Vanuit hoger sferen i CKC Maassluis breekt langeduur-rekord Wereldprimeur in Liempde „Man in wool" zet zich voort Opsporing verzocht SK Groenoord rolt Arrows op I Creedsingers vier en het eerste lustrum Stertocht op bevrijdingsdag FOTO- STRIP. VER- HAAL mm m 1 mei bij Quibus Orgelconcert Blackwoord Brs in de Havenkerk Luk Bral in Teerstoof Geridderden Traditie Predikbeurten Medische diensten m .WOENSDAG 4 MEI 1977 18-515 Een fraaie opname, vanuit hoger sferen gemaakt door fotograaf Dick Hogerwerf. Het Stadskantoor domineert het stadsbeeld ook van bovenaf, zoals duidelijk te zien is. Daarnaast zijn er echter zeker ook nog andere interessant details op deze foto te ontdekken. Er staat nog een brug open ook. maar dat komt rneer voor in Schiedam. Voor nabestellingen: kode 013-3 Pi»p praktische tips voor fotografen indevormvan eenfoto-drieluik MAASSLUIS Vermocid maar gelukkig staptcn dc spcclstcrs en spiders van CKC Maassluis zaterdagmiddag van het veld na 24 uur korfballen. Uiermee had dc Maassluise vereniging een nieuw wc{cld- rekord neergczet. Dal was oak de bedoeling, tocn op vrijdagavond even na zes uur dc strijd tussen twee teams van CKC Maassluis be gun. Onder grate publieke belangstelling warden de eerste uren ge- speeld. De moeilijke uren kwameh natuurlijk tegende morgan, maar de ploegen sloegcn zich er good doorhecn. Over belangstelling, ook in de nacht, had CKC Maassluis nict te klagen. Vrijdagavond was ook de KRO-radio aanwezig om enkele sfeergesprekken uit te zenden in liaar sportprogramma Coal. De vermoeidheid was in her laatste uur wet duidelijk op de gezichten van de spclers en spcclstcrs te zien. Toch probeerde men er nog een aantrekkclijk partij korjbal van te maken. De 24 uur warden volgespecld met dric teams ran de CKC Maassluis, waarvan steeds twee ploegen in het veld stonden en ecu team kon rusten. Om dc twee uur ward er gewisseld. Men speelde het korfbal in mikro-vorm, dus met twee vakken en met achttallen. De teams warden bij gestaan door ccn aantal fysiotherapeuten en de EHBO uit Maassluis. Ondanks het breken van het rekord was iedereen blij tocn het laatste fluitsignaal had geklonken. Bezoekers van de Werktuigendagen, die dit jaar op woensdag 11 en don- derdag 12 mei zoals altijd in het Noordbrabantse Liempde worden ge- houden, kunnen daar een wereldpri meur aanschouwen, die vooral in de vollegronds-groenteteelt een ware omwenteling zal kunnen brengen. De nieuwe apparatuur, die speciaal voor de werktuigendagen uit Israel wordt overgevlogen, bestaat uit drie machines die, elk in kombinatie met een trekker, in een arbeidsgang zaaien en een eenvoudige kasvoorziening bouwen. De eerste machine rolt over de aarde een strook folie uit, waarin op bepaalde afstanden gaten worden geponst; daarin wordt meteen gezaaid Het volgendeapparaatheeft een voor- raad rechte staven aan boord, waar van onder het rijden bogen worden gevormd die op regelmatige afstan den in de grond worden gestoken. Daarover trekt het apparaat dat de achterhoede van de werktrein vormt, doorzichtig plastic, waardoor een kweektunnel ontstaat met een werk- breedte van 60 tot 120 centimeter. Indrukwekkend is zeker ook het ver- volg: als de tunnel plaats moet ma ken voor ietsanders kunnen, opnieuw in een arbeidsgang de staven weer rechtgebogen en het folie weer opge- rold worden. Derg&lijke tunnels wor den in verschillende tuinbouwgebie- den, met name in Israel en Japan, al op grote schaal toegepast en kunnen bij bepaalde gewassen de oogst be- langrijk vervraegen. Het gebruik kan worden beschouwd als een tussen- vorm van kas- en vollegrondsteelt en kombineert daarvan diverse voorde- len. SCHIEDAM Dreigend hing het spook van de werkloosheid vlak bij de ingang van het door links publiek