Materiaalpech voor Wirn Liebrechts I Unitas kampioen WESMMDIfl WESIMNDM Twee jeugdteamsin landelijke finale Hoe h^gerde rente, hoe moeilijker u aan uw spaargeld kunt komen. Tenzij... Obligatierente-rekening: Bank Mees Hope nv Geen toernooi meer voor voortgezet onderwijs Schiedam Regen weer spelbreker vanNADo m honkbal-kompetitie TSB- Sunlight MASSIEF EIKEN MEUBELEN Sukses bij Mahorokan: AV Fortuna naar Papendal W Voor uw tijdelijke auto! interRent won knap i i 1 i m m 2/0. AUT0VERHUUR GASVERWARMING Niet neerleggen Overzichtelijk 19-513 VOOR Op gave Natuurlijk, op sommige spaarre- keningen kunt u een imponerende rente krijgen. Maar het betekent wel dat u uw spaargeld voor lange tijd kwijt bent. Mees Hope heeft een rekening die u gelukkig heel wat meer vrijheid laat. En waarop u toch een forse rente ontvangt: de Obligatierente-rekening. Voordeel 1: Ruime vriie opname. Elke maand kunt u tot een bedrag van f 1.000,- vrij opnemen. Overigens geldt een opzegtermijn van 3 maanden. Onbeperkte vrije opname voor aanschaf van effekten en onroerend goed. Voordeel 2: Toch een hoee rente. Het unieke van de Obligatierente-rekening. is, dat de rente gekoppeld is aan het rendcment van 3 langlopende staats- leningen. Niet de bank bepaalt de rente, maar deze volgt maandelijks de kapitaalmarkt. In de praktijk ligt de rente altijd hogerdan bij langer lopende spaarrekeningen. Voor mei bedraagt de rente 5'/2%. Ook als u (nog) geen client bent van Mees Hope kunt u een Obligatierente- rekening openen. U kunt er zelfs per giro geld op laten storten. Wilt u meer weten? Vraag de speciale folder bij uw kantoor in de buurt. hoeere rente en toch kontant geld. 4 Niet inspirerend •iMjLl s i9 57 So ill k "VV V>A.VJ A VLAARDINGEN - Afgelopen za- terdag is in de voetbalkompetitie de eerste beslissing gevallen. Vlaardingen stond in de beslissingswedstrijd om dezradatie tegen Spirit. De Vlaardin- gers moesten na verlenging een 3-1 nederlaag toestaan en werden hier- mee naar de vierde klasse gestuurd. Een degradatie die feitelijk niet nodig was geweest, ook als we deze beslis singswedstrijd bekijken. Ook nu werd het duidelijk, dat de ploeg van Leen Koppelaar een afmaker mist, een gemis dat al eerder dit seizoen aan de oppervlakte kwam. Tegen Spirit begon de ploeg uitstekend, nam al na vijf minuten de leiding en leek regelrecht op een grote overwinning af te gaan. Niets was minder waar, toen aanvoerder Herman Hooger- bobrd in die eerste helft nog in eigen doel kopte was het verzet van Vlaar dingen gebroken en was degradatie eigenlijk al een feit. Spirit liet het echter aankomen op een verlenging en dat betekende dat Vlaardingen de kracht niet meer had om terug te komen. Zwaluwen won knap van Spakenburg met 4-1. De beslissing in deze hoog- ste klasse van het zaterdagvoetbal is nog long niet gevallen. Koplopers RCL en Noordwijk verspeelden pun- ten, zodat Zwaluwen met deze winst toch weer dichterbij is gekropen en nog zeker niet kansloos mag worden geacht. Zeker niet met de topper tegen DOVO in het vooruitzicht. DOVO won afgelopen zaterdag van Excelsior Maassluis, waardoor het op kop kwam, mede door de misstap van RCL. Voor de Maassluise ploeg is de situatie nu wel erg somber. Door halve winst van Kozakken Boys en Zwart-Wit '28, de mede-degradatie- kandidaten is de ploeg van Leen