de Vlaardingse voetbalvereniging Fortuna roert in het laatste clubblad een interessante zaak aan. Het gaat om de slechte toestand van het hoofdveld van Fortuna en de FC Vlaardingen. ,,Met het v.V tv -- hoofdveld van de FC Dordrecht behoort ons veld tot de slechtste uit deze omgeving en van het betaalde voetbal. Niets nieuws voor ons, maar wel beroerd. En nu is het gemakkelijk om te schrijven, dat niet de overbespeling de oorzaak is maar het onderhoud. Niets is echter minder waar, weliswaar zal overbespeling niet de oorzaak zijn, echter wel het spelen onder te slechte omstandigheden. Er zijn op ons hoofveld, dat enkele jaren geleden, tot het beste uit de wijde omtrek gerekend mocht worden, in de loop van de kompetitie wedstrijden gespeeld, terwijl het water erop stond. Geen afkeuring, dus spelen maar en de resultaten zijn bekend". Afgelopen zondag zal Ad Van Wijk wel vreemd opgekeken hebben,toen zijn Fortuna onder een gestaag neervallende regen toch in het veld kwam op een veld, wat eigenlijk niet bespeelbaar was. Ad van Wijk pleit daarom voor een strengere keuring tijdens het voetbalseizoen en ook tijdens de rustperiode in de zomermaanden. Vele velden in Vlaardingen zijn aan een noodzakelijke rustperiode toe ook gezien de langdurige droogte in de vorige zomer. Ondanks het strenge toezicht van VRSR en de plantsoenendienst zijn er toch verenigingen die zich niet aan gestelde regels houden. Het Vlaardingse HVO kreeg van de VRSR een boete van 200 gulden omdat het zonder toestemming op een avond drie wedstrijden liet spelen. Volgende maand staat weer de jaarlijkse avondvierdaagse op het programma. Op 13,14,15 en 16 juni zal het weer een hele drukte zijn in het Nieuwlantpark, als daar weer enkele duizenden mensen op weg gaan voor het behalen van een medaille. Op donderdag 26 mei houdt de Vlaardingse hockey klub Pollux een hearing over de nieuwe statuten en huishoudelijk reglement. Kort geleden is het voedingsrecht veranderd en daardoor krijgt de vereniging een andere status. Pollux gebruikt deze gelegenheid om de statuten en reglementen aan te passen. De leden kunnen hun suggesties op die hearing kwijt, waarna op de Algemene Ledenvergadering tot een juiste vaststelling kan komen van die statuten, Aanstaande zaterdag worden de finales gespeeld in de strijd om het korfbalkampioenschap van Vlaardingen voor het basis- onderwijs. De voorwedstrijden werden op Koninginnedag gespeeld. De finalewedstrijden zullen worden verwerkt op het veld van Korfbalvereniging Vlaardingen aan de Willem de Zwijgerlaan in de Holy. De wedstrijden beginnen om half negen en de kampioensprijs zal om ongeveer 11 uur worden uitgereikt. Door de VRSR wordt in samenwerking met de subkommissie handbal op 18 en 25 mei het jaarlijkse handbaltoernooi georganiseerd. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van WIK van de Hugo de Vriesstraat in de Westwiik. Op 4 en 11 mei wordt ook het voetbaltoernooi gehouden voor de basisscholen in Vlaardingen. Deze wedstrijden zullen worden gespeeld op de velden van de atletiekvereniging Fortuna en de velden van Vlaardingen en CION. Dit was voor dit seizoen de laatste sportspetter. In augustus hopen wij weer met deze rubriek terug te komen. Dit.mag u er echter niet van weerhouden om berichten in de zomermaanden toch aan ons op te sturen. Er is altijd wel een plaatsje voorI VLAARDINGEN De 32e Haven loop is op naam gekomen van Metro- atleet Steef Kijne. In samenwerking met het Comite Nationale gedenkda- gen en de Vlaardingse atletiekvereni ging Fortuna stonden r-uim 30 atleten aan de start, die door de ere-voorzit- ter van Fortuna