Ouders en kinderen STEMH Deze week e hak Nu al reserveren voor het volgende seizoen Rommelmarkt in Schiedam 'Grote partijen vertrossen' 1 AUTOHUUR-TEL. 010- 349082 *28?* Oplichters Moeder-MAVO wordt sukses t Diensten gesloten oor Passage en Zoldertheater: Voordeel:: f,,,arHn 1 ~T05™SJIJAMIN - S Pedro van Hoek (PSP): Kiezen KANTTEKENING n bumemot&Ler (/.Amis, Ms /6esde /veosen iruu/ /ccb 002Q um&D vo "Oieawe qy/nsriol pvach/ig woo* ftfaals oarj ck>Q oack hn>\ 62x1 Qieume gym 2Q& I sp/mtoroxg dan noy uxni t/wk- spu//en eritj dpi Jyj nou toch oemjgxs hf uaon dot ymdt iedqtosn..ffi. 0ns woxdt hot cuachlen nooq - Jbal die QW)2aa\ daar uano/can Ioq Jjoq aar>2 cr 0//2Qddsdar Sdophan/e J&aase ALLE TYPEN s Roomboter 0. .4 0 koeken Pindarotsjes. Aardbei- mkh45 2 pakken vanille-ijs 9c 4r20 3,15 lHterpak m&j a,xa 1 Hterpak S POSTADRES: POSTBUS 195. SCHIEDAM AGENTSCHAP: EUROTYP. ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 18 MEI 1977 le JAARGANG NO. 20 SCHIEDAM - Tussen de vele verkiezingspropagandisten door liepen zaterdagmiddag ouders, leerlingen, meesters en juffen van de Aloysius-St. Jansschool. Ze verzamelden met groot sukses hand- tekeningen tegen de onhoudbare toestanden in hun gymzaal achter Alja. Duizenden Schiedammers tekenden een protestformulier en maandagavond heeft burgemeester Lems die allemaal ontvangen. Samen met brieven en tekeningen uit de school zelf. Dit soort belachelijke foto's kun je maken in de aftandse gymzaal. We pu- bliceerden 'm al eerder, maar ook dat mocht niet baten. Zelfs schijnt geen van Schiedam's raadsleden genegen, hier's wat kritische vragen over te stellen Een paar maanden geleden al schreef het Schiedams Nieuwsblad over het uit 1900 daterende gymlokaal. Lera- ren van de LEAO vertelden toen hoe ontoereikend, ja zelfs gevaarlijk de akkommodatie daar is. Smeekbeden bij de gemeente hebben al tien jaar geen resultaat en daarom ging het ou- derkomite zaterdag de straat op. Ak- tiecentrum: natuurlijk de gymzaal zelf. ,,'t Is nog precies eender als in de oorlog, toen je hier schoenenbon- nen had" zegt meneer Weber, die eens kwam kijken waar zijn kinderen gymmen. „En dan" zei Brinkmeijer: ,je krijgt geen bonnen: je hebt pas gehad". Nancy Roberts uit Califor nia, die getrouwd is met de Britse zeeman Andrew Selma en met hem over de zeven zeeen vaart, was ook verontwaardigd,,De kinderen moe- ten goede faciliteiten hebben. Dat moedigt ze aan. In California heb je ook geen goede sportakkommodatie. Echt goed fit ben ik nooit geweest. Volgens mij moet er op gemeenteni- veau wat aan worden gedaan". En Andrew schreef bij zijn handteke- ning: „Zelfs in Engeland zijn de gym- zalen beter. Daar oedoel ik mee: en dat bij de toestand waar mijn land in verkeert". verklaart hij. Ge Koeter en Gert Tiele, allebei on- derwijzer aan de Aloysius-Sint Jans- ~kn 0eVnoudea, uon de. Qeax&o.le Scha&am fat ct<2. AicicJc^ri Luzvseo QLjO he/ qeev Qfoio. xveden rnoo\Q Qyjjdzoal, das 9<200 krol (Mbcol V^erKx fd 6 obar op 0HT20/ Cltih, b^J-Q jjTae.)noeeskr, cOz] i Eerdere smeekbeden aan de gemeente hielpen niet. Misschien dat het nu wel lukt school met gymnastiek-aantekening, leggen nog eens uit wat er precies mis zit. ..Die palen daar zijn voor de rek- stokken. Maar die kan je niet gebrui- ken, want ze zijn verroest. Als je je op het einde tegen de bank afzet, gaat hij tollen en bovendien splintert dat ding. De ringen durven we niet te gebrui- ken. Je kunt ze niet vergrendelen. Die kachel daar is levensgevaarlijk. Er kwam daarnet een man van de brand- weer binnen en die zei: de kraan mag daar helemaal niet zitten. 