Admiraal vaster op de onderste plaats gekomen en is degradatie in feite nog een kwestie van tijd. Met vier punten achter en nog drie wedstrijden te spe- len is er niet veel eer meer te behalen. Sunlight won zoals verwacht mocht worden van NBSVV en blijft leider in de vierde klasse. TSB verloor in die strijd duidelijk de aansluiting door met 1-0 van Capelle te verliezen. Beide ploegen ontmoeten elkaar aanstaande zaterdag op de Vijfsluizen en dat kan wel eens de sleutelwed- strijd zijn voor Sunlight in de race om het kampioenschap. De beslissingswedstrijd tussen de af- delingsclubs VVK en EC Veronica is onbeslist geeindigd. Opnieuw moeten de ploegen onder- ling uit gaan maken wie moet degra- deren. Voor Hermes D VS is degrada tie wel een feit. In Schiedam werd met 2-1 verloren van R VC. FC Vlaar dingen won met 4-0 van Heracles en door het verlies van Fortuna SC is de kans op een periodetitel sterk geste- gen. Twee kampioenen zijn bekend. Door een 5-0 overwinning op Full Speed werd het Schiedamse Excelsior '20 kampioen van de vierde klasse. Feest ook bij de afdelingsclub Schiedamse Boys, dat met 4-1 won van OHVVen hiermee het kampioenschap binnen- haalde. Het voetbalprogramma voor aan staande zaterdag en zondag ziet er als volgt uit: Zaterdag: DOVO-Zwalu- wen. Excelsior Maassluis-RCL, WHS- PPSC, TSB-Sunlight. Zondag: MVV- FC Vlaardingen, SVV-FC Groningen, Pantserboys-Schiedamse Boys, MSV- Den Toom Boys. PETER SPEK. Ron Griep wint de Vlaardingse ronde MEUBELEN WONINGTEXTIEL vlaardingen dr wiardi beckmanslngel 3 en S V telefoon 010-34 23 82 VLAARDINGEN— Triest stond Wim Liebrechts, de plaatselijke favoriet in de ronde van Vlaardingen, na afloop naar zijn „plat" gereden band te kijken. De Vlaardinger, voor in de strijd om de ere-plaatsen in deze 17e ronde van Vlaardingen, moest tien ronden voor het einde afstappen met een lekke band. „Ik voelde me sterk genoeg om mee te doen in de strijd om de eerste plaats", vertelde de Vlaardinger na afloop. Tot aan het moment waarop met een knal zijn band sprang, speelde Wim Lie brechts een grote rol in deze uitstekend door de Vlaardingse rennersclub de Coureur/RM georganiseerde ronde. Juist op het moment dat de beslis- sende slag leek te vallen moest Wim Liebrechts afstappen. Hij werd nog wel geholpen door een welwillende- coureur, die hem zijn fiets aanbood maar de opgelopen achterstand was inmiddels zo groot dat het achter halen van het peleton geen haal- bare zaak meer was. Daarom zocht de Vlaardinger maar gauw de kleed- kamers op. Teleurstellend voor de organisatie die zo graag het publiek, dat in aantal toch wel tegenviel, wilde verwennen met een winnaar uit Vlaardingen. Zover mocht het niet komen. Ondanks deze teleurstellende gang van zaken is het voor de kijkers op het parcours rond de Hoflaan een spannende en ook erg aantrekkelijke ronde geworden, waarin pas op de laatste meters de beslissing viel. In een hoog tempo had het ijverige peleton steeds voorkomen, dat de ontsnappers een beslissende voor- sprong zouden krijgen. Dat begon al in de tiende ronde, toen Ad Over- devest een ontsuapping waagde. Een fikse regenbui bedierf zijn uitloop- poging. Beslissend leek de ontsnap- ping van drie renners, Cees de Kleine, Harry Craane en Wim Hus. Gezamen- lijk gingen zij aan het werk om een beslissende voorsprong