tot welvaart gebrachte cafe de Qui bus aan de Lange Haven. Ook daar werd zondagavond een mei gevierd, alleen niet als dag van de arbeid, maar als die van de werkloosheid. Onbetwist hoogtepunt vonnde het optreden van de Dordtse dichter- pijpenbuiger Wim de Vries, die voor- droeg uit eigen werk. Wim de Vries schildert de hardheid van het arbei- dersbestaan in bittere verzen en daarmee heeft hit zich terecht een trouw publiek verworven. Vrouwelijke stamgasten hadden voor de avond het koor de Wakkere Wij- ven gevormd, die het publiek op een reeks enthousiast gezongen liederen vergastten, varierend van „Wat is de mooiste letter van het hele alfabet. Dat is de W. van W.W. tot ,,de Internationale". Tussen de live-optredens door speel de de disko van Willem Walrus. Willem draaide deze keer geen pro- gressieve rock. Hij had muziek uitge- zocht met een politick tintje. De avond was een daverend sukses. waterweg innefkert SCHIEDAM: CHR. GEREFORMEERDE KERK: hock- steenkerk B.K.laan 9.30 en 16.30 uur ds. W. van Soree. HERVORMDE GEMEENTE: Grote Kerk 10.30 uur ds. M.C. Baart Gezinsdienst nun.v. Harpe Davids 17 uur ds. C.v.d. Bosch Grokum; Opstandingskerk 10 uur ds. H. J. Groenewegen van R'dam kinder- nevcndicnst: Bethelkapc! 9.15 uur geen dienst H Hartkerk, Lekstr. 11.30 uur Oecumenische dienst i.v.rn. 50-jarig be- staan voorg. Past. Donkers. ds. Pcnne- kamp, ds. Tijnistra m.m.v. Schied. Cltr. Mannenkoor oJ.v. Matth. v. Noort, Aula I'inasplcin 10 uur Ecrw. 1 leer A2 Jumelct Vlaardinge. HERVORMDE Gt.MEENTI KETH1.I St. Martinuskerk 9.30 uur ds. E.C.B. Kok, R'dam, Dorpskerk 10 uur ds. N.J. Flink, 19 uur Gezam. dienst Geref. /Herv. ds. J Nierop; 't Schcpphuis 10 uur jongeren dienst o.l.v. Dhr. W. lloogervoord MEI MAANDOEEENlNGEN: Dagebjks Kapel Huize Frankcland 15.30 uur, zon- dags St. Jacobskerk Kethcl 19 uur lot. woensdags H. Liduina Rozcnkranskerk 19 uur lof: donderdags Kapcl Warandc 19.30 uur Lof, 5 mei prcckt Pater Koopman; da- irclijks 19.10 uur rozenhoedje. OUD-KATHOLIEKE KIRK Dam 30. Pastoor van Tilburg vierde zondag na Pa- sen(zondag Cantate) 10 uur. PINKSTERGEMEENTE MORGEN- STOND: zondag 10 uur Dienstencentrum dc 4 Molens, voorg. J. Koch. NED. PROTESTANT1 BOND 10.30 uur ds. B. van Blanken. HERVORMDE (GEREFORMEERDI I EVANGEL1SATI1 Gebouw Irene 10 uur ds. T.W. v. Bennekom: Grote Kerk 17 uur ds. C.v.d. Bosch: ST1CHTING GEZINSVERZORG1NG Tel. 269240. I..H.B.0 WEEKKENDD1ENSTEN: Vrij dagavond van 22.30 tot maandag 7.30 uur weekend 6 t/m 8 mei Gemeentczie- kenhuis. Burn. Kanppcrtlaan 25. tel. 269126. STICHTING KRAAMCENTRUM MAAS- STEDEN INTERKRUIS: 2e en 4c woens dag v.d. maand van 14.00-14.30 uur Wes- terkade t/o nr. 24. STICHTING KRAAMCENTRUM MAAS ST ED EN INTERKRUIS GROENOORl) KETHEL: De Ark clke dcrdc donderdag van de maand van 14.00- 14.30 uur. AKTIE MOEDERS VOOR MOEDI RS tel. 702646. BUREAU VOOR RECHTSHULP: Nieuw straat 12, tel. 264356 elke maandag, dtns- dag en donderdag van 14.00 -16.00 uur. FELEFONISCHE HULPD1ENST WA- TERWEG-NOORD: Dag en nacht bereik- reikbaar voor hen die in gcestclijke en/of sociale nood vcrkcren, tel. 731161. STICHTING MAATSCHAPPELIJK WERK: waarin samenwerken: Geref. Ver eniging voor ziekenzorg en maatschappc- lijk werk tel. 731033 en 731485; Her- vormde Stichting voor Gezondheidszorg en maatschappclijk werk tel. 263722; In- terparochicel Soeiaal Charitatief Centrum tel. 706177; Humanitas Rijnmond Noord tel. 705500. RECHTSWINKEL SCHIEDAM: De Kreek, Eange Haven 92, spreekuur 18-21 uur, telcfoondienst dinsdag 14-16 uur tel. 267767 Man in Wool kostuum in een zach- te Wolmerk stof, camelkleurig met mini-visgraar-motieven. Terwi)! in het najaar 1976 de eerste „Man in Wool" kostuums op een grootscheepse wijze bij de konsu- ment geintroduceerd