's Winters wordt de waterleiding afgesloten en kan de WC niet worden gebruikt. Die man van de brandweer konstateerde ook nog, dat er geen brandblusser is en geen nooduitgang. Er ligt in het hok hiernaast wel brandhout. Tele- foon hebben we hier ook niet. Ver- beeld je, dat er een zijn arm breekt. Dan moet je toch je klas in de steek laten om hulp te gaan halen. We konden zo volksgezondheid in- schakelen. Die zou de zaak meteen afkeuren. Maar dan hebben we niets meer en gymnastiek is op de lagere school een verplicht vak. Dan vol- doen we niet meer aan de wet". SCHIEDAM Er komt een moeder- Mavo in Schiedam. Dat is na de voor- lichtingsbijeenkomst verleden week dinsdag buiten kijf. Tientallen vrou- wen gaven zich al als leerlinge op, zo- dat de Avondscholengemeenschap Mercurius uit Rotterdam in onze stad een school zal kunnen openen. Omstreeks half augustus beginnen de lessen. Wie het onderwijs met vrucht wil volgen, dient zich op maandag-, dinsdag- en donderdagochtend vrij te maken. Men doet zijn best om een creche te organiseren voor de kinde ren. Het vakkenpakket: Nederlands.Duits, Engels, biologie, geschiedenis, handel- "kennis. Inlichtingen geeft de heerJut- te van de sekretarie afd. onderwijs 260500, toestel 141. Zeven ton X Het ouderkomite heeft een alterna- tief. Het wil net zo'n gymnastiekzaal als de scholengemeenschap Nieuwe- lant aan de Mgr. Nolenslaan. Een der leden heeft die zaal nagetekend en opgemeten: een dergelijk bouwwerk past precies op de speelplaats van de Aloysius-Sint Jansschool. Hij schat de kosten op zeven ton en de stad heeft watermiljoenen. De gemeente heeft nauwelijks op de voorstellen gereageerd. „Vanochtend hebben we met Posthoorn gebeld en die zei, dat ons plan volgens de amh- tenarenbouwtechnisch onmogelijk was" zegt ntevrouw Lansbergen van het ouderkomite, „hij zou om fiadere uitleg vragen". Op de Aloysius-Sint Jansschool zijn ze daar wel benieuwd naar. In februa- ri werd het plan ingediend en ant- woord geeist uiterlijk eind april. Vanuit het stadskantoor is echter geen reaktie vernomen. Han van der Horst SCHIEDAM Vanwege de verkie- zingen zijn de volgende week woensdag nogal wat gemeentelijke bureaus gesloten. De sekretarie- afdeiing burgerzaken, de bureaus bevolking en militaire zaken en huisvesting blijven dicht. De bur- gerlijke stand is wel open. SCHIEDAM Wegens hemelvaarts- dag word! de koopavond van de week op vrijdag gehouden. De win- kels mogen dan tot half tien 's a- vonds open blijven. SCHIEDAM Heel wat Schiedam mers zijn dit seizoen vergeefs bij Pas sage of Zoldertheater verschenen. De voorstelling was al uitverkocht. Die teleurgestelden weten nu dat hun stadgenoten niet van die saaie thuis- zitters zijn. Maar de prijs voor deze kennis was een verloren avond. Het lijkt dus verstandig om voor het sei zoen 77/78 op tijd te boeken. De showbusiness is niet zo'n los