op te bouwen. De samenwerking in het groepje was uitstekend maar het fel jagende pele ton met vaak Wim Liebrechts op kop wilde zich niet bij deze poging neerleggen. Tom Smit, de winnaar van twee jaar geleden van deze ronde van Vlaardingen, zag kans om naar het drietal te springen, maar dat had niet de uitwerking die men had ge- dacht. Het groepje viel „stil" en het was voor het peleton niet moeilijk om deze uitlooppoging te egali- seren. Juist op het moment dat Wim Lie brechts dacht de juiste aanzet te geven voor een besiissende ontsnap- ping, tien ronden voor het einde, moest hij erkennen, dat tegen mate riaalpech niets te doen is. Mede door deze gebeurtenis bleef het peleton bijeen. Tot aan enkele tientallen meters voor de finish ineens Ton Griep het gaatje zag waarmee hij deze ronde van Vlaardingen op zijn naam kon schrijven. Hij liet deze gelegen- heid niet voorbijgaan en won dan Het peleton renners in voile aktie. ook, wel verrassend, Wim Liebrechts relativeerde deze ronde van Vlaardingen met: ,,Een volgende keer beter, misschien heb ik dan wel het geluk dat het mater riaal heel blijft". En verbetering was zondermeer het parcours waarop deze ronde werd gereden. Alle renners vonden het een uitstekend en overzichtelijk par cours, waarop deze ronde van Vlaar dingen zeker kan uitgroeien tot een belangrijk wieler-evenement in deze .omgeving. Bij de veteranen won de 48-jarige Manus Brinkman, waarbij Vlaardinger Sjaak Koevermans tot een zesde plaats reikte. Bij de nieuwelingen verbaasde Maas- lander Teun van Vliet met een tweede plaats. Bij de liefhebbers won Koppers uit Den Haag. Martin Drop, de plaatselijke favoriet, kwam ondanks veel arbeid niet bij de ereplaatsen. fETER SPEK MAASSLUIS- Verrassend is het herenteam van het Maassluise Unitas nog kampioen geworden. Met een 11-8 overwinning op het Vlaarding se Hollandiaan, ook nog niet kansloos voor de titel, haalde Unitas de titel binnen. Een verrassende ontwikkeling in deze veldhandbalkompetitie, omdat trainer Hans van Zelm zeker geen aspiraties had in deze richting. ,,De opdracht was om ons dit seizoen te handhaven in de promotieklasse, maar toen bleek dat Unitas mogelijk nog een kans zou maken op de titel hebben wij die met beide handen aangegrepen". Daarom een verheugde trainer Hans van Zelm na afloop van het duel tegen Hollandiaan: „Met deze overwinning heeft het team ook een duidelijke overwinning op zich- zelf bereikt en dat vind ik wel be langrijk, ook voor de motivatie voor het nieuwe seizoen in de lande- lijke klasse". Het is overigens niet gemakkelijk gegaan in deze semi-derby. De ploeg kon eerst geen vat krijgen op het spel van Hollandiaan. „Dat was wel een beetje onze taktiek om Hollan diaan te laten en via de counters tot doelpunten te komen". Dat is aardig geslaagd. Vooral na de rust had de Maassluise ploeg de wed- strijd volledig in handen en toen is de overwinning dan ook geen moment meer in gevaar geweest. Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010- 343006 MAASSLUIS - De sportschool Maharokan uit Maassluis schreef vori- ge week geschiedenis. Met twee jeugdteams stond het in de landelijke judo-verenigingsfinale. Trainer en sportschoolhouder Henneveld was over deze ontwikkeling natuurlijk erg te spreken. „Een uniek gebeuren, dat twee teams van de zelfde vereniging in zo'n sterke finale staan". Zowel het eerste als tweede team van Maharokan bereikte via diverse voor- ronden de finale. „Misschiep had ik dat ook wel gehoopt, maar verwacht zeker niet, omdat deze jongens tegen de sterkste judoka's uit Nederland kwamen te staan". Het eerste team won in de halve finale van de Meern uit Utrecht, terwijl het tweede team de baas bleef over Tilburg. De teams bestaan uit 6 judoka's tot de leeftijd van 16 jaar. De twee teams van Maharokan had- den zich van een plaats verzekerd in deze finale door in het distrikt als sterkste voor de dag te komen, wat de kwalifikatie betekende voor deze wedstrijden. Henneveld heeft hier mee ook bewezen een juiste richting ingegaan te zijn, toen hij vier jaar geleden met zijn vijfjaren-plan begon. „Dat zou je wel kunnen zeggen in het laatste jaar van dat plan, dat erop ge- richt was tot zulke resultaten te ko men" De. teams hadden op die landelijke fi nale overigens geen gemakkelijk pro- gramma. „Elke ploeg moest zeven maal op de mat komen en dat is toch wel een hele opgave voor deze jon- VLAARDINGEN Voor de atletiek- vereniging Fortuna gaat het seizoen zondag echt beginnen. Na een aantal voorbereidende wedstrijden staat de vaderlandse atletiek zondag in het teken van de kompetitie. De Vlaar dingse vereniging moet in de eerste klasse uitkomen op het sportcentrum Papendal, waar op de kunststofbaan om de punten wordt gestreden. 5 Schiedam, Nieuwe Haven 133/hock B.K.Iaan. tel. 010-34 02 22. Vlaardingen, Schiedamsewcg 53. tel. 010-34 02 22. gens". De uit zes man bestaande teams worden onderverdeeld in een kategorie tot 36 kg. en verder tot 41 kg., 47 kg., 54 kg., 62 kg., en een kategorie boven de 62 kg. Met deze uitslag heeft de sport- school Maharokan twee eervolle uit- nodigingen gekregen. Het eerste en tweede team vertrekken binnenkort naar Londen om daar op uitnodiging deel te nemen aan een toernooi, ter wijl het eerste team later dit seizoen Nederland zal vertegenwoordigen op een acht-landen wedstrijd in Lugano, waar tegen de Europese top gestre den zal moeten worden. De voorbe- reidingen voor deze wedstrijden zijn al in voile gang. De beide suksesvolle teams gebroederlijk geportretteerd. Geyssendorfferweg 5, Rotterdam Waalhaven. Telefoon 010- 29.71.71 Postbus 5165 Telex nr. 28088 VLAARDINGEN: Dr. Wiardi Beckmansingel 8. Tel. 010^352850 SCHIEDAM: V, peventerstraat 15 Tel. 766644, tst. 124. VLAARDINGEN - De Vlaar dingse Raad voor Sport en Re- kreatie heeft haar afkeuring laten blijken over het optreden van de Vlaardingse schooljeugd op het enkele weken geleden gehouden Paas-voetbaltoernooi op de velden van de voetbalverenigingen Vlaar dingen, CION en DVO. De voet- baljeugd van het voortgezet on derwijs maakte het zo bont, dat het toernooi vroegtijdig werd afge- broken om de verenigingen de ge- Een wedstrijd in een serie van drie, waarin de twee beste totalen bij el kaar geteld worden en bepalend zijn voor degradatie of promotie. Voor Fortuna is in het verleden vaak de eerste wedstrijd beslissend geweest, vandaar dat de ploeg op voile sterkte naar Papendal reist. Ook de dames komen op de baan. VLAARDINGEN/SCHIEDAM/ MAASSLUIS Opnieuw was de re- gen spelbreker in de pas vorige week begonnen honkbalkompetitie. Hierin moest het Vlaardingse VSH opnieuw de tassen inpakken zonder