werden, start nu een tweede ronde van de ,,Man in Wool"-kampagne, die voor de gehele wereld gekreeerd werd door het Internationaal Wol Secretariaat IWS)Deze internationale kostuum- promotie, die gericht is op de mode bewuste konsument, is inderdaad een groot sukses. Bijna alle fabrikanten van heren- bovenkleding brengen voor het sei- zoen voorjaar-zomer 1977 Wolmerk- kostuums, die precies in het ,,Man in Wool"-beeld passen. Zacht, komfortabel, aangenaam om te dragen en toch elegant gesneden: dit zijn de belangrijkste karakteris- tieken van de nieuwe kostuummode voor het voorjaar. Een mode die stoffen van de beste kwaliteit vraagt en een onberispeblijke afwerking. De elegante „Man in Wool" kostuums hebben soepele, iets verbrede schou- ders met een niet geaksentueerde mouwinzet. Er zijn vooral twee- knoops modellen, waarbij de taille op de juiste plaats blijft. De kolberts zijn wat korter en hebben middel- matig brede revers. De pijpen van de pantalons zijn smaller. Het vest wordt nog steeds veel gedragen: de modische modellen hebben vier tot vijf knopen. De jonge mode beveelt het dubbel rij-kostuum aan, dat eveneens nauw aansluitend, is op de heupen en ge sloten met een, zeer laag geplaatste knoop. De modellen voor de jonge man hebben mogelijk bandplooien, doch behouden de aansluitende heu pen. De voornaamste modetinten zijn camel, wit-zwart, middelgrijs, grijs- blauw zand, steen en beige. De streeprlessins, die in de kostuums voorkomen, zijn smal en bestaan dik- wijls uit haarstrgepjes. Er is een dui- delijke tendens aanwezig naar ver- vaagde ruiten. Kleine pied-de-poule en pepita ruiten vormen een mode- thema in veel kostuums. Prince-de- Galles (glen-checks) komen onder andere voor in het zakenkostuum en in koordinaties, dikwijls gekom- bineerd met uni- of pepita dessins. De nadruk ligt echter op subtiele en verfijnde dessins in ton-sur-ton kleurstellingen. De modebewuste man zal het komen- de voorjaar in staat zijn modieuze kostuums te kopen die hem de nodi- ge bewegingsvrijheid geven, gekom- bineerd met de goede draageigen- schappen van zuiver scheerwol. Wol ademt en verftileert en dis dus bij uitstek geschikt voor een nieuwe serie luchtig en soepel vallende ,,Vent-i-Licht" zomerkostuums. Met deze primeur legt de technische kommissie, die de Werktuigdagen voorbereidt, opnieuw eer in. De le- den daarvan zoeken over de hele we reld naar nieuwigheden en het is tra ditie geworden, dat bepaalde ontwik- kelingen hun premiere beleven op het grote demonstratieterrein van de werktuigdagen. Vele hebben daarna hun zegetocht voortgezet in Neder- land en de omringende land- en tuinbouwaebieden. Het bericht dat genoemde appara tuur in Liempde in werking te zien zal zijn, heeft inmiddels in heel Europa opzien gebaard. Te verwach ten is dat uit alle windstreken weten- schapsmensen en praktische agrariers zullen toestromen om dit wonder, voor het eerstbuiten Israel te demon- streren, te aanschouwen. Uiteraard zullen tgdens de Werktuig dagen nog meer primeurs op het ge- bied van teelttechniek en landbouw- methoden te zien zijn. De aanwezig- heid van een groot aantal voorlichters van diverse instituten geeft de garan- tie dat diegenen, die belang hebben bij nieuwe intwikkelingen, volkomen op de hoogte zullen worden gesteld, zodat Liempde odk 'dit jaar een bezoek meer waard is. *Deze week ontvingen wij een brief van de heer of mevrouw van Heinin- gen. Een adres stond niet op de en- veloppe. De redaktie zou graag met hem of haar in kontakt treden. Belt U even: 34.67.11, tijdens kantoor- uren. U kunt vragen naar Paul Hou- kes. SCHIEDAM ..Jonge orgamsten zet- ten hun beste beentje voor". Onder dat motto organiseert de Nederlandse orgelfederatie zondagmorgen een koncert in het