ge- organiseerde bende als menigeen ver- moedt. De boekingen en de voorstel- lingen worden lange tijd van te voren gepland. Zo vroeg, dat wij nu al kun nen melden, dat het Zoldertheater 13 mei 1978 kabaret Vangrail biedt. De Schiedamse Gemeenschap wil voor- komen, dat theaterliefhebbers het volgend jaar worden teleurgesteld Daarom kunnen de Schiedammers nu al inschrijven op de voorstellingen van het volgend seizoen. Voorwaarde is wel, dat er minstens vier voorstel lingen worden bezocht en betaald. Belangstellenden kunnen op het VVV-kantoor in het Proveniershuis een jaarprogramma afhalen. Vanzelf- sprekend zijn op de voorbesprekin- gen behalve de gewone kortingen ook de afslag op CJP en 65-plus pas van toepassing. met het programma deusjevoo, Fiesta Gitana, Boeing Boeing, Dimitri van Toren, De TROS Losse Groeven shqw, kabaret Splinter met het pro gramma Splinternieuw, Moeder en haar Jonges, Frits Lambrechts, Fiesta Tropical, Ivo de Wijs met Formule 2, Don Quishocking met het program ma Zeker iets verkeerds gegeten", de Stoeipoes, Henk van Ulsen solo, Kabaret Honoloeloe, Hee, kijk mij nou, Maantheater, „De kringloop" door Caro van Eyk,-en Kleba en Ro salie". Vanzelfsprekend houdt het Schie dams Nieuwsblad de lezers ook het volgend seizoen wat uitgebreider op de hoogte. Lijst Voor de liefhebbers vast een lijstje van wat er volgend jaar aan theater- gebeuren in Schiedam is geregeld. Ivo de Wijs, Lenny Kuhr, kabaret Kwartoverelf, Wiener Blut, Miel Cools met Achter de Schelde vrijen de helden, Het Krisistheater, Old World, Juffrouw Margreet, Malcolm, Don Quishocking, In de kast, op de kast, Een traan voor elke roos met Natascha Emmanuels, Fungus en Sido Martens, Gerard Cox, Tekstpie- rement met „Wacht u voor de hond, Marjol Flore, Ted Easton's Jazzband, kabaret Vangrail. Tekstpierement Zoldertheater In de Teerstoof: net als Passage vaak uitverkocht. 9 25 roe} SCHIEDAM De Schiedamse week- markt op het Broersveld al eeuwen een sukses— wordt uitgebreid. B. en W. gaan „in principe akkoord met een uitbreiding van de weekmarkt in het centrum met de branche anti- quiteiten, gebruikte goederen e.d.: „We krijgen dus een echte rommel markt in de stad en dat is een grote aanwinst. De direkteur van de VROM.gaat een geschiktplekjezoekenvoordevlooien- markt. Dat hoeft niet perse in de buurt van Grote Markt of Hema te zijn. Hij moet bovendien marktkoop- lui in de tweedehans-branche voor Schiedam aantrekken. De weekmarkt wordt tijdens de ker mis in augustus feestelijk vergroot. De gemeente probeert dan een stand- werkerskonkoers te organiseren en bij gebleken sukses wordt dat een jaarlijks evenement. i De Schiedamse markt. die over enkele maanden zal worden uitgebreid. SCHIEDAM - „De grote partijen zijn vertrost" zo konkludeerde PSP- statenlid Pedro van Hoek VTijdaga- vond op een druk bezochte bijeen- komst van zijn partij in Irene. Hij be- schuldigde de grote politieke partijen ervan, kommerciele marketingtech- nieken te gebruiken om erachter te komen, welk gezicht de kiezer van hen verlangt. Hij vergeleek die tak- tiek met de formule van de TROS en de Telegraaf, die het nieuws zouden verdraaien tot vermaak en entertain ment, dat zouden brengen volgens de gemiddelde smaak, maar wel