te spelen. In Den Haag was het terrein van VUC onbespeelbaar. Een onbevredigende gang van zaken voor VSH, dat aan staande zondag al voor de belangrij- ke ontmoeting staat tegen Schiedam. Het zal daarom voor de ploeg van Bob Soudijn geen gemakkelijke opga- ve worden, om nog zonder een enke le wedstrijd in kompetitievetband al gekonfronteerd te worden met deze tegenstander. Schiedam speelde afgelopen zondag wel en won verdiend maar wel krap met 5-3 van NADO. Overigens een kanppe kompetitiestart van de Schie- dammers. Trainer Ton Ebben was dan ook na afloop best te spreken. „Vooral verdedigend ging het uitste kend en dat is voor mij erg hoopge- vend, omdat daar voor Schiedam de problemen lagen". Het is lang spannend geweest in dit duel. Pas in de laatste slagbeurt, bij een 4-2 voorsprong, wist Schiedam definitief, via een treffer van Wout Don, de overwinning te pakken. Ton Ebben kijkt al vast vooruit naar het treffen van zondag. „VSH heeft het kompetitieritme nog niet te pak ken na die twee afgelastingen, maar wij worden niet overmoedig, omdat ik weet dat VSH een gevaarlijke te genstander is en voor mij een moge lijk kampioenskandidaat". Er kan zondag wel, als het weer meewerkt, een felle strijd ontstaan aan de Zwa- nensingel in de Holy. SK Groenoord won met grote cijfers van ABF, 12-0. Na de overtuigende overwinning van vorige week tegen Arrows lijkt SK Groenoord op weg naar een suksesvol seizoen. Tegen stander ABF werkte niet inspirerend voor de Schiedammers. De ploeg kreeg bijna geen speelbare ballen van de Haagse tegenstanders. Ondanks de zwakte van ABF maakte SK Groenoord er toch nog een aantrek kelijke partij van, al was het alleen maar door de uitslag. Trainer Cor van der Velden hoopt nu met zijn team op echte tegenstand te stuiten. ,,Dan kunnen wij ons ware gezicht eens laten zien" SK Groenoord is samen met DOS nog ongeslagen in deze kompetitie. Zondag moet de ploeg naar Zoeter- meer, waar het The Birds als tegen stander treft. Het Maassluise MSV was afgelopen zondag vrij, maar komt zondag in het veld tegen Feijenoord 3. VLAARDINGEN - De Vlaardingse gymnastickvercniging Leonidas Dovido or- ganisecrt aanstaande zaterdag in de sport- hal aan de Floris de Vijfdclaan een gym- nastick demonstratic. Aanvang van deze wedstrijden om 19.30 uur. legenheid te geven de schade op te maken, en die was niet gering. De schade moet volgens voorlo- pige schatting enkele duizenden guldens bedragen. De besturen van de „getroffen" verenigingen heb ben direkt een verontwaardigde brief gestuurd aan de Vlaardingse Raad voor Sport en Rekreatie, die via de kommissie Schoolsport uiteindelijk verantwoordelijk was voor dit toernooi. De VRSR schaart zich volledig achter de gedupeerde verenigingen en scfirijft dan ook: „Ook bij'ons heeft het gedrag van een aantal deelnemers aan het schoolvoet- baltoemooi grote verontwaar- diging gewekt. Voor ons is het onbegrijpelijk dat deelnemers aan een voetbaltoernooi een dergelijke schade kan aanrichten". Oorzaak voor de schandalige tonelen moet gezocht worden in het feit dat sommige teams zonder begeleider verschenen. „Wij hebben dan ook in onze ver- gadering besloten, om in het ver- volg geen voetbaltoernooien meer te organiseren voor leerlingen van het voortgezet onderwijs". Dat- was ook eis van de verenigingen, die hun