Dick Ringlever wer den weggeschoten. v I De overwinning van de ex-Vlaardin- ger Steef Kijne is geen moment in gevaar geweest. In de eerste van de vijf ronden rond de oude haven nam Kijne een lichte voorsprong met Walter van Rossum en Kees van der Sman nog in zijn buurt. Al in de tweede ronde was het duidelijk, dat de Nederlands kampioen op de 3000 meter steeple chase de overwinning niet meer kon ontgaan. Met ruim 30 meter voorsprong kwam Steef Kijne door in de tweede ronde en ook het achtervolgend groepje met van Rossum en van der Sman was uit elkaar gevallen. Steef Kijne bouwde toen aan een regelmatige voorsprong zonder zich ogenschijnlijk erg in te spannen. Met een ruime afstand voor Walter van Rossum van de Vlaarding- Het wielrennen staat wel centraal in het gezin Loerts. Sinds kort maakt ook zijn vrouw deel uit van het bestuur als sekretaresseVorige week GRIFFIJN SCHIEDAM-Martinit is zaalvoetbal- kampioen van Schiedam geworden. Het door VVK georganiseerde to'er- nooi had een spannend slot. Martinit won met 5-4 van PPSC met een ora- streden doelpunt. In de allerlaatste mintiut bij een 4-4 stand schoot Ruil'd Quadt hard in het zijnet. De scheidsrechter ging af op de waarne- ming van de grensrechter die een doelpunt had gekonstateerd. Sensatie in de laatste minuut in een overvolle Margriethal, waar overigens wel de twee beste zaalvoetbalteams uit dit toernooi tegenovei^ elkaar stonden. Organisator Ruud Kooijmans van VVK kon na afloop tevreden zijn over verloop van dit eerste toer nooi om de Schiedamse titel, dat zeker volgend jaar een vervolg zal kennen. is. Schiedam, Nieuwe Haven 133/hoek B.K ban. lei. 010-34 0222. VUuydingen. Schiedamseweg 53, tel. 010-34 02 22. SCHIEDAM— Martinit en een team van radio Veronica zullen zaterdag in het veld komen om de zieken omroep in Schiedam aan wat geld te helpen. Vooc dit doel is deze voetbalwedstrijd georganiseerd, die om 11 uur zal beginnen en waarbij VARA's Achter het Nieuws presen- tator Joop Daalmeijer (zelf oud- ziekenomroeper) de aftrap zal ver- richten. In het team van radio Veronica spelen bekende radiomensen als- Adje Bouwman, Hennie Buddie en Ja'ap Poort. OOK UW ADRES VOOR GEISERS KOELKASTEN GASFORNUIZEN KOOKPLATEN BOILERS WASAUTOMATEN CENTRIFUGES STOFZUIGERS. KANTOOR EN WERKPLAATS ARN. HOOGVUETSTRAAT 4 SHOWROOM: SCHIEOAMSEWEO 7T TELEFOON 0 10 - 34 3* 00 VLAARDINGEN SCHIEDAM Onderwijzend perso- neel en ouderkommissie van ,,De Woudhoek" organiseren op zaterdag 14 mei de derde Lenteloop. De start is bij de Woudhoekschool, Faassen- plein in Schiedam. Er kan gelopen worden over drie afstanden: 1,3 en 5 kilometer. De start is om 2 uur. Men kan zich inschrijven op de dag van de start en het inschrijfgeld be draagt tot 15 jaar f.3,- en voor oude- ren f.3,50. Alle deelnemers ontvan- gen een fraai herinncringsregeltje. se atletiekvereniging ROVS kwam Kijne binnen in 18 min. 45,0 sek. Ook vorige jaar wist deze atleet deze Havenloop op zijn naam te schrijven. Walter van Rossum zag zijn tweede plaats ook niet meer bedreigd en kwam binnen in 19 min. 02 jO sek. Derde werd Kees van der Srtian van Olympus uit Naaldwijk. In deze wedstrijdloop werd ook nog een vete- ranenloop verwerkt en daar werd eerste Cor Kramer van AVR in 20 min. 15,0 sek. met op de tweede plaats Fortuna-atleet Aad van der Water in 22 min. 25,0 sek. De enige dame in het gezelschap mevrouw Meeuws, bereikte de finish in 27 min. 06,0 sek. Direkt na afloop werden de prijzen op de Oude Haven uitgereikt door burgemeester Kieboom. Na deze wedstrijdloop gingen ruim 250 deel nemers op weg in de prestatieloop over drie ronden. Dit