met een boodschap. Die boodschap was het kapitalisme en de konsumptiemaat- schappij. Het CDA was slechts gevormd - zo betoogde de pacifistische spreker om de snelle neergang van de KVP te stuiten. Nieuwe partijen hebben, wat onze vroegere voorzitter Wieringa noemde „een zeeppoedereffekt", al- dus van Hoek; ze lijken jong en an ders, zodat ze stemmen trekken. Dat het CDA was gevormd had volgens hem niets te maken met christelijke inspiratie. Men wilde in die partij met oneigenlijke leuzen slechts de kapi- taalsbelangen dienen. Ook de PvdA kon geen genade vin- den in de ogen van de heer Van Hoek. Deze partij had de neergang der konfessionelen gestopt door een eind te maken aan de polarisatie. Ze had zich in het kabinet Den Uijl door diezelfde konfessionelen op sleeptouw laten nemen en verloo- chende haar program. Als voorbeeld daarvan konstrasteerde Van Hoek de aankoop van de F16 met de in het PvdA-program beloof- de defensiebezuinigingen. De aan- schaf daarvan diende alleen om de zakken der kapitalisten te spekken, betoogde Van Hoek, want de Sovjet Unie heeft voorlopig zijn handen vol aan China en wil ontspanning in Europa. als oud vuil worden behandeld. Achter in de zaal werden grote hoe- veelheden linkse lektuur verhandeld. Verbasing Tenslotte sprak Van Hoek er zijn ver- bazing over uit, dat de regering Den Uijl zo gehaat wordt door het be- drijfsleven. „Ze voert tenslotte het program van Wiegel uit, in ruil voor die vier hervormingsvoorstelletjes en zelfs daar komt niets van terecht". De verkiezingsavond van de PSP werd geopend en gesloten door een Leids blaasorkest, de Onderste Steen, dat muziek van Hans Eisler ten gehore bracht. Eisler komponeerde in de ja- ren dertig strijdliederen voor de link se beweging zoals ,,Voarwaarts, niet vergeten". Bovendien vertoonde men de Duitse speelfiim „Mit uns nicht mehr". Daarin komen arbeiders er achter, hoeveel er op de door hen gemaakte produkten wordt verdiend en hoe zij - Weet u al, wat 't gaat worden, vol gende week? Links of rechts of iets wat daartussen zweeft? Voor een groot deel van de bevolking is't hele maal geen probleemdie weten allang wat ze kiezen. Sommigen omdat ze dat nu eenmaal als hun plicht be schouwen en anderen uit voile over- tuiging. Toch is er ook een grote groep mensen, die zelfs op weg naar de stem bus nog loopt te dubben. Zo van: ja, die Hans isnu wel een aardi- ge jongen, maar toch.... En Dries? Die z'n opvattingen deel ik ook niet zo erg. Ome Joop? Zelfs de bests breidsters laten wel eens een steekje vallen, vooral als het patroon erg moeilijk is. Kijk, dan kun je natuurlijk knoop- jes gaan tellen, in 't systeem van: ja, nee, ja, nee.... Eventueel kun je ook nog een aftelversje opzeggen en zo kijken wie er overschiet. Maar ideaal is't natuurlijk niet. Beter is het in deze laatste week dan maar eens even alle gegevens goed op een rijtje te zetten. Zo komt er dan echt wel een naar voren waarvan we zeggen: Ja, die kies ik. Want met gaan: dat is er natuurlijk helemaal niet bij. Dan zou je 't kiesrecht waar in andere landen voor gevochten wordt, niet waardig zijn. Overigens zijn wij niet de enigen, die het er moeilijk mee hebben. Wat zou je den ken van al die ex- of a.s.