akkomodatie niet meer ter beschikking van deze wilde horde wilden stellen. De VRSR deelt verder mede, dat de aange- richte schade vergoed zal worden. OOK UW ADRES VOOR GEISERS KOELKASTEN GASFORNUIZEN WASAUTOMATEN KOOKPLATEN CENTRIFUGES BOILERS STOFZUIGERS. KANTOOR EN WERKPLAATS ARN. MOOOVLIETSTRAAT 4 SHOWROOM SCHIEOAMSEWEO Yt TELEFOON 010-34 24 00 VLAAROINGEH Met Andere Voor de puzzel van deze week kunnen als vanouds oplossingen per briefkaart worden ingezonden aan het adres Rijnmond West Combi- natie, Postbus 306, Vlaardingen. De oplossingen moeten uiterlijk maandag Horizontaal en verticaal moeten in dit toverkruis-woord dezelfde woor den worden ingevuld. Bij juiste op- lossing van de gehele opgave vormen de eerste letters van de twintig to- vervierkanten, achter elkaar gelezen, vijf namen van bomen van elk vier 1 2 3 5 5 6 1 S 9 10 II 12 13 15 15 16 1? 18 19 20 1 1 12 17 J 8 13 18 9 9 15 19 10 15 20 11 22 2.3 25 25 16 27 28 29 30 31 32 33 31 35 36 31 38 39 50 22 21 32 37 23 18 33 38 25 25 35 25 30 35 50 51 52 53 55 15 16 11 18 59 50 51 52 53 55 55 56 58 59 60 52 5? 52 57 53 18 53 50 55 59 55 59 55 50 55 60 61 61 63 61 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 75 76 77 78 79 61 61 72 77 61 68 73 78 61 69 79 79 65 70 75 80 §3 09 05 86 SI 88 88 90 91 92 93 95 55 96 97 90 99 100 81 81 92 3 7 81 88 93 98 81 81 35 99 85 30 95 100 p-> letters. Alleen deze vijf namen moe ten, UITSLUITEND PER BRIEF KAART, als oplossing worden inge zonden. 1. bitter-zuur; 2. Julia's minnaar; 3. breedvoerig; 4. plaats in Gelderland; 5. lemen mens; 6. bijenhouder; 7. meisjesnaam; 8. dagblad; 9. slot; 10. klepper; 11. onhandig; 12. traag; 13. naar beneden; 14. eiland in Middell. Zee; 15. vergelding; 16. comfort; 17. muze v/h minnedicht; 18. gietmo- del; 19. kaartenboek; 20. bevel aan hond; 21. soort kienspel; 22. Franse rivier; 23. inwoner van Afrika; 24. meisjesnaam; 25. deel van Rusland; 26. gelijk; 27. keurTegiment; 28. slede rijden; 29. volgeling; 30. deel v.h. jaar; 31. afscheidingsprodukt; 32. dichten; 33. ontwikkeld insect; 34. omlaag; 35. zeer groot; 36. moeraslinze; 37. strafwerktuig; 38. waterkant; 39. reukwater; 40. glazen veranda41ongewenst vuur; 42om- roep; 43. slang; 44. onb. v.n.w.; 45. verlangen naar drinken; 46. deel van Frankrijk; 47. slingerplant; 48. staat in Afrika; 49. grand; 50. plaats in Friesland; 51. tweelingbroeder van Romulus; 52. soort glazuur; 53. ei land in Middell. Zee; 54. te kennen geven; 55. paradijsfiguur; 56. betaal- kantoor; 56. boom; 58. reeks, 59. Franse rivier; 60. alvorens: 61. me- taal; 62. kleur; 63. bekende dieren- tuin; 64. teken v.d. dierenriem; 65. werpstrik; 66. steppe; 67. anders genoemd; 68. verminderd met; 69. rust;, 70. prov. hoofdstad; 71. soort ■ontsteking; 72. plaats in Utrecht; 73, chocoladegrondstof; 74. een der muzen; 75 slecht; 76. kunstmens; 77. dier uit Afrika; 78. vrijmaken; 79. op elkaar; 80. deel van kasteelmuur; 81. doorgeefraampje, 82. soort wafeltje; 83. toon; 84. afloop; 85. sein; 86. gave; 87. deel van fiets; 88. misluk- ken; 89. muggelarve; 90. interest; 91. graansoort; 92. muziekgebouw; 93. veine; 94. water in Z. Holland; 95. alleen; 96. verlichtingsartikel; 97. klein deeltje; 98. slagader; 99, ronddraaiend ondetdeel, 100. leed.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5