Passagetheater. Het befaamde orgel van deze bioskoop wordt dtn bespeeld door leerlingen van Piet Boersma, Jop Walvis, Kars en Overdevest. Doel: nieuw talent vinden voor de toekomst. Ook Piet Boersma en Joop Walvis zullen de toetsen beroeren. Het kon cert begint om tien uur en de toegang is geheel gratis. SCHIEDAM Van de Blackwood Brothers mag met overtuiging wor den gezegd dat ze het beroemdste en bekendste mannenkwartet in gospel- muziek zijn. Ze hebben voor meer inensen gezongen, hebben meer pla ten gemaakt (10 miljoen reeds) en hebben meer kilometers gereisd dan enige andere gospelgroep. De groep werd reeds in 1934 opge- richt en bestaat uit James Blackwood - de enige die is overgebleven van de originele 4 Blackwood Brothers - zijn neef Cecil Blackwood, bariton, Jim my Blackwood, James' zoon, Ken Turner, bas en Pat Hoffmaster, tenor. De groep wordt begeleid door Tommy Fairschild, pianist en arran ge ur. Het kwartef, dat op wereldtoer is, treedt een avond op in N'ederland: op vrijdag 13 mei, 's avonds om 8 uur in de Havenkerk, Lange Haven 70 te Schiedam. De toegang tot deze avond, die georganiseerd is door de Stichting John Maasbach Wereldzen- ding, is geheel vrii en iedereen is har- telijk welkom. SCHIEDAM De Vlaamse troeba- doer Luk Bral treedt vrijdag en zater- dag op in de Teerstoof aan de Nieuw- straat. Hij brengt zijn programma „Het tedere geweld". Voor de pauze zingt Bral chansons, waarvan JfAUeen" en ,,Ik ben zo bang" een zekere bekendheid genie- ten. Na de pauze toont hij zijn grote akteertalent. Hij brengt, zo vertelt de Teerstoof in een persbericht,.ver schillende- personages voor het voet- licht, waarin zowel hij als het publiek zichzelf helemaal kunnen uitleven". Bral laat zich begeleiden door een kombo van drie man: Dick Stuer, piano, Paul Geluykens, bas en Pol Soetewey, drums. De voorstelling begint om negen uur VLAARDINGEN/MAASSLLTS/ SCHIEDAM De honkbalclubs had- SCHIEDAM Fgcst bij de Creedsingers. Het bekende religieuze zangkoor viert dit jaar zijn vijfjarig bestaan en dat gaat met grootse festiviteiten ge- paard. In eigen kring hebben dc Creedsingers al gevierd, maar het Schiedam- se publiek wordt nict verge ten. Op vrijdagavond 27 mei organiseren ze een grote zangavond in de Singelkerk, waarvoor het Scheveningse Vissersvrou- wenkoor is uitgenodigd. De toegang is vrii en de avond begint om half negen. SCHIEDAM— De Schiedamse Ge- tneenschap heeft niet vergeten, dat het morgen een feestdag is. Dankzij de afdeling muziek van die organisa- tie zal de bevrijding niet opgemerkt voorbijgaan. Men heeft de vijfde mei uitgekozen als datum voor de Eerste Stertocht. En dus zullen Schiedams muziek- korpsen in vol ornaat uittrekken om tenslotte op het Emmaplein een grootse show ten beste te geven. De show begint rond achten en duurt ongeveer een uur. Sint Radboud bijt de spits af met Deatn of glory, Mexian trumpets en Little Boys. Daarna speelt Juliana Evergreen, con Espressione, New Face, Vier Molens, Fantasie, Neptunus en Musik Freudig (dat van de tachtigjarige oorlog moe- ten we zo langzamerhand maar verge- ten). Daarna brengt de Rijnmond- band zijn beroemde Russische show. Ambrosius speelt de David niars. Flying; Fratini en Goodsteppe. S.P.M.G. vervolgt met de Marsparade. de Triuinfmars. Dixieband en de I'o- litie taniboermars. Met Over and out besluit O.B.K. de non-stopshovv. De tweede foto is genomen vanaf de grond. De leuk- stc dierenfoto's krijg je namelijk als je de foto maakt op ooghoogte tan het dier. Dikwijls moet je dan wel met de kamera plat op de grond werken Derdc punt: een klein huisdier wordt op een foto vaak onzichtbagr door een vcrkeerde achtergrond. Daar kun je bij de opname veel aan doen. Door voor een donker pocsje een lichte achtergrond