- kamerleden? Allemaal solliciteren. En dan wordt er op een zo 'n dag ten aanschouwe van de gehele bevolking uitgemaakt of je al of niet wordt aangenomen. En daarna maar weer afwachten hoe lang je er zit. Eerlijk gezegd doen die politici mij vaak aan m'n kinderen denken. Die gaan ook buitenspelcn met vriendjes en vriendinnetjes. Opeens ruzie en ge- kift. Deze wil niet meer met de ander spelen en de volgende is ook al uit de gratie. Totdat er een feestje in t zicht komt bij een van hen. Dan wil len ze daar allemaal wel graag naar toe en doen positief tegen iedereen. Dat vind ik nou politici in de dop. Zo klein als ze zijn zie je dan al, wie de regeringspartij en wie de oppositie kunnen worden, later. Tegen die tijd zullen ook de vrouwe- lijke lijsttrekkers wel meer plaat- sen in gaan nemen. Nu moeten we't er nog met een doen. Maar ja, alle begin is moeilijk. Een ding is in ieder geval zeker: ie dereen sympatiseert die dag toch met rood. Kijk maar eens naar de punt van uw potlood. RITA Aftanse gymzaal moet snel vervangen worden Je merkt het aan de stad, aan de ramen en aan de televisie: volgen- de week wordt er gestemd. Een derde van de Schiedammers heeft geen boodschap aan al die rekla- me. Zij behoren tot de grootste partij van Nederland: die der niet - stemmers. Zij beschouwen de hon- derden kandidaten, die elkaar om onze aandacht verdringen, als op lichters. Zij geloven het niet, als een toekomstig kamerlid de laagst betaalden aan het hart sluit, als een mensenvriend uitroept dat o; de sociale voorzieningen moet worden bezuinigd juist in het be- lang van de bonafide werkloze, of dat er veel meer aan zou moeten worden uitgegeven. Zij weten maar een ding: al die gasten staan daar voor eigen eer en glorie. Ze proberen alleen maar over de rug van de gewone man een topposi- tie te bereiken. Nou, en? Wie probeert er geen toppositie te bereiken? Het is makkelijker en gemener om op een groot bedrijf met ellebogen- werk je kollega's weg te douwen dan via de politiek karriere te ma ken. Want de stem voor de tweede kamerverkiezingen is in ieder geval geheim. Daar staat niemand bij te kijken. En op de chefvergadering van het kantoor gaat dat wel even anders. Bovendien: een man als Den Uijl zou als topman in het bedrijfsle- ven minstens vijf keer zoveel ver- dienen als in het Catshuis. Toch heeft hij als ekonoom voor de politiek gekozen. Zijn de politici dan van die over- tuigde weldoeners? Natuurlijk niet. Ze willen allemaal in de geschiedenisboekjes komen, net als Thorbecke en Prins Mau- rits. Ze zijn uit op een karriere en op roem. Daar is niets tegen. Wij van het Schiedams Nieuwsblad krijgen vaak norse opmerkingen te horen van sommige lezers. We schrijven maar raak. We verlie- zen de echt belangrijke zaken uit het oog. We zijn veel te rechts. We zijn veel te links. Maar nooit zegt lemand eens: weet je waar jullie voor schrijven? Alleen maar voor je eigen eer en glorie. En toch zft er wel wat in die be- schuldiging. Tenslotte komen we bij iedere Schiedammer op woens- dag over de vloer met onze nieuwsberichten en onze eigen soms hele eigen mening. Onge- vraagd. Waarom krijgen wij die beschuldi- ging dan niet naar de kop geslin- gerd en de politici wel? Zij hebben net zoveel recht op eigendunk