aantal was op nieuw een rekord. In een gekleurd lint trokken jong en oud langs de Oude Haven, om aan de eindstreep een tegeltje in ontvangst te nemen met daarop afgebeeld heel toepasselijk de Vlaardingse Visbank. Onder die 250 deelnemers was natuurlijk ook Herman Smit, die voor de 32e keer aan deze Havenloop meedeed, met zijn 58 jaar op de laatste meters nog een felle eind- sprint trok en nog diverse jonge Io- pers en loopster achter zich liet. Door bepaalde bijzondere omstandig heden kon helaas een paar weken geen pu'zzel uitslag worden bekend gemaakt in deze krant. Hier komen daarom de uitslagen en de bekend- making van de prijswinnaars van de afgelopen 3 weken. We beginnen met de puzzel van 8 april: daarvan is de oplossing 18 maal de letter H. De winnaars zijn: A. Meering, Columbusstraat 135, Hoek van Holland; A. van Driel, Specht- laan 414, Vlaardingen; mevr. J. Ros- de Vos, Berkenlaan 19, Schiedam. De eerstvolgende puzzel was op 20 april en hiervan is de uitslag 17 maal de letter T. Mevr. H. Mesrnan, Mendel- sohnplein 28d, Vlaardingen; mevr. A. Kiihnen-Sem, J.C. van Marken- slraat 42, Schiedam en E. Wiegman- Wouters, Korte Haven 23, Schiedam, zijn de .prijswinnaars van deze puzzel. Dan als laatste en dan zijn we weer helemaal bij, de uistlag van de puzzel op 27 april, een mooi ge- zegde vormt hiervan de uitslag: ,,Het goud dat schoon in 't oog is, velt alles, zelfs wat hoog is". Zr. Angela Verhaart, Jan Luykenstraat 2a, Maas- sluis; N.W. de Hoog-Klem, Breeweg 3, Vlaardin/gen en mevr. E. Kuiters, Adr. Brouwerstraat 134, Maassluis zijn de winnaars. Al deze genoemde persOnen zullen binnenkort een boekepbon thuisgestuurd krijgen. Voor de puzzel van deze week kunnen als vanouds oplossingen per briefkaart worden ingezonden aan het adres Rijnmond West Combi- natie, Postbus 306, Vlaardingen. De oplossingen moeten uiterlijk maandag 9 mei bij ons binnen zijn. Op elke regel van deze anagrampuz- zel moeten twee woorden van respec- tievelijk 6 en 4 letters worden inge- vuld. Elk woord van 4 letters is sa- mengesteld uit het voorafgaande woord van 6 letters en de daarbij overblijvende twee letters komen, in de zelf te vinden volgorde, in de bei de cirkeltjes links of rechts. Voorbeeld: zou de omschrijving Iui- den „wegbedekking - dierenverblijf" dan moest worden ingevuld ,,asfalt - stal" en dan kwamen de beide reste- rende letters A en F of F en A in de beide cirkeltjes. Bij juiste oplossing van de gehele opgave leest men in de cirkeltjes, per tweetal letters van bo ven naar beneden, twee zegswijzen. Als oplossing moeten alleen deze bei de zegswijzen worden ingezonden. 1 actualiteit - deel van schoen; 2 flambouw - zoogdier; 3 toen -advies," 4 afwezig - schar's; 5 in opstand ko men - hof; 6 gevat - leidsman; 7 hard(vochtig) - delfstof; 8 zoogdier - boterton; 9 plotseling - heldendicht, 10 kwart - zwijn; 11 vloerbfcdekking - schop; 12 banaan - soort kalkmeng- sel; 13 wijze - gerucht; 14 tuk - braaf; 15 trouwhartig - rij; 16 vogel - graan- soort; 17 bovendien - vogelwoning; 18 Duitse Rijnstad - aardig; 19 vreemde man - schietwapen; 20 boi ler - vogel; 21 zoogdier - fraai; 22 fu rore - bekken; 23 beschroomd - vrouwspersoon; 24 onweersgeluid - ondej'scheiding; 25 onderdeel van pomp - ruw; 26 kolom - jeugdig; 27 uitgave - gedachte; 28 bijtijds - heilige; 29 tegenstander - open plek in bos; 30 gratie - huwelijkspartner; 31 treiteren - achten; 32 schip der woestijn - kil, vochtig; 33 dagaan- duiding - derhalve; 34 noodlottig - woning; 35 vlieger - gang; 36 soort koerier - inventaris. i s Pvj» I

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5