te nemen. Ot voor een klcurige lapjeskat een rustige achtergrond Al een tijd loop ik met ogen vol verlangen langs het huis van mensen in onze straat. die drie |onge poesjes hebben. Maar het staat wat gek om zomaar aan to bellen om te vragen of je de poezen mag fotograferen. Gelukkig zag ik de "bazin" laatst in dc tain aan het werk We maakten een praatje en toen was het snel bekeken. Die mevrouw vond het zelfs leuk dat haar kleine poesjes op de foto zouden komen En zo krijgt u ditmaal een katterig verhaul in drie foto's. Elke foto is tegelijk een up over het fotograferen van kleine huisdieren. Want dat is dan meteen al het eerste probleem: hoe krijg je /o'n klein en springerig beest duidelijk en groot op de foto? Als het even kan beeldvullend'' Het advies is: zo dicht mogelijk bij het beest komen en geduld hebben. Dan lukt het. zeker als u een voorzet- lensje op uw kamera zet. Met zo'n lensje, dat ver- krijgbaar is voorde meeste kamera-typen. kun je erg dicht bij je onderwerp komen De tweede mogelijk- heid is dc foto maken van de minimum afstand (meestal Zo'n anderhalve, meter) en dan een vergro- ting laten maken. Van die vergroting kun je desge- wenst een deel wegsnijden. zodat alleen de poes overblijft. Dat gebeurde met de eerste foto den zich een. andere start van de kompetitie gedacht. Op de eerste kompetitiezondag werden drie van de vier wedstrijden afgelast. Alleen het Schiedamse SK Groenoord kwam in het veld tegen Arrows. De ploeg deed het uitstekend en won met 16-0. SK Groenoord maakte nu niet de fout door de tegenstander te onder- schatten, wat de Schiedammers vorige week in de strijd om de beker wel deden tegen Neerlands Hoop. Vanaf de eerste slagbeurt maakte SK Groenoord duidelijk dat het ver- lies van vorige week een vergissing was. Arrows had niets in te brengen. Groenoord werkte aan een 10-0 voorsprong en dat was al in de vierde slagbeurt. Hierna deed de ploeg het rustig aan, Toch wist het nog in de zevende beurt op 16-0 te komen. Trainer Cor van der Velden was dan ook dik tevreden met dit resultaat. ..Dat het in de eerste kompetitie- wedstrijd zo gemakkelijk zou gaan had ik toch niet verwacht". Zater- dag komt SK Groenoord thuis uit tegen de volledig uit Amerikanen bestaan ABC ploeg. „Een moeilijk te schatten tegenstander, maar ik geloof dat wij daar toch ook van moeten winnen", is het kommentaar van Cor van der Velden. Schiedam komt zondag tegen Nado V uit terwijl VSH tegen VUC moet spelen in Den Haag. Het Maassluise MSV is vrii. SCHIEDAM De lintjesregen is ook op Schiedam neegedaald. De volgen- de stadgenoten kregen een onder- scheiding. A. Kostense. preventie-brandwacht, eremedaille brons Oranje Nassau, N.G.J, de Wolff, administratief mede- werker bij de droogdok, idem. J.J. van Raay, brigadier gemeentepolitie, eremedaille zilver Oranje-Nassau, mevr. L.C. Jongste-Quartel, idem. J.J. van Haasteren. voorzitter en regisseur Alberdinck-Thijm, ere medaille goud Oranje-Nassau. C. Mulder, hoofdkommies politieadmi- nistratie, idem C. Klootwijk, wacht- chef bij Shell, idem. A.J.L. Uijtewiiligen, secretaris straf- zaken arrondissementrechtbank Ridder in de Orde van Oranje-Nassau W.F.K. Verhoeff, arts, direkteur Bedrijfsgeneesgeneekundige dienst haven Rotterdam, officier in de orde van Oranje Nassau. Zij alien ontvingen hun onderschei- ding vrijdagochtend uit handen van de burgemeester. Er zijn nog meer Schiedammers ge- ridderd. maar die kregen de medaille nier door Lems opgespeld. L. Hooftman, sous-chef Gilda, ereme daille zilver Oranje Nassau. Th. Kortrijk, kommies rijksinkoop- bureau. eremedaille goud Oranje Nassau. A.L. Backer, apotheker in Vlaardin- gen. Ridder in de Orde van Oranje Naussau.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 6