als wij. Bovendien: op het stembiljet staan meer dan twintig lijsten. De Schiedammer kan uit talloze poli- tieke voorkeuren kiezen. Waarom zou het dan niet doen? Kortom: ga stemmen. Maakt het niet uit, of je nu door de hond of door de kat gebeten wordt? Kiezer, er zijn zoveel lijs ten. Stem dan eens op een klein partijtje of op nieuwkomers. Blij ken het dan later toch honden of katten te zijn, bedenk dan maar: goed, het was in ieder geval gratis. H.v.d.H. »gg 2 •I: Vandaag voor de allerlaatste keer: de rubriek Stemhok. Volgende week, 25 mei, moet het allemaal gaan gebeuren. Dan zal moeten blijken of de kampagnes die hier en daar tamelijk hevig zijn ge- voerd, iets hebben uitgemaakt. Deze rubriek verdwijnt in de kast, om volgend jaar, een maand of an- derhalf voor de gemeenteraads^er- kiezingen, er weer uit te komen. Tegen die tijd bent u met uw aankondigingen wederom welkom. 23 mei is Pol de Beer (WD) irt de Hoogkamer van het NIVON in Vlaardingen. Aanvang 20 uur. 23 mei belegt SGP een forum- avond in Triangel, Vlaardingen. Aanvang 20 uur. Forumleden: C.N. van Dis, G. v.d. Berg, drs. M. Burggraaf, drs. P. van Ree en M. Lensveld. Het slotwoord wordt door ds. P. Vermaat gesproken. Zaterdag 21 mei staat D '66 met een propaganda marktkraam op de Schiedamse Hoogstraat, voor het Stedelijk Museum. Men kan er tussen 11 en 15 uur terecht. Vrijdag 20 mei komt Kees van Kuijen, 2e kamerlid voor de PPR, naar Maassluis. Vanaf 20 uur spreekt hij in gebouw De Kern aan de P.C. Hooftlaan over het on- derwerp Werken en wonen in Rijnmond. Zaterdag 21 mei staat de PPR met kramen op Koningshoek. Dilia v.d. Heem, 2e kamerlid van die partij, is er tussen 10 en 12.30 uur ook. Maandag 23 mei houdt de PSP een openbare verkiezingsavond in De Harmonie in Vlaardingen. Spreker is Theo Jonkergouw. De avond begint om 20 uur. In het kader van de aktie „De reini Rijn" houdt D '66 momen- teel een boottocht door heel Nederland met de zeeveerboot Estrella. Deze boot, die tevens onderdeel uitmaakt van de kam- pagne, meert maandag 23 mei om 09.00 uur aan in Maassluis, vervolgens rond 11.30 uur in Schiedam. Op en bij de boot wordt door D'66-kopstukken gediskussieerd. Geen propaganda-bijeenkomst maar zeker niet minder interes- sant: CJV Liefde en Vrede houdt volgende week woensdag in Triangel in Vlaardingen een Verkiezingscentrum, waar zowel de plaatselijke als regionale en landelijke verkiezingsuitslagen zul- len worden bekendgemaakt en bekommentarieerd. v Wat u kiest is minder belangrijk dan het feit, dat u kiest. Ga naar dat stemlokaal, volgende week woensdag! Laat uw stem niet verloren gaan. Kunt u zelf niet, machtig dan een ander die naar hetzelfde stemlokaal moet. Zie voor nadere aanwijzingen de op- roepkaart. Veel wijsheid bij het maken van de juiste keuze! RM heeft eigen huis nodig. MSR trots op nieuwe akkommo datie. Coen Poulus weg bij Demos. schoenreparatie klaar terwijl u wacht sleutels-scharen slijpen e.d. naamplaten ROTTERDAM OTTO HAHNSTRAAT 23 „DE BINNENHOF OMMOORD BEIJERLANDSELAAN 101 ZUID HOOGSTRAAT 197 CENTRUM SCHIEDAM ROTTERDAMSEDIJK 443 CENTRUM fAWWWWWAWVWWWWWMWWwSWWWAWVWWVWVWWVWWWVj CORNELIS SPEELMANSTRAAT IB VLAAROINGEN B0VA

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1